UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Igen igen kolléga!...De nagyon véleményt még nem olvastam! Ez, talán picit olyan hitelesnek tűnik! ...

A beszélgetésük alapján ők sem tudják mit látnak. Mi se látunk sokat, elvileg IR-ben látunk valamit ami talán ott lebeg.
Szerintem nem CGI, így többször megnézve, valóban lát a FLIR valamit. Jó kérdés, hogy mi az?
Nem tudom.

Linkeltem nem olyan régen 2 videót az 1950-1979-ig "hitelesnek" tartott UFO-s képekről. Ez még ugye a CGI előtti világ.
Azokról a képekről is "szakértők" annyit tudtak kb. elmondani, hogy nem manipulátak. Hogy mit látunk rajtuk, nem tudjuk :(
 
  • Tetszik
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 863
13 265
113
A beszélgetésük alapján ők sem tudják mit látnak. Mi se látunk sokat, elvileg IR-ben látunk valamit ami talán ott lebeg.
Szerintem nem CGI, így többször megnézve, valóban lát a FLIR valamit. Jó kérdés, hogy mi az?
Nem tudom.

Linkeltem nem olyan régen 2 videót az 1950-1979-ig "hitelesnek" tartott UFO-s képekről. Ez még ugye a CGI előtti világ.
Azokról a képekről is "szakértők" annyit tudtak kb. elmondani, hogy nem manipulátak. Hogy mit látunk rajtuk, nem tudjuk :(
Najerrú van szó...tehát vót ott valami amirű nem tudjuk mi vót az??? De amúgy meg nem nagyon hasonlítható a mostani dógokra....
Én amúgy is kijakartam térni erre a témaára! PL...ott ugy több 100ezer halott van sajna...még sem hallunk pl paranormális jelenségekről híreket...tuti vannak...nyilván kissebb gondjuk is nagyobb annál ha ilyet látnak közzétegyék, illetve a háborús pszihózis stb is közrejátszik, illetve rá fogják...vagy én is azt mondanám..."nem csodálom hogy ilyeneket látok, ennyi halál után, kezd az agyam elmenni" ...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Najerrú van szó...tehát vót ott valami amirű nem tudjuk mi vót az??? De amúgy meg nem nagyon hasonlítható a mostani dógokra....
Én amúgy is kijakartam térni erre a témaára! PL...ott ugy több 100ezer halott van sajna...még sem hallunk pl paranormális jelenségekről híreket...tuti vannak...nyilván kissebb gondjuk is nagyobb annál ha ilyet látnak közzétegyék, illetve a háborús pszihózis stb is közrejátszik, illetve rá fogják...vagy én is azt mondanám..."nem csodálom hogy ilyeneket látok, ennyi halál után, kezd az agyam elmenni" ...

A II. VH is tele volt UFO észleléssel. Bombázógépek személyzete azt hitte valami új német vadászgépek, de sosem lőttek a bombázókra.
Már akkor a mai lapított korong formát írták le sokszor, pedig filmekben nem is ábrázolták ilyennek soha. Magyarán nem kitalálták a dolgot. Jóval a II. VH után hozták ezeket az infókat nyílvánosságra.
Rengeteg hiteles UFO észlelés van. Nagyon soknál röhejes cáfolatokat tákolnak össze a "szkeptikusok".
A mai világ azért nehéz ez ügyben, mert CGI-al szinte bármit lehet. Ennek megfelelően könnyű hamisítani is, sajnos :-(
A legtöbb hamisítványt olyan dolgok buktatják le, hogy pl. túl tiszta a kép, nem hitelesek a reakciók, nem stimmelnek az arányok vagy a fény/árnyék stb...
Ezekre figyelek először. Ezen túlmenően már nehéz bármit érdemben igazolni/cáfolni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Amúgy a keresztény vallás és a földönkívüliek vonal is igen erős, főleg Jézus esetén.
A nem kanonizált írások érdekesek ebből a szempontból, pl. Péter evangéliuma.
Ott például nem hal meg Jézus , hanem valakik "felvették"
Azt, hogy hogy került így a sírba nem tudom, de Péter evangéliumában így támad fel:
" És azon az éjszakán, amelyen közeledett az Úr napja, amint a katonák kettesével őrködtek egy virrasztásban, nagy hang hallatszott a mennyben; és látták, hogy megnyílt az ég, és két férfi nagy fénnyel ereszkedett le és közeledett a sírhoz. És a kő, amelyet az ajtó elé tettek, magától elgurult és utat tört magának; és a sírboltot felnyitották, és mindkét fiatalember belépett. Amikor tehát azok a katonák látták, felébresztették a századost és a véneket, mert ők is közel voltak, és őrködtek. Ahogy elmondták, hogy mit láttak, ismét három férfit láttak előjönni a sírból, és ketten támogatták az egyiket, és egy kereszt követte őket. És kettejük feje az égig ért, de annak a feje, akit ők vezettek, felülkerekedett az eget. És hangot hallottak az égből, mondván: Azt prédikáltad nékik, hogy alszanak. És válasz hallatszott a keresztről: Igen."

