UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 913
113
Na, hadjuk ezt az Oravecz Nórás meg Coelhos semmitmondó okoskodás! :)
Kritikán aluli a stílusod! Agresszivitással menekülsz a válasz elől.
Itt nincs két téma, csak egy, ugyanis az UFO-k mint azonosítatlan repülő valamik jelenségét senki sem tagadta!
Nem értek veled egyet, az én szemléletemben, pl. ha valaki azt állítja, hogy hosszú ideje követi az autóját az UFO, az csak számára és az ezt elfogadó számára UFO, míg a másik tudja, hogy az a fényes a Vénusz. :)

Viszont UFO-k vannak és én is tényként elfogadom, sok jelenséget nem tudnak megmagyarázni.

Na de hagyjuk, goromba emberekhez szólni sem érdemes.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Kritikán aluli a stílusod! Agresszivitással menekülsz a válasz elől.
Odaraktam a számjlit, hogy értsd a poènt, de látom nem ment, de hamár te akarsz lenni itt az erkölcscsősz legyen, csak azt magyarázd már meg, hogy amikor veled vitáztam a tükrök szférikus aberráció problémajáról akkor érdekes mód neked belefért a nagyképűsködés, és a tiszteletlenség, hisz miután más is felvilagosított róla, hogy létezik a jelenség, csak lapítottal mint szar izé katicabogár (jaj remélem így kellően PC számodra) a fűben.

Nem tudod beismerni, ha tévedtél. De nem is igénylem. :D
Szóval majd számon kerheted rajtam a tisztelet hiányát, ha te is mutatsz valami hasonló félét!

Lehet neked belefér, hogy vélemenyeden valaki elkezd gúnyolódni, ahogy tette azt pont mérleg kolega a Marsi fènykepre adott válaszodkor, de engem irritál a tartalom nélküli kötekedés. Egyébként a fenti vitát sem én kezdtem, csupán leírtam a teóriámat az UFó hívők lélektanáról.
Nem értek veled egyet, az én szemléletemben, pl. ha valaki azt állítja, hogy hosszú ideje követi az autóját az UFO, az csak számára és az ezt elfogadó számára UFO, míg a másik tudja, hogy az a fényes a Vénusz. :)
A személyes beszámolókkal két probléma van!

1. Lehet nettó hazugság - emlékezz amikor az USA elnöke, alelnöke, védelmiinisztere, és a legfelsőbb vezetés +a Britt miniszterelnök is fapofával világnak lehazudta, hogy Iraknak tömegpusztító fegyverei vannak! Pedig nem mondható, hogy ne lettek volna hiteles emberek! Ugye világos?

2. Az agyunk becsapható, és olykor saját magát csapja be. Ehhez egy személyes példa; közel álló családtag aki életem során sokat segített, és annyira megbízunk egymásba ha kell a vesénket oda adtuk volna a másiknak. pár.éve miután nyugdíjba vonult arról számolt be, hogy egyre gyakrabban lát fényes angyalokat meg olykor halott hozzátartozók szellemeit estènként.
Hazudna nekem erről? Aligha. Igazat mondta? Igen, meggyőződésem! Ja nem lett szenilis vagy ilyesmi. Ugyanakkor sajnos ettől még nem ez nem lesz igaz! Ugye érthető!?

Ezzel nem azt mondom, hogy valaki vagy hazudik, vagy részeg, drogos, beteg stb. Mindössze, azt állítom, hogy csak akkor lehet komolyan venni az állítast, ha bizonyítható!


Viszont UFO-k vannak és én is tényként elfogadom, sok jelenséget nem tudnak megmagyarázni.

