UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
A filmben is elhangzik a kérdés: és hogyan lettek a tervezők?
Kedvencem, egy könnyed vígjáték; Az angol, aki a dombra ment fel és a hegyről jött le is belemerül egy pillanatra a tudomány nagy kérdésébe, mikor is a falu együgyű tagja kérdezi a térképeszeket, hogyan számolják ki a hegyük magasságát, majd választ kapva, hogy más dombokhoz viszonyítva, akkor jön az újabb kérdés:
- De ki mérte le az első dombot?
A földmérők helyett a a helység lelkésze válaszol:
- Ugyan, hát a Jóisten fiam, a Jóisten!

21:50-től:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Egy vicc akkor igazán jó, ha annak van valóságalapja. Nem, nem állítom, hogy földönkívüliek építették a piramisokat, de nem is azzal a technikával, ahogy az a képen ábrázolva van.
Jajj, nem neked küldtem címzetten, hogy számon kérjelek, hogy Te szerinted ki építette a Nagy Piramist. De ezek szerint már tudhatsz valamit, ha a kép szerinti építési technológia nem fedi a valóságot. :eek:

Ez 1 vicc volt, aminek nem feltétlen kell valóság alapjának lenni.
Csak lazábban. :)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
... talán szeretnék olyan lenni, mint azok a híres emberek, akik csúfosan mellétrafáltak a jóslataikkal.

Szerintem semmi előremutató érdemi infót nem fogunk megtudni a témában sem ma, sem a közeljövőben.

"...talán szeretnék": Hiszen az emberiség sem morálisan, sem bölcsességben, sem intelligenciában, sem technológiailag alkalmatlan kapcsolatfelvételre, kapcsolatra tőlünk idegen értelmes civilizációval. Sem a körülöttünk élő értelmesebb állatfajokhoz nem tudunk normálisan, konstruktívan hozzáállni, sem a dél-amerikai bennszülött törzsekhez, sem az elmaradottabb régiók lakóihoz, de még a saját kisebbségeinkel való kapcsolattartás sem megy megfelelően.
S mi akarunk olyan fejlett idegen lényekkel "bróderkedni"(idézve Nice kollégát), akik el tudtak jutni a Földre!?
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
... talán szeretnék olyan lenni, mint azok a híres emberek, akik csúfosan mellétrafáltak a jóslataikkal.

Szerintem semmi előremutató érdemi infót nem fogunk megtudni a témában sem ma, sem a közeljövőben.

"...talán szeretnék": Hiszen az emberiség sem morálisan, sem bölcsességben, sem intelligenciában, sem technológiailag alkalmatlan kapcsolatfelvételre, kapcsolatra tőlünk idegen értelmes civilizációval. Sem a körülöttünk élő értelmesebb állatfajokhoz nem tudunk normálisan, konstruktívan hozzáállni, sem a dél-amerikai bennszülött törzsekhez, sem az elmaradottabb régiók lakóihoz, de még a saját kisebbségeinkel való kapcsolattartás sem megy megfelelően.
S mi akarunk olyan fejlett idegen lényekkel "bróderkedni"(idézve Nice kollégát), akik el tudtak jutni a Földre!?
Lelőni őket, kiszedni a szükséges technológiát a roncsokból, aztán már mi látogathatjuk őket. :) Amúgy, ha csak a tizede igaz a történeteknek, van mit bepótolnunk érzéketlen kísérletezésben rajtuk. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
... talán szeretnék olyan lenni, mint azok a híres emberek, akik csúfosan mellétrafáltak a jóslataikkal.

Szerintem semmi előremutató érdemi infót nem fogunk megtudni a témában sem ma, sem a közeljövőben.

