UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 903
113
Hát pont ez a mondandóm lényege. Ez a vad lúd k*rva gyenge lábakon áll, mert lehet az is. Meg lehet egy drón is, amely hasonló mérettel képes ugyan ekkora sebességre. Vagy mi van ha nem lúd hanem egy másik madár? o_O
Itt pont az van, mint az ejtőernyős videón amit direkt hoztam párhuzamba.
Gondolhatjuk, hogy azok ejtőernyősök, hiszen:
1. Szoktak arra ugrani
2. Éjszakai is szoktak
3. Formációban ugranak
4. Jelzőfénnyel ugranak
5. Az ismert ugrások videófelvételeken hasonlóak

Mit nem tudunk arról az esetről:
1. Nincs ugrási napló a birtokunkban, szóval fogalmunk sincs, hogy ténylegesen pl. az adott csapat ugrott-e aznap este. Így csak feltételezzük.
2. A videón valójában nem látszanak az ejtőernyősök csak a fények.

Vagyis vannak jó közvetett bizonyítékaink, de valódi közvetlen egy se. Innentől kezdve ez is spekuláció. Csak erős lábakon áll.
(Én el is fogadom. Könnyen ment, én is erre tippeltem a videót látva.)


A "vadludas" videóról mit tudunk:
1. A víz felszín közelében halad egy a videón gömbszimetrikusnak tűnő tárgy. Kb. ennyit.

Mit nem tudunk az esetről:
1. A tárgy valódi méretét
2. A tárgy valódi repülési magasságát.
3. A fenti kettő tükrében "tippelve" megbecsültük a tárgy sebességét, pontosan ezt se ismerjük.

Mi az ami biztos ellenérv a madár teória ellen:
1. A tárgy gömb alakúnak látszik, nem pedig madár formájúnak! :rolleyes:
2. Nem látunk a videón szárnymozgást... És feltételezem, hogy a NAVY-nek jobb minőségben van meg a felvétel, ők se láttak, különben nem lenne UFO kategóriában.
3. A pilóták mindegyik akkor nyilvánosságra került esetben meglepődnek azon amit látnak. És erősen sejthetjük, hogy nem akkor néztek először hőkamerába, és szerintem egy NAVY pilóta látott már hőkamerán különböző madarakat.
4. A pilóták által személyesen elmondott, nagy nyílvánosság előtt is vállalt vallomásuk szerint, ezek a videók többszöri UFO találkozás alkalmával készültek. A saját szemükkel azonosítatlan repülő tárgyként írták le a jelenségeket, amelyeket több esetben közelről észleltek, szabad szemmel alaposan megvizsgáltak.

Akkor a fentebb másik fórumtársnál "Ocam Borotvája" elven vonjuk le a következtetéseket:
1. Biztosan nem madár, vagy más élőlény
2. A videó és a szemtanuk szerint is tárgy
3. A "madaras" videón, a becsült méretéből adódóan nem ember vezette.
4. Nem látunk a haladási iránnyal ellentétes másodlagos hőjelet így nem gázturbinás a szerkezet

A valóban logikus következtetés (amire a hivatalos kivizsgálók is jutottak, lásd. Luis Elisondós műsort):
Az észlelt jelenség nagy valószínűség szerint drón. Azt, hogy ezt emberek alkották vagy sem az más kérdés. De a legerősebb tipp a drón, vagyis a pilóta nélküli mesterséges légijármű.

Csak annyit jegyeznék meg Neked, hogy szerintem a videóban a felvétel életlen és túlexponált, e miatt még jobban torzítódik a kép. Igazából csak annyi látszik, hogy valami nem gömb repül.

A vadlibát nem tartom opciónak, mert a szárnymozgása miatt minimum periódikusan, gyorsan változna a fényessége, alakja. Magányos vadliba videó szerinti viselkedése számomra kétséges.