Na de hagyjuk, goromba emberekhez szólni sem érdemes.
Szerintem ez sokkal gusztustalanabb pofátlanság amit ezzel az utolsó mondatoddal csinálsz, miután kioktatsz, erkölcsről tisztességről, majd véleményezed a Témát, végül meg lenézően "Na de hagyjuk, goromba emberekhez szólni sem érdemes... WTF! Akkor miért írtad le ezt a sokmindent? Nettó képmutatás! Jaj bocsánat nehogy megbántódj a valóságtól!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
3. Ha objektív fizikai tudással belegondolsz abba, hogy milyen technikai nehézségekbe ütközik jelenleg a csillagközi vagy galaxisközi utazás, rájössz, hogy pl. milyen kis eséllyel szálldosnak kivilágítva a rejtőzni kívánó alienek a sötét égbolton éjszaka, hogy mindenki lássa őket.

Igazából ha objektíven bele gondolsz akkor elvi szinten nem sok akadálya van a dolognak.
Az a baj, hogy megszoktuk a repülők miatt a gyorsaságot, de nem is olyan régen egy pár hónapos hajóút is teljesen normális volt.
Ma is egy tengeralattjárónál normális dolog a 6 hónapos járőr idő, vagy a rephordozónál.
Magellán útja 3 évig tartott!

Gyakorlatilag ha képes vagy elérni a fénysebesség 50%-át akkor már nem lehetetlen az utazás egy másik naprendszerbe.
Még emberi élettel mérve sincsenek beláthatatlanul messze a legközelebbiek.
Ha tovább élsz, mint egy ember (elég sok ilyen lény van a földön is...) mondjuk 2-300 évet emberi léptékkel, akkor meg akár egy 10 fényéves utazás se komolyabb, mint annó megellán útja.

Ha képes vagy elérni a fénysebesség 98%-át, akkor pedig elég szépen kitárul a világ.
Ha meg extrém módon megközelíted a fénysebességet, akkor pedig máshogy telik számodra az idő, elvileg simán több 1000 fényévre is eljuthatsz, mert nem öregszel meg. (otthon azért elrepül majd az idő...)

És még mindig feltételezzük, hogy utassal jön a szerkezet. De ha drón/szonda akkor meg nagyon ráér utazgatni.
Én most sem látom elvi akadályát a csillagközi utazásnak.
Más kérdés, hogy mi nem vagyunk ezen a szinten...
Más kérdés, hogy 200 éve nem volt repülőgép és még rohadt sok minden.
De Űrhajózás is mindössze kb. 70 éve van...
Innen nézve nevetséges azt gondolni, hogy valamikor ne lennénk rá képesek akár mi is. :cool:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Igazából ha objektíven bele gondolsz akkor elvi szinten nem sok akadálya van a dolognak.
Az a baj, hogy megszoktuk a repülők miatt a gyorsaságot, de nem is olyan régen egy pár hónapos hajóút is teljesen normális volt.
Ma is egy tengeralattjárónál normális dolog a 6 hónapos járőr idő, vagy a rephordozónál.
Magellán útja 3 évig tartott!

Gyakorlatilag ha képes vagy elérni a fénysebesség 50%-át akkor már nem lehetetlen az utazás egy másik naprendszerbe.
Még emberi élettel mérve sincsenek beláthatatlanul messze a legközelebbiek.
Ha tovább élsz, mint egy ember (elég sok ilyen lény van a földön is...) mondjuk 2-300 évet emberi léptékkel, akkor meg akár egy 10 fényéves utazás se komolyabb, mint annó megellán útja.

Ha képes vagy elérni a fénysebesség 98%-át, akkor pedig elég szépen kitárul a világ.
Ha meg extrém módon megközelíted a fénysebességet, akkor pedig máshogy telik számodra az idő, elvileg simán több 1000 fényévre is eljuthatsz, mert nem öregszel meg. (otthon azért elrepül majd az idő...)

És még mindig feltételezzük, hogy utassal jön a szerkezet. De ha drón/szonda akkor meg nagyon ráér utazgatni.
Én most sem látom elvi akadályát a csillagközi utazásnak.
Más kérdés, hogy mi nem vagyunk ezen a szinten...
Más kérdés, hogy 200 éve nem volt repülőgép és még rohadt sok minden.
De Űrhajózás is mindössze kb. 70 éve van...
Innen nézve nevetséges azt gondolni, hogy valamikor ne lennénk rá képesek akár mi is. :cool:
Ez rendben is lenne, de nem gondolod, hogy egy ilyen, legyen szó ~100 fényéves körben lévő civilizációról, hallottak volna valamit a rádióteleszkópjaink?

