Ukrajna (bel és külpolitika, gazdaság, minden ami nem kapcsolódik közvetlenül a konfliktushoz)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 048
113
Pedig pontosan Putyinék gyújtogatták a magyar képviselőházat, a transznyisztriai ügynökök meg a Lengyelországból felbérelt oroszpárti falangisták. Lerombolt magyar emlékműről nem tudok csak lefestettről és nem lepődnék meg ha azt is a Kreml ügynökei csinálták volna. Halálra lincselt magyarul beszélőkről se tudok, ez is csak moszkovita uszító propaganda. Így próbál Putyin háborúba sodorni minket is, de csak próbál és soha nem fog összejönni neki.

Én meg annak drukkolok, hogy ez a ruszki uszítás ami arra irányul, hogy Kárpátaljából is olyan poklot csináljanak mint amilyet Kelet-Ukrajnában csináltak, ez a sötét tervetek elbukjon. Minket nem fog bevonni Moszkva a háborújába, bárhogy is vonyítanak a Kreml-propagandisták meg az agymosott moszkovitáik.

Tisztelt Ulippo, én két havonta járok ki Kárpátaljára a feleségem rokonaihoz (gondolom, hogy ez önről nem mondható el). Az ottani Magyarok számolnak ba arról, hogy jobb szektoros autók járőröznek és félelmitik meg a Magyarokat. Vagy hány olyan cikket linkeljek be, amikor az Ukrán titkosszolgálat zaklatott kárpátaljai Magyarokat?

Nem kell Magyarországnak és Ukrajnának háborúznia, mivel Ukrajnának elég, ha minden Magyar eltűnik Kárpátaljáról és ehhez nem kell nekik hivatásos egyenruhás alakulat, amikor rengeteg félkatonai szervezet is van ott. Igen széles választékból választhatnak, hogy melyik elmebeteg nacionalista csoportosulásuk támadja meg a helyi Magyarokat. Erről is sok hír van, hogy fenyegetőznek ezek az agyatlan Ukrán hazafiak és némelyiknek még csak nyílt utasítás sem kell, elég, ha a fősodrú Ukrán médiából hallgatja a Magyar gyűlöletet. (A vereckei emlékművet már jóval a Majdan előtt is többször megrongálták, gondolom Putyin már akkor a jövőbe látott és ezért intézte így).

Szóval ha Magyarok is úgy járnak majd, mint legutóbb a helyi cigányok, akkor majd az Ukrán belügy úgyis védi majd az elkövetőket (mi megtettünk mindent, biztos Románok voltak az agresszorok, ...).

Tehát ha abból a maréknyi maradék Magyarból a fiatalokat elüldözik, az öregek meg nemsokára éhenhallnak, akkor Kárpátalja Magyarmentesítés megtörténik hivatalos háború nélkül is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Tisztelt Ulippo, én két havonta járok ki Kárpátaljára a feleségem rokonaihoz (gondolom, hogy ez önről nem mondható el). Az ottani Magyarok számolnak ba arról, hogy jobb szektoros autók járőröznek és félelmitik meg a Magyarokat. Vagy hány olyan cikket linkeljek be, amikor az Ukrán titkosszolgálat zaklatott kárpátaljai Magyarokat?

Nem kell Magyarországnak és Ukrajnának háborúznia, mivel Ukrajnának elég, ha minden Magyar eltűnik Kárpátaljáról és ehhez nem kell nekik hivatásos egyenruhás alakulat, amikor rengeteg félkatonai szervezet is van ott. Igen széles választékból választhatnak, hogy melyik elmebeteg nacionalista csoportosulásuk támadja meg a helyi Magyarokat. Erről is sok hír van, hogy fenyegetőznek ezek az agyatlan Ukrán hazafiak és némelyiknek még csak nyílt utasítás sem kell, elég, ha a fősodrú Ukrán médiából hallgatja a Magyar gyűlöletet. (A vereckei emlékművet már jóval a Majdan előtt is többször megrongálták, gondolom Putyin már akkor a jövőbe látott és ezért intézte így).

Szóval ha Magyarok is úgy járnak majd, mint legutóbb a helyi cigányok, akkor majd az Ukrán belügy úgyis védi majd az elkövetőket (mi megtettünk mindent, biztos Románok voltak az agresszorok, ...).

