UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ma lesz 3-kor a NATGEO-n:
http://www.port.hu/ufok_anglia_egen_ufo_uk:_new_evidence/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=55394962&i_topic_id=1

Erről lemaradtam :(

Előtte

ufo-crash-mars.png


Utána

ufo-1024x575.png


:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
Ez még nem volt, 51-es korzet
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=C2dgJp0dOdA
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
https://www.facebook.com/rafael.petershantino/videos/1159348307462213/

Urak,valami elképzelés?

Pl. levegőben kigyulladt repülőmodell, drone, ultrakönnyű repülőgép stb., erről a felvételről sajnos a bemérhető távolság hiánya miatt még a méretet is elég lehetetlen megbecsülni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 895
113
LOL

Amúgy, HTKA facebook poszt:
https://www.facebook.com/htka.hu/posts/1836199403277256

És kb. 15 perc meló nekem ( :( ):

A meló alatt mit értesz? :)

A kabin falán - nézve a pilóta Nap általi megvilágítottságát - visszatükröződik a 'Nagy Radiátor' fénye.

A felhőknek a videóban való feldolgozása zseniális. Ha azt sugallná, hogy a pilóta a galaxisoknak az Univerzumban levő szálas szerkezetét látja

illustris1.jpg


biztos meghatódtam volna. :) :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 311
55 621
113

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 895
113
Ez egy természetes képződmény,vagy urban legend,ill. a régi emberek építészeinek tervezése,esetleg a fórumtárs építőipari vállalkozó barátja,a snassz piramisok helyett,egy ilyet dobott össze a telephelyén.:D
:)

Már leírtam a véleményemet, amely szakszerű. :)

Urbán legendák nincsennek a HTKA Fórumán - ez köztudott - , tárolási helye: http://www.urbanlegends.hu/

A piramisokkal kapcsolatban régen húzgáltam vonalakat egy műholdfelvételre nézelődésügyileg.

BIG_0000025707.jpg


Ja még annyit a piramisokhoz, hogy szerintem - most nem részletezném -az elhelyezkedésüknek semmi közük sincs az Orion öv csillag alakzathoz. :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A meló alatt mit értesz? :)

Azt, hogy annyi időt rabolt el az életemből az eredeti videó (amit be is tettem) megtalálása... Abból vágtak ki egy részt (az eredetin kb. 03:44-től látható az adott rész), amibe aztán szépen beleszerkesztették az "UFO-t" (a fénypontot). Na meg "trükkösen" ráhazudták a szerkesztett videóra, hogy egy F-15-ösből filmezték Oregonban, 2016-ban, miközben egy 2015-ben az Északi-tenger fölött gyakorlatozó holland F16-os fedélzeti kamerája által felvett videót manipuláltak... Szánalmas.


Most már biztos, a gyíkemberek is benne voltak. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 311
55 621
113
Azt, hogy annyi időt rabolt el az életemből az eredeti videó (amit be is tettem) megtalálása... Abból vágtak ki egy részt (az eredetin kb. 03:44-től látható az adott rész), amibe aztán szépen beleszerkesztették az "UFO-t" (a fénypontot). Na meg "trükkösen" ráhazudták a szerkesztett videóra, hogy egy F-15-ösből filmezték Oregonban, 2016-ban, miközben egy 2015-ben az Északi-tenger fölött gyakorlatozó holland F16-os fedélzeti kamerája által felvett videót manipuláltak... Szánalmas.



Most már biztos, a gyíkemberek is benne voltak. :D


Milyen gyíkemberek,folyton emlegetitek őket,mit kellene tudnom róluk?
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 324
10 363
113
:)

Már leírtam a véleményemet, amely szakszerű. :)

Urbán legendák nincsennek a HTKA Fórumán - ez köztudott - , tárolási helye: http://www.urbanlegends.hu/

A piramisokkal kapcsolatban régen húzgáltam vonalakat egy műholdfelvételre nézelődésügyileg.

BIG_0000025707.jpg


Ja még annyit a piramisokhoz, hogy szerintem - most nem részletezném -az elhelyezkedésüknek semmi közük sincs az Orion öv csillag alakzathoz. :)



250px-Orion_constellation_map.png



Az Orion középső 3 csillaga hasonlóan helyezkedik el de nem ez a lényeg.


A Szfinx a kulcs, az mutatja a Föld helyzetét a 26 000 éves ciklusban amiben egy adott csillag 72 év alatt tesz meg a 1 fokot az égen/26 000 év alatt 1 kört.

4 csillag Aldebaran(bika), Regulus(oroszlán), Antares(skorpió) , Fomalhaut(régen vízöntő, most halak). A Földről nézve ez a 4 csillag állandó távolságra helyezkednek el, így mutatja a Szfinx a Föld helyzetét.

Két tengely-Bika-sas(skorpió)-->babilóni szárnyas bika, vízöntő(angyal)-oroszlán tengely--->Szfinx, amikor pont a Regulus-ra néz akkor új nap-éj egyenlőségi ciklus kezdődik




wXxG7xF.png

uH2yxhY.png



De ezen kívül a fénysebességtől az aranymetszésig minden benne van.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 895
113
Azt, hogy annyi időt rabolt el az életemből az eredeti videó (amit be is tettem) megtalálása... Abból vágtak ki egy részt (az eredetin kb. 03:44-től látható az adott rész), amibe aztán szépen beleszerkesztették az "UFO-t" (a fénypontot). Na meg "trükkösen" ráhazudták a szerkesztett videóra, hogy egy F-15-ösből filmezték Oregonban, 2016-ban, miközben egy 2015-ben az Északi-tenger fölött gyakorlatozó holland F16-os fedélzeti kamerája által felvett videót manipuláltak... Szánalmas.



Most már biztos, a gyíkemberek is benne voltak. :D
Valami hasonlóra gondoltam. :)

Gyanúsak ezek a gyíkemberek.

A homálykeltés végett csak. ;)
278_1.jpg
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 895
113
250px-Orion_constellation_map.png



Az Orion középső 3 csillaga hasonlóan helyezkedik el de nem ez a lényeg.


A Szfinx a kulcs, az mutatja a Föld helyzetét a 26 000 éves ciklusban amiben egy adott csillag 72 év alatt tesz meg a 1 fokot az égen/26 000 év alatt 1 kört.

4 csillag Aldebaran(bika), Regulus(oroszlán), Antares(skorpió) , Fomalhaut(régen vízöntő, most halak). A Földről nézve ez a 4 csillag állandó távolságra helyezkednek el, így mutatja a Szfinx a Föld helyzetét.

Két tengely-Bika-sas(skorpió)-->babilóni szárnyas bika, vízöntő(angyal)-oroszlán tengely--->Szfinx, amikor pont a Regulus-ra néz akkor új nap-éj egyenlőségi ciklus kezdődik




wXxG7xF.png

uH2yxhY.png



De ezen kívül a fénysebességtől az aranymetszésig minden benne van.
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. :)

Át fogom tanulmányozni, de az időbe telik.

Ez egy nagyon bonyolult probléma.

Régebben többet foglalkoztam a kérdéskörrel.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=38406887&t=9000303

Térjünk vissza később a témára. Esetleg részleteiben.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Valami hasonlóra gondoltam. :)

Gyanúsak ezek a gyíkemberek.

A homálykeltés végett csak. ;)
278_1.jpg

Jahajj! És ugye, már köztudott, hogy a dínók egy részéből madarak lettek (itt kérnék elnézést az evolúciótagadóktól), ezért hát semmi meglepő nincs a sólyom/sasfejű istenségben. A kör bezárult. :D