Persze feltételezhető, hogy teljes rádió csendben vannak, vagy olyan fejlettek, hogy le képesek arnyékolni a rendszerüket, de ha ez igaz, az nem sok jót jelentene számunkra, hiszen valószínűleg nem ok nélkül teszik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Ez rendben is lenne, de nem gondolod, hogy egy ilyen, legyen szó ~100 fényéves körben lévő civilizációról, hallottak volna valamit a rádióteleszkópjaink?

Persze feltételezhető, hogy teljes rádió csendben vannak, vagy olyan fejlettek, hogy le képesek arnyékolni a rendszerüket, de ha ez igaz, az nem sok jót jelentene számunkra, hiszen valószínűleg nem ok nélkül teszik.

Amennyire én tudom a rádióhullámok is gyengülnek a távolsággal, még a világűrben is.
Ráadásul a digitális jelszórással mi is egyre gyengébb jeleket használunk.
Lehet, hogy:
1. Bele simul a háttérzajba a rádiózásuk
2. Vagy nem használnak rádiót. Lehet már kvantum összefonódás alapján kommunikálnak vagy nem tudom :)

Tényleg nem tudom.

A rejtőzködés is érdekes.
Több ókori legenda is szól égi idegenekről, pl. Sumer írások.
Lehet ők voltak az első "Magellánok".
Aztán változott a politika náluk és nem akarnak bele szólni a dolgainkba. Ilyen kis szafari lettünk vagy valami tájvédelmi körzet :)
Elképzelem ahogyan az ő David Attenborough-juk bemutatt minket a TV-jükben, mint a miénk a hangyákat nekünk :cool:
Ezekre nem tudok választ adni.
De reménykedem benne, hogyha vannak akkor nem rossz zándékúak, mert akkor nagyon rábasztunk.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Amennyire én tudom a rádióhullámok is gyengülnek a távolsággal, még a világűrben is.
Ráadásul a digitális jelszórással mi is egyre gyengébb jeleket használunk.
Lehet, hogy:
1. Bele simul a háttérzajba a rádiózásuk
2. Vagy nem használnak rádiót. Lehet már kvantum összefonódás alapján kommunikálnak vagy nem tudom :)

Tényleg nem tudom.
Világos, nem kell mentegetőzni, te sem én se tudjuk, :)
Azért írtam a ~100 fény évét, mert kb. A csillagászok is ekkora távolságra becsülik a mi jelenik foghatóságat. Kivetel ez alól pár nagy erősségű jeladó.
A rejtőzködés is érdekes.
Több ókori legenda is szól égi idegenekről, pl. Sumer írások.
Lehet ők voltak az első "Magellánok".
Aztán változott a politika náluk és nem akarnak bele szólni a dolgainkba. Ilyen kis szafari lettünk vagy valami tájvédelmi körzet :)
Elképzelem ahogyan az ő David Attenborough-juk bemutatt minket a TV-jükben, mint a miénk a hangyákat nekünk :cool:
Ezekre nem tudok választ adni.
De reménykedem benne, hogyha vannak akkor nem rossz zándékúak, mert akkor nagyon rábasztunk.
Ez az ókori élien teória megint az a kategória ami nem bizonyítható, vagy legalább is nem bizonyított.

Ettől még lehet, hogy megfigyelnek, mondjuk a TV illetve az internet megjelenésével nagyon meg se kell erőltetni magukat.. ezért továbbra sem látom értelmét a légkörben való röpködésüknek.
Simán nézhetik a mi David Attenborough-at. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and fip7

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Igazából ha objektíven bele gondolsz akkor elvi szinten nem sok akadálya van a dolognak.
Az a baj, hogy megszoktuk a repülők miatt a gyorsaságot, de nem is olyan régen egy pár hónapos hajóút is teljesen normális volt.
Ma is egy tengeralattjárónál normális dolog a 6 hónapos járőr idő, vagy a rephordozónál.
Magellán útja 3 évig tartott!

