UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 346
113
Leírtam ezt is. De akkor újra, kifejtősebben.
1. Fémből készült testnek tűnik. Nagyon merev a struktúrája, bármiféle deformáció nélkül. Fényt visszaveri.
2. Tartja a magasságát és nem halad egyenes vonalban. Ezért nem is tudja a drón kamerájának a kezelője egyenes vonalú mozgással követni. Viszont a pályája sima, nem hektikus.
3. Érdemes figyelni a testen a fény/árnyék változást, amit te nem tettél meg. Jól látszik, hogy a fény/árnyék helyzete minimálisan de változik, vagyis a tárgy elhelyezkedési szöge változik a nap sugaraihoz képest, ergo mozog. ;)
4. A mozgása folyamatos, kb. egyenletes sebességű. Egy léggömb mozgása nem ilyen, hanem az aktuális szélviszony szerint "darabos". Hirtelen elindulásokkal, megállásokkal, bizonytalan kilengésekkel az áramlásoknak megfelelően. Itt nem ezt látjuk.
5. Mivel repül, és nem élőlény így tárgy. Mivel nem fér bele ember, vagy kicsi rá az esély, hogy bármilyen intelligens lény bele férjen így feltételezhetően pilóta nélküli. Mivel nem csak úgy sodródik, hanem pályát repül egyenletes sebességgel és magassággal így feltehetően irányított jármű. Innen gondolom, hogy egy drón. ;)
Én így okoskodok az ügyben.
Szóval nem egy 2d felvételt nézel hanem egy 3D radar képezte track-et, hogy a mozgásának minden paraméterével tisztában vagy?
 
  • Szomorú
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 232
15 023
113
Azért ez elég pofátlan csúsztatás ebben az esetben. Te nagy bizonyossággal állapítasz meg olyan dolgokat is amiről semmilyen információd nincsen.
Nincs ebben csúsztatás csak megint nem sikerült megérteni amivel érvelek, pedig erre raktam be a hasonlatot. Megjegyzem, sok esetben a rendelkezésre álló információk okán sosem lesz kielégítő bizonyíték. Szóval csak ismetelni tudom magam, nem igényel extra bizonyítékot ha szarba lépsz, hogy kutya volt az elkövető, mert sok a kutya, sokfelé szarnak...
Azt meg kár eltagadnod, hogy sok esetben igenis hozok hiteles bizonyítékokat az érveim alátámasztására. Nem egy videót debunking-tam elég csak kicsit vissza tekerni. Itt legutobb a brazil ballon, ott volt a LasVegasi lampion eregetés, az Délamerikai IR felvételen az A340 repülő kerozin fröccs, stb, stb.. ami így hirtelen az eszembe jut.
Magyarán fingod sincs mi volt, de a lényeg, hogy semmiképpen sem az ami feszélyez :D
Megint a gúnyolódás...
Egyalltalan nem feszélyez. A magam igazát persze megvédem egy pontig ha szükségét érzem. Sőt esetenként kifejezetten élvezem ha valakivel megütköztethetem az állitasom.

Te vagy az aki nyíltan megvallja hogy szerinted ez hitéleti vita! Pont ez a baj, hogy így kezeled, és ezt a vita partneredre, rám is projektálod. De legalább megvallod, hogy számodra ez egy hitéleti - vallásos elkötelezettség.

Én nem így állok hozzá, még ha nem is hiszed el. Én azt gondolom, a megfelelő érvelés egy vitában eredményre vezethet, volt is erre példa ha vissza emlékszel, jött itt egy figura egy felprofi csillagász távcsöves Hold kráter felvételével amiben Balaton méretű űrhajót vélt látni. Ment a szájkarate egy darabig, érzelmektől fűtötten érvelt az igaza mellett, lesöpörve minden ész érvet. Aztán valaki vegül kikereste neki a kérdéses térséget jobb minőségű felvételen, ahol egyértelműen látszódott, hogy két egybeolvadt kráter az egész. És lám hirtelen értelmét nyert minden állításunk az optikai illúziót illetően, a kolega pedig elismerte tévedését.
Jelentéktelennek tűnhet, de szerintem nagy dolog.
Nem. Itt az történt, hogy megkérdeztem a véleményedet, majd megkaptam. Végig gondoltam és közöltem, hogy ez sem túl megalapozott. Erre jött a hiszti cunami :D
Ez részemről nem hiszti. Csupán reagálok.
Ez megint kamu a részedről. Lásd:


