Ukrajna (bel és külpolitika, gazdaság, minden ami nem kapcsolódik közvetlenül a konfliktushoz)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
Viszont az államhatárok megsértése és a katonai agresszió az EU-ban nem opció, úgyhogy erre teljesen feleslegesen vársz.

Várd csak ki a végét. Egyedül Szlovákia az aki felismerte, hogy ennek van realitása, pár éve meg is kezdte a nagy szláv összeborulás reményében a ruszinok - persze csak szavakban - támogatását. Olyannyira, hogy olv. olyan slzlivák publikációt, ahol ukrajnai szlovákokként kezelték őket. Úgyhogy várd csak ki a végét...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az EU nem alkalmazott katonai agressziót, szerintem te a NATO-val kevered, de az sem agresszorként támadott először, hanem a háború lezárásához alkalmazott katonai erőt. És az EU nem is annektált semmilyen területet, úgyhogy bizony továbbra is áll, hogy az EU-ban az államhatárok megsértése és a katonai agresszió nem opció.

Igaz, nem így hívták, de két egyetemen is tanultam EU-s tantárgyat, és mindkét egyetemen a fél tantárgy abból állt, hogy melyik évtizedben mely országokkal bővíteték az EU-t - és most figyelj - a területét is :) Most még nem hívják annexiónak, de ez csak idő kérdése. Mint ahogy az is csak idő kérdése volt, hogy a kezdeti hazugság - miszerint az EU nem egy föderáció vagy ország kiépítését célozza, hanem csak gazdasági együttműködés - is csak idő kérdése volt, hogy megváltozzon azután, hogy már csatlakoztunk.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
A mai helyzet meg az, hogy vannak ezek a ruszinok összesen 70 ezren szétszóródva Lengyelország, Szlovákia, Ukrajna, Magyarország, Románia, Szerbia, Horvátország és az USA területén. Ebből 10 ezer él Ukrajnában.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ruszinok

A putyinista magyar nácik meg ezt a szerencsétlen 10 ezer ukrajnai ruszint tolnák maguk előtt indoklásul, hogy miért akarnák megszállni Kárpátalját. Mert a 70-80 ezer magyar nem elég indok még nekik se, hogy miért akarják elfoglalni egész Kárpátalját, ezért aztán inkább 1 millió ruszint csinálnak a tízezer ruszinból, hogy ne kelljen kimondani azt, hogy 1 millió ukránt akarnak Magyarországhoz csatolni. Mert valójában sem az ukránok sem a ruszinok nem érdeklik őket, csak a terület kéne nekik, hogy ki él ott az nem is érdekli őket, szabadon dobálóznak a számokkal, mintha ez elég lenne az egész terület elcsatolásához.

Pedig higgyétek el, hiába akartok ti a ruszinok helyett az ő nevükben szeparatistát játszani, Kárpátalját a maga egymillió ukránjával sem demokratikusan, sem erővel nem tudjátok elcsatolni Ukrajnától, ezt a magyar kormány sem akarja. Lehet segíteni az ottani magyarokat, lehet az ottani ruszinokat, románokat vagy ukránokat is, inkább erre érdemes fókuszálni, mert Kárpátalja annektálása csak a ti örök beteljesületlen vágyálmotok marad.

Sem az ottani ukrán többség nem akarja, sem az erőnk nincs meg hozzá, hogy erővel elvegyük, ez különben is illegális lenne és mi nem Oroszország vagyunk ami államhatárokat sért meg és katonai agressziót alkalmaz, mi EU tagok vagyunk és a legjobb opció az, hogy az EU-ban egyesülünk velük.