Gyakorlatilag ha képes vagy elérni a fénysebesség 50%-át akkor már nem lehetetlen az utazás egy másik naprendszerbe.
Még emberi élettel mérve sincsenek beláthatatlanul messze a legközelebbiek.
Ha tovább élsz, mint egy ember (elég sok ilyen lény van a földön is...) mondjuk 2-300 évet emberi léptékkel, akkor meg akár egy 10 fényéves utazás se komolyabb, mint annó megellán útja.

Ha képes vagy elérni a fénysebesség 98%-át, akkor pedig elég szépen kitárul a világ.
Ha meg extrém módon megközelíted a fénysebességet, akkor pedig máshogy telik számodra az idő, elvileg simán több 1000 fényévre is eljuthatsz, mert nem öregszel meg. (otthon azért elrepül majd az idő...)

És még mindig feltételezzük, hogy utassal jön a szerkezet. De ha drón/szonda akkor meg nagyon ráér utazgatni.
Én most sem látom elvi akadályát a csillagközi utazásnak.
Más kérdés, hogy mi nem vagyunk ezen a szinten...
Más kérdés, hogy 200 éve nem volt repülőgép és még rohadt sok minden.
De Űrhajózás is mindössze kb. 70 éve van...
Innen nézve nevetséges azt gondolni, hogy valamikor ne lennénk rá képesek akár mi is. :cool:
Izé, fénysebességgel a Naphoz legközelebbi csillag 4 évnyi utazás (most a gyorsítást nem számolom). Mennyi lakott bolygó lehet 100 éven belül? És 1000 éven? Valószínűleg nulla. Galaxisunk kb- 100.000 fényév. A galaxis közi távok meg ennél is jóval nagyobbak. Mondjuk a Nagy Magellán felhő pont közel van, alig 163.000 fényév. + egyelőre a fénysebesség jelentős megközelítése is elméleti ötletelés.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Mennyi lakott bolygó lehet 100 éven belül? És 1000 éven? Valószínűleg nulla.

Ezt miből sikerült megállapítani?
Mert szerintem arról sincs fogalmunk mi van a legközelebbi csillagrendszerben, nem, hogy attól távolabb...

Izé, fénysebességgel a Naphoz legközelebbi csillag 4 évnyi utazás

Mondjuk annak aki fénysebességel utazik nem 4 év, max nekünk akik itt maradnak.
Szóval mondjuk , hogy közelítő értéken neki 4-5 év. És?
Az csak ma számít sok időnek, egy robot szondának meg semmi.
Szerintem nem egy ember bevállalna egy 4 éves utazást egy másik naprendszerbe.
Én például simán rááldoznék egy évtizedet, hogy oda vissza megjárjam és én legyek az első ebben :D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ezt miből sikerült megállapítani?
Mert szerintem arról sincs fogalmunk mi van a legközelebbi csillagrendszerben, nem, hogy attól távolabb...



Mondjuk annak aki fénysebességel utazik nem 4 év, max nekünk akik itt maradnak.
Szóval mondjuk , hogy közelítő értéken neki 4-5 év. És?
Az csak ma számít sok időnek, egy robot szondának meg semmi.
Szerintem nem egy ember bevállalna egy 4 éves utazást egy másik naprendszerbe.
Én például simán rááldoznék egy évtizedet, hogy oda vissza megjárjam és én legyek az első ebben :D
Mennyi csillag is van a Föld 100 éve körzetében? Mekkora az esélye, hogy azon pont van egy civilizáció? Vagy akár mennyi lehet az elvileg életet fenntartani képes bolygók száma? Passz. De az eddigi adatok szerint nincsenek 10ezrével. És akkor mondjuk az utazás inkább tartana 1000 évig 1/10 fénysebességgel. És mi van jelenleg? Itt a Naprendszerben a legmegközelíthetőbb bolygó is elérhetetlen távolságban van, pedig még akár gyakorlatilag is oda lehetne jutni, csak másra kell az erőforrás. A robotszonda is jó ötlet, mondjuk 44 év után kaphatnánk először adatot tőle, de abban sem lenne sok köszönet, mert 1/10 fénysebességgel egy nap alatt átrepülne az egészen csillagrendszeren és ezalatt kéne felderíteni akár csak azt, hogy van-e ott valami bolygó... vagy ki kéne találni, hogy lehetne lelassítani...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
De az eddigi adatok szerint nincsenek 10ezrével.