Mindegy. Érdekes dolgok ezek :)
(Illés próféta aki a mennybe ment egy tüzes szekéren stb...)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Bocsi, hogy kicsit bele megyek a vallásba az UFO topikban, de minden komoly civilizáció vallása valójában tök ugyan az!
Még a szimbólum rendszerük is hasonló.... Ahogyan a történeteik is.
1. Mindegyikben a teremtő maga a világosság.
2. A sötétség az ellenség.
3. A világosság vezetőjével majdnem egyenrangú a sötétség vezetője.
4. A sötétség vezetője mindig fellázad a világosság vezetője ellen, és elbukja a harcát.
5. A harcot mindig égi lények vívják mind a két oldalon. Ezek mindig alacsonyabb rendű istenek. És a világűrben (mennyben) zajlik a háború.
6. Az emberiséget a világosság teremti.
7. Az emberiséget megrontja a sötétség vezetője, mégpedig tudással. Az irónia az, hogy általában fényhozónak hívják XD Gondolom ez a tudás metafórája. (Lucifer/Prométheusz/Baál stb...)
8. A tudás fejlődést hoz, de lezülleszti az emberek erkölcsét.
9. Az örökké való/teremtő/Isten aki elvileg maga a világosság (vagyis a tudás) elküldi hozzánk a prófétáját/fiát.
10. Aki nem mellesleg szeplőtelenül fogan és vagy találják valahol.
11. Ő pedig átadja a titkos tudást az emberiségnek, ami alapvetően mindig ugyan az (rend a lelke mindennek, legyél kedves másokkal)
12. Mindegyikben van mennyország és pokol. Előbbi az Istenek lakhelye, utóbbi a száműzetés helye ahova a bukott került.

+1 A legtöbb esetben ember-égilény hibridek is vannak, és ők mindig hatalmasokat/óriásokat nemzenek az ember nőkkel. Ez persze nem a magasságukra vonatkozik, a leírásokból általában a cselekedeteikre értik. Viszont a leírások alapján nettó pszichopaták.

Ez amit itt leírtam kompletten megtalálható a kre. 2000-től megjelenő vallásokban. Nem nyomokban, hanem kb. kompletten.
Zoroasztrizmus, Egyiptomi vallás/Aton kultusz, Judaizmus, Kereszténység.
Isten legfőbb földi prófétájának szerepében Jézus, Mózes, Hórusz és Zarathusa.
A szimbólumok is érdekesek. Pl. Hórusznál a nap szárnyakkal, ahogyan a Zoroasztrizmusnál is nap szárnyakkal:
Medinet_Habu_Ramses_III._Tempelrelief_15.JPG

Persepolis_-_carved_Faravahar.JPG

Amúgy mind két esetben az égből leszálló istenek szimbóluma....
És minden esetben nem az Isten száll le közénk hanem az általa teremtett kisebb rendű istenek akik vigyáznak ránk.
Zsidó néven Nefilin, keresztény néven angyalok. De hívják őket vigyázónak/virrasztónak is.
(de a másik két vallásban is megtalálhatók, csak nem emlékszem a nevükre)

Most így ennyit rendeztem össze a gondolataimból. Számomra ez több, mint érdekes összefüggés.

(most az iszlámra azért nem térek ki, mert az a judaizmus+kereszténység erősen beteg gyermeke)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and jani22

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Bocsi, hogy kicsit bele megyek a vallásba az UFO topikban, de minden komoly civilizáció vallása valójában tök ugyan az!
Még a szimbólum rendszerük is hasonló.... Ahogyan a történeteik is.
1. Mindegyikben a teremtő maga a világosság.
2. A sötétség az ellenség.
3. A világosság vezetőjével majdnem egyenrangú a sötétség vezetője.
4. A sötétség vezetője mindig fellázad a világosság vezetője ellen, és elbukja a harcát.
5. A harcot mindig égi lények vívják mind a két oldalon. Ezek mindig alacsonyabb rendű istenek. És a világűrben (mennyben) zajlik a háború.
6. Az emberiséget a világosság teremti.
7. Az emberiséget megrontja a sötétség vezetője, mégpedig tudással. Az irónia az, hogy általában fényhozónak hívják XD Gondolom ez a tudás metafórája. (Lucifer/Prométheusz/Baál stb...)
8. A tudás fejlődést hoz, de lezülleszti az emberek erkölcsét.
9. Az örökké való/teremtő/Isten aki elvileg maga a világosság (vagyis a tudás) elküldi hozzánk a prófétáját/fiát.
10. Aki nem mellesleg szeplőtelenül fogan és vagy találják valahol.
11. Ő pedig átadja a titkos tudást az emberiségnek, ami alapvetően mindig ugyan az (rend a lelke mindennek, legyél kedves másokkal)
12. Mindegyikben van mennyország és pokol. Előbbi az Istenek lakhelye, utóbbi a száműzetés helye ahova a bukott került.