Ó mamám borogass!! Jártál te már Nagybocskón? No a helységnév-tábla után van egy nagy multireklám-szerűség. Az áll rajta, hogy "Üdvozöljük a huculság fővárosában" Amint tudod a hucul sokáig a ruszinok gúnyneve volt, amit mára büszkén viselnek. Nagybocskó kb 25 ezres település és minimum a fele huciulnak tartja magát. Menj be Rahóra, Tiszabogdánba vagy Ökörmezőre. Válasz egy tetszőleges korcsmát este 10 után, és kezd el szidni a huculokat-ruszinokat. A kórházi kezelésed (nem lesz rá szükség, mert azok a népek nem végeznek félmunkát ha baltára késre kerül sor) állom.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mindenki a számokkal zsonglőrködik, de ebben is ulippo a legjobb...
Mert én egy valós népszámlálás adatait mondom, nem csak egy Doktor Zsupán által hasból kibökött számot. Akkor 10 ezren vallották magukat ruszinnak és 100 ezren magyarnak. Ha az 1 millió ruszinból csináltak 10 ezret, akkor a 100 ezer magyarból miért nem csináltak ezret? Vagy ha az a 10 ezer valójában 1 millió, akkor lehet, hogy a 100 ezer magyar valójában 10 millió? Őrült dobálózás ez a számokkal.

Nézd csak meg a térképet hol élnek a ruszinok, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Ukrajna és Románia között.
Teritorio_de_rutenoj.jpg

Itt a néprajzi megoszlása ennek a területnek.
250px-Ruszin_t%C3%B6rzsek_m%C3%A1solata.jpg


Teljesen abszurd, hogy míg Lengyelországban és Szlovákiában csak pár ezren vannak, addig ugyanakkora területen Ukrajnában egymillióan lennének. A ruszinok soha nem voltak sokan, szerencsétlen jobbágy népek voltak, nem voltak városaik, elszórtan falvakban éltek. A nagyvárosok soha nem voltak ruszinok, márpedig ezekben él a lakosság többsége és azt mondani, hogy Ungváron, Munkácson vagy Huszton nem élnek ukránok, menj csak el oda és kérdezd meg őket erről.

Ez az egymillió ruszin legendája tulajdonképpen azt állítja, hogy Kárpátalján nincsenek is ukránok. Akik ezt állítják azok nem ruszinok és nem is a ruszinok érdeklik őket, nekik a ruszinok csak egy gátlástalanul használt eszközök, az alaptalan területi igényeik hamis indoklása.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mert én egy valós népszámlálás adatait mondom, nem csak egy Doktor Zsupán által hasból kibökött számot. Akkor 10 ezren vallották magukat ruszinnak és 100 ezren magyarnak. Ha az 1 millió ruszinból csináltak 10 ezret, akkor a 100 ezer magyarból miért nem csináltak ezret? Vagy ha az a 10 ezer valójában 1 millió, akkor lehet, hogy a 100 ezer magyar valójában 10 millió? Őrült dobálózás ez a számokkal.

Nézd csak meg a térképet hol élnek a ruszinok, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Ukrajna és Románia között.
Teritorio_de_rutenoj.jpg

Itt a néprajzi megoszlása ennek a területnek.
250px-Ruszin_t%C3%B6rzsek_m%C3%A1solata.jpg


Teljesen abszurd, hogy míg Lengyelországban és Szlovákiában csak pár ezren vannak, addig ugyanakkora területen Ukrajnában egymillióan lennének. A ruszinok soha nem voltak sokan, szerencsétlen jobbágy népek voltak, nem voltak városaik, elszórtan falvakban éltek. A nagyvárosok soha nem voltak ruszinok, márpedig ezekben él a lakosság többsége és azt mondani, hogy Ungváron, Munkácson vagy Huszton nem élnek ukránok, menj csak el oda és kérdezd meg őket erről.

Ez az egymillió ruszin legendája tulajdonképpen azt állítja, hogy Kárpátalján nincsenek is ukránok. Akik ezt állítják azok nem ruszinok és nem is a ruszinok érdeklik őket, nekik a ruszinok csak egy gátlástalanul használt eszközök, az alaptalan területi igényeik hamis indoklása.