Tehát ha abból a maréknyi maradék Magyarból a fiatalokat elüldözik, az öregek meg nemsokára éhenhallnak, akkor Kárpátalja Magyarmentesítés megtörténik hivatalos háború nélkül is.
Én jól tudom, hogy vannak ukrán nacionalisták, ezt sose tagadtam és sosem álltam mellettük. De mi a különbség köztük meg az itteni ukrángyűlölők között? Az égvilágon semmi. Egyek és ugyanazok, csak ellenkező előjellel. Ha rajtuk múlna már Kárpátalján is ugyanaz lenne mint keleten. Hát fel kell ülni ezeknek az uszítására? Nem kell, egyik oldalon sem. Mindkét oldalon megvannak ezek és mindkét oldalon vannak olyanok is akik csak békében akarnak egymás mellett élni, én ez utóbbiakat támogatom.

Amiket leírtál mind ugyanaz megvan nálunk is, szerinted az bármiben is különb annál? Magyar médiában ugyanúgy találsz ukrángyűlöletet mint az ukrán médiában magyargyűlöletet, mindkettőt a nacionalista médiában. A magyar kormány ugyanúgy kijátssza a nacionalista kártyát mint az ukrán, ez a mostani üzengetés például miből is jött? Abból, hogy Orbán Tusványoson arról beszélt, hogy Oroszország vissza fogja venni Ukrajnát. Szerinted nem tudta előre, hogy hogyan fognak erre reagálni Kijevben? Pontosan tudta, tudta már azt is hogyan fog erre visszaszólni. Jól jön ez a politikusoknak mindkét oldalon, az egyik megvédi Ukrajnát a magyaroktól, a másik megvédi a magyarokat Ukrajnától, a saját közönségük mindkettőnek zabálja ezt, szavazatokat ér ez mindkettőnek, ezért csinálják, mert különben csak tét nélküli cirkusz az üzengetés, de mindketten szavazatokra hajtanak a nacionalista kártyával.

És az ő nacionalista kártyájuk még a jobbik fajta, még nem is ők meg az ő közönségük a legveszélyesebb. A másik fajta a putyini nacionalista kártya, az ultraszélsőséges militáns vért öklendezve uszító fajta. Lásd fentebb, ami halálra lincselt magyarokról beszél, ez a bestiális álhírek világa, a keresztre feszítős meg élve eltemetős álfilmeket gyártók világa, a Beregszász határán szeparatista "magyar" táblát emelők világa, a magyarházat felgyújtók világa, akiknek semmi se drága, hogy egymásnak ugrasszanak minket.

Mit tehetnek azok akik csak békét akarnak mindkét oldalon? Nem engednek az uszításnak. Sem a mindkét oldali szélsőjobbos söpredék uszításának, sem a mindkét oldali politikusok uszításának, sem a legsötétebb és legveszélyesebb Kremlből eredő uszításnak.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 048
113
A probléma az, hogy Ukrajnában az elmeháborodott nacionalisták száma hétről-hétre nő, és ami még rosszabb, nem elégszenek meg a fákjás felvonulásokkal, hanem fegyvert is kaptak, ami mondjuk Ukrajnában nem nehéz, főleg, ha egy gazdag oligarcha, vagy az Ukrán állam akarja őket felhasználni valamire.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
630
2 657
93
Pedig pontosan Putyinék gyújtogatták a magyar képviselőházat, a transznyisztriai ügynökök meg a Lengyelországból felbérelt oroszpárti falangisták. Lerombolt magyar emlékműről nem tudok csak lefestettről és nem lepődnék meg ha azt is a Kreml ügynökei csinálták volna. Halálra lincselt magyarul beszélőkről se tudok, ez is csak moszkovita uszító propaganda. Így próbál Putyin háborúba sodorni minket is, de csak próbál és soha nem fog összejönni neki.

Én meg annak drukkolok, hogy ez a ruszki uszítás ami arra irányul, hogy Kárpátaljából is olyan poklot csináljanak mint amilyet Kelet-Ukrajnában csináltak, ez a sötét tervetek elbukjon. Minket nem fog bevonni Moszkva a háborújába, bárhogy is vonyítanak a Kreml-propagandisták meg az agymosott moszkovitáik.

