UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 915
13 703
113
Hát ez remek ! :D:D:D Kb. olyan voltál, mint az elefánt a porcelán boltban, megpróbáltad rám tolni a dogmatikus nézeteidet, erre még én vagyok (megint ugye ;)) a "rossz ember".:rolleyes::D:D:D

Annyit tudok mondani az újabb postod további részeire, hogy egy mocskos nagy kötözködő vagy, aki a saját értetlenségét, tudás hiányát és begyöpösödött dogmáit rá akarja erőltetni a másikra, minden ízében megpróbálva erkölcsileg megsemmisíteni, és eközben azt szajkózza, hogy ő az "ártatlan bárány", aki csak jót akar. Csak röhögni tudok rajtad ! :D:D:D:D:p Elmész te a jó büdös faxba oda, ahonnan jöttél !!!:D:p:p:cool: Ez a második kötözködésed nem "véletlen", úgy hogy mostantól kezdve számomra egy nem létező senki vagy, olyan mint a levegő. Bárhol bármit írsz, az nem létezik ! ;) Én nem állítgatlak "Ignore"-ra semmi értelme.

Ja, jut eszembe, te honnan pottyantál ide ?? "444-es komment szekciós menekült" vagy ? Aki "white listás" volt, de kirakták az egész bandát ? :rolleyes::) Csak ezt meséld még el, mert szinte biztos hogy az vagy, onnan jöttél. Persze ez egyáltalán nem zavarna engem, ha normális lennél, nem ilyen kötözködő.:)
Szomorú vagyok, hogy nem bírsz egy hozzászólást összerakni személyeskedés a másik sértegetése nélkül, ezzel magadat minősíted, és megint olyanokat tulajdonítasz nekem amiket te találsz ki, ahogy legutóbb is. És már elnézést ha az ilyen sértéseket nem hagyom szó nélkül.

A kritikai észrevétel, hogy te máshogy értelmezel egy kifejezést nem kötözködés.

Nem tudom, hogyan szocializálódtál, de a vitakultúrád is téged minősit. De legalább eljutottál oda, hogy ignorálsz a jövőben, ez is valami.

Csak a miheztartás végett.
Sehol nem írtam hogy szakértője lennék a területnek. Épp hogy egy kíváncs érdeklődő lennék, aki most az ufóhívőkről neked hála alakítja ki a véleményét.
"Begyöpösödött dogmák" nemtudom honnan szedted. pláne, hogy ezt ráerőltetném bárkire is.. wtf

Öszintén kívánom, hogy bármi gond is gyötör az életben, mielőbb megoldódjon.
Szép napot!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szomorú vagyok, hogy nem bírsz egy hozzászólást összerakni személyeskedés a másik sértegetése nélkül, ezzel magadat minősíted, és megint olyanokat tulajdonítasz nekem amiket te találsz ki, ahogy legutóbb is. És már elnézést ha az ilyen sértéseket nem hagyom szó nélkül.

A kritikai észrevétel, hogy te máshogy értelmezel egy kifejezést nem kötözködés.

Nem tudom, hogyan szocializálódtál, de a vitakultúrád is téged minősit. De legalább eljutottál oda, hogy ignorálsz a jövőben, ez is valami.

Csak a miheztartás végett.
Sehol nem írtam hogy szakértője lennék a területnek. Épp hogy egy kíváncs érdeklődő lennék, aki most az ufóhívőkről neked hála alakítja ki a véleményét.
"Begyöpösödött dogmák" nemtudom honnan szedted. pláne, hogy ezt ráerőltetném bárkire is.. wtf

Öszintén kívánom, hogy bármi gond is gyötör az életben, mielőbb megoldódjon.
Szép napot!

Engedd el!
(ilyen)
..
Amúgy ez volt már?
Rio de Janeiro a napokban:
..
https://www.rt.com/news/488647-brazil-mage-ufo-videos-musk/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Fényévekkel elöttünk járnak technikában, de azért kiváncsiak a miénkre is.

Na mégegy reflexió a beszólásaidra. :D
Nem hinném hogy különösebben érdekli őket a technológiánk. Csupán annyira, mint amikor egy jóval fejletlenebb népet / társadalmat mérnek fel a kutatók. Nem a legújabb extrém kis topográfiájú microchip gyártói technológiát akarják azoktól sem ellopni vagy ellesni, de mégis minden technikai és technológiai tudásukra kíváncsiak. Ahogy például a régészek, a múlt kutatói is minden technikai és technológiai ismereteket tudni szeretnének a múltból, és ma is rengeteget dolgoznak ezek sokan az egész világon, bár semmi kézzelfogható hasznunk nem származik belőle !!! Akkor ez is olyan "ellentmondás", amilyen az ufók kíváncsisága velünk szemben ???? :D:D:D Vagy csak nálad van "nagy zavar az erőben" ? :rolleyes::)
Sehol nem írtam hogy szakértője lennék a területnek. Épp hogy egy kíváncs érdeklődő lennék, aki most az ufóhívőkről neked hála alakítja ki a véleményét.