Márpedig Szlovákiában is lesz hamarosan 1 millió ruszin (ha csak ez a bajod), mivel Prága gyorsan rá fog jönni, mily' szép lenne egy új Csehszlovákia Kárpátaljával együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and svajcibeka

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Zupan doktor és az ő számai. Az a helyzet, hogy Szlovákiában de még Szerbiában is több ruszin él mint Ukrajnában, 33 ezer és 15 ezer. De biztos ott is akadnak Zupan doktorok akik megmondják, hogy Szlovákiában 5 millió ruszin él, Szerbiában meg 7 millió, Kárpátalján meg 1 millió. Én meg szeretnék végre valamit hallani erről egy ruszintól. Csak egyet az "egymillióból" aki ezt mondja. Mert itt mindig csak a magyarok beszélnek róluk és mindig azért, hogy velük indokolják Kárpátalja annektálását.

70-80 ezer magyar elég gyenge indok Kárpátalja megszállására, 10 ezer ruszin még gyengébb, nosza akkor csináljunk belőlük egymilliót és máris van indok a megszállásra, az sem véletlen hogy a moszkovita magyarok tolják ezt, ugyanezt tolták a mestereik is keleten, messze túltolták az oroszok valós arányát, hogy legyen ok a háborúra, de a valóság nagyon más volt és nagyon nem lázadoztak ott ahol szerintük kellett volna.

Ti is várhatjátok az "egymillió ruszin" lázadását, de az a helyzet, hogy az ott élő egymillió ukrán nem is tud róla, hogy ők olyan ruszinok akiknek minden vágya Magyarországhoz csatolódni.

Kárpátalja sosem akart Magyarországhoz tartozni. Én sem akarok, mert "ott" mindig csak egy szegény rokon lennék. Épp eleget lázadozok a megalázó magyarországi alamizsnák miatt ma is. Ellenben az a sokat emlegetett gazdasági és kulturális autonómia, amit a nem létezőnek tartott ruszinjaid több mint 80 százaléka is megszavazott... No, az érdekelne!
Egy apróság e téren. A minap beszélgettem vitéz Sepa Jancsi barátommal a Beregvidéki Múzeum mindenesével. No a Jancsi megszerezte a Nagymuzsalyi Aranybánya kitermelési naplóit. B...meg, 8 év alatt hivatalosan több mint 118 tonna "banki fém" (99,5 tisztaságú) minőségű arany lett kitermelve ebből a bányából, miközben a közvéleményt etették a hatalmas ráfizetéssel és a minimális aranytartalommal. Mennyi van ebből ma Kárpátalján? Mennyi ma Magyarország aranytartaléka?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ó mamám borogass!! Jártál te már Nagybocskón? No a helységnév-tábla után van egy nagy multireklám-szerűség. Az áll rajta, hogy "Üdvozöljük a huculság fővárosában" Amint tudod a hucul sokáig a ruszinok gúnyneve volt, amit mára büszkén viselnek. Nagybocskó kb 25 ezres település és minimum a fele huciulnak tartja magát. Menj be Rahóra, Tiszabogdánba vagy Ökörmezőre. Válasz egy tetszőleges korcsmát este 10 után, és kezd el szidni a huculokat-ruszinokat. A kórházi kezelésed (nem lesz rá szükség, mert azok a népek nem végeznek félmunkát ha baltára késre kerül sor) állom.
Te nagy szakértő, te meg csak csendben lapítasz amikor a haverjaid egymillió ruszinról beszélnek, nem szólsz bele, nem javítod ki őket, pedig te tudod mi a helyzet.

Belém persze belekötsz a 10 ezer miatt. Hát tisztázzuk akkor a szakértő úrral. 10 ezer? 20 ezer? Vagy 30 ezer? No és azt sem árt tisztázni mennyi aki ruszinnak vallja magát és mennyi aki beszéli is a ruszin nyelvet. Én örülök ha tisztázódik a valóság, engem mindig az igazság érdekel.

De te a nagy szakértéseddel beszólhatnál azoknak is akik egymillió ruszinról beszélnek, mert amíg nem teszed ezek addig itt fogják ismételgetni ezt.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Márpedig Szlovákiában is lesz hamarosan 1 millió ruszin (ha csak ez a bajod), mivel Prága gyorsan rá fog jönni, mily' szép lenne egy új Csehszlovákia Kárpátaljával együtt.

