UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
A NASA épp élő sajtótájékoztatót tart az UFÓkról, valamint a Stanford orvosi egyetem professzorai nyilatkoznak az UFÓval való találkozások áldozatairól akiket a CIA-val együttműködésben kezelnek..

Megjöttünk!

Igen megjöttél! És azzal a lendülettel máris szégyentelenül csúsztatsz!

Megnéztem alaposabban az előadás témáit és az előadókat, és természetesen semmi Stanfordi orvos professzor Bullshit nincs benne!

Spoiler Alert; Kizárólag légköri UAP jelenségekkel, azok azonosításával foglalkoznak.

Komolyan mondom, az ember próbálna nyitottan és némi tisztelettel viseltetni az UFO hívek iránt, de azok rendre mindent elkövetetnek ilyen alattomos csúsztatásokkal, különböző dolgok igènytelen összemosásával felbaszni az embert!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
Az itt szereplő első "UFO" észlelés nagyon érdekes:
Ha a jelenség valódi, akkor nem semmi ereje lehettet.
Ha kicsit játszol a Frame-el és 2:14-nél jó pillanatban állítod meg, akkor kiderül, hogy ez egy összevágott felvétel;
Screenshot-2023-05-31-21-29-43.png

A srác egyébként meglepően korrekt módon vizsgálja a videókat!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 896
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nyomatékosan elmondták, hogy a Panel csak a "hivatalos" észlelésekkel foglalkozik, azaz olyan UAP-al amik rögzítése ismert hardveren, állami drón, vadászgép, repülő, műhold, teleszkóp, időjárás figyelő szenzor stb. történt, ami a megfigyelés vagyis az adat hitelességének alapja. (Vagyis nem játszanak telefonos felvetelek)
itt hosszan vázolták, hogy miért is fontos ez,
kell ezt magyarázni amúgy? (igen kell, ahogy itt is láttuk :()
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 561
93
Nem minden úgy alakult a bejelentésnél ahogy vártuk!

Már pár hónapja több vezetö riporter kapott hitelesnek látszó katonai forrásoktól infókat mekkora xarban vagyunk!
pl. Tucker Carlson, 2 videojaban pár hónapja többször is említi a sebesült, agysérült katonai személyzet eseteit.. és az elégedetlenkedö családtagokat. Elö fogom keresni!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
Na, a felét meghalgattam a 4 órás NASA előadásnak! Íme egy rövid lényegi összefoglaló.
Èrdekes, bár nagy megfejtést vagy leleplezést ne várjon senki, ahogy nem meglepően Stanfordi orvos professzoros bullshit sincs benne.
Az kapott az első részben hangsúlyt, hogy gyakorlatilag a panel célja az UAP hangsúlyozttan tudományos alaposságú vizsgálata, és egyfajta roadmap elkészítse a jövőbeni észlelésekhez. Ezért nem kifejezetten direkt eseteket mutatnak be (bár arra is sor kerül) hanem általánosan elemzik a jelenségek előfordulását.
16 különböző területen dolgozó elismert szaktekintély alkotja a csapatot a volt űrhajóstól, csillagászon át repülési mérnök, fizikus, asztobiológus stb. Nem győztek hangsúlyozni, hogy mennyire publikus a vizsgálat és annak anyaga, valamint, hogy ez a panel végleges jelentese nyárra várható.
Említésre került, hogy egyes tudósok online zaklatással szembesültek, hogy egyáltalán foglalkoztak a témával, valamint, fontos, hogy az UAP jelentő pilótákat ne stigmatizálják!
Ugyan a Pentagon az elmúlt években már ösztönözte a katonai repülőket, hogy dokumentálják az UAP-eseményeket, sok kereskedelmi pilóta továbbra is "nagyon vonakodik bejelenteni" azokat az ilyen megfigyeléseket övező megbélyegzés miatt.

