Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Most azt hadjuk is, hogy ezt mivel érnénk el, mert a fénysebeség 299 792 458 m/s töredékénél már akkora kinetikai energiánk lenne, hogy az űrben lebegő reszecskékkel való folyamatos ütközés amik átlag tömege 6proton/m3 legyalúlnák a hajó azzal érintkező felületét, nem is beszélve a nagyobb akár kavics méretű objektumok becsapódásáról.
Persze, csak az átag űr részecske tömege 6p/m3 de ugye ez lehet sokminden. Por, akarmi, nem csak elemi részecske. És egy homokszemnyi anyag komoly károkat tud okozni bárminél felületben a fénysebesség töredékénél jelentkező kinetikai energiát tekintve.Ezt csak most látom. És tényleg hagyjuk is...
Ugyanis ez egy atomerőmű belsejében mindennapos ügymenet. Azt mégse gyalulódik le az olyan gyorsan...
A sebességek rohadtul nem relevánsak. Egy átlag üstökös/meteor 20000m/s a sebessége a fény ennek tizenötezer-szereseA másik fele, hogy a föld bolygó is ütközik különböző részecskékkel. Van is egy jó megoldása erre, elektromágneses mezőt használ.
Vagy nem, ugyanis nem.tudjuk hogy működik ekkora sebesség tartományban. A föld mágneses mezejét is képes elfujni egy kis napszél.Szerintem azok az idegen lények ha képesek űrutazásra, akkor nem ostobák és erre biztosan rájöttek.
Egy erős elektromágneses mező a legtöbb részecskétől megvédi a hajót.
Csak sajnos a részecske fizika és azon ismereteink nem alkalmazhatóak direktbe a mi léptekünkbe. Az anyag attól függően, hogy mekkora koncentracióban/méretben vizsgálod más törvényszerusegek szerinti fizika mentén viselkedik. A méret nagyon is számít.Amúgy azon is érdemes elgondolkodni, hogy mi a világunkat csak egy elég szűk érzékelés tartományon belül látjuk.
Nem véletlen, hogy a világ dolgainak jelentős részét nem érzékeljük.
Ez meg egy érdekesség. Kevesen tudják de nem vákumos közegben rendszeresen átlépik a részecskék a helyi fénysebességet, vagyis gyorsabbak a fénynél. Ilyenkor ugyan az történik, mint amikor mi átlépjük a hangsebességet, vagyis körkörösről kúposra vált a lökéshullámfront. Ezt hívják amúgy Cserenkov sugárzásnak:
Ha pedig különböző közegekben átléphető a fénysebesség, akkor közel sem biztos, hogy vákumban nem átléphető.Cherenkov radiation - Wikipedia
en.wikipedia.org
Lehet, hogy számtalan olyan részecske létezik amely erre képes, csak pont ezért mi nem is érzékeljük őket.
Itt van egy rövid kifejtése ennek a hóka-mókának (és másnak is)
Faster-than-light - Wikipedia
en.wikipedia.org
Én erre nem fogadnék!Szerintem még az én életemben megélem, hogy a relativitás elmélet meghaladottá váljon.
Elméletileg.Ahogyan a kozmikus megfigyelések miatt a Newtoni fizikát is meghaladtuk, miközben tök jól működik a hétköznapi életünkben.
Nagyon sok a lyuk a relativitás elméleten. A nagyon kicsi vagy éppen az elképesztően nagy dolgok mozgását teljesen hibásan írja le.
E mellet ugye nagyon nem jön ki a matek nekik a teljes univerzumra, így találnak ki hasra ütés szerűen olyan dolgokat, mint a "sötét anyag" meg "sötét energia".
Ezek pont annyira lehetnek valósak, mint annak idején az "éter".
Szóval én a jelenlegi tudásunk alapján nem zárnám ki a fénynél gyorsabb utazást.
És a közel fénysebességű utazás még a mai fizikánk szerint is lehetséges.
Az anyag attól függően, hogy mekkora koncentracióban/méretben vizsgálod más törvényszerusegek szerinti fizika mentén viselkedik.
Na pont ezt mondom én is, az idegen lények ha képesek űrutazásra, akkor nem ostobák és biztosan rájöttek hogy rejtőzködjenek és hogy ne zuhanjanak oda, ahova nem akarnak.Szerintem azok az idegen lények ha képesek űrutazásra, akkor nem ostobák és erre biztosan rájöttek.
A fizika valszeg egy, de az anyag attól függően, hogy mekkora mérettartományban és volumenben vizsgálod viselkedhet másként.Esélyesebb, hogy egyetlen fizika létezik csak éppen mi nem értjük.
Aztán a saját korlátozott megfigyelő képességünk alapján leírásokat készítünk, a sok lyukat meg betömjük némi fantáziával/fantazmagóriákkal. (lásd. Éterfizika XD).
