UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
? Én saját magamról írtam. Nyilván nem mindenki látott UFO-t, aki hisz is benne, de ilyet én nem is írtam.
Lehet, hogy magadat vetted alapul, de akkor meg fogalmazni nem tudsz megközelítőleg pontossággal sem! Mert ahelyett, hogy azt írtad volna, hogy veled mi történt, egyes szám második személy fogalmaztál!
Biztosan vannak olyanok is, akiket más tapasztalatai győztek meg. ( számomra ez is érthető)
Ha 500 évvel ezelőtt lett volna egy ismerősöd, aki keresztül-kasul bejárta volna Afrikát, majd visszajött volna a jó öreg Alföldre és azt mondta volna, hogy léteznek fekete-fehér csíkos lovak, akkor könnyen lehet, hogy azt az illetőt is hülyének nézték volna, hiszen ki mondhat akkora szamárságot hogy léteznek fekete-fehér csíkos lovak? Nyilván lettek volna olyanok, akik csak ostobának nézték volna, mások nagyot mondónak, megint mások pedig azt mondták volna, hogy káprázott az illető szeme.
Direkt nem akarod megérteni amiket írok, vagy ami egyre valószínűbb képtelen vagy!
Ettől még azonban az egy tény, hogy zebrák léteznek, és ha megfigyeled, hasonló fejlődési pályát járnak be az UFO-k is.
Detto
Mert Isten létezését még nem tapasztaltam, ellenben UFO-t már láttam. A kettőt össze sem lehet hasonlítani: az egyiket lehet tapasztalni, videófelvételeket lehet készíteni a róluk, Istenről viszont ilyet sosem láttam, sem személyesen, sem pedig az interneten.
Ez persze önmagában még nem zárja ki a létezését.
Olyan ez, mintha egy kategóriába tennéd Istent és a zebrákat, szerintem ez egy teljes tévút.
Megint direkt nem akarod megérteni a lényeget!
"
Pont az a lényeg, és erre èpül a tudomány is, hogy azt tekintjük hitelesnek ami igazoltan megfigyelhető, mérhető, stb, nem pedig bemondásra hiszünk el dolgokat."

Ez azért is örvendetes, mert az UFO-k pont ebbe a kategóriába esnek bele, megfigyelhetőek.

Feladom a veled való vitát!

Meggyőződésem, hogy a fenti hozzaszólásaimból egy átlagos értelmi képességű egyén képes megérteni a mondandót, még ha nem is ért vele egyet.
Te viszont többszörös tanúbizonyságot tettél róla, hogy ezt a szintet nem tudod megugrani.
Az alap feltevéseid rendre hibásak, ilyenformán az abból levont következtetéseidben, érveléseidben nemhogy lyukak, hanem kanyonok tátonganak! (Amiről természetesen nem veszel tudomást)
Az ismereteid nagy hianyossagokat mutatnak, és ezt még sikerül megfejelned fogalmazási zavaraiddal is!
Vita kultúrád pedig gyermekien fejletlen, ahol érvelesed, àllitasod léket kapva megsemmisül, azt elhallgatod, átléped, ès emellett gyakran kísérletet teszel elterelni a beszélgetést a lenyegről. Sajnos valószínűleg képtelen vagy szembe nézni mindezzel, ilyenformán nincs értelme tovább folytatni ezt. Részemről végeztem a veled való vitával!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Lehet, hogy magadat vetted alapul, de akkor meg fogalmazni nem tudsz megközelítőleg pontossággal sem! Mert ahelyett, hogy azt írtad volna, hogy veled mi történt, egyes szám második személy fogalmaztál!

Direkt nem akarod megérteni amiket írok, vagy ami egyre valószínűbb képtelen vagy!

Detto

Megint direkt nem akarod megérteni a lényeget!


Feladom a veled való vitát!