Nyomatékosan elmondták, hogy a Panel csak a "hivatalos" észlelésekkel foglalkozik, azaz olyan UAP-al amik rögzítése ismert hardveren, állami drón, vadászgép, repülő, műhold, teleszkóp, időjárás figyelő szenzor stb. történt, ami a megfigyelés vagyis az adat hitelességének alapja. (Vagyis nem játszanak telefonos felvetelek)
itt hosszan vázolták, hogy miért is fontos ez, a lényeg, hogy ha ismerjük a szenzort és annak tulajdonoságait máris szűrhetők (azonosithatók) egyes jelenségek.
Így is a legnagyobb problémaként azt említették meg, hogy a kérdéses jelenségeket általában olyan kamerákkal, érzékelőkkel és egyéb berendezésekkel észlelik és rögzítik, amelyeket nem úgy terveztek vagy kalibráltak, hogy pontosan megfigyeljék és mérjék ezeket a sajátosságokat.

Vagyis ha röviden kell összefoglalni az egyik tanulsagot akkor az az lenne, hogy jó minőségű adatokra van szükségünk..

Itt két példát is említették, az első egy teleszkóp lencse reflekció által létrehozott vagyis optikai jelenség, a másik egy Ausztrál csillagászati rádioteleszkóp megfigyelő állomás esete, akik több ismeretlen rádiós kisülést jegyeztek, de gyanús lett, hogy leginkább ebéd időben majd később kiderül, hogy az ebédlőben a mikrohullámú sütő okozta amikor annak lejárta előtt nyitották az ajtaját, és a nagyon érzékeny szenzor rögzítette azt mint kisülést.

Szó volt még a kormányzati anyagok Titkosított jelleégről. Ők csak titkosítás alól feloldott anyagokkal foglalkoznak, de hangsúlyozták, hogy a titkosítás nem a jelenség miatt vagy annak jellege miatt van, hanem jellemzően az azt rögzített katonai eszköz miatt. Peldakent felhozatàk, hogy ha egy F35 keszít egy felvételt a szabadság szoborról az is titkos lesz a gép kamerája és nem a tárgy miatt.

Ezzel együtt is havonta 50-100 új jelentésünk van. A növekedes az FAA rendszer integrálása miatt van.
Ezen megfigyeléseknek a 2-5% sorolható UAP kategóriába.
A panel vizsgált jelensegeinek száma így meghaladja a 800-at.
Megemlitettek még, hogy érdekes módon nem érkezett UAP jelentés az Űr és Hajózási területekről.

Az UAP mint jelenség definiálára bemutattak egy közel keleten MQ9 reaper dronnal felvett esetet.
Ezt úgy jellemezték mint egy tipikus/általános UAP észlelés. A felvételen egy fémes gömb repülését rögzítették, de részletekbe nem mentek bele.
Ez után egy haditengerészeti repülőgép által az Egyesült Államok nyugati része felett készített videót mutattak amin pontok sorozata látható az éjszakai égbolton. A katonai repülőgép nem tudta elfogni az objektumot, amelyről kiderült, hogy egy kereskedelmi repülőgép egy csak nagy távolságban amint egy repülőtér felé tartott.

Említettek még egy szenzor anomálitát ami víz alá merülő objektum illuzitt kelt, de ennek pontos ismertetése csak a végleges jelentésben lesz.

Szó volt még az adatelemzésről annak fontosságáról. A feldolgozott adatok alapján az UAP jelenségek az alábbiak;


Ennek kapcsán az FAA szakembere ismertette a rendelkezésre álló szenzoros hálozatot, lefedettségett, képességeket, stb.
FAA slides >> https://science.nasa.gov/files/science-red/s3fs-public/atoms/files/Mike Freie - 1130am to 1200pm.pdf

Az előadás ezen része kevésbé érdekes, száraz anyag.

Ha lesz időm, meg kedvem meghallgatom majd a második felét is az anyagnak..
Azért arra kíváncsi lennék, hán UFO hívő veszi magának a fáradságot, hogy egy ilyen az érdeklődési körébe tartozó tudomanyos igenyessegű színvonalas anyagot meghallgasson/elolvasson. Az a gyanúm a többség megelégszik a bulvár szintű UFO cikkekkel, meg a botcsinálta Youtube videósok által összeollózott anyagokkal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 718
113
Ha lesz időm, meg kedvem meghallgatom majd a második felét is az anyagnak..
Azért arra kíváncsi lennék, hán UFO hívő veszi magának a fáradságot, hogy egy ilyen az érdeklődési körébe tartozó tudomanyos igenyessegű színvonalas anyagot meghallgasson/elolvasson. Az a gyanúm a többség megelégszik a bulvár szintű UFO cikkekkel, meg a botcsinálta Youtube videósok által összeollózott anyagokkal.