És ennek biza lenne is realitása mert amikor a nagy visszacsatlakozási mámor elült és a cseh éra jólétéhez szokott magyar gazdák szembesültek a szittya világ realitásaival tudod mi volt Kárpátalján a magyar falvakban a módi? "Minden drága, vissza Prága!" – ezt morogták a gazdák.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
Mert én egy valós népszámlálás adatait mondom, nem csak egy Doktor Zsupán által hasból kibökött számot. Akkor 10 ezren vallották magukat ruszinnak és 100 ezren magyarnak. Ha az 1 millió ruszinból csináltak 10 ezret, akkor a 100 ezer magyarból miért nem csináltak ezret? Vagy ha az a 10 ezer valójában 1 millió, akkor lehet, hogy a 100 ezer magyar valójában 10 millió? Őrült dobálózás ez a számokkal.

Nézd csak meg a térképet hol élnek a ruszinok, Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Ukrajna és Románia között.
Teritorio_de_rutenoj.jpg

Itt a néprajzi megoszlása ennek a területnek.
250px-Ruszin_t%C3%B6rzsek_m%C3%A1solata.jpg


Teljesen abszurd, hogy míg Lengyelországban és Szlovákiában csak pár ezren vannak, addig ugyanakkora területen Ukrajnában egymillióan lennének. A ruszinok soha nem voltak sokan, szerencsétlen jobbágy népek voltak, nem voltak városaik, elszórtan falvakban éltek. A nagyvárosok soha nem voltak ruszinok, márpedig ezekben él a lakosság többsége és azt mondani, hogy Ungváron, Munkácson vagy Huszton nem élnek ukránok, menj csak el oda és kérdezd meg őket erről.

Ez az egymillió ruszin legendája tulajdonképpen azt állítja, hogy Kárpátalján nincsenek is ukránok. Akik ezt állítják azok nem ruszinok és nem is a ruszinok érdeklik őket, nekik a ruszinok csak egy gátlástalanul használt eszközök, az alaptalan területi igényeik hamis indoklása.


Simán az Ukrán propagandát nyomod folyamatosan, Ukránul beszélsz. Még a végén kiderül, hogy Ukrajnában nem is élnek kisebbségiek.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Te nagy szakértő, te meg csak csendben lapítasz amikor a haverjaid egymillió ruszinról beszélnek, nem szólsz bele, nem javítod ki őket, pedig te tudod mi a helyzet.

Belém persze belekötsz a 10 ezer miatt. Hát tisztázzuk akkor a szakértő úrral. 10 ezer? 20 ezer? Vagy 30 ezer? No és azt sem árt tisztázni mennyi aki ruszinnak vallja magát és mennyi aki beszéli is a ruszin nyelvet. Én örülök ha tisztázódik a valóság, engem mindig az igazság érdekel.

De te a nagy szakértéseddel beszólhatnál azoknak is akik egymillió ruszinról beszélnek, mert amíg nem teszed ezek addig itt fogják ismételgetni ezt.

Nem számoltam meg őket, a ménkű tudja hányan vannak. Azt viszont tudom, tapasztalom, hogy a Kárpátokban él egy meglehetősen számos – 10 ezertől nagyságrendileg számosabb – nép amelynek kultúrája, hite, népmeséi, dalai, viselete, hagyománya ezerszer jobban különbözik a hivatalos ukrán nemzetértelmezéstől mint a szlovák a csehtől. Kb annyira rokonok mint a horvát meg a szerb. Ha őket elfogadod két külön népnek akkor mi van a ruszin-ukrán viszonyokkal. És mondtam ha akarsz egy kis etnográfiai kutatást végezni a legjobb módja ha elmész egy ukránnak tartott faluba a rahói, vagy ökörmezői járásba és egy üveg vodka után (ugye borban az igazság) elkezded bizonygatni az ottaniaknak, hogy ők nem huculok-ruszinok hanem Porosenko ukránjai. Megrázó élményekben lesz részed...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem számoltam meg őket, a ménkű tudja hányan vannak. Azt viszont tudom, tapasztalom, hogy a Kárpátokban él egy meglehetősen számos – 10 ezertől nagyságrendileg számosabb – nép amelynek kultúrája, hite, népmeséi, dalai, viselete, hagyománya ezerszer jobban különbözik a hivatalos ukrán nemzetértelmezéstől mint a szlovák a csehtől. Kb annyira rokonok mint a horvát meg a szerb. Ha őket elfogadod két külön népnek akkor mi van a ruszin-ukrán viszonyokkal. És mondtam ha akarsz egy kis etnográfiai kutatást végezni a legjobb módja ha elmész egy ukránnak tartott faluba a rahói, vagy ökörmezői járásba és egy üveg vodka után (ugye borban az igazság) elkezded bizonygatni az ottaniaknak, hogy ők nem huculok-ruszinok hanem Porosenko ukránjai. Megrázó élményekben lesz részed...
Szintúgy ha elmész Ungvárra vagy Munkácsra és elkezded bizonygatni az ottaniaknak, hogy ők nem ukránok hanem ruszinok akiknek minden vágya, hogy Magyarországhoz csatolják őket, akkor megrázó élményben lesz részed.