Meggyőződésem, hogy a fenti hozzaszólásaimból egy átlagos értelmi képességű egyén képes megérteni a mondandót, még ha nem is ért vele egyet.
Te viszont többszörös tanúbizonyságot tettél róla, hogy ezt a szintet nem tudod megugrani.
Az alap feltevéseid rendre hibásak, ilyenformán az abból levont következtetéseidben, érveléseidben nemhogy lyukak, hanem kanyonok tátonganak! (Amiről természetesen nem veszel tudomást)
Az ismereteid nagy hianyossagokat mutatnak, és ezt még sikerül megfejelned fogalmazási zavaraiddal is!
Vita kultúrád pedig gyermekien fejletlen, ahol érvelesed, àllitasod léket kapva megsemmisül, azt elhallgatod, átléped, ès emellett gyakran kísérletet teszel elterelni a beszélgetést a lenyegről. Sajnos valószínűleg képtelen vagy szembe nézni mindezzel, ilyenformán nincs értelme tovább folytatni ezt. Részemről végeztem a veled való vitával!


Valójában te vagy az, aki képtelen volt itt megérteni bármit is, te vagy az, akinek már az alapfeltevése is egy képtelen ostobaság, te vagy az, akinek az UFO-jelenség csak egy hit, csak egy "Isten-pótlék, az itteni tevékenységed másról sem szól, minthogy folyamatosan megpróbálod elmaszatolni az egész jelenséget valamilyen "tudományos"-nak csúfolt köntösbe bújtatva, nagy lelkűen ignorálva a tényt, hogy hiteles emberek és hiteles felvételek tucatjai tanúskodnak az UFO-valóság mellett.
Az egész kommented olyan, mintha saját magadról írtál volna a szembenézéssel való képtelenségedről. Képtelen vagy szembenézni a ténnyel, hogy az UFO-jelenség mögött végsősoron értelmes földönkívüli élet áll.
De sebaj, az emberek elfogadták azt is is, hogy léteznek fekete-fehér csíkos lovak, szerintem előbb utóbb talán neked is menni fog, hogy elfogadd azt, amit ma még nagyon nem akarsz. :)

Az általad említett "fogalmazási zavaraimról" pedig annyit, hogy talán nem kellene olyanokat társítanod a mondataimhoz, amiket nem írtam le. Más szavakkal, nem nekem vannak fogalmazási zavaraim, hanem neked vannak értelmezési zavaraid.

Vitakultúra? Te most viccelsz? Valójában itt is te vagy az, aki folyamatosan félrebeszél, aki nem a tárgyról ír, hanem a másik személyét kezdi el analizálgatni.
Ez nem is csoda, hiszen az eszköztárad kimerül az UFO-"hívők" intézmények által is a múltban használt- ám már akkor sem működő- "konteós" címkéjének a ragasztgatásában, meg a fake, tudományosnak beállított, tudományos köntösbe bújtatott "elemezgetéseidben", állítólagos, a világ meg nem értéséből származó frusztrációkról, false párhuzamok keresése az UFO-jelenségben, mint földönkívüli eredetű jelenségben "hívők" ( valójában nem hívők, hanem ők azok, akik értik és tudják ennek a jelenségnek az esszenciáját, mindemellett pedig el is tudják fogadni) és a kreacionisták között, ami mondanom sem kell, a jelenség totális megnem értéséről, vagy ami még rosszabb, a megértés szándékának az abszolút hiányáról tanúskodnak.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Hiteles felvételek tucatjai tanúskodnak az UFO-valóság mellett.
Tudod mit? Elmegyek a picsába, és többet sosem szólalok meg ebben a topikban ha látom azt a több tucatnyi hiteles felvételt!
De ha nem hozod őket, vagy kiderül hogy hamisítvány, vagy ismert jelenség akkor meg te kussols!
Szerintem ez egy Fair ajánlat.
Áll az alku? Hiszen úgysincs mitől félned!