+1 A legtöbb esetben ember-égilény hibridek is vannak, és ők mindig hatalmasokat/óriásokat nemzenek az ember nőkkel. Ez persze nem a magasságukra vonatkozik, a leírásokból általában a cselekedeteikre értik. Viszont a leírások alapján nettó pszichopaták.

Ez amit itt leírtam kompletten megtalálható a kre. 2000-től megjelenő vallásokban. Nem nyomokban, hanem kb. kompletten.
Zoroasztrizmus, Egyiptomi vallás/Aton kultusz, Judaizmus, Kereszténység.
Isten legfőbb földi prófétájának szerepében Jézus, Mózes, Hórusz és Zarathusa.
A szimbólumok is érdekesek. Pl. Hórusznál a nap szárnyakkal, ahogyan a Zoroasztrizmusnál is nap szárnyakkal:
Medinet_Habu_Ramses_III._Tempelrelief_15.JPG

Persepolis_-_carved_Faravahar.JPG

Amúgy mind két esetben az égből leszálló istenek szimbóluma....
És minden esetben nem az Isten száll le közénk hanem az általa teremtett kisebb rendű istenek akik vigyáznak ránk.
Zsidó néven Nefilin, keresztény néven angyalok. De hívják őket vigyázónak/virrasztónak is.
(de a másik két vallásban is megtalálhatók, csak nem emlékszem a nevükre)

Most így ennyit rendeztem össze a gondolataimból. Számomra ez több, mint érdekes összefüggés.

(most az iszlámra azért nem térek ki, mert az a judaizmus+kereszténység erősen beteg gyermeke)
Nem tudom megerősíteni...de megcáfolni sem.

Viszont el lehet játszani a gondolattal; én meg arra jutottam, hogy így simán benne van a pakliban, hogy időben/térben eltérő (fejlettségű) közösségeink csupán kísérleti egerek csapatai így-úgy eltérő, meg-, időnként odafigyelt labirintusokban.
Végül is fedi a "csak egy megfigyelt faj vagyunk egy "állat"kertben hipotézist.

... attól, hogy időnként, vagy akár rendre érzékelünk megmagyarázhatatlan jelenségeket körülöttünk, attól még el/vissza kell foglalni a másik majomcsapattól a stratégiai jelentőségű fát:hadonaszos:...

Nem túl önérzet és öntudat erősítő eshetőség...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
  • Tetszik
Reactions: jani22

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 393
2 661
113
Ez de @ar cikk. Az ilyet inkább ne erőltessék, mert már nekem fáj.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 389
24 827
113
Magyar UFO észlelés:
Gratulálok Zsoltnak, hogy a 0,5 megapixeles kaputelefonnal sikerült lefényképeznie a hátsó kertet, meg valami kosz is megjelent a felhők előtt, amit szívős munkával odavarázsolt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
És azért fotózott és nem videózott, mert videót hamisítani macerásabb.

Jó ez azért....

Sokkal de sokkal valószínűbb, hogy hamis mint hogy alien kütyü. Szerintem.

Ez így igaz, csak ez meg nem érv. Fogalmam sincs eredeti-e. De ezek azért nem ellenérvek.

Gratulálok Zsoltnak, hogy a 0,5 megapixeles kaputelefonnal sikerült lefényképeznie a hátsó kertet, meg valami kosz is megjelent a felhők előtt, amit szívős munkával odavarázsolt.

Ismét nem állítom, hogy ne lenne a kép szerkesztett vagy hasonlók.
De beszólások helyet, aki ért hozzá az tényleg ránézhetne. Én nem értek a kép szerkesztő/elemző szoftverekhez.
Érdekelne egy érvelősebb vélemény.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 389
24 827
113
Ismét nem állítom, hogy ne lenne a kép szerkesztett vagy hasonlók.
De beszólások helyet, aki ért hozzá az tényleg ránézhetne. Én nem értek a kép szerkesztő/elemző szoftverekhez.
Érdekelne egy érvelősebb vélemény.
Beszólás ...
Már ne is haragudj, ez a kép nem is ér meg többet.
 
  • Szomorú
Reactions: merleg