Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Esetleg be raknád ide?
Fizetős tartalomnak mondja, nem jeleníti meg... :(

"You have reached your article limit"​

Nekem nem fizetős, egy vasat se adnek a Reuters olvasasaert. Passz hogy mi lehet a gond, de bemasolom az egeszet ha kell, csak most elotte elmegyek kicsit az ukran topicba mert oda is fogtam egy jo cikket.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Nekem nem fizetős, egy vasat se adnek a Reuters olvasasaert. Passz hogy mi lehet a gond, de bemasolom az egeszet ha kell, csak most elotte elmegyek kicsit az ukran topicba mert oda is fogtam egy jo cikket.
@Aladeen @antigonosz Reuters nem fizetős, ingyen regelhetsz.
Amúgy pedig:

 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
De én azt SEM szeretném látni!!!

Tényleg ott tartunk, hogy már elnézést, de egy SZAROS UKRAJNÁÉRT fogjuk feláldozni Európát?! Az északi féltekén őshonos keresztény fehér kultúrkört?!

Kinek éri ez meg?! Én nem akarom, felőlem most azonnal mehet nem hogy a Krím, meg a 4 megye, de akár Kijev is az oroszokhoz, faszom bele, LONDONT és VARSÓT sem szeretném látni első körben elolvadni - pedig mostanra utálom őket is mint a büdös szart - sem válaszul Szentpétervárt, New Yorkot, Párizst és Moszkvát!

Néhány buzi amúgy oroszul beszélő ukrán zsidó oligarcháért kéne nekünk is itt megdögleni, mert a MORÁL, meg az Európai értékek ezt diktálják?!

Nekem nem rokonom - barátom sem Zelenszkij, sem Kolomojszkij!!! Neonáci sem vagyok, szóval az Azovosok fejére is szarokRÁJA!
Ez így van szerintem szinte mindenki így gondolja itthon. A többi európai, nyugati hülye meg még ebbe bele sem gondolt, ahogy Kastély Robi mondja nagyon elfelejtették a nukleáris csapás komolyságát nyugaton meg amerikában is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 050
113
Most olvastam, hogy mivel svájci alkatrészek is vannak a Leopárd harckocsikban, ezért kell az Ő engedélyük is a szállításukhoz. Mennyire igaz lehet ez?
Jól elbeszélgettetek egy hipotetikus jövőről. Viszont az jó kérdés, hogy mennyire tudják követni az orosz tengókat? Pár éve nem hivatalosan, kerestek párat a Földközi-tengeren.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Most olvastam, hogy mivel svájci alkatrészek is vannak a Leopárd harckocsikban, ezért kell az Ő engedélyük is a szállításukhoz. Mennyire igaz lehet ez?
Jól elbeszélgettetek egy hipotetikus jövőről. Viszont az jó kérdés, hogy mennyire tudják követni az orosz tengókat? Pár éve nem hivatalosan, kerestek párat a Földközi-tengeren.
Erősen a rááldozott erőforrásoktól és a helytől függ. Szíria partjainál sekély vízben jobban muzsikálnak a dízelek, mint az óceánon.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Svédeknél még tudja indokolni az "időhúzást" Finneknél annyira nem.Viszont a "hintapolitika miatt szép lassan lemaradhat a fegyverkezési versenyben Görögországgal szemben.Miközben Görögök megkapják az F35-öst+rafale beszerzés miközben még mindig kongresszusi engedélyre vár hogy kaphassanak új F16-ost a Törökök+régieket korszerűsíthessék.És miért ne ajánlhatnák fel újra a Görögöknek az abramset és ők meg lepasszolhatnák a leoikat Ukrajnának.
10 millio gorog vs 85+15 millio torok + a reszli par millio turkoman onkentes? Na ne vicceskedj. A gorogok massziv befosos vedekezesben vannak. A torokoknek harcedzett zsoldosa tobb van mint a gorog tejfeles szaju haderő.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 489
113
Most olvastam, hogy mivel svájci alkatrészek is vannak a Leopárd harckocsikban, ezért kell az Ő engedélyük is a szállításukhoz. Mennyire igaz lehet ez?
Jól elbeszélgettetek egy hipotetikus jövőről. Viszont az jó kérdés, hogy mennyire tudják követni az orosz tengókat? Pár éve nem hivatalosan, kerestek párat a Földközi-tengeren.

Mindegy, mivel Svájc már elált a blokkolástól:



------------------------------------------------------------------------------------------------

Amúgy, uraim! Tessék szépen lehiggadni, es legalább a világvégét majd a F-16-osok bejelentésére hagyni. OK? :cool:
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 897
5 204
113
Szerinted nem tudna legalább egy, Abramseket szállító hajót elsüllyeszteni az orosz flotta, tengeralattjáróval vagy anélkül?
El tudna süllyeszteni viszont onnantól kezdve nyílt "célpont"lenne az összes Orosz felsziní hajó,tengeralatjáró.Persze lehet emelni a "tétet"atomcsapás egy hordozó csoport ellen amire hasonló válasz menne és tovább fokozni.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Szerintem ha van egy kis eszük nem fog. Konvencionális háborúban USA ellen nincs esélyük (persze másnak sem), minden más opció meg a világvége.
Tőlem lehet vilagvege, csak Brusszel kapjon legalabb 40 kilotonnat, az osszes tobbi Nato/Eu fovaros meg 20-30 kozott. Ha utana vilagvege lesz en mar nem banom, boldogan halok meg. Csaxolok Ferihegy tuti fix celpont...
 
Status
Not open for further replies.