Vagyis pontokba szedtem, hogy szerintem mik az elméleted gyenge pontjai. Szóval nem kell a kamu, hogy "mert csak" volt a véleményem. Voltak valós érvek, csak neked nem tetszettek.
Jó, ebben igazad van tényleg alaposabban leírtad.
A fenti korábbi 1.pontban leírt állításodra sarkitottam ki a dolgot, hogy nem lehet ballon mert háborús övezet.
Erre értettem. Szerintem ez a non sense.
De Bocsánat tényleg részletesebben leírtad.
Leírtam ezt is. De akkor újra, kifejtősebben.
1. Fémből készült testnek tűnik. Nagyon merev a struktúrája, bármiféle deformáció nélkül. Fényt visszaveri.
2. Tartja a magasságát és nem halad egyenes vonalban. Ezért nem is tudja a drón kamerájának a kezelője egyenes vonalú mozgással követni. Viszont a pályája sima, nem hektikus.
3. Érdemes figyelni a testen a fény/árnyék változást, amit te nem tettél meg. Jól látszik, hogy a fény/árnyék helyzete minimálisan de változik, vagyis a tárgy elhelyezkedési szöge változik a nap sugaraihoz képest, ergo mozog. ;)
4. A mozgása folyamatos, kb. egyenletes sebességű. Egy léggömb mozgása nem ilyen, hanem az aktuális szélviszony szerint "darabos". Hirtelen elindulásokkal, megállásokkal, bizonytalan kilengésekkel az áramlásoknak megfelelően. Itt nem ezt látjuk.
5. Mivel repül, és nem élőlény így tárgy. Mivel nem fér bele ember, vagy kicsi rá az esély, hogy bármilyen intelligens lény bele férjen így feltételezhetően pilóta nélküli. Mivel nem csak úgy sodródik, hanem pályát repül egyenletes sebességgel és magassággal így feltehetően irányított jármű. Innen gondolom, hogy egy drón. ;)
Én így okoskodok az ügyben.
Na ez így tök frankó.

Ugyanakkor nem tudom értelmezni mit értesz a 3.pontban, a fény árnyék változás alatt. Gömbről van szó, azon, hogy változhat ez? Ahhoz a megvilágításnak, a napnak kellene elmozdulnia. Felhőt nem látni.
A 4.pont a léggömb mozgása nem ilyen... már bocs, azt direktben a légkör határozza meg. Különböző magasságban eltérő légáramlatok lehetnek, de lehet totál szélcsend is. A sivatagos területen egyaltan nem példa nélküli. Erre alapozva nem kizárható a ballon.

Az 5.pont az érdemi vízválasztó. Hogy szerinted repül.. szerintem vagy zuhan vagy legjobb esetben lebeg, és a repülés illúziót a paralax okozza.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
Szóval nem egy 2d felvételt nézel hanem egy 3D radar képezte track-et, hogy a mozgásának minden paraméterével tisztában vagy?

Nem állítottam, hogy mindennel tisztában vagyok. Vagy idézd kérlek....
Én úgy gondolom, hogy mivel a mérete nem változik (nem nő vagy csökken) így a repülési magassága valószínűleg stabil lehet. Szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
Gömbről van szó, azon, hogy változhat ez? Ahhoz a megvilágításnak, a napnak kellene elmozdulnia. Felhőt nem látni.