Inkább drón jellegű a mozgása, jellege.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 932
7 791
113
A vadlibát nem tartom opciónak, mert a szárnymozgása miatt minimum periódikusan, gyorsan változna a fényessége, alakja.
Igazából ezt csak a használt frekvencia, a szenzor működése, és az alkalmazott élesítő/képjavító algoritmusok ismeretében lehetne megmondani, amit biztosan nem madarakra szabtak. Ez nem mobiltelefon kamera előtte egy távcsővel. De mindegy is mi, mert az már bebizonyosodott, hogy nem egy észvesztő sebességgel száguldó UFO.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 801
113
Utóbbi nem történt meg. Ugyanis semmilyen érved nem volt az ellen, hogy drón van a videón. ;)
Ráadásúl az ellen se volt érvem, hogy nem repülő elefánt! A drón a te következtetésed, én az ahhoz vezető indokokat cáfoltam.
Sőt azt se mondtam, hogy nem lehet drón, mert lehet, de a vázoltak miatt szerintem vadlúd.
Ez tény. Sajnos nem találom. 150 oldalt meg nem fogok ezért vissza lapozni. Ha valamikor újra meg lesz majd szólok.
Ok.
Ez egy kitérő válasz, nem pedig egyenes. De elfogadom. Részemről a téma lezárva.
Te vagy az aki önérzetesen kikéred magadnak, az UFO hívőzést, meg hogy ugye "ne kezeljük ugyan úgy, mint mondjuk a laposföldeseket."de csak a tegnapi beszélgetés során okoskóknak címkézed a másik oldalt, és a levezetett teória alapján hozott következtetést baromságnak! Neked nyilván szabad. -kettős mérce!
Emelett van, hogy tudatosan játszod a hülyét nyilvánvaló esetben is, majd meglepődsz ha a másik kijön a sodrából! Nyilván tőled ez is tök oké. -kioktatás!
Aztán arra is láthatunk példát, hogy nekem intézett válaszodban felteszel egy halom kérdést/állítást ami az idezett hozzászólasban benne van! így csak azt bizonyítod, mennyire felületesen foglalkoztál vele (pedig linkeltem anyagot időbellyeget és screenshot-ot is mellékeltem) gyanús, hogy meg se nézted! -Felületesség!
Ezt még sikerült megfejelned, egy totál más eset érvként való idecitálásával! -igénytelenség!
És persze nyilván én adom a kitérő választ ezután, csak mert elegem volt az napra a dologból, és szombat este nem akartam egy másik témát megnyitni. De persze én vagyok az aki a másikról élből a rosszat feltételezi! -előítélet!

Kedves @fip7 ! Tök jó lenne, ha a tegnapi beszélgetésünk nyomán kicsit elgondolkoznál az általad képviselt vitakultúrán, és a jövőben mielőtt máson számonkérsz valamit, mondjuk minimum azt magadra is alkalmaznád!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Te vagy az aki önérzetesen kikéred magadnak, az UFO hívőzést, meg hogy ugye "ne kezeljük ugyan úgy, mint mondjuk a laposföldeseket."de csak a tegnapi beszélgetés során okoskóknak címkézed a másik oldalt, és a levezetett teória alapján hozott következtetést baromságnak! Neked nyilván szabad. -kettős mérce!
Emelett van, hogy tudatosan játszod a hülyét nyilvánvaló esetben is, majd meglepődsz ha a másik kijön a sodrából! Nyilván tőled ez is tök oké. -kioktatás!
Aztán arra is láthatunk példát, hogy nekem intézett válaszodban felteszel egy halom kérdést/állítást ami az idezett hozzászólasban benne van! így csak azt bizonyítod, mennyire felületesen foglalkoztál vele (pedig linkeltem anyagot időbellyeget és screenshot-ot is mellékeltem) gyanús, hogy meg se nézted! -Felületesség!
Ezt még sikerült megfejelned, egy totál más eset érvként való idecitálásával! -igénytelenség!
És persze nyilván én adom a kitérő választ ezután, csak mert elegem volt az napra a dologból, és szombat este nem akartam egy másik témát megnyitni. De persze én vagyok az aki a másikról élből a rosszat feltételezi! -előítélet!

Nem semmi vádirat egy egyszerű beszélgetés kapcsán. Nem biztos, hogy jó az, hogy személyes sértésnek veszed ha nem osztják mások a véleményedet. :rolleyes:

És persze nyilván én adom a kitérő választ ezután, csak mert elegem volt az napra a dologból, és szombat este nem akartam egy másik témát megnyitni.

Akkor itt a remek alkalom. A linkelt videóban a két pilóta által elmondottakról mi a véleményed?

Kedves @fip7 ! Tök jó lenne, ha a tegnapi beszélgetésünk nyomán kicsit elgondolkoznál az általad képviselt vitakultúrán, és a jövőben mielőtt máson számonkérsz valamit, mondjuk minimum azt magadra is alkalmaznád!