Én nem azt mondom, hogy nincsenek ruszinok, hanem azt, hogy nem egymillióan vannak, de még százezren sem, inkább tízezres nagyságrendben. Te is a falvak kocsmáival jössz ha róluk beszélsz, nem a városok lakosságával. Szerintem mi nagyjából ugyanarról beszélünk.

Ezért is mondom, hogy nem nekem kéne beszólnod, hanem azoknak akik egymillió ruszinról beszélnek akik epekedve várják a magyar hadsereg bevonulását, őket kéne tisztába tenned, mert én nagyjából azt mondom amit te is, hogy vidéki kisebbség a ruszin akik nem annak a szószólói, hogy Magyarország annektálja őket.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kárpátalja sosem akart Magyarországhoz tartozni. Én sem akarok, mert "ott" mindig csak egy szegény rokon lennék. Épp eleget lázadozok a megalázó magyarországi alamizsnák miatt ma is. Ellenben az a sokat emlegetett gazdasági és kulturális autonómia, amit a nem létezőnek tartott ruszinjaid több mint 80 százaléka is megszavazott... No, az érdekelne!
Egy apróság e téren. A minap beszélgettem vitéz Sepa Jancsi barátommal a Beregvidéki Múzeum mindenesével. No a Jancsi megszerezte a Nagymuzsalyi Aranybánya kitermelési naplóit. B...meg, 8 év alatt hivatalosan több mint 118 tonna "banki fém" (99,5 tisztaságú) minőségű arany lett kitermelve ebből a bányából, miközben a közvéleményt etették a hatalmas ráfizetéssel és a minimális aranytartalommal. Mennyi van ebből ma Kárpátalján? Mennyi ma Magyarország aranytartaléka?

"Kárpátalja sosem akart Magyarországhoz tartozni. Én sem akarok, mert "ott" mindig csak egy szegény rokon lennék. Épp eleget lázadozok a megalázó magyarországi alamizsnák miatt ma is. Ellenben az a sokat emlegetett gazdasági és kulturális autonómia, amit a nem létezőnek tartott ruszinjaid több mint 80 százaléka is megszavazott... No, az érdekelne!"

Megjegyezném, hogy pontosan ez az, amiért a Hungaroszláviás tervben nem csatolnám Kárpátalját Magyarországhoz, hanem létrehoznék egy Magyar Államszövetséget, és annak lennének tagjai Magyarország és a Kárpátaljai Ruszin-Magyar Autonóm Köztársaság
(később pedig az Erdély Autonóm Köztásaság is).
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Pedig kábé Magyarország az egyetlen esély. Ukrajnában nemhogy autonómia nem lesz, hanem lehet, hogy szó szerint semmi.

De ez magyar-ruszin biznisz lesz. A kárpátaljai magyaroknak ugyanúgy nem osztanak majd lapot, ahogy eddig se! Rumcajsz lokálpatrióta pesszimizmusa teljesen reális narratíva. Ha a falu néhány szélső utcája, a patak túlpartján már a másik faluhoz tartozik, attól az még csak néhány szélső utca mindkét községházáról nézve.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Szintúgy ha elmész Ungvárra vagy Munkácsra és elkezded bizonygatni az ottaniaknak, hogy ők nem ukránok hanem ruszinok akiknek minden vágya, hogy Magyarországhoz csatolják őket, akkor megrázó élményben lesz részed.