Nem kell 10,000 rével legyenek, elég ha 1 van. Az is óriási dolog lenne.

A többi meg olyan dolog ami nekünk elmélet, lehet nekik gyakorlat.
Abban biztos vagyok, hogy mi még egy jó darabig nem megyünk sehova.
Viszont abban is biztos vagyok, hogy pusztán elvi síkon nem lehet kizárni, hogy néha mások ide jönnének.
Ha csak bele gondolunk, hogy az emberiség mit fejlődött az elmúlt 200 évben, akkor elképesztő lehet amit egy nálunk akár pár ezer évvel előbbre járó civilizáció tudhat.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Ezt miből sikerült megállapítani?
Mert szerintem arról sincs fogalmunk mi van a legközelebbi csillagrendszerben, nem, hogy attól távolabb...



Mondjuk annak aki fénysebességel utazik nem 4 év, max nekünk akik itt maradnak.
Szóval mondjuk , hogy közelítő értéken neki 4-5 év. És?
Az csak ma számít sok időnek, egy robot szondának meg semmi.
Szerintem nem egy ember bevállalna egy 4 éves utazást egy másik naprendszerbe.
Én például simán rááldoznék egy évtizedet, hogy oda vissza megjárjam és én legyek az első ebben :D

Féreglyuk, térhajlítás?

Egyébként Bob Lazar is beszélt valami hasonlóról:

"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.

HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.

Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.
Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.

Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.

És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "

 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 799
113

Meteorológiai radar kalibrációs ballon.
4foottracking2.jpg

Formagömb
Méret1.21 m átmérő
1.17 m2 radarkeresztmetszet
Anyag2 mm, fémmel bevont poliészter, <5 ohm négyzetes ellenállás
Súly450 gramm
Magasság7.3 km maximum

Részemről ez a kép is kilőve.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Nem kell 10,000 rével legyenek, elég ha 1 van. Az is óriási dolog lenne.

A többi meg olyan dolog ami nekünk elmélet, lehet nekik gyakorlat.
Abban biztos vagyok, hogy mi még egy jó darabig nem megyünk sehova.
Viszont abban is biztos vagyok, hogy pusztán elvi síkon nem lehet kizárni, hogy néha mások ide jönnének.
Ha csak bele gondolunk, hogy az emberiség mit fejlődött az elmúlt 200 évben, akkor elképesztő lehet amit egy nálunk akár pár ezer évvel előbbre járó civilizáció tudhat.
Ezzel nem vitatkozom. De ha már olyan fejlettek, hogy meglátogatnak, akkor nem fogjuk látni őket, ha nem akarják. Több százszor/ezerszer meg pláne.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Féreglyuk, térhajlítás?

Szerintem nekünk ezek olyan sci-fik amikről megítélni sem tudjuk, hogy lehetségesek-e.
Eleve a gravitáció egy illúzió, a téridő görbülete (úgymond).
De ugyan ezek a dimenziók kérdései is. Vajon hány dimenzióban lehet létezni? Hány dimenzió van?
Mi van ha a sötét energia vagy a sötét anyag tényleg nem is létezik a mi valóságunkban, hanem más dimenziók téridő lenyomatai a mi valóságunkban?