Namost egy tucat=12 tucatjai=min 2x12=24

Már nagyon várom!
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Tudod mit? Elmegyek a picsába, és többet sosem szólalok meg ebben a topikban ha látom azt a több tucatnyi hiteles felvételt!
De ha nem hozod őket, vagy kiderül hogy hamisítvány, vagy ismert jelenség akkor meg te kussols!
Szerintem ez egy Fair ajánlat.
Áll az alku? Hiszen úgysincs mitől félned!

Namost egy tucat=12 tucatjai=min 2x12=24

Már nagyon várom!
Hiteles UFO felvételt lehet produkálni, mert lehet felvenni olyan repülő valamit, amiről nem tudja az ember vagy nem látszik rajta, hogy micsoda. De hiteles "alien" felvételt én is megnéznék, akár egyet is.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Hiteles UFO felvételt lehet produkálni, mert lehet felvenni olyan repülő valamit, amiről nem tudja az ember vagy nem látszik rajta, hogy micsoda. De hiteles "alien" felvételt én is megnéznék, akár egyet is.
Nyilván, de itt ahogy fogalmaz;
az UFO-jelenség mögött végsősoron értelmes földönkívüli élet áll.

Tehát erről van szó, nem csak azonosítatlan repülő valamiről, hanem ugye "hiteles azonosított élien űrhajóról"!
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Tudod mit? Elmegyek a picsába, és többet sosem szólalok meg ebben a topikban ha látom azt a több tucatnyi hiteles felvételt!
De ha nem hozod őket, vagy kiderül hogy hamisítvány, vagy ismert jelenség akkor meg te kussols!
Szerintem ez egy Fair ajánlat.
Áll az alku? Hiszen úgysincs mitől félned!

Namost egy tucat=12 tucatjai=min 2x12=24

Már nagyon várom!


Nem kell innen elmenni, mert azt is megmagyarázod, hogy 2+2=5, mintahogy már tettem ide korábban ki hiteles videót, de persze azt is jól "megszakértetted", mintahogy a lapos földesek is megszakértik, hogy miért is lapos a Föld.
Én abszolút nem látom értelmét, hogy belinkeljek neked akárcsak egy videót is, mert ennek a párbeszédnek nincs az égvilágon semmi értelme:
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Nem kell innen elmenni, mert azt is megmagyarázod, hogy 2+2=5, mintahogy már tettem ide korábban ki hiteles videót, de persze azt is jól "megszakértetted", mintahogy a lapos földesek is megszakértik, hogy miért is lapos a Föld.
Én abszolút nem látom értelmét, hogy belinkeljek neked akárcsak egy videót is, mert ennek a párbeszédnek nincs az égvilágon semmi értelme:
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
Számítottam rá, hogy amint tétje lenne a mondandódnak valami kifogást keresve kimagyarázod magad! Pedig aki megvan győzödve az igazáról annak bármilyen ellenszèl ellenére sem kellene nehezére esnie vállalni azt!

De ezek szerint tele vagy jobbnál jobb bizonyítékokkal csak miattam nem osztod meg a fórum olvasóival. Aha

Ezúton is Elnézést mindenkitől, hogy az a rengeteg bizonyított, hiteles felvétel nem jut el most hozzátok!

A korábbiak mellé most még azt is megtudhattuk, hogy gyáva is vagy!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Számítottam rá, hogy amint tétje lenne a mondandódnak valami kifogást keresve kimagyarázod magad! Pedig aki megvan győzödve az igazáról annak bármilyen ellenszèl ellenére sem kellene nehezére esnie vállalni azt!

De ezek szerint tele vagy jobbnál jobb bizonyítékokkal csak miattam nem osztod meg a fórum olvasóival. Aha

Ezúton is Elnézést mindenkitől, hogy az a rengeteg bizonyított, hiteles felvétel nem jut el most hozzátok!

A korábbiak mellé most még azt is megtudhattuk, hogy gyáva is vagy!