Sőt, szerintem hamarosan kiderül hogy te magad vagy álnéven Putyin, aki megtanult magyarul és csak azért írogatja ezeket a kommenteket, hogy a nevetséges propagandával amit szór elterelje magáról a gyanút. Olyan vagy mint egy papagáj, vagy valaki akinél beakadt a lemez a Putyin szónál. :D

Tessék, itt van amit tagadsz, alig egy hónapja történt (addig már nem tart ki a hohol emlékezet?), aminek a felemlegetése miatt engem bestiális ultraszélsőséges militáns vért öklendezve uszító fajtának neveztél. (Újabb bizonyíték az ukrán nácik fajelméleteire. Így tekintenek a magyarokra.)
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180624-ukrajna-tamadas-ciganyok-halaleset.html
https://888.hu/article-brutalis-az-...t-kibeleztek-a-hetvegen-megolt-cigany-fiatalt

"A gyilkosság körülményeiről szólva elmondta, hogy támadói felvágták Dávid hasát, kiontották a beleit"

Ilyenek a modern európai, demokratikus, transzatlanti elkötelezettségű Ukrajna mindennapjai. Éljen a majdani forradalom, amely nélkül ez nem jöhetett volna létre!
De belátom igazad van ulippo, én vagyok itten a probléma, hogy bestiális kommentjeimmel felhívom ezekre a figyelmet, ők csak magyar cigány embereket beleznek ki, meg Beregszászon ordibálják, hogy késeljük le a magyarokat. A Petőfi szobrot és a vereckei emlékművet megrongálják, gyújtogatnak, Molotov koktélokat dobálnak. Ők még a jobbik eset, én meg vagyok a bestiális kommentelő :oops: És ne putyinozz itt, a magyarok hol csinálnak ilyeneket, vagy mivel érdemelték ki ezt a bánásmódot?

Tudod nekem anyai ágról Kárpátaljáról származik a családom, ezért tisztában vagyok az ottani helyzettel, és épp ezért felháborít amikor ilyen tudatlan és ostoba, vagy éppen gátlástalan emberek mint te és a mozdony haverod következetesen szembementek a valósággal, gyakorlatilag folyamatosan hazudtok és hülyének néztek minket. Lehet hogy ezzel a módszerrel az átlag Jürgent meg Pierret Nyugat-Európában be tudjátok hülyíteni, hogy Putyin öli a magyarokat Ukrajnában, de nekünk, akiknek a rokonai, barátai, nemzettársai vannak kitéve nap mint nap a demokratikus, európai hohol nacionalizmusnak a szomszéd országban, ezt nem veszi be a gyomrunk. Csak akkor válaszolj, ha Putyin nélkül is meg tudod fogalmazni a válaszodat. /Egy #bestia véleménye.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A probléma az, hogy Ukrajnában az elmeháborodott nacionalisták száma hétről-hétre nő, és ami még rosszabb, nem elégszenek meg a fákjás felvonulásokkal, hanem fegyvert is kaptak, ami mondjuk Ukrajnában nem nehéz, főleg, ha egy gazdag oligarcha, vagy az Ukrán állam akarja őket felhasználni valamire.
A probléma az, hogy az elmeháborodott nacionalisták száma nálunk is hétről hétre nő, de persze ezek mindig csak a másikat látják mert tükörbe soha se néznek. És nálunk se nehéz fegyvert szerezniük, főleg ha az orosz állam akarja felhasználni őket valamire. Vagy talán a GRU ügynökökkel airsoftozó nácik akik aztán igazi kalasnyikovval rendőrt ölnek nem probléma? Akiknek a honlapját átveszi az orosz titkosszolgálat, hogy onnan uszítson minket nem probléma?

Mindkét szélsőjobbos söpredék ugyanolyan probléma, de ők csak a másikat tartják annak, magukat nem is tartják szélsőjobbos söpredéknek, ez mindkettőjüknél így van. Mindkettőt ugyanúgy kell kezelni, mindkettő ugyanolyan probléma, csak akik részei ezeknek azok gondolják úgy, hogy csak a másikkal van baj.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Sőt, szerintem hamarosan kiderül hogy te magad vagy álnéven Putyin, aki megtanult magyarul és csak azért írogatja ezeket a kommenteket, hogy a nevetséges propagandával amit szór elterelje magáról a gyanút. Olyan vagy mint egy papagáj, vagy valaki akinél beakadt a lemez a Putyin szónál. :D

Tessék, itt van amit tagadsz, alig egy hónapja történt (addig már nem tart ki a hohol emlékezet?), aminek a felemlegetése miatt engem bestiális ultraszélsőséges militáns vért öklendezve uszító fajtának neveztél. (Újabb bizonyíték az ukrán nácik fajelméleteire. Így tekintenek a magyarokra.)
http://www.origo.hu/nagyvilag/20180624-ukrajna-tamadas-ciganyok-halaleset.html
https://888.hu/article-brutalis-az-...t-kibeleztek-a-hetvegen-megolt-cigany-fiatalt

"A gyilkosság körülményeiről szólva elmondta, hogy támadói felvágták Dávid hasát, kiontották a beleit"

Ilyenek a modern európai, demokratikus, transzatlanti elkötelezettségű Ukrajna mindennapjai. Éljen a majdani forradalom, amely nélkül ez nem jöhetett volna létre!
De belátom igazad van ulippo, én vagyok itten a probléma, hogy bestiális kommentjeimmel felhívom ezekre a figyelmet, ők csak magyar cigány embereket beleznek ki, meg Beregszászon ordibálják, hogy késeljük le a magyarokat. A Petőfi szobrot és a vereckei emlékművet megrongálják, gyújtogatnak, Molotov koktélokat dobálnak. Ők még a jobbik eset, én meg vagyok a bestiális kommentelő :oops: És ne putyinozz itt, a magyarok hol csinálnak ilyeneket, vagy mivel érdemelték ki ezt a bánásmódot?

Tudod nekem anyai ágról Kárpátaljáról származik a családom, ezért tisztában vagyok az ottani helyzettel, és épp ezért felháborít amikor ilyen tudatlan és ostoba, vagy éppen gátlástalan emberek mint te és a mozdony haverod következetesen szembementek a valósággal, gyakorlatilag folyamatosan hazudtok és hülyének néztek minket. Lehet hogy ezzel a módszerrel az átlag Jürgent meg Pierret Nyugat-Európában be tudjátok hülyíteni, hogy Putyin öli a magyarokat Ukrajnában, de nekünk, akiknek a rokonai, barátai, nemzettársai vannak kitéve nap mint nap a demokratikus, európai hohol nacionalizmusnak a szomszéd országban, ezt nem veszi be a gyomrunk. Csak akkor válaszolj, ha Putyin nélkül is meg tudod fogalmazni a válaszodat. /Egy #bestia véleménye.
Itt is voltak cigány gyilkosságok. Itt is a szélsőjobbos söpredék csinálta. Nincs különbség, a nácik gyűlölik a cigányokat és a legbestiálisabb nácik meg is ölik őket. Amíg vannak ilyenek addig ez elő fog fordulni. Annyit lehet tenni, hogy lecsukjuk ezeket, a mi cigánygyilkos nácijaink már ülnek, Ukrajnában is elkapták őket, ők is ülni fognak. De amíg léteznek nácik ilyen esetek továbbra is előfordulhatnak itt is és ott is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ami pedig a magyarházat gyújtogató putyinista falangistákat illeti itt lehet róluk érdeklődni.

Itt lehet többet megtudni a Falangáról és a többi lengyelországi putyinista szervezetről. Beszédes módon mindegyik szélsőjobbos, fasiszta, militarista szervezet. Véletlen? Aligha. Ahogy a zsák megtalálja a foltját úgy találják meg a paramilitáris szélsőségesek meg az ultraradikális neonácik a putyinizmust, a keménykezű führerüket, és az FSZB meg a GRU is megtalálja őket. Az ukrán nácik csak azért estek ki a pixisből mert éppen ellenük harcolnak, úgyhogy az összes putyinista náci most őket utálja, pedig ha tényleg fasisztákat akarnának bántani, akkor lefejelhetnék a tükröt.
http://www.politicalcapital.hu/pc-admin/source/documents/PC_NED_country_study_PL_20170428.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 995
113
Sem Magyarország nem fogja megtámadni Ukrajnát sem Ukrajna Magyarországot. Az esélye ennek zéró. Ilyenen is csak a moszkoviták képesek ábrándozni. Az orosz propaganda hatása, hogy csak a háborúra meg a területszerzésre képesek gondolni. Szerencsére ezek csupán a KGB-s agymosás áldozatainak vágyálmai amikből nem lesz semmi.
Csak szólok hogy egy ukrán katonai alakulatot kívánnak épp betelepíteni a magyar határtól 2-3km-re. Amúgy mit mondtak neked ezekről a fent ismertetett hírekről a feletteseid, ha rákérdeznek itt hogy hogy is van ez szemtelenség az ukrán náci rezsim részéről, akkor mit kell válaszolnod?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Kedves pityu/istván nem unod még? A legbosszantóbb a propaganda anyagodban meg az, amikor nem tudsz mit kitalálni és átformálod a saját szájízedre a másik által írt szöveget.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2018/08/04/ma...gyar-gazdak-altal-gyujtott-buzat-karpataljan/
"Ünnepélyesen összeöntötték a “Magyarok kenyere – 15 millió búzaszem” program keretében a Kárpát-medencei magyar gazdák által gyűjtött búzát szombaton a Beregszász melletti Mezőgecsében.
Az ünnepségen mondott köszöntőjében Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) elnöke, az Országgyűlés alelnöke (Fidesz) hangsúlyozta, hogy az idei összmagyar búzaösszeöntés helyszínéül azért választották Kárpátalját, mert jelenleg a kárpátaljai magyarok, s köztük a gazdák szenvednek leginkább szükséget.
“Azt szeretnénk, hogy a kárpátaljai magyar gazdák érezzék a Kárpát-medencei gazdatársaik összefogásának az erejét, kell, hogy érezzék, nincsenek egyedül, összefogásukkal mögöttük állnak az anyaországi és külhoni magyar gazdák”..
...Jakab István azt is bejelentette, hogy a Magosz támogatást nyújt a nemrég tisztázatlan körülmények közt leégett nagydobronyi református roma imaház és óvoda újjáépítéséhez, a szövetség már át is utalt 100 ezer forintot a gyermekintézménynek, és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) közösen országos gyűjtést szervez a károsultak megsegítésére..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 995
113
A probléma az, hogy az elmeháborodott nacionalisták száma nálunk is hétről hétre nő, de persze ezek mindig csak a másikat látják mert tükörbe soha se néznek. És nálunk se nehéz fegyvert szerezniük, főleg ha az orosz állam akarja felhasználni őket valamire. Vagy talán a GRU ügynökökkel airsoftozó nácik akik aztán igazi kalasnyikovval rendőrt ölnek nem probléma? Akiknek a honlapját átveszi az orosz titkosszolgálat, hogy onnan uszítson minket nem probléma?