Én úgy látom, hogy elképesztően keveset tudunk a világmindenségről, ez alapján könnyű nyitottnak lennem.
Más kérdés, hogy én nem fogom megélni azt, hogy az emberiség ezekt megválaszolja. Lehet nem is lehet megválaszolni!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
De ha már olyan fejlettek, hogy meglátogatnak, akkor nem fogjuk látni őket, ha nem akarják. Több százszor/ezerszer meg pláne.

Lehet, hogy ott és akkor akarják. Például elég sok észlelés fegyveres dolgokhoz (főleg hadsereg) köthető. Háborúknál szintén megnő a számuk.
Lehet tesztelnek minket. Kíváncsiak hol járunk. Ezekre szerintem nem lehet pontos választ adni.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Féreglyuk, térhajlítás?

Egyébként Bob Lazar is beszélt valami hasonlóról:

"
Lazar 1989-es meséje szerint a zéták űrhajója egy szupernehéz elemmel repül, amely a periódusos rendszer 115. helyére illeszkedik. A szóban forgó elemet azonban csak 2003-ban állították elő először orosz tudósok, az eredményeiket megerősíteni pedig első ízben hat évvel később, 2009-ben sikerült.

HIVATALOSAN 2015-BEN ISMERTÉK EL A 115-ÖS RENDSZÁMÚ ELEM LÉTEZÉSÉT.

Az új anyag ideiglenesen az ununpentium nevet kapta (bár lehet, hogy már rajta ragad). Jelenleg két izotópja ismert, ezek egyike sem stabil, de a számítások szerint léteznie kell egy olyan változatának, amely képes tartósan fennmaradni – Lazar pont egy ilyen anyagból álló tömböt írt le hajtóanyagként.
Szintén figyelemreméltó a Lazar-féle űrhajó repülési elve, ami a gravitációs hullámok elméletén alapul. Lényege, hogy a gép saját gravitációs mezőt hoz létre a hullámok mesterséges gerjesztésével. A jármű így nemcsak hogy hang nélkül képes lebegni, de állítólag akár az olyan fizikai törvényeket is arcon köpheti, mint az univerzális fénysebességkorlát vagy az energiamegmaradás.

Számunkra varázslatnak tűnik, annyival előttünk jár az egész” – magyarázta Lazar.

És lám, a lelkes ufóhívők joggal kapják fel a fejüket ismét. Amikor ugyanis LAZAR GRAVITÁCIÓS HULLÁMOKKAL MŰKÖDŐ HAJTÓMŰRŐL BESZÉLT, a jelenséget még nem tudták megmagyarázni a tudósok. A hivatalos megerősítésre egészen 2016 februárjáig várni kellett. Igaz ugyan, hogy a hullámok technikai felhasználása egyelőre a távoli jövő ködébe vész, de elméleti síkon nem lehetetlen. "

Hát, ez már súlyos. Most akkor szerinte meg a 289es rendszámú elem tesszi lehetővé a térhajlítást. Most én is alienológiai példa leszek, ha egyszer valaki csinál ilyen elemet? :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Lehet, hogy ott és akkor akarják. Például elég sok észlelés fegyveres dolgokhoz (főleg hadsereg) köthető. Háborúknál szintén megnő a számuk.
Lehet tesztelnek minket. Kíváncsiak hol járunk. Ezekre szerintem nem lehet pontos választ adni.
Ha akarják, akkor leszállnak a Central Parkban/Vörös téren/Szt. Péter téren vagy egyszerre mindenütt. Nem kezdenek a háttérhatalommal különalkuba. Vagy meghódítanak/elpusztítanak. Akkor sem.