A személyeskedő pofátlankodásod kezd átmenni egy határon. Ráadásul megint olyan ostobaságokat látsz bele az írásomba, amit én soha le sem írtam.

"De ezek szerint tele vagy jobbnál jobb bizonyítékokkal csak miattam nem osztod meg a fórum olvasóival."

Eddig is megosztottam minden videófelvételt ami számomra hiteles, és ezután is megfogok.
A véleményed pedig eddig sem érdekelt róluk, és ezután sem fog.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
A személyeskedő pofátlankodásod kezd átmenni egy határon. Ráadásul megint olyan ostobaságokat látsz bele az írásomba, amit én soha le sem írtam.

"De ezek szerint tele vagy jobbnál jobb bizonyítékokkal csak miattam nem osztod meg a fórum olvasóival."

Eddig is megosztottam minden videófelvételt ami számomra hiteles, és ezután is megfogok.
A véleményed pedig eddig sem érdekelt róluk, és ezután sem fog.
Remek, most meg megjátszod a sértődöttet!

Konkrétumokat kérünk! Nem pofázni kell, nem jetit, nem elsüllyedt Balatoni szigetet, nem más agymenést!

Csak annyit kérek amit te magad jelentették ki, a több tucat hivatalos földönkívüli űrhajóról készült felvételeket! Hivatkozhatsz korábbi posztra is, csak ne nekem kelljen kivalogatni a sok zagyvaságból, hogy te melyikre gondoltál.

Ilyen egyszerű! Légy már tökös és oszd meg, különben meg ne lepődj meg ha hazugnak vagy gyávának fognak tartani!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Remek, most meg megjátszod a sértődöttet!

Konkrétumokat kérünk! Nem pofázni kell, nem jetit, nem elsüllyedt Balatoni szigetet, nem más agymenést!

Csak annyit kérek amit te magad jelentették ki, a több tucat földönkívüli űrhajóról készült felvételeket!

Ilyen egyszerű! Légy már tökös és oszd meg, különben meg ne lepődj meg ha hazugnak vagy gyávának fognak tartani!

Leírtam már, hogy miért nem megyek bele ebbe a zsákutcába. Leírom mégegyszer. Olyan videó, amire ne mondanád rá egyből, hogy hamisítvány, olyan nincsen, legyen az bármennyire is eredeti. Linkelgessek neked videót, amire utána úgyis rásütöd a hamisítvány bélyegét? Korábban is megosztottam ilyen videót, és persze azt is lehamisítványoztad, annak ellenére, hogy arról a mai napig tudom, hogy hiteles, eredeti videó. (márcsak azért is, mert nagyon hasonló jelenséget láttam!) Innentől kezdve miértelme lenne az egésznek?
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem
-de
-nem


Kivételt képeznek azok a videók, amiket a Pentagon szivárogtat ki saját magától, azt nyilván az álszakértő urak se hamisítványozzák, hiszen a Pentagon az egy túlságosan nagy, jelentős hivatal ahhoz, hogy ezt megtehessék.
Ezekből a "kiszivárgott" videókból viszont nincsen több tucat, tehát nem fogok neked linkelgetni semmit, mert a fenti párbeszéd már így is kialakult.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Leírtam már, hogy miért nem megyek bele ebbe a zsákutcába. Leírom mégegyszer. Olyan videó, amire ne mondanád rá egyből, hogy hamisítvány, olyan nincsen, legyen az bármennyire is eredeti. Linkelgessek neked videót, amire utána úgyis rásütöd a hamisítvány bélyegét? Korábban is megosztottam ilyen videót, és persze azt is lehamisítványoztad, annak ellenére, hogy arról a mai napig tudom, hogy hiteles, eredeti videó. (márcsak azért is, mert nagyon hasonló jelenséget láttam!)
Melyik volt az?
Innentől kezdve miértelme lenne az egésznek?