Igazából nem kértem számon semmit. Annyit kértem, hogy ti ne kérjétek számon másokon azt, ha nem osztják a véleményeteket.
Engem valahogy nem zavar, hogy nem értünk mindenben egyet. UFO téma az pont ilyen ezek szerint. Nekem ezzel nincs bajom. :)
Bennem nincs vágy arra, hogy mindig mindenki egyet értsen.
(1-2 kivétel van csak, de az nem a topik témája.... pl. pedofilok meg(EL)ítélése, laposföldesek hülyeségei stb...)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ez az UFO/UAP téma egy felesleges vitakiváltó akármi. Bevallom elég elmaradott vagyok, mert még sosem láttam olyat, amiről nem tudtam mi, de olyan nagyon felkeltette az érdeklődésemet, hogy átolvastam 10.000 oldalt és megnéztem 1000 videót, hogy mi is lehetett az, és annyira érdekel kőkeményem a pontos magyarázat, hogy az észérveknek sem hiszek, mert biztosan meg akarnak téveszteni, vagy elkezdem szőrözni, hogy az a 10 pixeles folt ami megy 40 mérföld/h-val az most vadlúd vagy drón. Valaki valahol látott valami homályos akármit amiről nem látszik első blikkre, hogy mi. És akkor most mi van?
Mert aki utazott x fényévet és nem akarja, hogy lássák, azt nem fogják látni. Ha meg nem érdekli őket a csökött IQjú emberiség, akkor vagy ideraknak egy bányát és elviszik (elteleportálják) amit kell, vagy nem jönnek ide mélyrepülni.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Valaki valahol látott valami homályos akármit amiről nem látszik első blikkre, hogy mi. És akkor most mi van?

Nem nézted meg a pilótákkal való beszélgetést, igaz? :rolleyes:

Mert aki utazott x fényévet és nem akarja, hogy lássák, azt nem fogják látni. Ha meg nem érdekli őket a csökött IQjú emberiség, akkor vagy ideraknak egy bányát és elviszik (elteleportálják) amit kell, vagy nem jönnek ide mélyrepülni.

Azért szerintem a fotelből nehéz megmondani kinek mi a motivációja és mit miért csinál... Országok és emberek esetén is nehéz, nem, hogy feltételezett idegen létformák esetén.

És akkor most mi van?

Az van, hogy aggaszt minket egy olyan jelenség ami egyre sűrűbbé válik, és nem értjük az okát. Természetes, hogy magyarázatott várunk. Pont az a nem normális ha nem foglalkozunk egy potenciális veszélyforrással. Szerintem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Az van, hogy aggaszt minket egy olyan jelenség ami egyre sűrűbbé válik, és nem értjük az okát. Természetes, hogy magyarázatott várunk. Pont az a nem normális ha nem foglalkozunk egy potenciális veszélyforrással. Szerintem.
Milyen sűrűvé? Biztos agymosottak közt élek, de egy ember volt eddig környezetemben aki UFO meg egyéb "titok" hívő volt, se szerintem még ő sem látott saját szemével olyan UFO-t, aminek bármilyen jelentősége lett volna. Aki fényéveket utazik, az ellen szerintem semmit sem tudnánk tenni, hiába megy a Sci-Fi filmekben a vírustelepítés. A 10 pixeles rész meg nem feltétlenül a "vadliba-esetről" szólt, csak úgy általánosan mondtam.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 801
113
Nem semmi vádirat egy egyszerű beszélgetés kapcsán. Nem biztos, hogy jó az, hogy személyes sértésnek veszed ha nem osztják mások a véleményedet. :rolleyes:
Vedd már észre, hogy nem azzal van bajom, ha te vagy valaki nem ért velem egyet vagy mást gondol! De az a fajta ájtatoskodás ami egyeseknél visszatérő elem, és te is mutatod jeleit na az már fel tud baszni! Ahogy latom te ezt csak egy vállrándítassal elintézed.
Akkor itt a remek alkalom. A linkelt videóban a két pilóta által elmondottakról mi a véleményed?
Hosszú posztban fejtettem ki a vélemenyémet a személyes beszámolók kapcsán, már nem egyszer, vagyis a véleményemet nagyjából ismerheted. Ez a régi tictac eset. Kevés adat, két szemtanú, és ugye azok se tèvedhetetlenek. Ennyi információból nem lehet érdemi állásfoglalást megfogalmazni..
Igazából nem kértem számon semmit. Annyit kértem, hogy ti ne kérjétek számon másokon azt, ha nem osztják a véleményeteket.
Engem valahogy nem zavar, hogy nem értünk mindenben egyet. UFO téma az pont ilyen ezek szerint. Nekem ezzel nincs bajom. :)


Bennem nincs vágy arra, hogy mindig mindenki egyet értsen.
Remek, már csak azt kéne abbahagynod, hogy ezt súlykolod " csak téged nem zavar a más velemenye" pedig mindösszesen Valid kritikát fogalmaztam meg a vitakultúrád minőségét illetően!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 903
113
Igazából ezt csak a használt frekvencia, a szenzor működése, és az alkalmazott élesítő/képjavító algoritmusok ismeretében lehetne megmondani, amit biztosan nem madarakra szabtak. Ez nem mobiltelefon kamera előtte egy távcsővel. De mindegy is mi, mert az már bebizonyosodott, hogy nem egy észvesztő sebességgel száguldó UFO.
Akkor azt mondod, hogy a videót kár volt közzétenni, mert gyárilag nem lehet semmit belőle látni a repülő pacán kívül?

Vadászgéppel vadásznak libára és még filmezik is? Megjegyzem a repülő vadliba/kacsa életlen képe esetén sem hosszúkás, mivel a szárnyának fesztávja nagyobb, mint a testének hossza, csőröstől, farktollastól. Majdnem fehér kacsaszerű meg a hattyú.

Az UFO-nak kutya kötelessége nagy sebességgel repülni?

Hagyjuk már az egészet! Ebből a felvételből nem derül ki semmi, akármi lehet, akár UFO is, vagy a marslakók papírrepülője.

Vagy amcsi hadigépezet cirkáló rakétája aktív hajtómű nélkül ballisztikus pályán (felülről nem látszik, hogy zuhan), ezt tartom a legvalószínűbbnek. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 801
113
Akkor azt mondod, hogy a videót kár volt közzétenni, mert gyárilag nem lehet semmit belőle látni a repülő pacán kívül?

Vadászgéppel vadásznak libára és még filmezik is? Megjegyzem a repülő vadliba/kacsa életlen képe esetén sem hosszúkás, mivel a szárnyának fesztávja nagyobb, mint a testének hossza, csőröstől, farktollastól. Majdnem fehér kacsaszerű meg a hattyú.
Nézd meg milyen szögből es távolságból vették valamint milyen szögben repült az objektum! Ezek megvannak, de ezen túlmenően sok részletet nem fogsz látni. Ezt a vadászgéppel vadkacsára vadásznak meg aranyos, de komolytalan! De várj, hiszen a befogaskor röhögtek is a pilóták! Biztos az volt vicces, hogy befogtak egy drónt! Az tényleg olyan vicces! Ha ha ha!
Az UFO-nak kutya kötelessége nagy sebességgel repülni?

Hagyjuk már az egészet! Ebből a felvételből nem derül ki semmi, akármi lehet, akár UFO is, vagy a marslakók papírrepülője.
Ez sem igaz sokminden kiderül. Lásd korábbI linkelt slide-ot, és NASA videót!
Vagy amcsi hadigépezet cirkáló rakétája aktív hajtómű nélkül ballisztikus pályán (felülről nem látszik, hogy zuhan), ezt tartom a legvalószínűbbnek. :)
Na ez biztos nem lehet! Egy 40mph ballisztikus test hajtás nélkül még ha szárnyakkal is amik az ilyeneknek csak alig van és az is kis felületű, pillanatok alatt veszít a magasságából és lezuhan. Ez tartotta a magasságot/sebességét.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 801
113
Még annyit, hogy a Theodore Roosevelt home portja most SanDiego California de korábban Nyugati parti hordozó volt. (Norfolk Virgina)
A Deployment historyt nézve szinte végig a Földközi tengeren és az arab tèrségben valamint az Atlanti óceánön szolgált.
Ez alapján lehet tényleg nem lúd, hanem gólya vagy más madár is. A térség kifelyezetten forgalmas a madarak migrációs időszakában.

"Around 5 billion land birds of nearly 200 species breeding in Eurasia migrate every year, half of which are passerines and related groups (Hahn et al. 2009). These movements include medium- or long-range round trips of thousands of kilometres; flight performance in terms of distance, height or speed can be truly remarkable"
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Még annyit, hogy a Theodore Roosevelt home portja most SanDiego California de korábban Nyugati parti hordozó volt. (Norfolk Virgina)
A Deployment historyt nézve szinte végig a Földközi tengeren és az arab tèrségben valamint az Atlanti óceánön szolgált.
Ez alapján lehet tényleg nem lúd, hanem gólya vagy más madár is. A térség kifelyezetten forgalmas a madarak migrációs időszakában.

"Around 5 billion land birds of nearly 200 species breeding in Eurasia migrate every year, half of which are passerines and related groups (Hahn et al. 2009). These movements include medium- or long-range round trips of thousands of kilometres; flight performance in terms of distance, height or speed can be truly remarkable"
Drón? Lúd? Esetleg fecske? Vigyázz, ha nem jól azonosítod, könnyen pórul járhatsz!