Az összefoglaló alapján ez eléggé a "kék könyv" projektre emlékeztet eddig.
Köszönöm az összefoglalót!

Az UFO hívőzés meg elég visszás. Ugyanis ez nem vallás. Isten létét, természetéből adódóan nem tudod bizonyítani.
Egy földönkívüli létforma által készített tárgy, vagy maga a létforma viszont bizonyítható. Ahogyan a ritka természeti jelenségek is.
Én úgy érzem, hogy egyre közelebb lesz az a pont, amikor már nem lehet ezen dolgok felett elsiklani.
És azt se felejtsd el, hogy a mai világban már semmit sem lehet titokban tartani, ezért ma az a módszer, hogy "zajt" keltenek minden körül.
Ha van is hiteles felvétel, csinálnak rá száz kamut....

Ha azt mondod, hogy egy szűk pénzügyi elit irányítja valójában a nyugati világot, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha ezt konkrétan kijelenti a WEF vezetője, a 2030-tól életbe lépő új világrenddel akkor ő is az? o_O
Amikor arról beszéltek, hogy gazdagok számára működik egy titkos pedofil hálózat az USA-ban, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha ugyan ezen váddal letartóztatják az Epsteint majd valakik meg is ölik, akkor a hatóságok is összeesküvés hívők? o_O
Ha azt mondtad, hogy létezik a Kalergi terv, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha az EU szándékosan bedeportálja Európába a fél 3. világot, akkor az EU vezetői, akkor ők is összeesküvés elmélet hívő bolondok? Vagy inkább összeesküvők....
Szóval lehet UFO hívőzni, csak éppen a dolgok most se abba az irányba mutatnak, hogy alaptalan lenne a feltételezés a minket látogató idegen létformák/eszközökkel kapcsolatban. Szerintem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
Az összefoglaló alapján ez eléggé a "kék könyv" projektre emlékeztet eddig.
Köszönöm az összefoglalót!

Az UFO hívőzés meg elég visszás. Ugyanis ez nem vallás. Isten létét, természetéből adódóan nem tudod bizonyítani.
Egy földönkívüli létforma által készített tárgy, vagy maga a létforma viszont bizonyítható. Ahogyan a ritka természeti jelenségek is.
Én úgy érzem, hogy egyre közelebb lesz az a pont, amikor már nem lehet ezen dolgok felett elsiklani.
És azt se felejtsd el, hogy a mai világban már semmit sem lehet titokban tartani, ezért ma az a módszer, hogy "zajt" keltenek minden körül.
Ha van is hiteles felvétel, csinálnak rá száz kamut....

Ha azt mondod, hogy egy szűk pénzügyi elit irányítja valójában a nyugati világot, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha ezt konkrétan kijelenti a WEF vezetője, a 2030-tól életbe lépő új világrenddel akkor ő is az? o_O
Amikor arról beszéltek, hogy gazdagok számára működik egy titkos pedofil hálózat az USA-ban, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha ugyan ezen váddal letartóztatják az Epsteint majd valakik meg is ölik, akkor a hatóságok is összeesküvés hívők? o_O
Ha azt mondtad, hogy létezik a Kalergi terv, akkor "összeesküvés elmélet hívő vagy".
Ha az EU szándékosan bedeportálja Európába a fél 3. világot, akkor az EU vezetői, akkor ők is összeesküvés elmélet hívő bolondok? Vagy inkább összeesküvők....
Szóval lehet UFO hívőzni, csak éppen a dolgok most se abba az irányba mutatnak, hogy alaptalan lenne a feltételezés a minket látogató idegen létformák/eszközökkel kapcsolatban. Szerintem.
Jogosan kéred ki magadnak ezt a dolgot, és az èrveid is validak.
Azokkal nem is vitatkozom. Ugyanakkor megkülönböztetném azt a réteget akikben vélt, valós, elképzelt, vagy félreértett okok miatt kialakult ez az élien/UFO konteo és ennek nyomán, pontosabban ehhez igazítják az eletképüket. Szerintem te is be tudod azonosítani ezeket a hívőket. Ez ugyanúgy igaz a keményen vallásos emberekre is ezért szerintem a hívő kifejezés helytálló. Nyilván a tema irant erdeklődő értelmesebb kritikusabb embereket ez bánthatja.
De akkor legyen, Coming Out-olok; Én is UFO hívő vagyok! Komolyan! Tényleg hiszem, hogy van élet a Földön kívül, azt is, hogy vannak azonosítatlan repülő dolgok az égen, ismeretlen jelenségek.
Ezek mind tudományosan megalapozott kijelentések. Abban már persze a korábban vázolt okok miatt nem hiszek, hogy ET itt bohóckodik nálunk, villogó űrhajóval, drónnal, akármivel, embereket meg teheneket rabol el, meg Pataki Attilaval beszélget.