Kivételt képeznek azok a videók, amiket a Pentagon szivárogtat ki saját magától, azt nyilván az álszakértő urak se hamisítványozzák, hiszen a Pentagon az egy túlságosan nagy, jelentős hivatal ahhoz, hogy ezt megtehessék.
Ezekből a "kiszivárgott" videókból viszont nincsen több tucat, tehát nem fogok neked linkelgetni semmit, mert a fenti párbeszéd már így is kialakult.
NE nézzük teljesen hülyének a másikat!
A Pentagonos videókról nem én, de sokan mások bebizonyították, hogy repülő lúd, meg fotó-optikai illúzió, de még maga a Pentagon sem állította, hogy földönkívüli jelenségekről lenne szó!

Kezded elmaszatolni a dolgot, kifogást keresel! Nem egy gerinces, az igazában meggyőződéses ember jellemvonasai!

Ideje lenne befejezni a szájkaratét, és igazán elő állhatnál már azzal a több tucat földönkívüli űrhajóról készült felvetellel!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Melyik volt az?

NE nézzük teljesen hülyének a másikat!
A Pentagonos videókról nem én, de sokan mások bebizonyították, hogy repülő lúd, meg fotó-optikai illúzió, de még maga a Pentagon sem állította, hogy földönkívüli jelenségekről lenne szó!

Kezded elmaszatolni a dolgot, kifogást keresel! Nem egy gerinces, az igazában meggyőződéses ember jellemvonasai!

Ideje lenne befejezni a szájkaratét, és igazán elő állhatnál már azzal a több tucat földönkívüli űrhajóról készült felvetellel!

A magam részéről lezárom, hiszen te is tudod, hogy ennek semmi értelme nincs, linkelgethetném ide a videókat ( ahogy eddig is, és ezután is tenni fogom) de úgyis csak elbeszélgetnénk egymás mellett, ami nettó időpazarlás lenne. Ez nem kifogás, hanem tény.
A Pentagonos videókról bebizonyítottad, hogy repülő lúd, meg fotó-optikai illúzió, a magánszemélyek videóit pedig még ennyibe se veszed.
A lúdassal még egyébként egyet is értek ( ha ugyanarra a videóra gondolunk, mert az valóban lehet akár lúd is), de a többi az viszont hiteles, ami nem lett sehogyan sem megmagyarázva/legkevésbé cáfolva. Ha igen, akkor ugorj már át, és szólj nekik, hogy te pontosan tudod, hogy csak egy fotó-optikai illúzió :)
Azt meg a büdös életben le nem írtam, hogy a Pentagon azt állította volna, hogy... vagy hogy bármit is állított volna a Pentagon.
 
  • Vicces
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
A magam részéről lezárom, hiszen te is tudod, hogy ennek semmi értelme nincs, linkelgethetném ide a videókat ( ahogy eddig is, és ezután is tenni fogom) de úgyis csak elbeszélgetnénk egymás mellett, ami nettó időpazarlás lenne. Ez nem kifogás, hanem tény.
A Pentagonos videókról bebizonyítottad, hogy repülő lúd, meg fotó-optikai illúzió, a magánszemélyek videóit pedig még ennyibe se veszed.
A lúdassal még egyébként egyet is értek ( ha ugyanarra a videóra gondolunk, mert az valóban lehet akár lúd is), de a többi az viszont hiteles, ami nem lett sehogyan sem megmagyarázva/legkevésbé cáfolva. Ha igen, akkor ugorj már át, és szólj nekik, hogy te pontosan tudod, hogy csak egy fotó-optikai illúzió :)
Azt meg a büdös életben le nem írtam, hogy a Pentagon azt állította volna, hogy... vagy hogy bármit is állított volna a Pentagon.

Üres semmitmondó, mellébeszélést csinálsz! Előhozakodsz a Pentagonos videókkal, a következő kommentedben meg már azt magyarázod, hogy te azt nem úgy gondoltad!