Ha keveset tudsz, nem a dogmáidat és szkepticizmusodat kellett volna nyomatni, hanem az érdeklődést. Egy nem hozzáértő "kezdő" az érdeklődik, nem beszólogat és beleköt mindenbe. Én évtizedeken át tanultam és gyűjtöttem az ismereteket mindenhonnan, így jöttem rá arra is, mikor mi kerül náluk a fókuszba az érdeklődésüknél. Csak a mozaikokat rakosgattam össze hosszú ideig, aztán 90-en környékén összeállt a kép a motívációjukról, mi alapján szelektálnak, és hol várható a megjelenésük. Nem szeretnek szem előtt lenni, mert akkor már
mindenki látott volna UFO-t az egész földön.
"Begyöpösödött dogmák" nemtudom honnan szedted. pláne, hogy ezt ráerőltetném bárkire is.. wtf

Talán idézek a dogmáidból, így egyből világos lesz mindenkinek. Persze te szerintem ez alapján sem fogod majd fel, miről beszélek. Erre mondják, hogy "egyéni szoc. probléma"...

Itt egy dogmád - te akarod megmondani, ők hogyan gondolkodnak, viselkednek ? Na nem már... :p
Mert számomra se kérdés hogy van földönkívüli értelmes élet, de nem látom értelmét az itteni jelenlétüknek.

Egy második dogmád, sőőt egy egész dogma sorozat !!! Ez nem a véleményed, hanem a meggyőződésed, tehát ebben is állást foglaltál. De szerinted NEM... Na ne röhögtess már... :p:D:D:cool:
Ezen logika mentén számomra nyilvánvaló, hogy ha ide is tévednének, max regisztrálják, hogy ok itt egy primitív civ, es majd párszáz év múlva esetleg visszanézünk, hogy mi a helyzet, de nem állunk le a légkörben demó repüléseket bemutatni, és nem azért mert megláthatnak, hanem mert minek?

Nem fogok többet idézni, mert úgysem érted meg, mi a lényeg. Amit javaslok, semmilyen kutatónak ne menj, mert túlságosan korlátok közé szorított a gondolkodásod, oda meg szabad és konstruktív gondolkodás kell. :cool:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 915
13 703
113
Na mégegy reflexió a beszólásaidra. :D
Nem hinném hogy különösebben érdekli őket a technológiánk. Csupán annyira, mint amikor egy jóval fejletlenebb népet / társadalmat mérnek fel a kutatók. Nem a legújabb extrém kis topográfiájú microchip gyártói technológiát akarják azoktól sem ellopni vagy ellesni, de mégis minden technikai és technológiai tudásukra kíváncsiak. Ahogy például a régészek, a múlt kutatói is minden technikai és technológiai ismereteket tudni szeretnének a múltból, és ma is rengeteget dolgoznak ezek sokan az egész világon, bár semmi kézzelfogható hasznunk nem származik belőle !!! Akkor ez is olyan "ellentmondás", amilyen az ufók kíváncsisága velünk szemben ???? :D:D:D Vagy csak nálad van "nagy zavar az erőben" ? :rolleyes::)


Ha keveset tudsz, nem a dogmáidat és szkepticizmusodat kellett volna nyomatni, hanem az érdeklődést. Egy nem hozzáértő "kezdő" az érdeklődik, nem beszólogat és beleköt mindenbe. Én évtizedeken át tanultam és gyűjtöttem az ismereteket mindenhonnan, így jöttem rá arra is, mikor mi kerül náluk a fókuszba az érdeklődésüknél. Csak a mozaikokat rakosgattam össze hosszú ideig, aztán 90-en környékén összeállt a kép a motívációjukról, mi alapján szelektálnak, és hol várható a megjelenésük. Nem szeretnek szem előtt lenni, mert akkor már
mindenki látott volna UFO-t az egész földön.


Talán idézek a dogmáidból, így egyből világos lesz mindenkinek. Persze te szerintem ez alapján sem fogod majd fel, miről beszélek. Erre mondják, hogy "egyéni szoc. probléma"...