Én nem azt mondom, hogy nincsenek ruszinok, hanem azt, hogy nem egymillióan vannak, de még százezren sem, inkább tízezres nagyságrendben. Te is a falvak kocsmáival jössz ha róluk beszélsz, nem a városok lakosságával. Szerintem mi nagyjából ugyanarról beszélünk.

Ezért is mondom, hogy nem nekem kéne beszólnod, hanem azoknak akik egymillió ruszinról beszélnek akik epekedve várják a magyar hadsereg bevonulását, őket kéne tisztába tenned, mert én nagyjából azt mondom amit te is, hogy vidéki kisebbség a ruszin akik nem annak a szószólói, hogy Magyarország annektálja őket.

Ungvár. Munkács Huszt kiváló példái annak hogyan változtassuk meg a vidék nemzetiségeinek összetételét. Ipari központokként rengeteg "bevándorló" telepedett be ezekbe a városokba kiknek Kárpátalja nem jelentett semmit. Ezek az 50-es években orosznak a 2000-es években ukránnak vallották magukat. Holnap lehet hottentoták lesznek mert nincsenek gyökereik. A Párt akkoriban azt mondta oda kell menned hát odamentek (megjegyzem tudod nekem hol lett volna az első munkahelyem? Karéliában, mert az oskola után oda küldtek) de még a fiaik sem tekintik hazának Kárpátalját. Érdekes módon viszont ahol a ruszinság klasszikus megélhetése dominált vagyis a fakitermelés és faipar (ilyen helyek Volóc, Rahó, Kőrösmező, Nagybocskó,)bizony a ruszin identitástudat dominál. De mondok mást. Ki gondolta volna, hogy Técső 1947-ben 95 százalékban magyart volt. Ma, László Károly tiszteletes több mint megbízható adatközlése szerint a magyarság részaránya 14 százalék.
A számokkal meg nem látom értelmét dobálódzni mert mondtam: én ugyan meg nem számoltam hány ruszin él Kárpátalján, de ha azt számolom, hogy Ungvár (118 ezer fő lakosság), Munkács (86 ezer lakosság), Huszt (na itt tényleg erős az ukrán sovinizmus és van vagy 28 ezer a lako) egy nyomorult ruszinnak-magyarnak otthont nem ad, hanem színukrán akkor is az jön ki van vagy 240 ezer lélek ezekben a városokban ám rajtuk kívül még él csekély egymilió "hegylakó", hiszen Kárpátalja lakossága valami 1 millió 259 ezer. Ha ennek a fennmaradó vidéki bugris egy milliónak csak a harmada olyan ruszin aki tartja az ünnepeket, ismeri a dalokat-meséket, őrzi az identitást máris 300 ezer lélekről beszélünk. Szóval többen vannak mint ma Ukrajnában a krími tatárok. És most a számokkal nagyon óvatosan bántam, mert a ruszinság legnagyobb tragédiája, hogy sosem tudott kinevelni egy értelmiségi réteget amely a szóhagyományokon alapuló kultúrkincset valahogy formába öntötte volna és meg tudta volna teremteni a ruszin nacionalizmust és nemzettudatot.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 412
113
Szerintem ez a betelepítősdit el kellene felejteni. Ha valahol több a munka, jobb a megélhetés, közelebb az Unió, akkor magától megindul arrafelé a belső népvándorlás. Nem lenne semmi baj, ha a kisebbség élvezné azokat a jogokat, amiket például mi megadunk az itteni kisebbségeknek. Nyelvhasználat, iskolák, óvodák, művelődés, oktatás szabadsága, stb. A balf@sz kijevi vezetés is jól járna, mert Kárpátalja szilárd hátországként értékesebb, mint elnyomott, terrorizált vidékként. Ráadásul felgyorsulhatnának az EU és a NATO tárgyalások (Szerintem az EU-nak és a NATO-nak minden morgás ellenére jól jön a magyar vétó, nem akarnak ők annyira sietni.). Tehát megint csak ott likadtunk ki, hogy Kijev, Kijev, ezt jól elqrtad!
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
"Kárpátalja sosem akart Magyarországhoz tartozni. Én sem akarok, mert "ott" mindig csak egy szegény rokon lennék. Épp eleget lázadozok a megalázó magyarországi alamizsnák miatt ma is. Ellenben az a sokat emlegetett gazdasági és kulturális autonómia, amit a nem létezőnek tartott ruszinjaid több mint 80 százaléka is megszavazott... No, az érdekelne!"