Az "UFO hívő" kifejezés negatív konnotációjáról pedig leginkább maguk a konteó Hívők tehetnek.
Azzal, hogy tudatosan keverik a UFO-t az éliennel, hogy minden más agyament konteóval összemossák, lásd Yeti, hogy igenytelenűl és tiszteletlenül állnak a témához. Sok egyéb példát láthatsz erre ebben a topikban is.
A korszellemben a sci-fi, és a tudomány nyomán kialakult az egyénben, hogy itt ez a benga nagy univerzum biztos nem vagyunk egyedül, csak ugye ebből még nem következik direktbe az, hogy itt vannak nálunk.
Persze lehetséges, ezért is érdeklődök én is a téma iránt, de az eddigi tapasztalatok alapján ez nem egyáltalán nem bizonyított.
Az is igaz, hogy vannak konteok amikről idővel kiderült, hogy igaz, pl. Azbeszt, de ettől ez még nem lessz törvényszerű a többire is.

Visszatérve hívő dologra, az a szép benne, hogy úgy ér célba, hogy pontosan tudja magáról az akire illik.
Ennyire meg had legyek szemét, ha ők maguk meg megengedhetik maguknak az igénytelenseget kritikaiatlanságot, és a téma iránti tiszteletlenséget!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 718
113
Jogosan kéred ki magadnak ezt a dolgot, és az èrveid is validak.
Azokkal nem is vitatkozom. Ugyanakkor megkülönböztetném azt a réteget akikben vélt, valós, elképzelt, vagy félreértett okok miatt kialakult ez az élien/UFO konteo és ennek nyomán, pontosabban ehhez igazítják az eletképüket. Szerintem te is be tudod azonosítani ezeket a hívőket. Ez ugyanúgy igaz a keményen vallásos emberekre is ezért szerintem a hívő kifejezés helytálló. Nyilván a tema irant erdeklődő értelmesebb kritikusabb embereket ez bánthatja.
De akkor legyen, Coming Out-olok; Én is UFO hívő vagyok! Komolyan! Tényleg hiszem, hogy van élet a Földön kívül, azt is, hogy vannak azonosítatlan repülő dolgok az égen, ismeretlen jelenségek.
Ezek mind tudományosan megalapozott kijelentések. Abban már persze a korábban vázolt okok miatt nem hiszek, hogy ET itt bohóckodik nálunk, villogó űrhajóval, drónnal, akármivel, embereket meg teheneket rabol el, meg Pataki Attilaval beszélget.

Az "UFO hívő" kifejezés negatív konnotációjáról pedig leginkább maguk a konteó Hívők tehetnek.
Azzal, hogy tudatosan keverik a UFO-t az éliennel, hogy minden más agyament konteóval összemossák, lásd Yeti, hogy igenytelenűl és tiszteletlenül állnak a témához. Sok egyéb példát láthatsz erre ebben a topikban is.
A korszellemben a sci-fi, és a tudomány nyomán kialakult az egyénben, hogy itt ez a benga nagy univerzum biztos nem vagyunk egyedül, csak ugye ebből még nem következik direktbe az, hogy itt vannak nálunk.
Persze lehetséges, ezért is érdeklődök én is a téma iránt, de az eddigi tapasztalatok alapján ez nem egyáltalán nem bizonyított.
Az is igaz, hogy vannak konteok amikről idővel kiderült, hogy igaz, pl. Azbeszt, de ettől ez még nem lessz törvényszerű a többire is.

