Új fejlesztésű tüzérségi eszközök

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
14 456
18 169
113
A technológiai optimizmusnak is meg van a maga határa és nem ez. Kb. középiskolás fizikával belátható, hogy ez lehetetlen.

Az a szomorúbb, hogy senki nem teszi fel a kérdést, hogy mi a búbánatos halál faszának kell ez a US Armynak? Ez kb. olyan - úgy is imádják a jenkik heroizálni a II. vh-t - mintha a Normandiai partraszállás után olyan lövegük van, ami Ukrajna nyugati végén küzd le célokat.

MINEK?

Mióta van a US Army-nak ilyen hadművelet mélysége? Minden, ami kb. 40-60 km-nél messzebb van, az a US Army számára fenyegetés, amit a USAF vagy a Navy kezel le.
A US Army célja, hogy területet ellenőrizze és verjen pofán ellenséges szárazföldi erőket. Ehhez hova és minek kell 1800 km lőtáv? Mi derít fel neki célt? Csak álló célpontokra tudna lőni.

Komolyan kezdem azt érezni, hogy Quora-án nevelkedett hülyegyerekek vezeti a fejlesztést, akik közül sok azt hiszi, hogy a CM mindenható, ezért akarnak ágyút....

"Minden, ami kb. 40-60 km-nél messzebb van, az a US Army számára fenyegetés, amit a USAF vagy a Navy kezel le."

Az nem lehet, hogy épp ez a problémájuk?

A tengerészgyalogságnak (USMC) is azért van szinte mindene, mert nem bízik a többi fegyvernem elkötelezettségében és hozzáértésében.

• Tetszik
Reactions: endre

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 277
35 470
113
"Minden, ami kb. 40-60 km-nél messzebb van, az a US Army számára fenyegetés, amit a USAF vagy a Navy kezel le."

Az nem lehet, hogy épp ez a problémájuk?

A tengerészgyalogságnak (USMC) is azért van szinte mindene, mert nem bízik a többi fegyvernem elkötelezettségében és hozzáértésében.
Ez tök jó, de akkor ezen mentén a US Army azonnal kezdjen szállítóhajó flotta építésben, ha USA területén kívül akar operálni. A US Navy meg azonnal állítson fel harckocsi hadosztályokat.

R

rejsz felügyelő

Guest
Spanyol EXPAL fejlesztés. 120mm-es aknagránátok és akár 155mm-es tüzérségi gránátok alakíthatóak át vele műholdas irányítású lövedékké.
https://www.edrmagazine.eu/expal-systems-starts-the-development-of-its-own-guidance-systems

OU-122, az orosz Rostec fejlesztése. A tavalyi Armija kiállításon mutatták be, az izraeli EPIK-hez hasonló irányító kit, de optikai/lézeres helyett műholdas irányítási móddal.
https://tass.ru/armiya-i-opk/6588951

endre

Active Member
2016. december 7.
154
106
43
Ez tök jó, de akkor ezen mentén a US Army azonnal kezdjen szállítóhajó flotta építésben, ha USA területén kívül akar operálni. A US Navy meg azonnal állítson fel harckocsi hadosztályokat.
Csak halkan jegyzem meg, hogy ez eléggé a nem-szoc német modellre hajaz. Elvégre a Luftwaffének is volt páncélos hadosztálya:D

rudi

Well-Known Member
2015. november 30.
5 513
10 763
113
A svájci RUAG Switzerland SA kifejlesztettt egy új mobil 120 mm-es aknavetőt.
Type 16 a neve és egy Mowag Piranha IV 8x8-as járművön van.

• Tetszik
Reactions: Luthero

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
1 164
1 487
113
A példa már megvan, a Luftwaffe Hermann Göring I-II. ejtőernyős-páncél(gránát)os hadosztályokban. :D

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 462
113
A gránáttartó rakasz miért van kipixelezve?
mert valami fura oknál fogve kicenzúrázták. Amire viszont nem jöttem rá, hogy mi is történik? A gránáttartó rakaszt cserélik egybe az egészet, lőszerekkel együtt?