A háborúban több olyan tárgy szálldos, amiról nem tudom mi. De nem valószínű hogy alien.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 933
7 799
113

Ne.
Bob Lazar egy olcsó kókler, aki az ég világon semmiféle bizonyítékot sem tud felmutatni a hagymázas hülyeségeire, amik még egy közepes SF író képességeit sem ütik meg, még a keményvonalas ufológusok közül is sokan elutasítják.
Természetesen állítólagos MIT fizikusi és Caltech villamosmérnöki végzettséginek sincs semmi nyoma az érintett egyetemeken, persze szerinte csak azért, mert így akarják elhallgattatni. Nyilván. 1990-ben letartóztatták prostik futtatásáért, erre nem tudom mit mondott, biztos a ufók vagy a fekete ruhás emberek vették rá, mindenesetre beismerte a bűnösségét. A transzurán elemek száma folyamatosan nő, a 2000-es években 112 környékén jártunk, azóta felfedezték (nem "beismerték"!) a 113, 114, 115, 116, 117, 118-as elemeket, tehát bármit mondott volna az aktuális fölött pár számmal, az bejön. Egyébkén a 115-ös neve Moszkóvium (Mc), Oroszországban fedezték fel, és a legstabilabb izotópjának a felezési ideje is pár száz milliszekundum, azaz néhány másodperc alatt szinte teljesen elbomlik. 2006-ban robbanóanyagok kereskedelmével bukott meg, biztos azt is az ufók csempészték a postái közé, de azóta is állandóan kisebb-nagyobb törvénytelenségeket követ el, gondolom az ufók veszik rá. 2017-ben amikor a rendőrség házkutatást tartott nála az szerinte természetesen csak azért volt, mert a 115-ös elemet keresték.
Azt hiszem ennyi elég is a munkásságából, annyi jó elmélet van az UFO-król, nem tudom miért pont egy ilyen lecsúszott szélhámosnak kell hinni.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Nem kell 10,000 rével legyenek, elég ha 1 van. Az is óriási dolog lenne.

A többi meg olyan dolog ami nekünk elmélet, lehet nekik gyakorlat.
Abban biztos vagyok, hogy mi még egy jó darabig nem megyünk sehova.
Viszont abban is biztos vagyok, hogy pusztán elvi síkon nem lehet kizárni, hogy néha mások ide jönnének.
Ha csak bele gondolunk, hogy az emberiség mit fejlődött az elmúlt 200 évben, akkor elképesztő lehet amit egy nálunk akár pár ezer évvel előbbre járó civilizáció tudhat.
Jelenleg amit biztosan tudunk, hogy a Földön (talán) van inteligens élet, minden más nyilván csak elmélet.

A megfigyelésekre építkezve azért készíthetünk képleteket, modelleket. Több számítás is kering a neten de ami a legmeggyőzőbbnek tűnik az 5-7 civilizációval számol. Legyünk nagyvonalúak a játék kedvéért és kerekítsünk 100-ra.
A legutóbbi mérések szerint, a tejút nagyobb és több csillagot tartalmaz, mint korábban hittük. A 'sürűbb' része ~100k fényév, de maga a diszk elérheti a 150-200k fényév átmérőt is. Vastagsága ~1000 fényév.

A csillagok számárol megoszlanak a vélemények 100Mrd-400Mrd között. Számoljunk 250Mrd-vel.

A játék kedvéért választok egy számot 1 és 250Mrd között, és legyen ez a mi naprendszerünk.

Na most némi becsületes önfegyelemre van szükség, hogy ne lesd ki a számot, de hidd el megéri!

Helyezz el 100 civilizációt (vagy akár többet) ebben az 1 és 250Mrd közötti halmazban, írd le, ha ezzel megvagy nézd meg a számot amit én választottam és vonj különbséget, ez lessz a két civilizáció közötti távolság!

75 878 004 599 azaz 75 milliárd 878millió 4599

Ha becsülettel csináltad meg fogsz lepődni, hogy tízezres közelségben sem leszel az én számomhoz!
Ha ennél közelebb jutsz siess egy lottózóba!

Ennyit a matematikai esélyekről hogy a közelben egy civ! :)
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
Még annyit, nyilván ez egy lineáris számsor a csillagok pedig 3D ben helyezkedhetnek el, így egy szám mellent lehet egy totál más szam is, ezért adtam meg nagyobb próbálkozási lehetőséget. Illetve mint írtam ez csak egy játék modell, aki tud jobbat...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7