"...talán szeretnék": Hiszen az emberiség sem morálisan, sem bölcsességben, sem intelligenciában, sem technológiailag alkalmatlan kapcsolatfelvételre, kapcsolatra tőlünk idegen értelmes civilizációval. Sem a körülöttünk élő értelmesebb állatfajokhoz nem tudunk normálisan, konstruktívan hozzáállni, sem a dél-amerikai bennszülött törzsekhez, sem az elmaradottabb régiók lakóihoz, de még a saját kisebbségeinkel való kapcsolattartás sem megy megfelelően.
S mi akarunk olyan fejlett idegen lényekkel "bróderkedni"(idézve Nice kollégát), akik el tudtak jutni a Földre!?
A bezzegnyugatozás után jöhet végre a bezzeg a Beta Rticulli IV-ezés? Alig várom!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Babák.
Babák.
Babák....
Az ember is interdimenzionális lény, sot, o a "leg" interdimenzionálisabb.
Minden éjjel mész 3 létsíkot.
A hologram már majdnem jó, de mégsem, lásd de ja vu.
Qrvára nem azért vagyunk itt, hogy kutyuket, meg járműveket gyártsunk amivel ide-oda repgethetunk, ha ez lenne, akkor azt csinálnánk.
Semmi köze a technológiai fejlettségnek,a magasabbrenduséghez.
Teljesen háttal ultok a biciglin.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
A bezzegnyugatozás után jöhet végre a bezzeg a Beta Rticulli IV-ezés? Alig várom!
:)
Inkább Zeta Reticuli. :D

Zeta_reticuli.png



:eek:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
  • Tetszik
Reactions: jani22 and merleg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Ne szőrszálhasogass, mert begorombulok! :)

Mi ez a kép? Elite Dangerous térkép? (régi elődjével játszottam, ezekben a rendszerekben sokat kereskedtem)
Ha ezt, hogy elírtad a görög betűt, a Reticulisok megtudják, neked annyi. A Járványügyisben is gond volt a görög betű. Igen, neked tényleg annyi. :) :hadonaszos:

Ezt a játékot nem ismerem, én a régebbi Tomb Raidert nyomtam oda-vissza. :)

A közölt térkép meg titkos útvonalakat rejt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
:)
Inkább Zeta Reticuli. :D

Zeta_reticuli.png



:eek:
Ezt a sztorit nem ismertem, mivel a média hype-os dolgokat én alapból kerülöm. Miért? Mert a legtöbb hazugságot az UFO témában azon keresztül adták/adják be a mezei polgároknak. Erről beszélt is az interjúban Lázár. Nekem ahogy neki sem nem volt szükségem a sok vad hazugságot sztorira hogy tudjam, az UFO-k léteznek és már régóta jelen vannak a földön. Az hogy hány idegen fajról beszélünk abba most ne menjünk bele.

Jót tett neked ez a kis háborúd ellenem, mert egészen megemberesedtél UFO témában. :D:D A szkepticizmusod kezd kiveszni belőled, mert rengeteg anyagot néztél át, és így kezdesz világosabban látni. :) Egyébként nem haragszom rád. De azon elgondolkodhatsz, hogy eddig sem a levegőbe beszéltem. Az idő egyre több mindennel igazol engem, hogy igazat mondtam eddig is. A csillagász múltad egy jó támpont, de vannak hihetetlen dolgok, amik megtörténtek, például voltak idegenek akik eljutottak a földig. A fizikáról a tudásuk persze nagyon magas a miénkhez képest, ami kellett is ahhoz, hogy képesek legyenek ide eljönni. Nem, nem a Tejút távoli részeiről, hanem a tejúton belül a viszonylag közeli naprendszerekből. Sokat kell még tanulnunk a fizikáról, mert van mit, bőven. Az űrutazásban alapvető gravitációról pld. rengeteget. Feszegettem ezt én már korábban, csak nem volt képes senki megérteni miről beszélek, és az mennyire valós jelenség amiről egyenlőre halovány lila gőzünk sincsen. (korábban már több helyen írtam róla, de sehol nem volt elég IQ a megértéséhez - azóta bizonyítást nyertek a relativitáselméletből a gravitációs hullámok, egy számunkra szinte ismeretlen része, de szinte a legfontosabb az univerzum alkotóelemei közül. (mármint a gravitáció). A mai kémiai alapú űrrepülés a "kőbaltás szintnek" felel meg. Ez nem alkalmas (hosszú távon) sem a naprendszer alapos feltérképezésére sem pedig az emberiség számára létszükséglet űrbányászatra sem. De a védelmünkre sem, ha egy nagyobb meteor pályája a későbbiekben keresztezné ütköző pályán a föld pályáját. (amúgy egy nagy hatótávolságú megbízható 360°-os 3D-s meteor előrejelző rendszerünk sincsen, ami legalább 6 bázisról áll, ember nélküli, AI-s elemző rendszerekkel, amik a holdra vannak telepítve, és Hold körüli kommunikációs műholdakkal folyamatos 7/24 üzemben figyelik a meteorokat, mert többször csak a véletlenen és amatőr csillagászokon múlott AZ IGEN KÉSŐI észlelésük - és ez tény!)