Visszatérve hívő dologra, az a szép benne, hogy úgy ér célba, hogy pontosan tudja magáról az akire illik.
Ennyire meg had legyek szemét, ha ők maguk meg megengedhetik maguknak az igénytelenseget kritikaiatlanságot, és a téma iránti tiszteletlenséget!

Érvelésed elfogadom, még ha nem is értek mindenben vele egyet.
Én csak annyit kérek, hogy az UFO/UAP téma iránt érdeklődőket, ne kezeljük ugyan úgy, mint mondjuk a laposföldeseket.
(Mivel én hoztam létre a topikot, így a véleményem a témában sejthető)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
Érvelésed elfogadom, még ha nem is értek mindenben vele egyet.
Én csak annyit kérek, hogy az UFO/UAP téma iránt érdeklődőket, ne kezeljük ugyan úgy, mint mondjuk a laposföldeseket.
(Mivel én hoztam létre a topikot, így a véleményem a témában sejthető)
Hát jó! Bár beláthatod, hogy néha nem könnyű, mint a legutóbbi esetben is kiderült, hogy az illető pofátlanul mos össze dolgokat. ( Nasa+orvosok agysérült esetek) Ez pedig nem félre fordítás, vagy ártatlan elírás eredménye...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 718
113
Hát jó! Bár beláthatod, hogy néha nem könnyű, mint a legutóbbi esetben is kiderült, hogy az illető pofátlanul mos össze dolgokat. ( Nasa+orvosok agysérült esetek) Ez pedig nem félre fordítás, vagy ártatlan elírás eredménye...

Az a baj, hogy mindenkiről rossz szándékot feltételezel. "pofátlanul moss össze".
Vagy csak simán a magyar nyelvű cikket olvasta :rolleyes:
Ha kevésbé állnánk bele egymásba azonnal, lehet a másik is könnyebben revideálná az álláspontját.
Mert ezzel a beleállással minden beszélgetés harccá válik. Az meg nem jó.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szóval lehet UFO hívőzni, csak éppen a dolgok most se abba az irányba mutatnak, hogy alaptalan lenne a feltételezés a minket látogató idegen létformák/eszközökkel kapcsolatban. Szerintem.
Azért amit a hívők lenyomnak (itt is), az nem az ész érvekről szól, függetlenül a földönkívüli élet létezésétől, vagy annak hiányától. Teljesen szektás hozzáállás, valóságtagadás, nagyon kevés valóban hiteles, hihető, és érdekes beszámoló, jelenség van. Nem kell lejáratni a hatóságoknak őket, magukkal megteszik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az a baj, hogy mindenkiről rossz szándékot feltételezel. "pofátlanul moss össze".
Vagy csak simán a magyar nyelvű cikket olvasta :rolleyes:
Ha kevésbé állnánk bele egymásba azonnal, lehet a másik is könnyebben revideálná az álláspontját.
Mert ezzel a beleállással minden beszélgetés harccá válik. Az meg nem jó.
Nem kell ez az óvónéni tempó, számtalan alkalommal volt már ebben a fórumban előadva az a "beleállás", meg a hattyú halála személyeskedés, amikor csak tiszta száraz tények, érvek hangzottak el. A szektásokat nem kell védeni, ki lehet mondani róluk, hogy szektások, épp ők és a bulvármédia (na ez már inkább a zajjal rejtés, de a szektások csak ideáig, meg a kuruzslókig jutnak általában) lehetetlenítik el a tényeleges feltárását ezeknek a jelenségeknek, és épp ezért érdekes nagyon a folyamat, ami most elindulóban van.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 169
113
Most nem tudom, miből lesz a harc. De ha egy hívőt szembesítenek a realitással, annak ritkán van békés vége.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Azért amit a hívők lenyomnak (itt is), az nem az ész érvekről szól, függetlenül a földönkívüli élet létezésétől, vagy annak hiányától. Teljesen szektás hozzáállás, valóságtagadás, nagyon kevés valóban hiteles, hihető, és érdekes beszámoló, jelenség van. Nem kell lejáratni a hatóságoknak őket, magukkal megteszik.
Persze, mert 80 évig nem lehetett róla beszélni, anélkül, hogy ne lettél volna automatikusan alufóliasipkás, a társadalom kivetettje, stb. Még 10 évvel ezelőtt is a Mónika show szintjén volt lenyomva a téma, ennek a szellemi maradványa a hívőzgetések is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 175
14 791
113
Az a baj, hogy mindenkiről rossz szándékot feltételezel. "pofátlanul moss össze".
Vagy csak simán a magyar nyelvű cikket olvasta :rolleyes:
Ha kevésbé állnánk bele egymásba azonnal, lehet a másik is könnyebben revideálná az álláspontját.
Mert ezzel a beleállással minden beszélgetés harccá válik. Az meg nem jó.
Megindokoltam az állításom, ilyenformán a részemről ez egyáltalán nem alaptalan feltételezés. Ha direkt volt a dolog áll a pofátlanság összemosás. Mi lehet még? Bebaszott emberünk és elgépelt? -Akkor meg nettó igénytelenség.