Tökéletes gömbön nem változhat, de valószínűleg ez nem tökéletes gömb. Csak a távolság miatt látszik annak. Vagy a felvételben van olyan hiba ami ezt a hatást kelti.
iu

iu

Szerintem a képeken látszik, hogy az árnyék szöge nem teljesen azonos a két képen. Illetve a kinagyított képeken mintha nem lenne tökéletesen kerek. Aztán lehet a képrögzítés sajátja a dolog. Nem tudom.
De ha nem tökéletes gömb, pl. valami kiáll belőle, akkor az a mozgásnak megfelelően okozhat árnyék elmozdulást. Innen feltételezem, hogy a tárgy mozog.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
Ez nem tudom, hogy ugyan ilyen tárgy-e de jól szemlélteti, hogy messziről gömbnek nézhet ki egy nem teljesen gömb alakú tárgy is:
iu
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
Ez egy kevésbé ismert másik "ezüst labdás" UFO videó:
7 éve rakták föl, de 2005-ös a felvétel. Elvileg.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 232
15 023
113
@fip
Közben találtam egy nagyon alapos elemzést..
Itt GEO localizálták a helyszínt. Es Igen, MQ9 Reaper drón rögzítette Szíria felett.


Van pár érdekes észrevetelük, élő kerül a Paralax is...
Van oldal irányú elmozdulás, de egyúttal az is látszik hogy a Reaper betekintési szöge is változik ahogy mozog.
image.gif


A konlkúzió;

A balloon is consistent with what we see in the video. They can be spherical, they can appear metallic (particularly those made of foil), and they can float in the air. According to the BBC Science Focus website, a helium balloon can float up to 10 kilometres – well below the operational ceiling of a Reaper drone.


Further supporting the balloon hypothesis is the video’s coinciding with Eid al-Adha, one of the two major holidays in Islam. The video is time-stamped July 12, 2022, the last day of the three-day holiday that year. Eid in Syria, as in other parts of the Muslim world, is celebrated with gifts, including balloons. Photos and videos from past Eid al-Adha celebrations in Damascus and Deir ez-Zor show balloons were present.

Szóval a kérdéses időben Damaszkuszban akkor volt egy 3 napos ünnep utolsó napja, ahol lufik is előfordultak...

Számomra ez elég tisztességes és alapos magyarazat.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
@fip
Közben találtam egy nagyon alapos elemzést..
Itt GEO localizálták a helyszínt. Es Igen, MQ9 Reaper drón rögzítette Szíria felett.


Van pár érdekes észrevetelük, élő kerül a Paralax is...
Van oldal irányú elmozdulás, de egyúttal az is látszik hogy a Reaper betekintési szöge is változik ahogy mozog.
image.gif


A konlkúzió;

A balloon is consistent with what we see in the video. They can be spherical, they can appear metallic (particularly those made of foil), and they can float in the air. According to the BBC Science Focus website, a helium balloon can float up to 10 kilometres – well below the operational ceiling of a Reaper drone.


Further supporting the balloon hypothesis is the video’s coinciding with Eid al-Adha, one of the two major holidays in Islam. The video is time-stamped July 12, 2022, the last day of the three-day holiday that year. Eid in Syria, as in other parts of the Muslim world, is celebrated with gifts, including balloons. Photos and videos from past Eid al-Adha celebrations in Damascus and Deir ez-Zor show balloons were present.

Szóval a kérdéses időben Damaszkuszban akkor volt egy 3 napos ünnep utolsó napja, ahol lufik is előfordultak...

Számomra ez elég tisztességes és alapos magyarazat.

Oké. :)

Tételezzük fel, hogy így van. Az amcsi hadsereg erre miért nem jött rá? :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 985
58 573
113
Oké, azaz elfogadod a levezetést és magyarázatot, vagy oké - nem változott a véleményed lépjünk tovább?!

Oké: Ma hitelesebb a magyarázatod mint tegnap. Alá lett támasztva.
Ettől még a sajátomat is validnak gondolom.
Döntést hozni nem lehet, az igazságot fogjuk megtudni. Lépjünk tovább.
De legalább nem beszélgettünk hiába.