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
3 962
7 174
113
mert valami fura oknál fogve kicenzúrázták. Amire viszont nem jöttem rá, hogy mi is történik? A gránáttartó rakaszt cserélik egybe az egészet, lőszerekkel együtt?
Igen nagyon úgy néz ki, viszont valami csalás van a dologban, ha megnézed a hordozóból hosszanti irányban jön ki a hátsó ajtón (máshogy nem is tud), magán az önjárón is a hátsó ajtó ugyan akkora, viszont belül már keresztben van a rakasz. A csalóka nekem az, hogy annyi hely szerintem bent nincs annyi, hogy egy 90°-os fordulatot tudjon tenni a rakasz pluszban még a lőszerhordozóból kijövő rakasz nagyobb mint ami az önjáróban van.

fonak9

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
2 372
3 681
113

A II. vh-ban volt az Army-nak egy rakás csapatszállító hajója, és ma is van egy kisebb flottája partraszálló bárkákból. :)

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 462
113
Igen nagyon úgy néz ki, viszont valami csalás van a dologban, ha megnézed a hordozóból hosszanti irányban jön ki a hátsó ajtón (máshogy nem is tud), magán az önjárón is a hátsó ajtó ugyan akkora, viszont belül már keresztben van a rakasz. A csalóka nekem az, hogy annyi hely szerintem bent nincs annyi, hogy egy 90°-os fordulatot tudjon tenni a rakasz pluszban még a lőszerhordozóból kijövő rakasz nagyobb mint ami az önjáróban van.
Ne a járműben fordítják meg a keretet, hanem a daru még a járművön kívül. Nem nagy ügy. Úgy emeli meg, hogy előbb az egyik szélét kezdi.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
3 962
7 174
113
Ne a járműben fordítják meg a keretet, hanem a daru még a járművön kívül. Nem nagy ügy. Úgy emeli meg, hogy előbb az egyik szélét kezdi.
Igen de az önjárón belül ha berakják az ajtón az hosszirányba fér be, bent viszont a katona a löveggel merőlegesen veszi ki a cuccot szóval belül egyet forgatni kell
Amit még észre vettem, hogy a kipixelezett rakasz a torony hátuljában van, nem is a teknőben szóval ami a lőszerhordóból kijön az nem fér be 100% a toronyba állva, mivel a toronyba 4 sor magasság látszik (+1 sor lehet még ott max), a lőszeres járműből pedig 8 sor magas cucc jön ki.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 462
113
Igen de az önjárón belül ha berakják az ajtón az hosszirányba fér be, bent viszont a katona a löveggel merőlegesen veszi ki a cuccot szóval belül egyet forgatni kell
Amit még észre vettem, hogy a kipixelezett rakasz a torony hátuljában van, nem is a teknőben szóval ami a lőszerhordóból kijön az nem fér be 100% a toronyba állva, mivel a toronyba 4 sor magasság látszik (+1 sor lehet még ott max), a lőszeres járműből pedig 8 sor magas cucc jön ki.
Ahogy én elképzelem:
Ugyebár a lőszer a torony hátuljában van, nem a teknőben.
Megbontották a torony tetejét, úgy, hogy a lőszerrakaszt egyben daruval ki-be lehessen emelni.
Most ami nem nagyon látszik, hogy a járműben hány soros a rakasz? A kinti rakaszban nyolc sorsz számoltam, de lehet el kell fordítani 90 fokkal mielőtt beteszik a járműbe.
???

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
3 962
7 174
113
Ahogy én elképzelem:
Ugyebár a lőszer a torony hátuljában van, nem a teknőben.
Megbontották a torony tetejét, úgy, hogy a lőszerrakaszt egyben daruval ki-be lehessen emelni.
Most ami nem nagyon látszik, hogy a járműben hány soros a rakasz? A kinti rakaszban nyolc sorsz számoltam, de lehet el kell fordítani 90 fokkal mielőtt beteszik a járműbe.
???
Akkor a torony teteje olyan kis ajtós mint a sturmtiger, annyi biztos ha így van elég macerás szerintem.
A kiplexizett rakaszt én 4x6-nak számolom, ami a lőszeres járgányból kijön meg 6x8-as

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 462
113
Akkor a torony teteje olyan kis ajtós mint a sturmtiger, annyi biztos ha így van elég macerás szerintem.
A kiplexizett rakaszt én 4x6-nak számolom, ami a lőszeres járgányból kijön meg 6x8-as
Nem. Egy nagy csapóajtó van pont a tetején, pont amin keresztül le tudod ereszteni a rakaszt.