Vagy hogyan kerül össze ez a két totál különálló dolog szerinted?
És miért rajtam kéred számon a dologhoz való hozzállást, és nem azon aki így jár el, hogy ilyet állítva posztol?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Persze, mert 80 évig nem lehetett róla beszélni, anélkül, hogy ne lettél volna automatikusan alufóliasipkás, a társadalom kivetettje, stb. Még 10 évvel ezelőtt is a Mónika show szintjén volt lenyomva a téma, ennek a szellemi maradványa a hívőzgetések is.
Ennek a maradványa az amit előadtok itt folyton. Szar yt csatornák kuruzslóinak a hülyeségeit biflázzátok, párat megnéztem, enttó időpocsékolás volt.

Kevés érdekes, minőségi tartalom van a témában, és akik ezzel foglalkoznak, általában dokumentarista szempontból igénytlenül állnak hozzá, hiteltelenek a források, és azok feldolgozásai is.

Tudod, ha úgy néz ki mint eg szektás, ha úgy beszél, mint egy szektás, ha úgy érvel, mint egy szektás, akkor boszorkány^Wkacsa^Wszektás!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 718
113
Azért amit a hívők lenyomnak (itt is),

Örüljünk, hogy van erre lehetőség. Van hol beszélgetni. Had ne zavarjon már a másik véleménye, amennyiben nem komoly személyeskedés.

Teljesen szektás hozzáállás, valóságtagadás, nagyon kevés valóban hiteles, hihető, és érdekes beszámoló, jelenség van.

A kiemelt rész elsősorban az ukrán topikban van. A legutóbbi erre vonatkozó hozzászólásomat is kb. azonnal kimoderálták.
És azért az ottani helyzet kézzel foghatóbb, mint egy UAP/UFO jelenség. :rolleyes:

és érdekes beszámoló, jelenség van.

Mert civilekkel ritkán történik hitelt érdemlő eset. A hadseregek meg nem verik nagy dobra.
Aztán ott az internet cenzúra is. Egy csomó olyan képre/videóra emlékszem egy csomó témában (nem csak ebben) ami egyszerűen eltűnt, nem kereshető. Mintha soha nem is lett volna...
Így elég nehéz bármit is prezentálni. És a "fősodratú" média is szándékosan a gagyi szarra ül fel, arról cikkez, például az említett Pataki Attilás cikkeket.
Nekem ezek a dolgok feltűnnek. Egy csomó embernek nem. Ez van. A média a hazugság szócsöve, az az igazi alternatív valóság.

Nem kell lejáratni a hatóságoknak őket, magukkal megteszik.

Mindig minden témában több a hülye, mint az okos. Szerinted poénból nyomja a média a legkreténebbeket?
Balaton tagadók, laposföldesek stb...
Régen patinás ismeretterjesztő TV csatornákon ma raktárvadászok, zálogaukciók meg szellemvadászokból áll a műsor.
Csak nekem tűnik úgy, hogy szándékosan megy a hülyítés? :rolleyes: