Na, a felét meghalgattam a 4 órás NASA előadásnak! Íme egy rövid lényegi összefoglaló.
Èrdekes, bár nagy megfejtést vagy leleplezést ne várjon senki, ahogy nem meglepően Stanfordi orvos professzoros bullshit sincs benne.
Az kapott az első részben hangsúlyt, hogy gyakorlatilag a panel célja az UAP hangsúlyozttan tudományos alaposságú vizsgálata, és egyfajta roadmap elkészítse a jövőbeni észlelésekhez. Ezért nem kifejezetten direkt eseteket mutatnak be (bár arra is sor kerül) hanem általánosan elemzik a jelenségek előfordulását.
16 különböző területen dolgozó elismert szaktekintély alkotja a csapatot a volt űrhajóstól, csillagászon át repülési mérnök, fizikus, asztobiológus stb. Nem győztek hangsúlyozni, hogy mennyire publikus a vizsgálat és annak anyaga, valamint, hogy ez a panel végleges jelentese nyárra várható.
Említésre került, hogy egyes tudósok online zaklatással szembesültek, hogy egyáltalán foglalkoztak a témával, valamint, fontos, hogy az UAP jelentő pilótákat ne stigmatizálják!
Ugyan a Pentagon az elmúlt években már ösztönözte a katonai repülőket, hogy dokumentálják az UAP-eseményeket, sok kereskedelmi pilóta továbbra is "nagyon vonakodik bejelenteni" azokat az ilyen megfigyeléseket övező megbélyegzés miatt.
Nyomatékosan elmondták, hogy a Panel csak a "hivatalos" észlelésekkel foglalkozik, azaz olyan UAP-al amik rögzítése ismert hardveren, állami drón, vadászgép, repülő, műhold, teleszkóp, időjárás figyelő szenzor stb. történt, ami a megfigyelés vagyis az adat hitelességének alapja. (Vagyis nem játszanak telefonos felvetelek)
itt hosszan vázolták, hogy miért is fontos ez, a lényeg, hogy ha ismerjük a szenzort és annak tulajdonoságait máris szűrhetők (azonosithatók) egyes jelenségek.
Így is a legnagyobb problémaként azt említették meg, hogy a kérdéses jelenségeket általában olyan kamerákkal, érzékelőkkel és egyéb berendezésekkel észlelik és rögzítik, amelyeket nem úgy terveztek vagy kalibráltak, hogy pontosan megfigyeljék és mérjék ezeket a sajátosságokat.
Vagyis ha röviden kell összefoglalni az egyik tanulsagot akkor az az lenne, hogy jó minőségű adatokra van szükségünk..
Itt két példát is említették, az első egy teleszkóp lencse reflekció által létrehozott vagyis optikai jelenség, a másik egy Ausztrál csillagászati rádioteleszkóp megfigyelő állomás esete, akik több ismeretlen rádiós kisülést jegyeztek, de gyanús lett, hogy leginkább ebéd időben majd később kiderül, hogy az ebédlőben a mikrohullámú sütő okozta amikor annak lejárta előtt nyitották az ajtaját, és a nagyon érzékeny szenzor rögzítette azt mint kisülést.
Szó volt még a kormányzati anyagok Titkosított jelleégről. Ők csak titkosítás alól feloldott anyagokkal foglalkoznak, de hangsúlyozták, hogy a titkosítás nem a jelenség miatt vagy annak jellege miatt van, hanem jellemzően az azt rögzített katonai eszköz miatt. Peldakent felhozatàk, hogy ha egy F35 keszít egy felvételt a szabadság szoborról az is titkos lesz a gép kamerája és nem a tárgy miatt.
Ezzel együtt is havonta 50-100 új jelentésünk van. A növekedes az FAA rendszer integrálása miatt van.
Ezen megfigyeléseknek a 2-5% sorolható UAP kategóriába.
A panel vizsgált jelensegeinek száma így meghaladja a 800-at.
Megemlitettek még, hogy érdekes módon nem érkezett UAP jelentés az Űr és Hajózási területekről.
Az UAP mint jelenség definiálára bemutattak egy közel keleten MQ9 reaper dronnal felvett esetet.
Ezt úgy jellemezték mint egy tipikus/általános UAP észlelés. A felvételen egy fémes gömb repülését rögzítették, de részletekbe nem mentek bele.
Ez után egy haditengerészeti repülőgép által az Egyesült Államok nyugati része felett készített videót mutattak amin pontok sorozata látható az éjszakai égbolton. A katonai repülőgép nem tudta elfogni az objektumot, amelyről kiderült, hogy egy kereskedelmi repülőgép egy csak nagy távolságban amint egy repülőtér felé tartott.
Említettek még egy szenzor anomálitát ami víz alá merülő objektum illuzitt kelt, de ennek pontos ismertetése csak a végleges jelentésben lesz.
Szó volt még az adatelemzésről annak fontosságáról. A feldolgozott adatok alapján az UAP jelenségek az alábbiak;
Ennek kapcsán az FAA szakembere ismertette a rendelkezésre álló szenzoros hálozatot, lefedettségett, képességeket, stb.
FAA slides >>
https://science.nasa.gov/files/science-red/s3fs-public/atoms/files/Mike Freie - 1130am to 1200pm.pdf
Az előadás ezen része kevésbé érdekes, száraz anyag.
Ha lesz időm, meg kedvem meghallgatom majd a második felét is az anyagnak..
Azért arra kíváncsi lennék, hán UFO hívő veszi magának a fáradságot, hogy egy ilyen az érdeklődési körébe tartozó tudomanyos igenyessegű színvonalas anyagot meghallgasson/elolvasson. Az a gyanúm a többség megelégszik a bulvár szintű UFO cikkekkel, meg a botcsinálta Youtube videósok által összeollózott anyagokkal.