UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 389
24 832
113
A vita kapcsán botlottam bele egy érdekes, kifejezetten a Piramisokkal foglalkozó YT csatornába. A figura sok egyéb mellett a megmaradt borító köveket elemzi. Már eleve érdekes látni a random méretű kövek ilyentèn ábrázolását, de mintázat is megfigyelhető. Az "illesztő kövek" pl pont arra utalnak, hogy egyszerre több ponton szinkronban helyezték be a köveket, majd ha osszeértek akkor helyezték be egy aktuális méretre faragott illesztő követ.

A másik érdekes észrevétel amikor a lehetséges rámpa megoldásokat elemzi, és ennek kapcsán felmerül a fura alakú és fel nem tárt belső terek mint ellensúlyos emelő szerkezet része.

@fip7 @Pogány
Mindenképp figyelmet èrdemlő csatorna mert nem csak a mainstream teóriakkal foglalkozik.
Ebbe a YT csatornába már én is korábban belebotlottam. Csak ajánlani tudom én is, igyekszik tárgyilagosan taglalni a piramis körüli kérdéseket és elég sok videója van. Érdekesek a hozzászólások is.

Más.

"több ezer évvel ezelőtt maga Hérodotosz is megjegyezte a feltételezett labirintusról. A feltételezések szerint ez a labirintus olyan gigantikus volt egykor, hogy háromezer szóba került bele, és ezek mind tele voltak hieroglifákkal és festményekkel. A labirintus létezésére több forrás is van, miközben a tudósok már a nyomait is fellelték."

 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fip7, PPE and enzo

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
339
1 491
93

Srácok...erről vélemény? Akár mehetett volna az ukri topikba is, de nem mertem...
az amcsiknak biztosan vannak ilyenek de leginkább az S4 és hasonló hegyalatti hangárokban parkolnak és csak nagyonritkán húzzák elő ezeket..

Úgyhogy vélhetően orosz lesz (ha a miénk egyáltalán) amin nem is csodálkoznék hiszen annó a szovjeteket emiatt bukták nem kis részben a hidegháborút, hogy a 'sportmodell' az amcsiknak jóval előbb került bevethető állapotba a jelentősen fejlettebb félvezetőtechológiák révén ( a sebesebb közép és nagyfeszültségű MOSFET-eknek köszönhetően), az kell a tápegységekhez ami a nagyfeszülstéget előállítja és meghajtja a tekercseket.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
az amcsiknak biztosan vannak ilyenek de leginkább az S4 és hasonló hegyalatti hangárokban parkolnak és csak nagyonritkán húzzák elő ezeket..