Itt egy dogmád - te akarod megmondani, ők hogyan gondolkodnak, viselkednek ? Na nem már... :p


Egy második dogmád, sőőt egy egész dogma sorozat !!! Ez nem a véleményed, hanem a meggyőződésed, tehát ebben is állást foglaltál. De szerinted NEM... Na ne röhögtess már... :p:D:D:cool:


Nem fogok többet idézni, mert úgysem érted meg, mi a lényeg. Amit javaslok, semmilyen kutatónak ne menj, mert túlságosan korlátok közé szorított a gondolkodásod, oda meg szabad és konstruktív gondolkodás kell. :cool:
Látom már hol a gond, ezúttal a DOGMA szót értelmezed újra, ahogy korábban az UFO-t.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Engedd el!
(ilyen)
..
Amúgy ez volt már?
Rio de Janeiro a napokban:
..
https://www.rt.com/news/488647-brazil-mage-ufo-videos-musk/

Nocsak nocsak... Az érdeklődésükre vonatkozó sémám működik még mindig ? "Érdekes"... :D:D
Barzíliában most igen nagy társadalmi ellentétek feszülnek, ahogy annak idején 90 körül a mi régiónkban is. Meg is jelentek szépen, mert a nagy számú szondázást nem tudják teljesen elrejteni. Úgy nézem, hogy tömegesnek nevezhető észlelés van náluk. Ez egyben azt is jelenti, hogy igen nagy lehet a társadalmi probléma náluk, akárcsak anno nálunk és a szomszédainknál.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Látom már hol a gond, ezúttal a DOGMA szót értelmezed újra, ahogy korábban az UFO-t.

A probléma ott van, hogy szűk-látókörű vagy, és erősen behatárolt a gondolkodásod is. Kijelentéseket tettél az UFO-k nevében is, hogy hogyan viselkednek, mit cselekszenek, pedig fogalmad sem lehet róla. Ennyi... ;)
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Nocsak nocsak... Az érdeklődésükre vonatkozó sémám működik még mindig ? "Érdekes"... :D:D
Barzíliában most igen nagy társadalmi ellentétek feszülnek, ahogy annak idején 90 körül a mi régiónkban is. Meg is jelentek szépen, mert a nagy számú szondázást nem tudják teljesen elrejteni. Úgy nézem, hogy tömegesnek nevezhető észlelés van náluk. Ez egyben azt is jelenti, hogy igen nagy lehet a társadalmi probléma náluk, akárcsak anno nálunk és a szomszédainknál.

Felcserelheto az "ok" es az "okozat" esetleg? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Felcserelheto az "ok" es az "okozat" esetleg? :eek:
Szerintem nem cserélhető fel. Én még nem tapasztaltam "belenyúlást" a részükről a társadalmi folyamatokban, de úgy tapasztaltam, mindig erőteljesebben megjelennek ott, ahol nagy a baj. Ezt a "nagy baj"-t polgárháborús és / vagy forradalmi helyzet felé sodródás alatt értem. Most is elmondom, nincs rá semmilyen magyarázatom (mert nem találtam elfogadhatókat), hogy miért figyelnek minket, különösen az eszkalációs helyeken, a technológiai fejlődésünkben, a társadalmi és a politikai folyamatokban, de mozaikok azt mondják, hogy ezt teszik. Hiába sokkal fejlettebbek nálunk. Zapp Brannigan fantáziálása ellenére nincs szükségük a mi tudásunkra, mivel ők fényévekkel járnak előttünk. Különben itt sem lehetnének. Ha a bolygó átvétele lett volna a céljuk, azt már ezerszer megtehették volna, védtelenek vagyunk velük szemben. A hollywood-i film az csak fantáziálás (most nem jut eszembe a címe), hogy meg tudnánk védeni magunkat. Annyira felettünk állnak, hogy ez képtelenség. De nem akarnak ezek minket bántani, és a bolygónkra sem fáj a foguk. Különben nem hagyták volna, hogy egy szemétdombot csináljunk belőle, hanem már korábban átvették volna, amíg viszonylag tiszta volt. A sémát jegyezd meg a az intenzív megjelenésükkel kapcsolatban. Úgy érzem hogy tökéletesen működik. Már régóta figyelem, és sokszor klappolt. A technológiai fejlesztéseket, az új fegyvereket, stb., mindent monitoroznak.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Erről a filmről beszéltem. Ha át akarnák venni a földet, esélyünk sem lenne ellenük. Nem is jönnének ide harcolni, hogy esetleg sérüljön a bolygó pld. nukleáris szennyezésekkel a nukleáris fegyvereinktől. Egyik nap arra ébrednénk, illetve nem ébrednénk, hogy már ők a "tulajdonosok". Szóval a bolygónk megszerzésére irányuló elméleti kísérlet teljes nyugalommal kizárható. Olyan minőségű űrhajókkal közlekednek, ami hosszú földi légköri repülés után függőlege irányban nyugodtan távozik a világűrbe !!! Számunkra elképesztő és elképzelhetetlen az űrhajóik teljesítménye. Ezt a történetet egy magyar polgári pilóta elmeséléséből tudjuk. Volt bőven idejük figyelni az őket nagy magasságban hosszú ideig követő ufot, amely a végén függőleges irányban távozott a világűrbe.