Utána azt elkereszteljük törvényszerűségnek. És nyomjuk a szövegeket, hogy a "fizika törvényei ezt nem engedik meg"
Közben meg a mi fantáziánk által kitalált törvények nem engedik meg, mert a fizika valódi törvényeit szemmel láthatóan nem ismerjük.
Ugyanis nem csak a kvantumfizikát nem lehet összehozni a relativitás elmélettel, hanem a megfigyeléseink nem igazolják vissza teljesen ezen elméleteket. És ha egy szabály alól több kivétel is van, és 2 tök eltérő szabályod is van ugyan annak a dolognak a működésére, akkor könnyen belátható, hogy a szabályok egyszerűen hibásak.
Egyenlőre ennyire futja tőlünk. Ha nem nullázuk le magunkat a "huh de sok" eszünkkel, akkor térjünk vissza erre 100 év múlva.
Azt nézzük majd meg, hogy a mostani "kikezdhetetlen fizikai törvények" odakerülnek e majd a Newtoni vagy rosszabb esetben az éterfizika mellé.
A föld mágneses mezejét is képes elfujni egy kis napszél.
A quantumfizika kb. 100 éves.Egyenlőre ennyire futja tőlünk. Ha nem nullázuk le magunkat a "huh de sok" eszünkkel, akkor térjünk vissza erre 100 év múlva.
Azt nézzük majd meg, hogy a mostani "kikezdhetetlen fizikai törvények" odakerülnek e majd a Newtoni vagy rosszabb esetben az éterfizika mellé.
A quantumfizika kb. 100 éves.
A newtoni fizikát nem cáfoltál meg, csak finomítottak rajta. szerintem.A newtoni meg 200 éves volt amikor megcáfolták. Lehet ezekben is lesz még 100 év, ezért írtam amit
A newtoni fizikát nem cáfoltál meg, csak finomítottak rajta. szerintem.
Ok, legyen a hajónkon egy benga nagy és erős mágnes, tudjunk nagy ebergiafelhasználással működtetni, de ez, hogy véd meg a neutronoktól, vagy a nagyobb részecskékitől? Ekkora sebesség mellett egy porszem kinetikai energiáját megállítani vagy csak eltériteni legalább olyan erős ellenerő kell. A mágneses mező meg két pólusú ha jól tudom, mi van ha ellentétes töltésű részecskével találkozik? Azt nemhogy eltéríti, hanem épp bevonza majd. És magas mágneses mező ránk utasokra gyakorolt hatását ne is említsük.Mert a föld mágneses mezeje harmat gyenge. Még is sok mindentől megvéd...
3.2 × 10−5 T (31.869 μT) – a Föld mágneses terének erőssége a 0° szélességi és hosszúsági fokon
5 × 10−3 T (5 mT) – egy tipikus hűtőmágnes erőssége
1,25 T – mágneses fluxus sűrűség a neodímium mágnes felületén
35,4 T – a szupravezető elektromágnes jelenlegi (2009-es) világrekordja háttérmágneses térben
Ebből azért sejthető, hogy egy űrhajó komoly elektromágneses pajzzsal is rendelkezhet.
Amúgy érdekességként, én most hallok erről először:
16 T – a béka lebegtetéséhez szükséges mágneses térerősség[16] (a test szöveteiben lévő víz diamágneses lebegtetésével) a 2000-es Ig fizikai Nobel-díj szerint[17]
Oké, meghaladták, de mi az, hogy megcáfolták? Ha kilősz egy golyón nem rúg vissza a fegyver? (Már hogy maradjunk a haditechnikánál.)Szerintem olvas utána. Nagyon meghaladták.
Egyszerűen ma más törvényszerűségek szerinti fizika van érvényben.
Más kérdés, hogy a hétköznapi életben, ha mondjuk építesz egy házat bőven jó a Newtoni fizika.
Hallottál már a maghasadásról? Nos, ami azt illeti ott épp ez a fajta legyalulódás a lényeg...Ugyanis ez egy atomerőmű belsejében mindennapos ügymenet. Azt mégse gyalulódik le az olyan gyorsan...
A vákuumbélit pedig nem lépik túl sosem. Hoppá!Ez meg egy érdekesség. Kevesen tudják de nem vákumos közegben rendszeresen átlépik a részecskék a helyi fénysebességet, vagyis gyorsabbak a fénynél.
És nem is bírja 60 évig a reaktor tartály a folyamatot... Jah, de, mégis bírjaHallottál már a maghasadásról? Nos, ami azt illeti ott épp ez a fajta legyalulódás a lényeg...
Itt bezárom ezt a szálat... mert még túlképzett leszek.