Mindenki láthatja mennyire súlytalan minden szavad. Konkrétumokat kérek, az állításodról a földönkívüli űrhajó felvételekröl, bizonyítèkot, de csak kifogás keresés megy a részedről!

Legalább egy pàrat mutass ami szerinted a leges-legmeggyőzőbb hiteles földönkívüli űrhajós felvétel!
 
  • Vicces
Reactions: merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Üres semmitmondó, mellébeszélést csinálsz! Előhozakodsz a Pentagonos videókkal, a következő kommentedben meg már azt magyarázod, hogy te azt nem úgy gondoltad!

Mindenki láthatja mennyire súlytalan minden szavad. Konkrétumokat kérek, az állításodról a földönkívüli űrhajó felvételekröl, bizonyítèkot, de csak kifogás keresés megy a részedről!

Legalább egy pàrat mutass ami szerinted a leges-legmeggyőzőbb hiteles földönkívüli űrhajós felvétel!

Utoljára írom le, hogy nem fogok neked semmit se belinkelni, mert nem tudok olyat mutatni, ami téged akár csak egy kicsit is meggyőzne. Felesleges köröket meg nincs értelme futni, futottunk már amúgy is eleget, változatlan eredménnyel.
Elnézést az analógiáért, de egy lapos Földesnek is mutathatsz te bármit, elmondhatnád, hogy elég lenne csak belenézni a távcsőbe, mutogathatnád neki a Földről készített felvételeket, megmutathatnád neki Pamkutya ballonos videóját is, amin elég nyilvánvalóan látszik a Földnek a görbülete, mindez pedig falrahányt borsó lenne.
 
  • Vicces
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Utoljára írom le, hogy nem fogok neked semmit se belinkelni, mert nem tudok olyat mutatni, ami téged akár csak egy kicsit is meggyőzne. Felesleges köröket meg nincs értelme futni, futottunk már amúgy is eleget, változatlan eredménnyel.
Elnézést az analógiáért, de egy lapos Földesnek is mutathatsz te bármit, elmondhatnád, hogy elég lenne csak belenézni a távcsőbe, mutogathatnád neki a Földről készített felvételeket, megmutathatnád neki Pamkutya ballonos videóját is, amin elég nyilvánvalóan látszik a Földnek a görbülete, mindez pedig falrahányt borsó lenne.
Állítasz valami - Több tucat hivatalos földönkívüli UFO felvétel, majd ha bizonyítèkot kérne az ember, csak mentegetőzést meg kifogásokat kap!
Gyáva vagy, vagy Hazug! Esetleg mindkettő!
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: jani22 and merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Elnézést az analógiáért, de egy lapos Földesnek is mutathatsz te bármit, elmondhatnád, hogy elég lenne csak belenézni a távcsőbe, mutogathatnád neki a Földről készített felvételeket, megmutathatnád neki Pamkutya ballonos videóját is, amin elég nyilvánvalóan látszik a Földnek a görbülete, mindez pedig falrahányt borsó lenne.
Megsüvegellek, kitűnő az önismereted!
 
  • Vicces
Reactions: merleg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 917
113
Abba kéne hagyni és több tiszteletet adni a másiknak.

Más.
Engem érdekelnek a nehezem magyarázható rejtélyek. De igyekszem óvatos végkövetkeztetést levonni.

Van aki hisz az UFO jelenségben, mint egy idegen faj jelenlétének bizonyítéka.

Van aki kételkedik, mondván nem kellően dokumentált az adott észlelt jelenség, nem ismerjük minden fizikai folyamatot, túl nagy a távolság a csillagok között, stb.

Én általában azért teszek be ide anyagot, hogy rá lehessen csodálkozni, vagy én a magyarázatát így látom, vagy együtt mosolyogjunk, az amúgy triviális dolgon.

Nem tarom célszerűnek, ha végsőkig ragaszkodunk saját álláspontunkhoz és azt nagyon veszélyesnek tartom, ha elvárom a másiktól, hogy feltétlen fogadja el amit én mondok, különben vérre megy a beszélgetés.

