Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 271
36 909
113
Vagy a németek hosszú távú elemzései az orosz győzelmet valószínűsítik és inkább már a háború utáni korszakra készülnek. Valamilyen kapcsolatot fenn kell majd tartaniuk az oroszokkal. Így aztán elhúzzák még néhány hónapig a Leo szállítást mikor már aktualitását veszti a dolog.
Mit jelent az orosz győzelem?
Egyelőre mind két oldalnak eléggé irreális győzelmi kritériumai, céljai vannak. Valahol a kettő között fog végetérmi, vagy befagyni ez a konfliktus: Ukrajna sosem veri ki teljesen az oroszokat a területéről, de megmarad egy Oroszországtól független Ukrajna valamekkora terület veszteség mellett.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 891
4 958
113
Mit jelent az orosz győzelem?
Egyelőre mind két oldalnak eléggé irreális győzelmi kritériumai, céljai vannak. Valahol a kettő között fog végetérmi, vagy befagyni ez a konfliktus: Ukrajna sosem veri ki teljesen az oroszokat a területéről, de megmarad egy Oroszországtól független Ukrajna valamekkora terület veszteség mellett.
Szerinted, de lehet, hogy Putyin másként gondolja és számára a vereség nem opció (soha nem is volt az) és lehet, hogy nem véletlenül "váltották le" Szurovikint és nevezték ki az értelmi fogyatékos arcú Geraszimovot akinek a helyettese tádám a leváltott Szurovikin lett. A kérdés az, hogy miért? Ha tényleg leváltották volna Szurovikint akkor nem parancsnokhelyettes maradt volna, hanem sokkal alacsonyabb pozíciót kapott volna. Lehet, hogy ő kérte Geraszimov kinevezését, hogy legyen egy elöljárója akinek az aláírása lesz minden parancson, mert pontosan tudja, hogy "nehéz döntések" következnek, amelyért nem szeretné vállalni a felelősséget a hadbíróság meg a történelem előtt?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 569
56 111
113
Engem az érdekelne melyik az öt ország amely Leopard-2 harckocsit adományozna az ukránoknak? A lengyelek meg a finnek bejelentették, a spanyolok már régebben akartak szállítani valami 20 db-ot. Ki lehet a másik kettő ország?

Engem is érdekelne. Én a Norvég-Görög párosra tippelek. Előbbi most szabadulna a típustól, utóbbinak meg sok van belőle, de nem biztos, hogy mindet fel tudják újítani. A spanyol, lengyel, finn pedig szinte biztos.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Engem is érdekelne. Én a Norvég-Görög párosra tippelek. Előbbi most szabadulna a típustól, utóbbinak meg sok van belőle, de nem biztos, hogy mindet fel tudják újítani. A spanyol, lengyel, finn pedig szinte biztos.
A norvégekre én is gondoltam, az eddigi tevékenységük alapján. A görögök eddig csak a szovjet-orosz cuccaikat passzolták le az ukriknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 984
78 288
113
Engem is érdekelne. Én a Norvég-Görög párosra tippelek. Előbbi most szabadulna a típustól, utóbbinak meg sok van belőle, de nem biztos, hogy mindet fel tudják újítani. A spanyol, lengyel, finn pedig szinte biztos.
Norvég görög? A norvégoknak alig van, a görögöknek meg kell az összes mint egy falat kenyér, hogy fenntartsák az egyensúlyt a törökökkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 569
56 111
113
Norvég görög? A norvégoknak alig van, a görögöknek meg kell az összes mint egy falat kenyér, hogy fenntartsák az egyensúlyt a törökökkel.

A norvégok most akarják váltani a típust. És nem hiszem, hogy nagy szárazföldi támadásra számítanának az elkövetkező években.
A görögök meg pénzért bármire hajlandók.

Te szerinted ki az az 5 ország? Kíváncsian váram a véleményedet ;)
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
ebben 95%+ biztos vagyok, hogy ők benne lesznek, mert már láttam nyilatkozni minisztereiket a témáról
lehet persze azóta nem 5 az az 5 ország, hanem több
pár tucat tankot relatíve könnyű Leo2A4-ből összedobni, főleg olyn kib@szott gazdag országoknak, mint az északiak
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 410
113
Látom megint összeállt a szekta. És persze velem vitatkozik. Amivel csak annyi gond van, hogy Dudi mondott valamit, nem Én. Még mindig ez a helyzet XD


Szóval a fenti nagy világmegfejtéseket neki címezzétek légyszíves:



A számokhoz:


Hát olyan jól számoltál, hogy a nekünk még le se gyártott mennyiséget is bele vetted....
Ha az majd egyszer valamikor megérkezik akkor utolérik a franciákat ezen a téren. Ami nem egy nagy fegyvertény, de az ilyen kis sikereknek is érdemes örülni.



Erre mondják azt , hogy 0 :D
Az akartak venni meg a vettek nem ugyan az.... India legutóbb 1000+ Leclerct akart venni, de csak akart, mert nincs rá pénzük.
A ki mit akar, meg mi a valóság az két különböző dolog. Szerintem.



Ha a HH előtti nyugati tankokkal akarsz hasonlítgatni, akkor közlöm, hogy az M1 lesz a megfelelő pár ezen a téren.
Abból meg a HH előtt gyártottak az én kis könyvecském szerint 7750 db-ot :D
Abba meg, hogy mennyit gyártottak a T-72-ből vagy a T-80-ból bele se menjünk....



Mert konkrétan ez a valóság. Új gyártású Leclercből többet van leszállítva eddig, mint Leopárdból. Ennyi.
2008 után nem adták át új Leclercet, talán 2028-ra utolérik a németek azt a darabszámot XD

És most csak úgy érdekességként a HH után eladott (nem is lehetne másként), új gyártású T-90-esek darabszáma:

Azeriek: 98
Algéria: 600+
Vietnám: 64
India: kb. 1100
Irak: 73
Uganda: 44
Ez export: kb. 1979 db új gyártású harckocsi :D

Plusz az oroszok maguknak: 350 db (2020 környékén)
Ezt hívják úgy, hogy sikeres új gyártású termék.

Használt/felújított/új gyártású technikában, nézzük az M1 Abramst:
Ausztrália: 59 (meg még rendeltek hozzá!)
Egyiptom: 1360 (Új gyártású)
Irak: 321
Kuvait: 218
Szaudarábia: 373
Marokkó: 222
Lengyelek: 116

Folyamatban lévő szerződések:
Tajvan: 108
Ausztrálok: 75
Lengyelek: 250

Ez összesen:
1360 új gyártású, 988 használt, 433 éppen szállítás alatt álló egység.
Összesen 2781 export termék.
Ezt hívják úgy, hogy nyugati siker termék.

Nah, ezekkel vesd össze légyszíves a Leopárd 2 számait XD
Főleg úgy, hogy a használt leopárdokat lényegében majdnem ingyen osztogatták, mint a szemetet, a T-90-ért és az M1 Abramsért meg fizetni kellet, elég keményen. ;)

De ha csak a belpiacokat nézzük, a HH után a kínaiak csak a Type-96-ból gyártottak kb. 2500+ darabot... Az se kis szám. Az export még nem nagyon megy nekik, de egyszer az is eljön.

Most akkor már a Abrams?
Nem érzed, hogy kínos, hogy ha Leclerc -el nem tudod igazolni, hogy a Leopard szar, akkor hirtelen jössz az Abrams el? ;)
Figyelj, szerintem megint rosszul érvelsz. Az egyiptomi kivételével melyik ország kap új gyártású Abramset? Limában beindul újra a gyártó sor? Ezt akarod mondani? Én erről nem hallottam, ha van ilyen forrás, osszad meg.
Ha nem, akkor meg a régi amcsi készleten lévő tankokat korszerűsítik....
Ez az esélyesebb.
Akkor a dán A7DK-t, a német A7V-t hová soroljuk?
:)
Az a baj, hogy neked nem az a célod, hogy a Leclerc vagy az Abrams mellett érvelj, hanem a Leopard -ot akarod fikázni. Mindig azzal a tankkal peldálózva, amelyik éppen valamilyen szempontból alátámasztani látszik mondókád.
Például a lónak kevés a lába, mert a póknak több van, tehát a pók a jobb. Viszont az elefánt is jobb, mert az meg nehezebb, ergó a ló a legszarabb...., hisz mindenki jobb nála valamiben.
:D
Ne már...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 751
6 671
113
Hát olyan jól számoltál, hogy a nekünk még le se gyártott mennyiséget is bele vetted....
ja igazad van azon a 44 darabon múlik a dolog :D
Ha az majd egyszer valamikor megérkezik akkor utolérik a franciákat ezen a téren. Ami nem egy nagy fegyvertény, de az ilyen kis sikereknek is érdemes örülni.
majd ha a leclerc eléri az 1000. legyártott példányt biztos fognak annak a kis sikernek is örülni.... ja hogy már nincs gyártásban? ja hogy nem kell senkinek? ejjjejjjjejjjj
Ha a HH előtti nyugati tankokkal akarsz hasonlítgatni, akkor közlöm, hogy az M1 lesz a megfelelő pár ezen a téren.
kit érdekel? a leclerc számaira verted , nyilván M1-T72-T80-ból sokal sokkal többet gyártottak (igaz ettől még nem lesz sikeres) de ezt senki nem vitatta
Mert konkrétan ez a valóság. Új gyártású Leclercből többet van leszállítva eddig, mint Leopárdból. Ennyi.
nem :D egyszerűen nem, ha 100-szor elmondod akkor sem lesz igaz, mégegyszer:
Leo2 darabszám 90 után : 889db (új gyártás) (össz darabszám 3600+)
Leclerc ÖSSZ darabszám 862
2008 után nem adták át új Leclercet, talán 2028-ra utolérik a németek azt a darabszámot XD
még mindig fingod nincs a valóságról, szándékosan nem olvastad el az egész kommentemet ? leírtam a konkrét darabszámokat, mi a tököm nem világos? hogy lehet 862 nagyobb mint 889 Neked?
És most csak úgy érdekességként a HH után eladott (nem is lehetne másként), új gyártású T-90-esek darabszáma:

Azeriek: 98
Algéria: 600+
Vietnám: 64
India: kb. 1100
Irak: 73
Uganda: 44
Ez export: kb. 1979 db új gyártású harckocsi :D

Plusz az oroszok maguknak: 350 db (2020 környékén)
Ezt hívják úgy, hogy sikeres új gyártású termék.
értem én hogy nehéz vitatkozni a tényeimmel de attól még nem kell másik hk-t idehozni, mégegyszer a leclecre verted ki, arra reagáltam
Használt/felújított/új gyártású technikában, nézzük az M1 Abramst:
Ausztrália: 59 (meg még rendeltek hozzá!)
Egyiptom: 1360 (Új gyártású)
Irak: 321
Kuvait: 218
Szaudarábia: 373
Marokkó: 222
Lengyelek: 116

Folyamatban lévő szerződések:
Tajvan: 108
Ausztrálok: 75
Lengyelek: 250

Ez összesen:
1360 új gyártású, 988 használt, 433 éppen szállítás alatt álló egység.
Összesen 2781 export termék.
Ezt hívják úgy, hogy nyugati siker termék.

Nah, ezekkel vesd össze légyszíves a Leopárd 2 számait XD
ismételni tudom magam:
"értem én hogy nehéz vitatkozni a tényeimmel de attól még nem kell másik hk-t idehozni, mégegyszer a leclecre verted ki, arra reagáltam"
Főleg úgy, hogy a használt leopárdokat lényegében majdnem ingyen osztogatták, mint a szemetet, a T-90-ért és az M1 Abramsért meg fizetni kellet, elég keményen.
ahhhhhhhhhhhhhaaaaaa ,mert az abramset aztán nem osztogatják mi? :D édes Istenem, az abrasm csak ott tud nyerni tenderen ahol a Leot nem engedik indulni... ez meg a néemtek faszsága mert amúgy agyonveri az M1-et....

na akkor megint pár érdekesség a számodra:
svájc btw:
"The Swiss army decided to purchase Leopard 2 tanks over the M1A1 Abrams after trialling both tanks between August 1981 and June 1982"
svéd tender:
"The Leopard 2 Improved (Leopard 2A5 prototype) won the competition against the M1A2 Abrams and the French Leclerc. After intensive tests from January 1994 to June 1994"
sőt:
"The Swedish military found that the Leopard 2 Improved met their military demands by 90%.[51] The M1A2 met the Swedish requirements by 86%, whereas the Leclerc met 63%" - itt ugyan csak 4%-al verte ....
görögök:
"The Leopard 2 Improved managed to outperform the Challenger 2E, Leclerc, M1A2 Abrams, T-80U and T84" - kiemeltem a lényeget ...csak Neked csak most ;)
spanyolok:
"Before the end of the Lince tank, Spain already had rejected the M1A1 Abrams and the Vickers Val." - naháááát, szóval páran azt mondták ugye hogy a spanyolok abramset vagy Vickerst akartak... hááát akartak a f@szt, beajaánlották de rohadtul el lett utasítva

ui.:
Látom megint összeállt a szekta. És persze velem vitatkozik.
nem áll össze semmilyen szekta, azért vitatkozunk Veled mert jössz a hülyeséggel megint
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 397
113
nemtudom egyébként iért leo ukránoknak. (tudom hogy kiprobálni akarják átadni meg mutogatni.)
de Chalanger 2 ből a szabad piacról összelehet szedni egy zászlóaljnyit csak meg kell venni és ezek jórésze felújított a maradék felújítását az eladásrakínálók örömme megteszik. És ezzel egyetlen eggyet sem kellene UK hadiraktárakból kihúzni...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 569
56 111
113

Én úgy emlékszem, hogy az A4-eseket a svédek vissza adták a németeknek.
Vagy most már nem csak az A4-esek mennének? :eek:


Az is lehet. Bár szerintem nekik se A4-es van. Lehet végül modernebb vasakat is kapnak az ukrik?

Nem érzed, hogy kínos, hogy ha Leclerc -el nem tudod igazolni, hogy a Leopard szar, akkor hirtelen jössz az Abrams el? ;)

De tényleg, olyan ez a fórum, mint egy waldorf ovoda. Még mindig dudi hozta azt a példát nem én. Ne legyetek már ilyen szánalmasak....
Amúgy meg az Abrams és a Leopárd 2 gyártása ugyan akkor indult. Tök jó összevetési alap.

. Az egyiptomi kivételével melyik ország kap új gyártású Abramset?

Miért Egyiptom kivételével? Azért mert nem illik bele a mondandóba? Röhejes....
Egyiptom új gyártásúakat kap. Pont.

Limában beindul újra a gyártó sor? Ezt akarod mondani? Én erről nem hallottam, ha van ilyen forrás, osszad meg.
Ha nem, akkor meg a régi amcsi készleten lévő tankokat korszerűsítik....
Ez az esélyesebb.
Akkor a dán A7DK-t, a német A7V-t hová soroljuk?
:)

Itt már megint nem értem a problematikát....
Leopárd 2 új gyártású kb. 800 db
M1 Abrams új gyártású kb. 1300 db

E mellet az amcsik leszállítottak kb. 1000 db felújított tankot és még 400 db-ra van vevő. Ez mind export.
Németek ezzel, hogy állnak? :rolleyes:

kit érdekel? a leclerc számaira verted , nyilván M1-T72-T80-ból sokal sokkal többet gyártottak (igaz ettől még nem lesz sikeres) de ezt senki nem vitatta
ismételni tudom magam:
"értem én hogy nehéz vitatkozni a tényeimmel de attól még nem kell másik hk-t idehozni, mégegyszer a leclecre verted ki, arra reagáltam"


Álljunk meg egy kicsit!
1. Egyrészt ti veritek a bohócot a Leopárdra, és még mindig Dudi hozta azt összehasonlítási alapnak nem én! De még ebben is elbukott a Leo...
2. Az M1-T-72-80 nem sikeres attól, hogy többet gyártottak belőle. De ti a f@szotokat mindig arra veritek, hogy micsoda siker a Leopárd mert ennyit meg annyit eladtak belőle...
Aztán amikor kiderül baszki, hogy se gyártás, se eladás szempontból a Top3-ban nincs az a szar, onnantól kezdve nem a siker mércéje az eladás.... Aham.
És akkor mégis mi a siker mércéje az agyatlan fanboyságotokon kívül? Elárulnád?
Mert a sikeres háborús bevetések száma biztos nem tartozik ezek közé a Leopárd esetén...

még mindig fingod nincs a valóságról, szándékosan nem olvastad el az egész kommentemet ? leírtam a konkrét darabszámokat, mi a tököm nem világos? hogy lehet 862 nagyobb mint 889 Neked?

Csak, hogy a 889 még mindig nem igaz, hiszen olyan tankokat is beleszámoltál amik le sincsenek gyártva.... Lásd a 44 magyar Leopárdot. Itt vannak?
Kurvára nincsnek. Csak ez 845 ami kisebb, mint 862. Nálam legalábbis.
Katari tankok mind megérkeztek? Tényleg nem tudom, de ha nem az is mínusz.
Ráadásul , a te szóhasználatoddal éljek, arra veritek a bohócot, hogy egy 15 éve nem gyártott tankot sikerült utolérni darabszámban XD
És még csúsztattok is mellé, mert még így sem sikerülne a nagy bravúr XD

Szóval igen, a Leclerel végre méltó ellenfélre találtatok. Szerintem a Challenger 2-vel is vessétek össze, kirobbanó siker lesz.
De csak jelzem, hogy HH utáni új gyártású tankként, mind az M1-es (1300+ db), mint a T-90 (2000+ db) bőven a németek előtt jár.
Belpiacos gyártásban pedig a Type-96 (2500+ db) és a Type-99 (1000+ db) is megelőzi a német csodát.
De ott van hozzá hasonló darabszámban a Leclerc (860) és a Merkava III is (780 db). És ezeket 15 éve nem gyártják....

Persze ilyenkor mindig kiderül, hogy nem attól sikeres egy tank, hogy mennyit vettek belőle a nagyvilágban, vagy mennyit gyártottak. Ez csak addig számított, amíg azt hittétek, hogy a Leopárd vezet ebben, miközben egy középszerű valami, ebben is. :D
 
Status
Not open for further replies.