Úgyhogy vélhetően orosz lesz (ha a miénk egyáltalán) amin nem is csodálkoznék hiszen annó a szovjeteket emiatt bukták nem kis részben a hidegháborút, hogy a 'sportmodell' az amcsiknak jóval előbb került bevethető állapotba a jelentősen fejlettebb félvezetőtechológiák révén ( a sebesebb közép és nagyfeszültségű MOSFET-eknek köszönhetően), az kell a tápegységekhez ami a nagyfeszülstéget előállítja és meghajtja a tekercseket.
Ebből kb semmit se értettem...szóval amcsi vagy orosz UFO? mosmivan? :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
339
1 491
93
Ebből kb semmit se értettem...szóval amcsi vagy orosz UFO? mosmivan? :)
az amcsik a 60-es évek végén komoly áttöréseket értek el a gravitációs-árnyékolástechnika (nem ANTIGRAVITÁCIÓ!!!) terén, ami a 80-as évek elejére működöképes nem hagyományos repülőeszközök kifejlesztéséig majd hadrendbe állításáig jutott. Ez az USA koronaékszere, amit nem fognak se mutogatni se bevetni mert ez az egyik sarokkő ami a képességeik záloga bárki ellen.
Ezért is nem fognak ukrajnába hakknizni vele, nem kockáztatják hogy más kezébe kerüljön a technika.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
az amcsik a 60-es évek végén komoly áttöréseket értek el a gravitációs-árnyékolástechnika (nem ANTIGRAVITÁCIÓ!!!) terén, ami a 80-as évek elejére működöképes nem hagyományos repülőeszközök kifejlesztéséig majd hadrendbe állításáig jutott. Ez az USA koronaékszere, amit nem fognak se mutogatni se bevetni mert ez az egyik sarokkő ami a képességeik záloga bárki ellen.
Ezért is nem fognak ukrajnába hakknizni vele, nem kockáztatják hogy más kezébe kerüljön a technika.
Értelek...de valami mégis ott lebeg...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
az amcsik a 60-es évek végén komoly áttöréseket értek el a gravitációs-árnyékolástechnika (nem ANTIGRAVITÁCIÓ!!!) terén, ami a 80-as évek elejére működöképes nem hagyományos repülőeszközök kifejlesztéséig majd hadrendbe állításáig jutott. Ez az USA koronaékszere, amit nem fognak se mutogatni se bevetni mert ez az egyik sarokkő ami a képességeik záloga bárki ellen.
Ezért is nem fognak ukrajnába hakknizni vele, nem kockáztatják hogy más kezébe kerüljön a technika.
Eredetileg lehetséges, hogy a technológiát valamilyen deal keretében az antarktiszi németektől szerezték meg. /nem röhög/
..
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: fip7 and sixtus

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nem!!! Nem röhögtem!!!!
Végülis ezek alapján, te tizenpárperc alatt futottál át egy cirka másfél órás anyagot. Már ha egyáltalán. Az elhangzott összefüggéseket, ellentmondásokat is alaposan átgondolhattad... (ja, nem.). De röhögsz. Csak tudnám, min? o_O
Forrestal, Byrd admirális neve mond valamit?
..
Nézd, nekem mindegy, de ezért kár ide járnod szerintem. (Persze te tudod)
 