El kell jutni arra a szintre, hogy a beszélgetés úgy záruljon, hogy tiszteletben tartom a másik véleményét és nem minden áron bizonygatni a magam igazát.

Ennek fényében ufózzunk, ufonautázzunk. :)




Magánvéleményem, hogy mindkét témakör vitatható, mert kevés az infó. Belemagyarázni mindent lehet, csak a vele való teljes azonosulás nem biztos, hogy jó.

Maradok Tisztelettel, kelt, mint fent. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 809
113
Abba kéne hagyni és több tiszteletet adni a másiknak.

Más.
Engem érdekelnek a nehezem magyarázható rejtélyek. De igyekszem óvatos végkövetkeztetést levonni.

Van aki hisz az UFO jelenségben, mint egy idegen faj jelenlétének bizonyítéka.

Van aki kételkedik, mondván nem kellően dokumentált az adott észlelt jelenség, nem ismerjük minden fizikai folyamatot, túl nagy a távolság a csillagok között, stb.

Én általában azért teszek be ide anyagot, hogy rá lehessen csodálkozni, vagy én a magyarázatát így látom, vagy együtt mosolyogjunk, az amúgy triviális dolgon.

Nem tarom célszerűnek, ha végsőkig ragaszkodunk saját álláspontunkhoz és azt nagyon veszélyesnek tartom, ha elvárom a másiktól, hogy feltétlen fogadja el amit én mondok, különben vérre megy a beszélgetés.

El kell jutni arra a szintre, hogy a beszélgetés úgy záruljon, hogy tiszteletben tartom a másik véleményét és nem minden áron bizonygatni a magam igazát.
Na, hadjuk ezt az Oravecz Nórás meg Coelhos semmitmondó okoskodás! :)
Ennek fényében ufózzunk, ufonautázzunk. :)




Magánvéleményem, hogy mindkét témakör vitatható, mert kevés az infó. Belemagyarázni mindent lehet, csak a vele való teljes azonosulás nem biztos, hogy jó.

Maradok Tisztelettel, kelt, mint fent. :)
Nézd lehet, hogy a kelleténél ércesebben fogalmazok, de én minden kijelentèsemet vállalom, ha tévedek elsőként igyekszem elismerni, ahogy erre volt már nem egyszer példa.

És itt van a másik oldal 'Merleg' aki a saját előző kommentjéhez képes mást állitani, logikai ellentmondásokat hagy figyelmen kívül, a tévedéseit átlépi mintha mi se történne, olykor belezavarodik a saját fogalmazásába, majd a másikat vádolja, hogy nem vagy félreérti, ha a kijelentéséhez bizonyítékot kér az ember akkor meg magyarazkodik és mosdatja magat, és még sorolhatnám, de nem kell, mert elég csak visszaolvasni ezt a rendívüli vitát!

Na most ezek után ki a tiszteletlen a másikkal? Te ezt a viselkedést hogyan minősítened?

Itt nincs két téma, csak egy, ugyanis az UFO-k mint azonosítatlan repülő valamik jelenségét senki sem tagadta!
Az azonosításukban van nézetkülönbség!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Abba kéne hagyni és több tiszteletet adni a másiknak.

Más.
Engem érdekelnek a nehezem magyarázható rejtélyek. De igyekszem óvatos végkövetkeztetést levonni.

Van aki hisz az UFO jelenségben, mint egy idegen faj jelenlétének bizonyítéka.

Van aki kételkedik, mondván nem kellően dokumentált az adott észlelt jelenség, nem ismerjük minden fizikai folyamatot, túl nagy a távolság a csillagok között, stb.

Én általában azért teszek be ide anyagot, hogy rá lehessen csodálkozni, vagy én a magyarázatát így látom, vagy együtt mosolyogjunk, az amúgy triviális dolgon.