Mindkét szélsőjobbos söpredék ugyanolyan probléma, de ők csak a másikat tartják annak, magukat nem is tartják szélsőjobbos söpredéknek, ez mindkettőjüknél így van. Mindkettőt ugyanúgy kell kezelni, mindkettő ugyanolyan probléma, csak akik részei ezeknek azok gondolják úgy, hogy csak a másikkal van baj.
Itt hány ukránt terrorizálnak magyar fegyveres náci szabadcsapatok? Egyet se, még csak nincsenek is ilyen szabadcsapatok Magyarországon, nemhogy karlendítve felvonulnának minden hétvégén a helyi fő utcán. A rengeteg itt dolgozó ,magyarul egy kukkot se beszélő ukránból hányat zaklatunk? Pedig aztán zöme abszolút primitív egy banda (pl éjfélig hangos ivászat, közben gruppenszex az erkélyen a lakótelepi bérleményben), tisztelet a kivételnek. Na látod ezért ne akarj te minket magyarokat ezekhez hasonlítani meg lenácizni, mert ég és föld a különbség a két ország állampolgárainak mentalitása,és az állam közrendje között. Hol jelent ugyanakkora problémát a csak mutatóban levő magyar náci beállítottságú személyek, mint az ezt állami támogatással levő, felfegyverzett Azov és sok sok kisebb ,nagyobb társa?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 048
113
A probléma az, hogy az elmeháborodott nacionalisták száma nálunk is hétről hétre nő, de persze ezek mindig csak a másikat látják mert tükörbe soha se néznek. És nálunk se nehéz fegyvert szerezniük, főleg ha az orosz állam akarja felhasználni őket valamire. Vagy talán a GRU ügynökökkel airsoftozó nácik akik aztán igazi kalasnyikovval rendőrt ölnek nem probléma? Akiknek a honlapját átveszi az orosz titkosszolgálat, hogy onnan uszítson minket nem probléma?

Mindkét szélsőjobbos söpredék ugyanolyan probléma, de ők csak a másikat tartják annak, magukat nem is tartják szélsőjobbos söpredéknek, ez mindkettőjüknél így van. Mindkettőt ugyanúgy kell kezelni, mindkettő ugyanolyan probléma, csak akik részei ezeknek azok gondolják úgy, hogy csak a másikkal van baj.

Igaza van Antigonosz-nak, jelen helyzetben a Magyar és az Ukrán nacionalistákat egy kalap alá venni, elég durva csúsztatás (persze tudom, elvileg Homo Sapiens mindkettő).

