Egyenlőre semmit fészket nem találtak. Bár a cikk alján írják a korlátokat, de a megközelítésben is lehetnek gondok.
https://www.origo.hu/tudomany/20200...telmes-elet-nyomait.html?utm_source=hirkereso
Ez eléggé téves következtetés, sőt nagyon tévesnek nevezném. Kizárt dolognak tartom, hogy az ember kifejlődése mint egyedi eset lenne az élőlények fejlődése esetében. Ha megnézzük a főemlős fát, van aki később átvehetné a helyünket, ha pld, egy emberre veszélyes specifikus vírus több más véletlen tényező megjelenésével kiirtaná az emberi fajt. Ez az ausztrál nagyon földhöz ragadt elképzelés / kijelentés olyan volt, mintha azt állítaná valaki, hogy a tejútrendszer galaxis az egy olyan egyedi képződmény, amilyen máshol nem fejlődhet ki a világegyetemben. Aztán annyi van belőle, hogy képtelenség meghatározni a számukat, még becsléssel sem lehet.
A szupenova robbanások kb. 100 millió fényév átmérőjű gömbben kiirtanak minden életet. Persze ez így nem igaz, többféle méretű lehet, a kicsitől az óriásiig, csillagmérettől függően. Nos 1 db szupernova maradványt találtak. Az is egyedi ???? Vagy ez egy olyan terület, ahol az életkorából fakadóan hatalmasra nőtt a szupernovák száma, de ők most csak ennek az egynek a maradványit látják ??? Ami ordítóan erős ??? Te mint amatőr csillagász ezzel neked nagyon tisztában kell lenned, ugye ??? Azzal is, ha egy gáz és porköd keverékből keletkeztek abban a térrészben a csillagok, egy jelentős részük egymáshoz közeli időben fogja befejezni az életét, pusztító szupernova robbanások formájában. Szóval az ausztrál kutatás konklúziója a jelenlegi tudásunk szerint igencsak hamvába holtnak tekinthető, szűk-látókörű és ostoba. Szóval ez NEM az a kutatás amire adni kell, zárjuk le ennyivel. Szerintem... Ugye én meg mint aki nem egyszer látott ufot alapvetően megkérdőjelezem az értelmes fejlett életformák létezésnek tagadását, akkor is, ha ezt valakik a föld ellentétes oldalán nagy távolságra tőlem teszik.
Tanulságképpen egy novella író csillagászati szakmai fejtegetése a Betelgeuse csillag végnapjait illetően, ami most érkezett el, bár 100 000 év ez a "most" tartomány.
Viszont az univerzumban csak egy szempillantásnyi idő. Más az életciklusunk, sokkal rövidebb. Amúgy meg mi is régi óriáscsillagok szemétdombján születtünk (a naprendszer), különben igen szegényes lenne a periódusos rendszer nagyobb elemszámú elemeinek előfordulása, ami szintén az élőlények kialakulásának és fejlődésének fizikai gátja lenne. De nem így van, itt vagyunk, milliónyi másik élőlénnyel. Na... ez van.
http://www.brandonhackett.hu/2020/03/latjuk-e-eletunkben-betelgeuse.html