UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Akkor most jön a 10.000.000 forintos kérdés: mi a kókányos Istenyila miatt járnak ide x fényévről? Mert az, hogy azt mi nem tudhatjuk kissé gyenge magyarázat. És annyiszor, hogy az ő szintükön űrtechnika járművekkel nem tudnak elrejtőzni és nem lezuhanni. Ide járnak nyaralni, mert szokatlaniul egzotikus a táj, növény- és állatvilág? Mert amúgy semmi különleges nincs náluk. 1 híjján 100.0000.000. (...).000 tök' átlagos csillagból/bolygóból az egyik a mienk.
Nem vitatkozva, de speciel egy csillagközi utazásra képes civilizációtól a részemről elképzelhető, hogy ide jön. Megfigyelni-hírszerzés celjabol mondjuk, beleferhet nekik.
Azt már én sem hiszem, hogy egy ennyire előttünk járó civ majd a legkörünkben röpködne, fényjátékot adva, teheneket rabol el meg emberek valagában matat és Patakival beszélget.

Inkább valahol Föld körüli palyán álcázva figyel.
Én nem gondolnék az UFÓkkal kapcsolatban semmi földönkívülire, épp ellenkezőleg..
Van itt épp elég ismeretelen tér ahol simán elférhetnek akár eddig ismeretlen civilizációk is mellettünk, a szinte teljesen bejáratlan mélytengerekről nem is beszélve.
Ott van az Antarktisz eléggé gyanús esete is, ahová az Antarktisz egyezmény óta halandó jobbára be se teheti a lábát pláne nem éjszakára és ezt valamennyi ország alá is írta. Mindenki aki "sarkkutató" pl. az USA-ból a legmagasabb nemzetbiztonsági titoktartási fokozattal rendelkezik majdnemcsak durvább mint űrhajósnak lenni :) Miért!?
Ez szimplán nem igaz.
Több kutató állomás is van az Antarktiszon, és volt már hogy turistacsoportot is szerveztek oda repülővel.
Te is oda utazhatsz ha van elég pénzed. Nemzetközi vizek veszik körül, nincs semmi tiltás. Az, hogy a drágán fenntartott kutató állomásokra ahol az ellátmány korlátozott - kik mehetnek, csak olyan mint kb a Nemzetközi Űrállomás. Oda se mehet akárki, de csak ezért nem kell konteót belelátni.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Te szegény! Egy repnapra se jutottál ki?
De legalább tele a YT Mig29 videókkal!
De az a repülőgépek chiptuningos, üreskipufogós TDI-je XD
A többi részre nem reagálnék, alapvetően elfogadható a válaszod számomra. Nem tudhatjuk kétséget kizáróan, hogy mi van a videón, pont ezért UFO (azonosítatlan repülő tárgy).
Számomra a vázolt magyarázat kielégítő, nem találok benne hibát vagy ellentmondást, így a jelenség is azonositottnak tekintem. Hogy te és mások számára ez nem elégséges az megint magánügy saját vélemény!
Kéretik így kezelni. Szóval a nem tudhatjuk kifejezést hanyagolni. Helyette a "szerintem.... " Sokkal korrektebb megfogalmazás!
Számunkra sci-fi. És számunkra sokáig az is marad.
De mivel elméletben lehetséges, innentől kezdve nálunk fejlettebb fajok esetén nem kizárható.
Erre szoktam mondani, hogyha 500 évvel korábban megkérdezed, hogy fog-e az ember valamilyen eszközzel repülni, vagy a tenger legmélyére lemerülni simán hülyének néznek.
Ha 200 éve elmondod, hogy az ember eljut a holdra és az eszközei más bolygóra nagyot néztek volna, és nagyon tudományosan elmagyarázták volna, hogy a gőzgép vagy az ágyúból kilövés miért nem alkalmas technikák erre :D
Ráadásul, hogy akartunk volna mozogni az "éterben"? :cool:

Aki nem tudná miről van szó:
Volt éter fizika is :D
Szóval maradjunk annyiban, hogy a tudomány mai állása is csak egy "mai állás". Holnap lehet máshol áll majd...
Ezt már megbeszéltük egyszer.
Csak azért mert történelmileg vagy más adatok alapján fel tudunk rajzolni egy trendet, az nem jelenti azt, hogy az a "végtelensegbe" tetszés szerint meghosszabítva is igaz/alkalmazható!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Nem nézted meg a videót, igaz? :(



Nem csak képen. De az a repülőgépek chiptuningos, üreskipufogós TDI-je XD
A többi részre nem reagálnék, alapvetően elfogadható a válaszod számomra. Nem tudhatjuk kétséget kizáróan, hogy mi van a videón, pont ezért UFO (azonosítatlan repülő tárgy).