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 903
113
Nézd meg milyen szögből es távolságból vették valamint milyen szögben repült az objektum! Ezek megvannak, de ezen túlmenően sok részletet nem fogsz látni. Ezt a vadászgéppel vadkacsára vadásznak meg aranyos, de komolytalan! De várj, hiszen a befogaskor röhögtek is a pilóták! Biztos az volt vicces, hogy befogtak egy drónt! Az tényleg olyan vicces! Ha ha ha!

Ez sem igaz sokminden kiderül. Lásd korábbI linkelt slide-ot, és NASA videót!

Na ez biztos nem lehet! Egy 40mph ballisztikus test hajtás nélkül még ha szárnyakkal is amik az ilyeneknek csak alig van és az is kis felületű, pillanatok alatt veszít a magasságából és lezuhan. Ez tartotta a magasságot/sebességét.
Odaírtam, hogy az egész kétséges, semmi nem dönthető el véglegesre. Azt is megírtam, hogy miért nem lehet vadliba.

Meg a magányos vadliba. Ezek ilyenek.

Az amcsi adófizetők pénzén vadászgéppel vadlibát filmeznek? Azért ez durva. Te nem így gondolod, hogy a volt texasi farmergyerek David Attenborought játszik?

1 nyomorult életlen videó miatt itt nyomod a sódert oldalakon keresztül teljesen feleslegesen.

Nem nevetés volt, az csak 1 mosolygós. A nevetős ez: :D

Ja, a marslakók papírrepülőjére nem írtál semmit! Pedig akár lényeges is lehetne. Tehát, hanyag vagy, felületes és sajátságos hangvételeddel próbálod pótolni a hiányosságaidat, bizonyítani saját igazad, de minden áron.

Olvasd el még egyszer, amit írtam!


Én leírtam a véleményemet! Úgy tűnik nem akarod azt elfogadni, hogy másnak más a véleménye. Sajnálom. Egyébként sem kértelek rá, hogy győzz meg! Különben sem érdekel a te válaszod az említett okok miatt. Ennyike.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 801
113
Odaírtam, hogy az egész kétséges, semmi nem dönthető el véglegesre. Azt is megírtam, hogy miért nem lehet vadliba.

Meg a magányos vadliba. Ezek ilyenek.

Az amcsi adófizetők pénzén vadászgéppel vadlibát filmeznek? Azért ez durva. Te nem így gondolod, hogy a volt texasi farmergyerek David Attenborought játszik?

1 nyomorult életlen videó miatt itt nyomod a sódert oldalakon keresztül teljesen feleslegesen.

Nem nevetés volt, az csak 1 mosolygós. A nevetős ez: :D

Ja, a marslakók papírrepülőjére nem írtál semmit! Pedig akár lényeges is lehetne. Tehát, hanyag vagy, felületes és sajátságos hangvételeddel próbálod pótolni a hiányosságaidat, bizonyítani saját igazad, de minden áron.

Olvasd el még egyszer, amit írtam!


Én leírtam a véleményemet! Úgy tűnik nem akarod azt elfogadni, hogy másnak más a véleménye. Sajnálom. Egyébként sem kértelek rá, hogy győzz meg! Különben sem érdekel a te válaszod az említett okok miatt. Ennyike.
Te total alkalmatlan vagy érdemi eszmecserére! Most is nettó provokáció amit tolsz! Meg a szokásos "olvasd el mégeszer amit írtam" ájtatoskodó dumát tolod!
Ennyike! -totál mint az oviban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Azért végül csak összevesztünk totál életlen felvételeken.... :D
És igen, pont ezért intézem el a dolgokat vállrándítással, mert tudom, hogy nem tudjuk kideríteni az igazságot.
Szóval mindenkinek ajánlom, hogy csak lazán ;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 903
113
"A fehér gólya palearktiszti vándormadár, télire délre vándorol. A vonulási útvonalak hagyományosak, de nincsenek szigorúan rögzítve. Augusztus közepén már csapatokba verődnek, de csak szeptember közepén indulnak el vándorútjukra. A nyugat-európai állomány Gibraltár, a kelet-európai populáció a Boszporusz felé indul el. A Földközi-tengert e két tengerszoros valamelyikén szelik át. Ez a nagy madár széles szárnyain képes mozdulatlan testtel és szárnyakkal siklani a felmelegedő föld fölött kialakuló termikeken, így kihasználva a Gibraltár vagy a Boszporusz fölött keletkező meleg légáramlatokat."

Nem repül be a nyílt tenger felé.
golyak.jpg


Ugye, nem írtam, hogy figyelmetlen vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7