Számomra nem az észlelések száma vagy helye határozza meg az UFO-k jelenlétét a földön. Amúgyis a legtöbb bejelentés fals, mert az emberek nem kellően képzettek, és távoli alig látható jelenségeket is UFO-nak jelentenek, holott lehet hogy csak egy alacsony pályás nagy műholdat láttak nagy kontrasztban (koraeste vagy kora hajnalban). Az átlagember képtelen azonosítani az ilyen téves és egyszerűen kiszűrhető hamis észleléseket. Neki ez UFO lesz, és a legrosszabb esetben talál egy firkászt is aki hoaxot gyárt belőle, egy nagy cikkel. (mert az jól fizet) Tehát nagyon meg kell mindig nézni mi egy ilyen cikk háttere, mennyi és milyen forrás van megadva, a hírhez van-e alapos alátámasztások - cáfolatok elemzések, vagy mindezek nélkül egy rakás hablatyolás mellett alátámasztások nélkül benyögik hogy ez biztosan egy UFO volt. Az egészséges szkepticizmusnak mindig meg kell lennie egy ilyen cikkel szemben. Ha nincs kellő mennyiségű és minőségű információ egy ilyen cikkben, akár egy valós észlelést is semmisnek kell nyilvánítani.

Olyan ez mint a vadászat, homályos foltokra nem szabad lőni, mert abból csak baj lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
"Jót tett neked ez a kis háborúd ellenem, mert egészen megemberesedtél UFO témában."

Idáig olvastam a irományodat. Nem kicsit vagy te magadtól elszállva.

Javaslom, olvasd el az UFO fórumot az elejétől.
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Egyébként Bob Lazar sztorija szerintem az egyik leghitelesebb:
"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.

HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.

Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.

Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.

Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.

És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Egyébként Bob Lazar sztorija szerintem az egyik leghitelesebb:
"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.

HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.

Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.

Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.

Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.

És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "
Viszont ha igaz amit mond, akkor az azt is jelenti, hogy a tudomány a bázisokon (S4, 51-es körzet stb.) évtizedekkel előrébb jár, mint a mainstream, azaz általunk ismert tudomány. Legalább 20-30 évvel, de lehet, hogy még annál is többel.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
... talán szeretnék olyan lenni, mint azok a híres emberek, akik csúfosan mellétrafáltak a jóslataikkal.

Szerintem semmi előremutató érdemi infót nem fogunk megtudni a témában sem ma, sem a közeljövőben.

"...talán szeretnék": Hiszen az emberiség sem morálisan, sem bölcsességben, sem intelligenciában, sem technológiailag alkalmatlan kapcsolatfelvételre, kapcsolatra tőlünk idegen értelmes civilizációval. Sem a körülöttünk élő értelmesebb állatfajokhoz nem tudunk normálisan, konstruktívan hozzáállni, sem a dél-amerikai bennszülött törzsekhez, sem az elmaradottabb régiók lakóihoz, de még a saját kisebbségeinkel való kapcsolattartás sem megy megfelelően.
S mi akarunk olyan fejlett idegen lényekkel "bróderkedni"(idézve Nice kollégát), akik el tudtak jutni a Földre!?

Ezek az emberi faj jellemzői igen, de tévedés azt feltételezni, hogy ezek miatt mi nem vagyunk/lennénk képesek és 'érdemesek' kapcsolatfelvételre egy idegen fajjal. Amit írsz ott bukik el, hogy egyrészt az intelligenciánk már megvan hozzá, (aki ezt vitatja annak nyilván nincs) morális elvárásokat pedig kár támasztani az emberiséggel szemben, mivel a technológiai fejlettség nem jelent egyet azzal, hogy a civilizáció ami használja magát a technológiát emiatt magasabb (az ember által definiált) erkölcsi vagy morális szinten lenne. Elképzelhető, sőt nagyon valószínű, hogy léteznek olyan civilizációk amik a mi definícióink szerint kifejezetten gonoszak, ennek ellenére magas technológiai fejlettségi szinten állnak. Fontos kérdés, hogy ilyen civilizáció létezik-e a Föld "közelében", vagy olyan messze vannak, hogy sosem találkozunk velük.