Amíg a Magyar nacionalisták csak max felvonulnak, addig az Ukrán nacionalisták nagy részének nem csak fegyvere van (mégpedig gépfegyver, rakétavető, mesterlövész puska, ...), hanem az Ukrán nacionalisták nagy része már használt is fegyvert, öltek az ATO területen, és sokféle háborús bűnöket követtek el (a foglyok kezének a levágásától a gyerekek megerőszakolásáig, amiket még fel is vettek az "okos" telefonjaikkal).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Itt hány ukránt terrorizálnak magyar fegyveres náci szabadcsapatok? Egyet se, még csak nincsenek is ilyen szabadcsapatok Magyarországon, nemhogy karlendítve felvonulnának minden hétvégén a helyi fő utcán. A rengeteg itt dolgozó ,magyarul egy kukkot se beszélő ukránból hányat zaklatunk? Pedig aztán zöme abszolút primitív egy banda (pl éjfélig hangos ivászat, közben gruppenszex az erkélyen a lakótelepi bérleményben), tisztelet a kivételnek. Na látod ezért ne akarj te minket magyarokat ezekhez hasonlítani meg lenácizni, mert ég és föld a különbség a két ország állampolgárainak mentalitása,és az állam közrendje között. Hol jelent ugyanakkora problémát a csak mutatóban levő magyar náci beállítottságú személyek, mint az ezt állami támogatással levő, felfegyverzett Azov és sok sok kisebb ,nagyobb társa?
Mentalistásotokat tekintve az ukrán nácik ugyanolyanok mint ti, csak ők a magyarokat gyűlölik, ti meg az ukránokat. De attól még a magyarok nem lesznek nácik, mert ti azok vagytok, és az ukránok sem lesznek nácik attól, mert vannak köztük olyanok mint ti.

Felfegyverezve meg azért vannak az ottaniak, mert ott 4 éve háború van. Ha Putyin nem támadta volna meg Ukrajnát akkor nem lennének felfegyverezve, és ha Putyin felhagyna végre a háborújával akkor le lennének fegyverezve. Pont az ő agressziója tartja életben őket, ő teremtette és az ő háborúja tarja fent őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Fade
T

Törölt tag 1526

Guest
Igaza van Antigonosz-nak, jelen helyzetben a Magyar és az Ukrán nacionalistákat egy kalap alá venni, elég durva csúsztatás (persze tudom, elvileg Homo Sapiens mindkettő).

Amíg a Magyar nacionalisták csak max felvonulnak, addig az Ukrán nacionalisták nagy részének nem csak fegyvere van (mégpedig gépfegyver, rakétavető, mesterlövész puska, ...), hanem az Ukrán nacionalisták nagy része már használt is fegyvert, öltek az ATO területen, és sokféle háborús bűnöket követtek el (a foglyok kezének a levágásától a gyerekek megerőszakolásáig, amiket még fel is vettek az "okos" telefonjaikkal).
Erre a választ lásd fent. A háború miatt vannak felfegyverezve. Ha mi is 4 éve háborúban állnánk egy ránk támadó agresszor ellen, a mieink is fel lennének fegyverezve. A fegyveres önkéntesek akik tényleg önként és dalolva mennének a lövészárokba nálunk is vadabb nacionalisták lennének. És egy háborús helyzetben a mi vezetésünk is őket használná erre, nem a szelíd könyvtárosokat és programozókat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 995
113
Mentalistásotokat tekintve az ukrán nácik ugyanolyanok mint ti, csak ők a magyarokat gyűlölik, ti meg az ukránokat. De attól még a magyarok nem lesznek nácik, mert ti azok vagytok, és az ukránok sem lesznek nácik attól, mert vannak köztük olyanok mint ti.

Felfegyverezve meg azért vannak az ottaniak, mert ott 4 éve háború van. Ha Putyin nem támadta volna meg Ukrajnát akkor nem lennének felfegyverezve, és ha Putyin felhagyna végre a háborújával akkor le lennének fegyverezve. Pont az ő agressziója tartja életben őket, ő teremtette és az ő háborúja tarja fent őket.
Ti? Mármint én? Szóval szerinted én horogkeresztes zászlókat tartok a falon és olyan nácik parancsait követem akik tagjai a magyar parlamentnek, továbbá ukránokat zaklatok, fenyegetek tettleg? Mégis mi alapján feltételezed ezt ha már lenáciztál engem személy szerint újfent?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 995
113
Erre a választ lásd fent. A háború miatt vannak felfegyverezve. Ha mi is 4 éve háborúban állnánk egy ránk támadó agresszor ellen, a mieink is fel lennének fegyverezve. A fegyveres önkéntesek akik tényleg önként és dalolva mennének a lövészárokba nálunk is vadabb nacionalisták lennének. És egy háborús helyzetben a mi vezetésünk is őket használná erre, nem a szelíd könyvtárosokat és programozókat.
Nettó hülyeség. Ez Magyarország, itt háború esetén se lennének önálló, különféle magánszemélyek,vagy akár az állam részéről felfegyverzett náci osztagok, zászlóaljak, ezredek. Ez egy jogállam, nem egy széthulló vadkeleti maffiabirodalom mint Ukrajna.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
T

Törölt tag 1526

Guest
Ti? Mármint én? Szóval szerinted én horogkeresztes zászlókat tartok a falon és olyan nácik parancsait követem akik tagjai a magyar parlamentnek, továbbá ukránokat zaklatok, fenyegetek tettleg? Mégis mi alapján feltételezed ezt ha már lenáciztál engem személy szerint újfent?
Csupán szélsőséges nacionalisták mint te. Ők sem tartanak mind horogkeresztes zászlót a falon, csak láttál pár ilyen képet és ezt kivetíted mindegyikre. Van pár ilyen képviselő és ezt kivetíted az egész parlamentre. Néhányan zaklattak magyarokat és ezt is az összesre kivetíted. Ez a kollektív kivetítés tipikus ebben a mentalitásban. A parlamentben csak pár százaléka van a szélsőjobbos pártoknak és az ukrán nacionalisták 99%-a nem zaklatott magyarokat és nincs horogkeresztes zászlaja, csak éppen olyan beszűkült tudatú, kollektívan gondolkodó, gyűlölködésre hajlamos alakok mint te.

Nettó hülyeség. Ez Magyarország, itt háború esetén se lennének önálló, különféle magánszemélyek,vagy akár az állam részéről felfegyverzett náci osztagok, zászlóaljak, ezredek. Ez egy jogállam, nem egy széthulló vadkeleti maffiabirodalom mint Ukrajna.
4 év háború után ha egyedül kéne szembenéznünk egy erősebb ellenféllel bizony itt is lennének Turul zászlóaljak meg Árpád regimentek és még ki tudja mik. Nekünk is olyan semmirekellő hadseregünk van mint nekik volt amikor megtámadták őket és nálunk sem mondaná azt a vezetés, hogy az MNA-s paramilitárisok nem harcolhatnak, sőt ellátnák őket fegyverrel is bőven. Ami most nem kívánatos az elfogadhatóvá válna a háborúban. Békeidőben lecsukjuk az ilyeneket, de háborúban kiengednénk őket, mert a háborúban az ő beteg világuk érvényesül.

A háború után meg újra lefegyvereznénk őket, ahogy Ukrajnának is első dolga lesz lefegyverezni őket a háború után, de egyelőre Putyin még maga sem tudja mikor akarja abbahagyni. Az ő kezében van a döntés mikor lesz vége. Ukrajna hiába akarná egyoldalúan abbahagyni, hiába tennének egyoldalú tűzszünetet, ha Putyin továbbra is rendelkezni akar Ukrajna szuverenitása felett, továbbra is bele akar szólni az ország külpolitikájába, továbbra is blokkolni akarja az európai integrációjukat és ezt továbbra is olyan módon teszi ahogy eddig, azaz továbbra is katonákat, fegyvereket és lőszert küld Ukrajnába, akkor a háború folytatódni fog és az ukrán önkéntes csapatoknak is létjogosultsága marad.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 995
113
Csupán szélsőséges nacionalisták mint te. Ők sem tartanak mind horogkeresztes zászlót a falon, csak láttál pár ilyen képet és ezt kivetíted mindegyikre. Van pár ilyen képviselő és ezt kivetíted az egész parlamentre. Néhányan zaklattak magyarokat és ezt is az összesre kivetíted. Ez a kollektív kivetítés tipikus ebben a mentalitásban. A parlamentben csak pár százaléka van a szélsőjobbos pártoknak és az ukrán nacionalisták 99%-a nem zaklatott magyarokat és nincs horogkeresztes zászlaja, csak éppen olyan beszűkült tudatú, kollektívan gondolkodó, gyűlölködésre hajlamos alakok mint te.


4 év háború után ha egyedül kéne szembenéznünk egy erősebb ellenféllel bizony itt is lennének Turul zászlóaljak meg Árpád regimentek és még ki tudja mik. Nekünk is olyan semmirekellő hadseregünk van mint nekik volt amikor megtámadták őket és nálunk sem mondaná azt a vezetés, hogy az MNA-s paramilitárisok nem harcolhatnak, sőt ellátnák őket fegyverrel is bőven. Ami most nem kívánatos az elfogadhatóvá válna a háborúban. Békeidőben lecsukjuk az ilyeneket, de háborúban kiengednénk őket, mert a háborúban az ő beteg világuk érvényesül.

