Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 713
113
nincs mit tenni, mint kivárni a végét.
Csakhogy míg az egyik fél a saját eszközeit használja (és gyártja rendületlenül), a másik fél a sajátjából már kifogyott (szerinted “az eddigi veszteségek aránytalanul a kezdeti eszközparkot terhelték”). És valakik meg öntik oda rendületlenül a vasakat.

Így hogy lesz vége kivárással?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Csakhogy míg az egyik fél a saját eszközeit használja (és gyártja rendületlenül), a másik fél a sajátjából már kifogyott (szerinted “az eddigi veszteségek aránytalanul a kezdeti eszközparkot terhelték”). És valakik meg öntik oda rendületlenül a vasakat.

Így hogy lesz vége kivárással?
Előbb-utóbb valaki ki fog merülni, de ez annyira soktényezős, hogy én nem kívánok jóslatokba bocsátkozni. Az embereknek (nekem is) meg van az a rossz szokása, hogy trendlineokat lineárisan extrapolálunk, aztán csodálkozunk ha nem jön be.
(Csak, hogy egy teljesen semlegespéldát hozzak: a 80-as években a "Japán csoda" alatt mindenki szépen extrapolálta a Japán GDP növekedését és megjósolta, hogy az extrapolált jenki növekedést figyelembe véve mikor lesz Japá a világelső. A többi történelem.)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 430
8 674
113
Nem kötözködök, csak ezekre a kérdésekre én nem tudom a választ. Márpedig ezeknélkül bármit kijelenteni nem lehet. 1-2 hónappal ezelőtt 800-1000 harckocsi közét tették a katonák (nem fotelhuszárok) az elvesztett orosz harckocsikat. Ez az emit én tudok.

Azért közelítő számokat ismerünk. Konkrétan te is ahhoz hasonló számot mondasz :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 430
8 674
113
Általàban beszélve naiv az az elképzelés, hogy egy háborúban a dominàns fél (pl jelen esetben az oroszok) nem szenvedhet ideiglenesen kudarcokat.
A már praktikusan legyőzött németek is képesek voltak nagyszabàsú ellentámadásokra az amerikaiak ellen. Kellemetlen volt, de gyorsan túltették magukat rajta és nem vàltoztatott semmit a totális német kudarcon. Igy van ez most is. Lehet, hogy Ukrajna itt-ott ellentámadásba lendül hála a nagy NATO támogatásnak és rossz làbon kapja el az oroszokat. Lehet ünnepelni a nagy sikereket, ahogy ez eddig is történt. De ez nem vàltoztat azon, hogy a háborút már febr24-én elvesztették, mert kezdettől fogva esélytelenek voltak a szerencsétlenek a sokkal nagyobb erőforràsokkal rendelkező oroszokkal szemben. A hiábavaló ellenállàs csak óriási emberveszteségekhez és az ország szétrombolásához vezet.

Még az ukrán topikba raktam be egy könyvről riportot a szerzőjéről. Aki úgy látta a történelmi példák alapján, hogy általában egy hadsereg addig jut el területfoglalásban a háborúban, ameddig az elején eljut. Van logika benne, bár nem tudom mennyire általános. Viszont ez alapján az oroszok már végleg elvesztették azt, amit az ukránok visszafoglaltak az ősszel. És lehet hogy további területeket fognak elveszteni.

Az sem igaz, hogy esélytelen lenne az ukrán. Támadáshoz háromszor akkora erő kell ugye. Az oroszok háromszor annyian vannak. De nem többen. A fegyverek terén van az oroszoknak több. Néha úgy látszik, hogy ha az ukránoknak lenne plusz ezer tarackjuk és hozzá igen sok lőszer, akkor egyáltalán nem lennének előnyben az oroszok. És most egyre több fegyver érkezik. Most sem áll jobban az orosz különösebben, mint az ukrán. Ha utóbbiak elég sok fegyver kapnak, akkor nyerhetnek az ukránok.

Persze geopolitikai és gazdasági szempontból az oroszok már vesztettek akkor, amikor az ukránok nem adták fel és a nyugat összefogott. Oroszország már soha nem fogja elérni a korábbi pozícióját a világon.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 430
8 674
113
Ugyan nem a leghitelesebb forrás a világon a Nexta, de tényleg ezt mondta a csávó a sajtónak...
(lehet neten keresni rá, ha nem tetszik hinni)

Kinek is mondtam, hogy remind me in 4 weeks?
Még ott nem tartunk, de azért szerintem arrafelé megyünk :)

A Nexta-t azért nem szeretem, mert nem ad forrást arra, hogy honnan származnak a hírei. Ezért nem is szoktam berakni a híreit, csak ha más forrásból megtalálom.

Hír volt, hogy az amerikaiak és a németek között elég komoly csörte volt a harckocsikkal kapcsolatban. Gyanítom az amerikaiak unják, hogy mennyire passzívak a németek, holott nekik ugyanúgy érdekük lenne az oroszok veszítése.
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
A Nexta-t azért nem szeretem, mert nem ad forrást arra, hogy honnan származnak a hírei. Ezért nem is szoktam berakni a híreit, csak ha más forrásból megtalálom.

Hír volt, hogy az amerikaiak és a németek között elég komoly csörte volt a harckocsikkal kapcsolatban. Gyanítom az amerikaiak unják, hogy mennyire passzívak a németek, holott nekik ugyanúgy érdekük lenne az oroszok veszítése.
Hát akkor kzsen nem szeretjük, de a lényeg azt, hogy ha rákeresel télleg ezt nyilatozta.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 110
13 536
113
Rovidre zárva - kipépzés elkezdodhet, dontés rovid idon belul, kompatibilis harckocsik feltérképelése folyamatban.


326717517_713588760393044_7915355723287984734_n.jpg
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Nem! Egyáltalán semmit nem tudnak küldeni.
Ha mégis kiizzadnak valamennyit, az sem rögtön holnap lesz. Ráadásul a saját csapataik hadrafoghatóságát veszélyeztetik.
Ezzel szemben a Sierra Army Depot-ban:
4lremuit8io91.jpg

:cool:
Az a poén, hogy ezek amúgy rendszeresen karban is vannak tartva, nem csak ki vannak baszva a mezőre. Szóval itt nem a rendelkezésre álló darabszám a szűk keresztmetszet, az tény.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 523
113
Nem! Egyáltalán semmit nem tudnak küldeni.
Ha mégis kiizzadnak valamennyit, az sem rögtön holnap lesz. Ráadásul a saját csapataik hadrafoghatóságát veszélyeztetik.
Ezzel szemben a Sierra Army Depot-ban:
4lremuit8io91.jpg

:cool:

Azt azért mindig nagyvonalúan elfelejtitek, hogy ezek a tankok 30 éve nem mozdultak, iparilag nagy javítani kellene őket ehhez.
Csak éppen az USA csak exportra 400 tank szállítását intézi a következő 3-4 évben, és e mellet saját maguknak nagy javítanak még ugyan ennyit.
Ehhez képest az állítólag ipari nagyhatalom germánok 22 tank javítására mondanak legalább egy évet....
Remélem azért érzitek a különbséget...
És ugye Leopárd 2A4-ből van működő, de hót felesleges készlet a lengyeleknél. Az például azonnal tud menni ukrajnába.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 693
55 542
113
Majd 6 hónap múlva visszaküldik a németek a kérést, hogy nincs rajta illetékbélyeg és hiányzik róla egy aláírás és a szöveget sem gótius betűkkel írták - kérik újra beadni... :oops:
Elkepzelhető. :)
De milyen alapon kellene egyáltalában szállítsanak? Ukrajna se NATO, se EU tag. Német harckocsik orosz földön volt már, nem sok sikerrel. Ráadásul közeledik a 6.német hadsereg kapitulációjának évfordulója is. Mindez Nemetorszàgban azért érzékeny téma mg mindig. Szállithatnànak franciák, olaszok, angolok….Miért nem szállítanak ők?
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 900
5 207
113
Az a poén, hogy ezek amúgy rendszeresen karban is vannak tartva, nem csak ki vannak baszva a mezőre. Szóval itt nem a rendelkezésre álló darabszám a szűk keresztmetszet, az tény.
Meg van hozzá kapacitás hogy viszonylag rövid idő alatt kvázi 0 kilóméteres harckocsiként hagyják el a gyártósort akár a legújjabb sep3,sep4 szintre "felhúzva".Meg lehet nézni mennyi idő alatt teljesítik a Lengyel megrendelést és ni mennyi idő alatt kapjuk meg a Leo 2-eseket.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Dehogy vannak! Ezeket 0-ról szokták újra építeni. Nincs ezekkel csinálva semmi! 30 éve ott rohadnak.
Nem mind. Külön kategóriákba vannak osztva, hogy mi az ami rendben van tartva, mi az ami "megfigyelve van" és mi az ami alkatrészbánya vagy elbontásra vár. Van egy bizonyos hányada a hadianyagnak, ami elvileg szerződés szerint működésképes kell legyen. Az, hogy betartják-e a szerződést és mik a valós mutatók, arról ugyan tudok neked adatot hozni, de gyanítom akkor is hitvita lesz belőle, szóval fölösleges.
A 0-ról újraépítésnek meg egy másik oka is van: amikor előkaparják, nyilván fel kell hozni a legmodernebb standardra, mert olyan nincs hogy a jenki katona segge alá nem azt tolod oda :)
Szóval igen újraépítik, mivel ugye a külnbözi M1A2 verziók között is sok minden változik, a páncél összetétele meg az alrendszerek is stb...
De ez nem jelenti azt, hogy ne indulna be egy szerződésben előírt részük "vészhelyzet" (értsd nagy háború, amikor nagy az attrition rate) esetén.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Azt azért mindig nagyvonalúan elfelejtitek, hogy ezek a tankok 30 éve nem mozdultak, iparilag nagy javítani kellene őket ehhez.
Csak éppen az USA csak exportra 400 tank szállítását intézi a következő 3-4 évben, és e mellet saját maguknak nagy javítanak még ugyan ennyit.
Ehhez képest az állítólag ipari nagyhatalom germánok 22 tank javítására mondanak legalább egy évet....
Remélem azért érzitek a különbséget...
És ugye Leopárd 2A4-ből van működő, de hót felesleges készlet a lengyeleknél. Az például azonnal tud menni ukrajnába.
Én úgy tudom, hogy szerződés szerint kifejezetten van egy hányad ami "ready reserve". Van is rendszeres GAO jelentés róla, ha nagyon elő akarjuk bányászni, biztos fenn van valahol.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 026
36 427
113
Elkepzelhető. :)
De milyen alapon kellene egyáltalában szállítsanak? Ukrajna se NATO, se EU tag. Német harckocsik orosz földön volt már, nem sok sikerrel. Ráadásul közeledik a 6.német hadsereg kapitulációjának évfordulója is. Mindez Nemetorszàgban azért érzékeny téma mg mindig. Szállithatnànak franciák, azolaszok, angolok….Miért nem szállítanak ők?
Az angolok szállítanak, a francik még gondolkodnak rajta. Az olaszokra én is gondoltam: igazán küldhetnének Ariete harckocsika - azok amúgy is elég gagyik, nem kár értük. Legalább vehetnének utána valami használahatót vagy elcserélhetnék őket Abramsekre.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Az angolok szállítanak, a francik még gondolkodnak rajta. Az olaszokra én is gondoltam: igazán küldhetnének Ariete harckocsika - azok amúgy is elég gagyik, nem kár értük. Legalább vehetnének utána valami használahatót vagy elcserélhetnék őket Abramsekre.
A Centurioik már szóba kerültek, de egyelőre most a PZH 2000 meg M109-eket szállítgatják, a légvédelem mellett.
 
Status
Not open for further replies.