  • Szomorú
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
Végülis ezek alapján, te tizenpárperc alatt futottál át egy cirka másfél órás anyagot. Már ha egyáltalán. Az elhangzott összefüggéseket, ellentmondásokat is alaposan átgondolhattad... (ja, nem.). De röhögsz. Csak tudnám, min? o_O
Forrestal, Byrd admirális neve mond valamit?
..
Nézd, nekem mindegy, de ezért kár ide járnod szerintem. (Persze te tudod)
Nagyon sok infót láttam Byrd admirális kalandjáról. De nonszensznek tartom a németek titkos bázisát... Idegen civilizáció bázisát vagy ősi fel nem fedezett civ-et jobban el tudok képzelni! Viszont ha nem hinnék bizonyos dolgokban, nem raktam volna ki a videót! Elnézést ha megbántottalak, nem szándékos volt. Azért jöttem ebbe a fórum részbe, mert azt hittem, hogy nyitott, bármilyen véleményre. Még egyszer bocsánat a nevetésért. Nézd...sokszor tanulmányoztam az admirális kalandját...valóban sok minden nem stimmel vele, és tuti volt valami. A nevetés a német bázisnak szólt...minden más elképzelhető. Úgyhogy nyugi, nem egy paraszt antihívővel hozott össze a sors....
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: fip7 and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nagyon sok infót láttam Byrd admirális kalandjáról. De nonszensznek tartom a németek titkos bázisát... Idegen civilizáció bázisát vagy ősi fel nem fedezett civ-et jobban el tudok képzelni! Viszont ha nem hinnék bizonyos dolgokban, nem raktam volna ki a videót! Elnézést ha megbántottalak, nem szándékos volt. Azért jöttem ebbe a fórum részbe, mert azt hittem, hogy nyitott, bármilyen véleményre. Még egyszer bocsánat a nevetésért. Nézd...sokszor tanulmányoztam az admirális kalandját...valóban sok minden nem stimmel vele, és tuti volt valami. A nevetés a német bázisnak szólt...minden más elképzelhető. Úgyhogy nyugi, nem egy paraszt antihívővel hozott össze a sors....
Nem vagyok megbántódós-féle, csak nem értettem.
..
Hogy volt-e német bázis vagy sem, az talány. De a filmben felvetettek egy valóban érdekes új megközelítés. Főleg annak fényében, amivel indít, hogy tudniillik a perzsa (árja) Irán is az Antarktiszra készül!
..
Néhány éve elég nagy nyüzsgés volt arrafelé, gondolom erre emlékszel, amikor John Kerry-től kezdve Kirill pátriárkáig számos potentát odalátogatott.
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
Nem vagyok megbántódós-féle, csak nem értettem.
..
Hogy volt-e német bázis vagy sem, az talány. De a filmben felvetettek egy valóban érdekes új megközelítés. Főleg annak fényében, amivel indít, hogy tudniillik a perzsa (árja) Irán is az Antarktiszra készül!
..
Néhány éve elég nagy nyüzsgés volt arrafelé, gondolom erre emlékszel, amikor John Kerry-től kezdve Kirill pátriárkáig számos potentát odalátogatott.
Nos...elég tájékozottnak tartom magam ilyen témában, de szégyen, nem szégyen, erről nem hallottam... ha gondolod elmondhatnád...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Nos...elég tájékozottnak tartom magam ilyen témában, de szégyen, nem szégyen, erről nem hallottam... ha gondolod elmondhatnád...
Évekkel ezelőtt volt:
c) Harmadsorban pedig, ha figyelsz, akkor láthatsz olyan furcsa, a szokott kerékvágásba egyáltalán nem illeszkedő eseményeket, amelyek szintén arra utalnak közvetve, hogy valami történik e kérdésben a háttérben! Pl. a 2016-ban lezajlott antarktiszi "gyorsvizitek", (csak ami nyilvánosságra került legalább részlegesen: John Kerry a választási kampány közepette, Vilmos herceg, Buzz Aldrin, Kirill pátriárka)!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
Évekkel ezelőtt volt:
Huhúúú ember! Annyi infót zúdítasz rám, ami nekem idegen, pedig aztán ami para azt hittem otthon vagyok benne-hogy beleszédültem! Gábriel arkangyal ládája? A Frigyláda még ok... Aldrin? Kerry? Az Antarktisznak csak egy külső sávja az amit állítólag látogatnak, és nem véletlen hogy még a repülők is kikerülik, pedig amúgy rövidebb lenne...fúúú... jájj...Aldrin nem esküdött meg tudom a Bibliára se h járt a holdon...(mondjuk ezt nem értettem miért?) Azt azért elmondom hogy nem vok laposföld hívő...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 061
113
A nevetés a német bázisnak szólt...minden más elképzelhető.

Persze, hiszen mindenki tudja, hogy az a hold túloldalán van :D
Láttam az Iron Sky című dokumentum filmben :cool:
iu
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 061
113

Srácok...erről vélemény? Akár mehetett volna az ukri topikba is, de nem mertem...

Szép felvétel. Talán ezt hívhatjuk azonosítatlan repülő tárgynak.
Topikba már volt linkelve, hogy nagy magasságban az oroszok és az ukránok is érzékeltek már irreálisan mozgó objektumokat, amiket nem soroltak be az ellenséghez.
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
Szép felvétel. Talán ezt hívhatjuk azonosítatlan repülő tárgynak.
Topikba már volt linkelve, hogy nagy magasságban az oroszok és az ukránok is érzékeltek már irreálisan mozgó objektumokat, amiket nem soroltak be az ellenséghez.
Igen igen kolléga!...De nagyon véleményt még nem olvastam! Ez, talán picit olyan hitelesnek tűnik! ...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7