Megjegyezném, hogy pontosan ez az, amiért a Hungaroszláviás tervben nem csatolnám Kárpátalját Magyarországhoz, hanem létrehoznék egy Magyar Államszövetséget, és annak lennének tagjai Magyarország és a Kárpátaljai Ruszin-Magyar Autonóm Köztársaság
(később pedig az Erdély Autonóm Köztásaság is).

Ha most tartanának egy reális népszavazást arról, hogy Kárpátalja kapjon-e autonómiát biztos vagyok benne, hogy a lakosság 90 százaléka elmenne szavazni és 80 százalék felet lenne az érvényes igenek aránya. Egy autonóm Kárpátalja viszont csak akkor lenne realitás ha a fű alatt Magyarország és esetleg a csehek-lengyelek"védnöki" segítséget nyújtanak ennek a papíron Ukrajnához tartozó résznek. Mi több – ismerve a helyi elit törvénytisztelő voltát – még azt sem tartom ördögtől valónak, hogy ENSZ mandátum alá kerüljön a vidék Ukrajna további agonizálása esetében, mert egy Dnyeszter Menti Köztársaság viszonyaihoz hasonlító állapothoz azért nem sok kedvem lenne.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
Vitalij Glagola helyi újságíró a CIA közszemlére tett archív dokumentumai között egy Ungvárról szóló dokumentumot is talált. A feljegyzés Ungvár társadalmi életéről szól 1953-ból. Az újságíró lefordítatta az ötven éve titkosított dokumentumot.
E szerint Ungvár lakossága akkoriban nagyjából százezer volt. Ebből 50 000 újonnan érkezett ukrán és orosz, 30 ezer magyar, 15 000 ruszin és 5000 szlovák.

cias.jpg


https://karpathir.com/2017/02/22/titkos-cia-jelentes-az-ungvariak-eleterol/
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 248
67 997
113
Zupan doktor és az ő számai. Az a helyzet, hogy Szlovákiában de még Szerbiában is több ruszin él mint Ukrajnában, 33 ezer és 15 ezer. De biztos ott is akadnak Zupan doktorok akik megmondják, hogy Szlovákiában 5 millió ruszin él, Szerbiában meg 7 millió, Kárpátalján meg 1 millió. Én meg szeretnék végre valamit hallani erről egy ruszintól. Csak egyet az "egymillióból" aki ezt mondja. Mert itt mindig csak a magyarok beszélnek róluk és mindig azért, hogy velük indokolják Kárpátalja annektálását.

70-80 ezer magyar elég gyenge indok Kárpátalja megszállására, 10 ezer ruszin még gyengébb, nosza akkor csináljunk belőlük egymilliót és máris van indok a megszállásra, az sem véletlen hogy a moszkovita magyarok tolják ezt, ugyanezt tolták a mestereik is keleten, messze túltolták az oroszok valós arányát, hogy legyen ok a háborúra, de a valóság nagyon más volt és nagyon nem lázadoztak ott ahol szerintük kellett volna.

Ti is várhatjátok az "egymillió ruszin" lázadását, de az a helyzet, hogy az ott élő egymillió ukrán nem is tud róla, hogy ők olyan ruszinok akiknek minden vágya Magyarországhoz csatolódni.
Abból az egymillió ukranbol félmillió már elmenekült nyugatra.
 
Status
Not open for further replies.