Nem tarom célszerűnek, ha végsőkig ragaszkodunk saját álláspontunkhoz és azt nagyon veszélyesnek tartom, ha elvárom a másiktól, hogy feltétlen fogadja el amit én mondok, különben vérre megy a beszélgetés.

El kell jutni arra a szintre, hogy a beszélgetés úgy záruljon, hogy tiszteletben tartom a másik véleményét és nem minden áron bizonygatni a magam igazát.

Ennek fényében ufózzunk, ufonautázzunk. :)




Magánvéleményem, hogy mindkét témakör vitatható, mert kevés az infó. Belemagyarázni mindent lehet, csak a vele való teljes azonosulás nem biztos, hogy jó.

Maradok Tisztelettel, kelt, mint fent. :)

Teljesen egyetértek. A személyeskedés egy kis agresszivitással megspékelve sosem lehet építő jellegű.
Amikor meg mindenfajta hülyeséget belemagyaráznak, amit soha nem is írtál le, az már mindennek a legalja.
Állítasz valami - Több tucat hivatalos földönkívüli UFO felvétel,

Nem, nem állítottam azt, hogy hivatalos. Hivatalos az, ami a Pentagontól megjelent. Folyamatosan ezt csinálod, minden baromságot leírsz, amit én sosem írtam le, aztán pedig agresszív kismalac módjára még számon is akarod kérni rajtam.
Gyáva vagy, vagy Hazug! Esetleg mindkettő!

Ezt már megbeszéltük szerintem. Nem tudok bizonyítékul szolgálni olyasvalakinek, aki mindenáron tagadja a jelenség eredetét. De miért is akarnék?
Hiába kapaszkodsz bele ebbe a gyáva-hazug dologba, gyáva nem vagyok, mert előre kijelentettem, hogy neked ezek a felvételek nem lesznek bizonyító erejűek, hiszen a szerkesztett/hamisítvány kártya ellen nem lehet védekezni, hazug meg azért nem vagyok, mert ezek a felvételek léteznek, volt is hogy linkeltem belőlük párat, ezek azok a felvételek, amiket átlépsz, mondván, hogy szerkesztett, hamisítvány.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Teljesen egyetértek. A személyeskedés egy kis agresszivitással megspékelve sosem lehet építő jellegű.
Amikor meg mindenfajta hülyeséget belemagyaráznak, amit soha nem is írtál le, az már mindennek a legalja.


Nem, nem állítottam azt, hogy hivatalos. Hivatalos az, ami a Pentagontól megjelent. Folyamatosan ezt csinálod, minden baromságot leírsz, amit én sosem írtam le, aztán pedig agresszív kismalac módjára még számon is akarod kérni rajtam.


Ezt már megbeszéltük szerintem. Nem tudok bizonyítékul szolgálni olyasvalakinek, aki mindenáron tagadja a jelenség eredetét. De miért is akarnék?
Hiába kapaszkodsz bele ebbe a gyáva-hazug dologba, gyáva nem vagyok, mert előre kijelentettem, hogy neked ezek a felvételek nem lesznek bizonyító erejűek, hiszen a szerkesztett/hamisítvány kártya ellen nem lehet védekezni, hazug meg azért nem vagyok, mert ezek a felvételek léteznek, volt is hogy linkeltem belőlük párat, ezek azok a felvételek, amiket átlépsz, mondván, hogy szerkesztett, hamisítvány.
1. Ha valamiről nem tudod mi, az még nem bizonyíték az idegenekre
2. Ha Sci-Fi filmeken szocializálódtál tudomnyra, akkor neked bármit be lehet adni valóságként
3. Ha objektív fizikai tudással belegondolsz abba, hogy milyen technikai nehézségekbe ütközik jelenleg a csillagközi vagy galaxisközi utazás, rájössz, hogy pl. milyen kis eséllyel szálldosnak kivilágítva a rejtőzni kívánó alienek a sötét égbolton éjszaka, hogy mindenki lássa őket.