A háború után meg újra lefegyvereznénk őket, ahogy Ukrajnának is első dolga lesz lefegyverezni őket a háború után, de egyelőre Putyin még maga sem tudja mikor akarja abbahagyni. Az ő kezében van a döntés mikor lesz vége. Ukrajna hiába akarná egyoldalúan abbahagyni, hiába tennének egyoldalú tűzszünetet, ha Putyin továbbra is rendelkezni akar Ukrajna szuverenitása felett, továbbra is bele akar szólni az ország külpolitikájába, továbbra is blokkolni akarja az európai integrációjukat és ezt továbbra is olyan módon teszi ahogy eddig, azaz továbbra is katonákat, fegyvereket és lőszert küld Ukrajnába, akkor a háború folytatódni fog és az ukrán önkéntes csapatoknak is létjogosultsága marad.
Beszűkült tudatú szélsőséges nacionalista? :D Azt még nem is említettem hogy ugye mi nem hozunk törvényeket az itt élő ukrán kisebbség ellen.
Viszont még mindig nem válaszoltál arra hogy mi a véleményed az ukrán állami vezetők sorozatos Magyarország elleni kirohanásairól, + az ukrán sereg egy részének a magyar határ mellé telepítéséről? Amúgy ki ellen is háborúztok hivatalosan? Mert tudtommal a saját egykori, állampolgáraitok ellen akik kinyílvánították szabadságukat és függetlenségüket Ukrajnától elszakadva, és akik közül rengeteg civil nőt, öreget,gyereket, családanyát,családapát,családot háborúztak a dicső ukránok le, egészen a sírba.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Beszűkült tudatú szélsőséges nacionalista? :D Azt még nem is említettem hogy ugye mi nem hozunk törvényeket az itt élő ukrán kisebbség ellen.
Viszont még mindig nem válaszoltál arra hogy mi a véleményed az ukrán állami vezetők sorozatos Magyarország elleni kirohanásairól, + az ukrán sereg egy részének a magyar határ mellé telepítéséről? Amúgy ki ellen is háborúztok hivatalosan? Mert tudtommal a saját egykori, állampolgáraitok ellen akik kinyílvánították szabadságukat és függetlenségüket Ukrajnától elszakadva, és akik közül rengeteg civil nőt, öreget,gyereket, családanyát,családapát,családot háborúztak a dicső ukránok le, egészen a sírba.
A kirohanások kölcsönösek. A mostani üzengetés sem független attól, hogy Orbán azt mondta Oroszország vissza fogja állítani az uralmát Ukrajna felett, ezzel előre láthatóan kiváltotta Ukrajna kirohanását és aztán lehet mutogatni, hogy kirohantak és ki lehet rohanni nekünk is. Ezek a kirohanások mindkét részről inkább otthonra szólnak mint a másiknak. Az a néhány katona a határ mellé is ennek része, de ebből még nem lesz háború ahogy egyesek vizionálták.

Háború az az orosz határ mellett van és Oroszország ellen. Oroszország indította azt a háborút nem a helyiek. Sztrelkov Oroszország ügynöke volt, Oroszország küldte a hadvezért, a hadat, a fegyvert, a lőszert, az üzemanyagot, a pénzt, mindent. Az nem a helyiek háborúja hanem Putyiné és Putyin nem azért háborúztatja őket, hogy szabadok és függetlenek legyenek. Sem Oroszországba nem engedi őket, sem pedig függetlenedni, sokkal rosszabb sorsot szán nekik. Putyinnak az kell, hogy Ukrajnában maradjanak és Ukrajnán belül háborúzzanak.

Ha függetlenednének akkor Putyin már nem tudna rajtuk keresztül beleszólni Ukrajna belügyeibe. Ezért nem hagyja, hogy kiváljanak, de azt sem, hogy visszatérjenek. Putyin a poklot szánja nekik, azt hogy Ukrajnán belül legyenek Ukrajna ellen. Ez a legrosszabb ami történhet velük, ebbe rokkannak bele és ez nem értük történik. Ez azért történik mert Putyin nem képes beletörődni, hogy elvesztette a befolyását Ukrajna felett és ezen az ördögi módon megmutatja, hogy csakazértis bele tud még szólni Ukrajna belügyeibe. Hogy ez a civilek, nők, öregek, gyerekek, családanyák, családapák, családok életébe kerül az neki nem számít.

Sokan fognak még meghalni, mire Véres Vlad beletörődik, hogy Ukrajna már nem az övé.
 
  • Tetszik
Reactions: Tamás A Lokomotív

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
ulippo
Folyamatosan valótlanságokat állítasz és a valóság egy másik dimenzióját látod, ez az álom egyszer véget ér és akkor kegyetlen lesz az ébredés.
Nálunk vidéken az ilyen emberre csak annyit mondanak, szélhámos...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and boki
Status
Not open for further replies.