Számunkra sci-fi. És számunkra sokáig az is marad.
De mivel elméletben lehetséges, innentől kezdve nálunk fejlettebb fajok esetén nem kizárható.
Erre szoktam mondani, hogyha 500 évvel korábban megkérdezed, hogy fog-e az ember valamilyen eszközzel repülni, vagy a tenger legmélyére lemerülni simán hülyének néznek.
Ha 200 éve elmondod, hogy az ember eljut a holdra és az eszközei más bolygóra nagyot néztek volna, és nagyon tudományosan elmagyarázták volna, hogy a gőzgép vagy az ágyúból kilövés miért nem alkalmas technikák erre :D
Ráadásul, hogy akartunk volna mozogni az "éterben"? :cool:

Aki nem tudná miről van szó:
Volt éter fizika is :D
Szóval maradjunk annyiban, hogy a tudomány mai állása is csak egy "mai állás". Holnap lehet máshol áll majd...
Elméletben mi nem lehetséges? Mert ugye az is lehet, hogy a mátrixban vagyunk, és a való világ valami egészen más.
 
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Te szegény! Egy repnapra se jutottál ki?
De legalább tele a YT Mig29 videókkal!

A "nem csak képen" mondatomat elég rosszul sikerült tagolnod... XD
Jeleztem, hogy élőben is láttam a nagyvast, sőt a legnagyobb vast (szu-27) is :rolleyes:
Meg még sok egyebet...
(Harckocsis topikban néha ugyan ezzel fárasztanak "ha ültél volna harckocsiban". Ültem. És nem lettem tőle okosabb XD)

Csak azért mert történelmileg vagy más adatok alapján fel tudunk rajzolni egy trendet, az nem jelenti azt, hogy az a "végtelensegbe" tetszés szerint meghosszabítva is igaz/alkalmazható!

Eddig minden korban azt hitték, hogy ahol éppen tartanak, az a tudás csúcsa... Aztán hoppá.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
A "nem csak képen" mondatomat elég rosszul sikerült tagolnod... XD
Jeleztem, hogy élőben is láttam a nagyvast, sőt a legnagyobb vast (szu-27) is :rolleyes:
Meg még sok egyebet...
(Harckocsis topikban néha ugyan ezzel fárasztanak "ha ültél volna harckocsiban". Ültem. És nem lettem tőle okosabb XD)



Eddig minden korban azt hitték, hogy ahol éppen tartanak, az a tudás csúcsa... Aztán hoppá.
Akkor fejlődtünk, mert most nem gondoljuk azt. Egyre több mindenről kiderül, hogy igazából lövésünk sincs róla. De legalább az ősember látott repülő madarat, így tudta, hogy a repülés nem lehetetlen. Most őszintén, ki látott már FTLben haladó csillagközi űrhajót?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Most őszintén, ki látott már FTLben haladó csillagközi űrhajót?

De még mindig ott tartunk, hogy nem nézted meg a linkelt videót, és nem kell Star Treak-es térhajtómű a csillagközi utazáshoz...
Nézd már meg légyszíves amit linkeltem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
A "nem csak képen" mondatomat elég rosszul sikerült tagolnod... XD
Bocs, elnéztem!
Jeleztem, hogy élőben is láttam a nagyvast, sőt a legnagyobb vast (szu-27) is :rolleyes:
Meg még sok egyebet...
(Harckocsis topikban néha ugyan ezzel fárasztanak "ha ültél volna harckocsiban". Ültem. És nem lettem tőle okosabb XD)



Eddig minden korban azt hitték, hogy ahol éppen tartanak, az a tudás csúcsa... Aztán hoppá.
Ezzel nember vitatkozom, csak azt jelezném, hogy ez a trend egyaltalán nem.biztos, hogy a végtelensegbe vagy akár csak a következő 100-1000 évre is igaz lessz.

+
A Chile észleleshez meg annyit, hogy kerestem neked egy A340 megszakított landolást, ugyanis olyankor látszik jól a tipus hajtóműveinek a hirtelen gázfröccs okán jelentkező füst/korom Contrail.

Ez látszik a IR felvételen amikor a aproch alatt a pilóta állit a gázon.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and fip7

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
De még mindig ott tartunk, hogy nem nézted meg a linkelt videót, és nem kell Star Treak-es térhajtómű a csillagközi utazáshoz...
Nézd már meg légyszíves amit linkeltem.
Megnéztem. Egy videó a sok közt a relativitáselméletről. Mit kéne látnom másképp miatta?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Megnéztem. Egy videó a sok közt a relativitáselméletről. Mit kéne látnom másképp miatta?