Szóval ez az a film. Ez csak egy mese, mint a többi, alapok nélkül. Esélyünk sincs... :)

Ez meg egy 10-es gyűjtemény ilyen filmekből, de mindegyik csak álmodozás. :)
10 inváziós sci-fi, amit látnod kell
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nincs még vége a vörös UFO történetének, most telepítettem egy videó analízis szoftvert amivel képkockánként tudok léptetni és a nyers képet nagyítani. A korábbi képek print screenelve voltak, lesznek még jobbak is, sőt találtam még egyéb érdekességet is ezzel...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Nekem egy lassan sodródó sötét színű meteorológiai ballonnak tűnik, félig le van eresztve így változtatja alakját ahogy belekap a szél.
:)
Igen, hát, ja. :D

Tuti, hogy lekapta a szél a köpenyegét Darth Wader nagyúrnak oszt ott össze-vissza szálldos.
Nem tudom elképzelni, hogy pl. a "Zéta Reticuli" rendszerből eljöttek idáig, oszt csinálják a feszkót és csak ennyi telik.

zeta_reticuli_star_map.jpg


A Világegyetem hatalmas, emberi léptékkel 10-20 év semise. Bármi megtörténhetett mi előttünk pár millió évvel és megtörténhet ennyivel később is az "élet"-nek nevezett erodáló folyamatnál. Hihetetlen energia folyamatok játszódnak le az univerzumban, Pl:

 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 503
113
Szerintem nem cserélhető fel. Én még nem tapasztaltam "belenyúlást" a részükről a társadalmi folyamatokban, de úgy tapasztaltam, mindig erőteljesebben megjelennek ott, ahol nagy a baj. Ezt a "nagy baj"-t polgárháborús és / vagy forradalmi helyzet felé sodródás alatt értem. Most is elmondom, nincs rá semmilyen magyarázatom (mert nem találtam elfogadhatókat), hogy miért figyelnek minket, különösen az eszkalációs helyeken, a technológiai fejlődésünkben, a társadalmi és a politikai folyamatokban, de mozaikok azt mondják, hogy ezt teszik. Hiába sokkal fejlettebbek nálunk. Zapp Brannigan fantáziálása ellenére nincs szükségük a mi tudásunkra, mivel ők fényévekkel járnak előttünk. Különben itt sem lehetnének. Ha a bolygó átvétele lett volna a céljuk, azt már ezerszer megtehették volna, védtelenek vagyunk velük szemben. A hollywood-i film az csak fantáziálás (most nem jut eszembe a címe), hogy meg tudnánk védeni magunkat. Annyira felettünk állnak, hogy ez képtelenség. De nem akarnak ezek minket bántani, és a bolygónkra sem fáj a foguk. Különben nem hagyták volna, hogy egy szemétdombot csináljunk belőle, hanem már korábban átvették volna, amíg viszonylag tiszta volt. A sémát jegyezd meg a az intenzív megjelenésükkel kapcsolatban. Úgy érzem hogy tökéletesen működik. Már régóta figyelem, és sokszor klappolt. A technológiai fejlesztéseket, az új fegyvereket, stb., mindent monitoroznak.



Na vajon miért figyelnek? :rolleyes:
Be vannak csokizva,hogy megint/sokadszor is szétkapjuk a szájukat,utóbb alig tudtak elpucolni,napokon,órákon múlt,hogy utánuk tudtunk volna menni a,torony nem készült el időben,akkor most nem szerepelnének itt,a kiskancsók.
Pl.
A ~96%-uk nem tiszteli az embert,jó 3/4-ük kifejezetten fosik tőlünk,mert tudják kik vagyunk,ezért qrvára be is avatkoznak/avatkoznának ahol tudnak/tudnának,de van az a cirka 4 %,akik szintén tudják kik vagyunk,és ezért tisztelnek minket,maradéktalanul kis is szolgálnak minket,ez a dolguk.
Az ember alatt itt nem az alvó minőséget értem,akik a mostani emberiség 99.99%-át adják,az alvó minőségűeket,hanem ,értelem szerűen azt a 0.01°-ot,akik felébredt minőséget hordozzák.
Qrvára elfogyott az idő babák,jó lenne összekapni magatokat,és lelépni.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 007
113
  • Tetszik
Reactions: milagro