Mivel nagyobb sebesség esetén lassabban telik az idő az utazó számára, így 30 fényév távolság megtétele neki a saját szemszögéből nem 30 évbe telik. Sőt, a fénysebesség közelében lényegében megáll az idő. Szóval meg lehet tenni 30 fényévet pl. 3 év alatt is a saját időd szempontjából. Az már vállalható
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Mivel nagyobb sebesség esetén lassabban telik az idő az utazó számára, így 30 fényév távolság megtétele neki a saját szemszögéből nem 30 évbe telik. Sőt, a fénysebesség közelében lényegében megáll az idő. Szóval meg lehet tenni 30 fényévet pl. 3 év alatt is a saját időd szempontjából. Az már vállalható
Közben az ember által ismert világ eltűnik. Amúgy mondjuk belegondolt abba valaki, hogy is lehet elérni a fénysebeséget? Ha egyenletesen gyorsul az űrhajó 1 g-vel 1 évig fénysebeségre, akkor a végén a szinte álló idő miatt mekkora G erők is hatnak az utasra? De lehet, ez már az a relativisztikus mechanika, amit gyenge elmém nem fog fel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Közben az ember által ismert világ eltűnik. Amúgy mondjuk belegondolt abba valaki, hogy is lehet elérni a fénysebeséget? Ha egyenletesen gyorsul az űrhajó 1 g-vel 1 évig fénysebeségre, akkor a végén a szinte álló idő miatt mekkora G erők is hatnak az utasra? De lehet, ez már az a relativisztikus mechanika, amit gyenge elmém nem fog fel.
354 nap állandó 1G azaz 9,81 m/s^2 gyorsulás kell a matematikai fénysebesség eléréséhez.
És ugye ez sima Földi gravitáció vagyis nem éreznénk belőle semmi extrát.
Most azt hadjuk is, hogy ezt mivel érnénk el, mert a fénysebeség 299 792 458 m/s töredékénél már akkora kinetikai energiánk lenne, hogy az űrben lebegő reszecskékkel való folyamatos ütközés amik átlag tömege 6proton/m3 legyalúlnák a hajó azzal érintkező felületét, nem is beszélve a nagyobb akár kavics méretű objektumok becsapódásáról.
Vagyis ha lenne hajtómű technológiánk hozzá, akkor se érnénk még a közelébe se a fénysebességnek.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 561
93
Ez szimplán nem igaz.
Több kutató állomás is van az Antarktiszon, és volt már hogy turistacsoportot is szerveztek oda repülővel.
Te is oda utazhatsz ha van elég pénzed. Nemzetközi vizek veszik körül, nincs semmi tiltás. Az, hogy a drágán fenntartott kutató állomásokra ahol az ellátmány korlátozott - kik mehetnek, csak olyan mint kb a Nemzetközi Űrállomás. Oda se mehet akárki, de csak ezért nem kell konteót belelátni.
Persze van számos kutató állomás.. csak megnézem ki és hogyan kerülhet oda
átlagos halandónak nem jár állás arrafelé. Nyilván vannak ilyen PR kaszkadőr mutatványok, mint magányos kontinens átszelés vagy egy gép leszáll esznek egy kis jeget és máris mennek haza, hogy ne legyen feltűnő TILOS arra járni.
Az argentín haditengerészet, merthogy egyes vízterületekre Ők vigyáznak pedig fordított vissza kiváncsiskodó felfedező kedvű hajósokat erőszakkal is, nem egy alkalommal.

Nevezhetjük "természtevédelmi területeknek" is, ezek lennének alább a különösen letiltott részek:

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Mivel nagyobb sebesség esetén lassabban telik az idő az utazó számára, így 30 fényév távolság megtétele neki a saját szemszögéből nem 30 évbe telik. Sőt, a fénysebesség közelében lényegében megáll az idő. Szóval meg lehet tenni 30 fényévet pl. 3 év alatt is a saját időd szempontjából. Az már vállalható
Ha már álmodozunk, akkor az eredeti és a magyarra adaptált cikk, bár nem friss. :)

"A NASA mérnöke és fizikusa, Harold White néhány éve bejelentette , hogy egy olyan potenciálisan úttörő ötleten dolgozik, amely lehetővé teszi a fénysebességnél gyorsabb űrutazást."



Nagyon piciben már működik.

 
  • Hűha
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Persze van számos kutató állomás.. csak megnézem ki és hogyan kerülhet oda
átlagos halandónak nem jár állás arrafelé. Nyilván vannak ilyen PR kaszkadőr mutatványok, mint magányos kontinens átszelés vagy egy gép leszáll esznek egy kis jeget és máris mennek haza, hogy ne legyen feltűnő TILOS arra járni.
fogsz egy keresőt és beírod, hogy "trip to antartica" egy rakat különböző cruze ship megy oda szervezett utakkal.
És a YT is tele videokkal;
Csak pénztárca kérdése a dolog. Repulő+Luxus tábor +amit csak akarsz..
Az argentín haditengerészet, merthogy egyes vízterületekre Ők vigyáznak pedig fordított vissza kiváncsiskodó felfedező kedvű hajósokat erőszakkal is, nem egy alkalommal.

Nevezhetjük "természtevédelmi területeknek" is, ezek lennének alább a különösen letiltott részek:

Egy atomerőműbe se mehet be akárki, ahogy a Karmelitában egy kormányülesre se, nincs ebbe semmi konteó!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
fogsz egy keresőt és beírod, hogy "trip to antartica" egy rakat különböző cruze ship megy oda szervezett utakkal.
És a YT is tele videokkal;
Csak pénztárca kérdése a dolog. Repulő+Luxus tábor +amit csak akarsz..

Egy atomerőműbe se mehet be akárki, ahogy a Karmelitában egy kormányülesre se, nincs ebbe semmi konteó!
végigtekertem gyorsan, és egy éjszakai jelent sem volt, szóval továbbra sem bizonyítottad, hogy ott lehet aludni! sakmat! (sicc!)
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu