Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Én úgy tudom, hogy szerződés szerint kifejezetten van egy hányad ami "ready reserve". Van is rendszeres GAO jelentés róla, ha nagyon elő akarjuk bányászni, biztos fenn van valahol.

Biztos van egy ilyen készlet, de a beindul meg a harckész nem ugyan az.
A gyártó/felújító soruk kb. 800 tankot fog rendbe hozni az elkövetkező 4 évben. Az majdnem munka naponként 1 db.
Nem hiszem, hogy az ukrán balhé miatt átmeneti bővítés lenne.
A másik meg az, hogy valószínűleg ezekből a "ready reserve" készletekből oldják meg az exportot, ugyanis ezek M1A1-esek, mégpedig 120 mm-s ágyúval.
A tárolt (kannibalizált) tankok nagy része, több ezres mennyiségben sima M1-es. Azokat nem éri meg rendbe rakni. Még önmaguknak se.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest

Németország kérést kapott Lengyelországtól Leopard 2 harckocsik szállítására Ukrajnába...​

2023. január 24., kedd, 12:19


fd6f000-tank690.jpg


Fotó a Twitterről

Németország hivatalos kérelmet kapott Lengyelországtól, hogy engedélyezzék a lengyel hadsereg szolgálatában álló német Leopard 2 harckocsik Ukrajnának történő átszállítását.

Mariusz Blaszczak védelmi miniszter a Twitteren írt erről – írja az European Pravda .

"A németek már megkapták a hozzájárulási kérelmünket a Leopard 2 harckocsik Ukrajnának történő átszállításához. A német félhez is fordulok azzal a kéréssel, hogy csatlakozzanak azon országok koalíciójához, amelyek Leopard 2 harckocsikkal támogatják Ukrajnát. Ez a közös ügyünk, mert mi egész Európa biztonságáról beszélünk!" - szól az üzenet.

Niemcy otrzymali już nasz wniosek o wyrażenie zgody na przekazanie czołgów Leopard 2 na Ukraine. Apeluję także do strony niemieckiej o przyłączenie się do koalicji państw wspierających Ukrainę czołgami Leopard 2. To nasza wspólna sprawa, bo chodzi o bezpieczeństwo całej Europy! pic.twitter.com/9oMQihI83Z
— Mariusz Blaszczak (@mblaszczak) 2023. január 24

Boris Pistorius német védelmi miniszter kedden a NATO-főtitkárral folytatott megbeszélést követően közölte, hogy Berlin még mindig nem döntött a Leopard tankok Ukrajnának való átadásáról.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and waterloo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Azt azért mindig nagyvonalúan elfelejtitek, hogy ezek a tankok 30 éve nem mozdultak, iparilag nagy javítani kellene őket ehhez.
Csak éppen az USA csak exportra 400 tank szállítását intézi a következő 3-4 évben, és e mellet saját maguknak nagy javítanak még ugyan ennyit.
Ehhez képest az állítólag ipari nagyhatalom germánok 22 tank javítására mondanak legalább egy évet....
Remélem azért érzitek a különbséget...
És ugye Leopárd 2A4-ből van működő, de hót felesleges készlet a lengyeleknél. Az például azonnal tud menni ukrajnába.

Dehogy vannak! Ezeket 0-ról szokták újra építeni. Nincs ezekkel csinálva semmi! 30 éve ott rohadnak.
Ezt rosszul tudod.
Az USA folyamatosan forgatja a harckocsijait. Tehát az idén oda beszállított darabokat elég gyorsan harcképessé tudnák tenni.
Tehát neki csak annyit kellene tennie, hogy azt a mennyiséget, amelyiket a saját csapataihoz küld ki, inkább behajózza. Az aktív állomány meg egy hónappal később kapja meg a csitti-fittire vixolt M1-eseket.
A Marines 452db M1A1-gyel rendelkezett. Ebből 2020-ig 323db-ot adtak vissza az Armynak, amelyek persze mentek tárolásba. De legkésőbb idén valamikor az utolsó darabok is letárolásra kerülnek. Ezek aktív használatban lévő harckocsik voltak. Ennek egy részét adják át a lengyeleknek gyorsan, a kiképzéshez.
De ugye ez nem a teljes mennyiség.
Tehát a saját számaidból kiindulva: a 400 export mellett még a saját upgrade-et is folyamatosan csinálják, akkor szerinted mennyi idő lenne az a 40-60db modern harckocsit kisajtolni magukból? Ugyebár az új F-16-os megrendelőket hideg nyugalommal váratják meg 1,5-2 évet, szimplán csak egy üzleti döntés miatt. Azt gondolom, hogy egy ilyen geopolitikai "helyzet" esetén pár hónap késést mindenki el tudna fogadni. Különösen a lengyelek, akik a fő megrendelőik, miközben elvileg ők az ukránok legnagyobb támogatói is.

Az amerikaiak 2500+ harckocsit tartanak aktív szolgálatban....az 5500 legyártottból.
Ehhez képest a németek a saját harckocsijaikat mind szétszórták a HH vége óta. A jelenlegi aktív alakulatok igényét sem tudják rendesen fedezni.
Az aktív 328db harckocsira jut valami 30-40db maradék, ami kérdéses állapotban van, ráadásul 0 felújító kapacitással rendelkeznek. Az aktív állományt is alig (inkább egyáltalán nem) tudják harckészen tartani.
Tehát, bármit követelnek tőlük, az így vagy úgy a különben is tragikus állapotban lévő BW saját harcképességét csökkenti - még annál is mélyebbre, ahol jelenleg vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Biztos van egy ilyen készlet, de a beindul meg a harckész nem ugyan az.
A gyártó/felújító soruk kb. 800 tankot fog rendbe hozni az elkövetkező 4 évben. Az majdnem munka naponként 1 db.
Nem hiszem, hogy az ukrán balhé miatt átmeneti bővítés lenne.
A másik meg az, hogy valószínűleg ezekből a "ready reserve" készletekből oldják meg az exportot, ugyanis ezek M1A1-esek, mégpedig 120 mm-s ágyúval.
A tárolt (kannibalizált) tankok nagy része, több ezres mennyiségben sima M1-es. Azokat nem éri meg rendbe rakni. Még önmaguknak se.
Hát pont az egyik lényeges fejlemény, hogy a "balhé" miatt elindult egy államilag finnanszírozott általános kapacitásbővítés. Teljeskörű, kezdve a tüzérségi lőszergyártástól egészen a big ticket item-ekig.
Nem, (ha jól emlékszem) a "ready reserve", az egy szerződés szerint előírt darabszám, amihez elvileg nem nyúlhatsz hozzá, hacsak nincs valami "vészhelyzet", amire kell. Tudtommal a lengyeleknek küldött példányok nem érintik ezeket.
Továbbá amúgy politikai okokból az Abrams gyártósor akkor is folyton üzemelt, amikor nem volt igény rá, mindig átépítettek/gyártottak valamit, hogy ne szűnjön meg a képesség. Ezek egy jó része is egész jó készültségi szinten van és még csak nem is ősrégi verziók.
Személy szerint nem tudom, hogy mennyi és milyen típusú M1 van itt tárolva, de abban biztos vagyok, hogy nem csak az eredeti 105 mm-es verziók, hanem annál jóval újabbak is vannak ott szép számban.
És elvileg minden ott tárolt cucc már kb 10 éve adatbázisban is szerepel, alkatrész szinten, hogy milye mködik és milye nem. És elvileg ez rendszeresen van csekkolva. Pont az egész rendszernek az a lényege, hogy ha hirtelen be kell indítani ne kelljen éveket várni a surge-el. Ez szerintem politikai elhatározás kérdése, hogy akarnak-e küldeni.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ezt rosszul tudod.
Az USA folyamatosan forgatja a harckocsijait. Tehát az idén oda beszállított darabokat elég gyorsan harcképessé tudnák tenni.
Tehát neki csak annyit kellene tennie, hogy azt a mennyiséget, amelyiket a saját csapataihoz küld ki, inkább behajózza. Az aktív állomány meg egy hónappal később kapja meg a csitti-fittire vixolt M1-eseket.
A Marines 452db M1A1-gyel rendelkezett. Ebből 2020-ig 323db-ot adtak vissza az Armynak, amelyek persze mentek tárolásba. De legkésőbb idén valamikor az utolsó darabok is letárolásra kerülnek. Ezek aktív használatban lévő harckocsik voltak. Ennek egy részét adják át a lengyeleknek gyorsan, a kiképzéshez.
De ugye ez nem a teljes mennyiség.
Tehát a saját számaidból kiindulva: a 400 export mellett még a saját upgrade-et is folyamatosan csinálják, akkor szerinted mennyi idő lenne az a 40-60db modern harckocsit kisajtolni magukból? Ugyebár az új F-16-os megrendelőket hideg nyugalommal váratják meg 1,5-2 évet, szimplán csak egy üzleti döntés miatt. Azt gondolom, hogy egy ilyen geopolitikai "helyzet" esetén pár hónap késést mindenki el tudna fogadni. Különösen a lengyelek, akik a fő megrendelőik, miközben elvileg ők az ukránok legnagyobb támogatói is.

Az amerikaiak 2500+ harckocsit tartanak aktív szolgálatban....az 5500 legyártottból.
Ehhez képest a németek a saját harckocsijaikat mind szétszórták a HH vége óta. A jelenlegi aktív alakulatok igényét sem tudják rendesen fedezni.
Az aktív 328db harckocsira jut valami 30-40db maradék, ami kérdéses állapotban van, ráadásul 0 felújító kapacitással rendelkeznek. Az aktív állományt is alig (inkább egyáltalán nem) tudják harckészen tartani.
Tehát, bármit követelnek tőlük, az így vagy úgy a különben is tragikus állapotban lévő BW saját harcképességét csökkenti - még annál is mélyebbre, ahol jelenleg vannak.
Én is így tudom. Az Abrams mindig gyártva és újra gyártva van, akkor is ha nincs megrendelés, mert nem engedhetik meg a képesség elvesztését. És az egész Sierra Army Depotnak az a lényege, hogy van egy elég nagy surge capacity. Nemrég volt egy tanulmány (talán kongresszusi megrendelésre, nem tudom), amiben szimulálták is, hogy egy komoly háborúban mennyi lenne a veszteség és mennyit tudnának évente gyártani és mennyit kell tudniuk havonta restore-olni a depóból, hogy ne fogyjon el az eszközpark.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Az USA folyamatosan forgatja a harckocsijait. Tehát az idén oda beszállított darabokat elég gyorsan harcképessé tudnák tenni.
Tehát neki csak annyit kellene tennie, hogy azt a mennyiséget, amelyiket a saját csapataihoz küld ki, inkább behajózza. Az aktív állomány meg egy hónappal később kapja meg a csitti-fittire vixolt M1-eseket.
A Marines 452db M1A1-gyel rendelkezett. Ebből 2020-ig 323db-ot adtak vissza az Armynak, amelyek persze mentek tárolásba. De legkésőbb idén valamikor az utolsó darabok is letárolásra kerülnek. Ezek aktív használatban lévő harckocsik voltak. Ennek egy részét adják át a lengyeleknek gyorsan, a kiképzéshez.
De ugye ez nem a teljes mennyiség.

Erről beszélek, 400 tank megy exportra, meg legalább 400 saját maguknak beforgatva.

Az aktív 328db harckocsira jut valami 30-40db maradék, ami kérdéses állapotban van, ráadásul 0 felújító kapacitással rendelkeznek. Az aktív állományt is alig (inkább egyáltalán nem) tudják harckészen tartani.
Tehát, bármit követelnek tőlük, az így vagy úgy a különben is tragikus állapotban lévő BW saját harcképességét csökkenti - még annál is mélyebbre, ahol jelenleg vannak.

Jahj, szegény BW! XD
Senki nem mondta nekik, hogy hazudják magukat komoly hadiparral rendelkező országnak, miközben valójában csak manufakturális bohócok.
Nem azt mondom, hogy az USA nem tudna küldeni tankot ha akarna. Csak nem 1000-es/Százas nagyságrendben, mint ahogyan itt sugalmazva lett.
Viszont azt mondom, hogy a németek is tudnának küldeni ha akarnának. De nem akarnak, sőt másokat is gáncsolnak ebben. :mad:
Ne küldjenek a németek tankot, szánalmaskodjanak tovább! De legalább másokat ne akadályozzanak meg ebben! :hadonaszos:

Személy szerint nem tudom, hogy mennyi és milyen típusú M1 van itt tárolva, de abban biztos vagyok, hogy nem csak az eredeti 105 mm-es verziók, hanem annál jóval újabbak is vannak ott szép számban.

Mondom, ha az USA akar küldeni, akkor tud pár 10 db-ot bármikor. De szerintem megtévesztő az, hogy több ezer tank áll a sivatagban. Azok 70%-a szerintem ipari hulladék különböző szinteken. A gyártónál a kapacitás meg véges.
Én is az USA helyében inkább a lengyeleknek adnék el több száz tankot pénzért, mint ingyen adományként az ukránoknak.
A lengyelek majd küldenek cserébe régi lekoszlot tankokat ukrajnába, akár Leopárdot is.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Erről beszélek, 400 tank megy exportra, meg legalább 400 saját maguknak beforgatva.



Jahj, szegény BW! XD
Senki nem mondta nekik, hogy hazudják magukat komoly hadiparral rendelkező országnak, miközben valójában csak manufakturális bohócok.
Nem azt mondom, hogy az USA nem tudna küldeni tankot ha akarna. Csak nem 1000-es/Százas nagyságrendben, mint ahogyan itt sugalmazva lett.
Viszont azt mondom, hogy a németek is tudnának küldeni ha akarnának. De nem akarnak, sőt másokat is gáncsolnak ebben. :mad:
Ne küldjenek a németek tankot, szánalmaskodjanak tovább! De legalább másokat ne akadályozzanak meg ebben! :hadonaszos:



Mondom, ha az USA akar küldeni, akkor tud pár 10 db-ot bármikor. De szerintem megtévesztő az, hogy több ezer tank áll a sivatagban. Azok 70%-a szerintem ipari hulladék különböző szinteken. A gyártónál a kapacitás meg véges.
Én is az USA helyében inkább a lengyeleknek adnék el több száz tankot pénzért, mint ingyen adományként az ukránoknak.
A lengyelek majd küldenek cserébe régi lekoszlot tankokat ukrajnába, akár Leopárdot is.
Kötve hiszem, hogy pár tucat tank lenne a surge capacity. Havi ~100 körüli tankot kell képesnek lennie pótolnia a depóknak (nem csak ennek, az összesnek) a projektált havi attrition és a gyártási kapacitás differenciája miatt. Elvileg erre a kapacitás fenntartására van szerződésük és ezen felül egy ready reservre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Kötve hiszem, hogy pár tucat tank lenne a surge capacity. Havi ~100 körüli tankot kell képesnek lennie pótolnia a depóknak (nem csak ennek, az összesnek) a projektált havi attrition és a gyártási kapacitás differenciája miatt. Elvileg erre a kapacitás fenntartására van szerződésük és ezen felül egy ready reservre.

Oké, legyen így. Akkor a kérdés az, miért is nem küldenek a németek tankokat? Miért is akadályozzák, hogy mások küldjenek?
Ha már a Leopárd 2 topikban vagyunk. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Én is így tudom. Az Abrams mindig gyártva és újra gyártva van, akkor is ha nincs megrendelés, mert nem engedhetik meg a képesség elvesztését. És az egész Sierra Army Depotnak az a lényege, hogy van egy elég nagy surge capacity. Nemrég volt egy tanulmány (talán kongresszusi megrendelésre, nem tudom), amiben szimulálták is, hogy egy komoly háborúban mennyi lenne a veszteség és mennyit tudnának évente gyártani és mennyit kell tudniuk havonta restore-olni a depóból, hogy ne fogyjon el az eszközpark.
Valamelyik ismeretterjesztő csatornán (Talán National Geographic) említették, hogy a hajtóművet már nem gyártják, nincs cserepéldány csak a meglévőket újítják föl akár a turbinalapátok anyagpótlásával. Szóval lehet, hogy a gyártáshoz használt szerszámpark is már a múlté, a legyártott darabszám már csak csökkenni tud. De a felújítás folyamatos.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Oké, legyen így. Akkor a kérdés az, miért is nem küldenek a németek tankokat? Miért is akadályozzák, hogy mások küldjenek?
Ha már a Leopárd 2 topikban vagyunk. :)
Nem látok bele Olaf mester buksijába, de hallottam egy érdekes elméletet a napokban. A németeket az zavarja állítólag, hogy a harmatgyenge kapacitásuk miatt nem képesek megfelelő mennyiség tankot saját maguk legyártani a küldttek pótlására és attól félnek, hogy az USA és Dél-Korea viszont igen. Ergo, ha engedik elküldeni a Leopardokat, akkor az adott országok elvesznek, mint a német hadiipar vásárlói. Sőt, olyan rémlátomásai vannak állítólag a német iparnak, hogy az USA MÁR MOST felajánlotta az Európai országoknak, hogy a küldött Leopardokat Abramssal helyettesítik záros határidőn belül, mert nekik meg van erre a kapcaitásuk, a németek meg éveken keresztül akadályozva voltak ennek a kapacitásnak a bővítésében.
De ez csak egy elmélet, amit ha jól tudom a német ipari körök terjesztenek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Oké, legyen így. Akkor a kérdés az, miért is nem küldenek a németek tankokat? Miért is akadályozzák, hogy mások küldjenek?
Ha már a Leopárd 2 topikban vagyunk. :)
Eddig csak vagy 4x mondták el a legmagasabb poszton ülő német vezetők, hogy ők semmit sem akadályoznak.
De tudjuk itt is Leopard összeesküvés van!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ghostrider and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Nem látok bele Olaf mester buksijába, de hallottam egy érdekes elméletet a napokban. A németeket az zavarja állítólag, hogy a harmatgyenge kapacitásuk miatt nem képesek megfelelő mennyiség tankot saját maguk legyártani a küldttek pótlására és attól félnek, hogy az USA és Dél-Korea viszont igen. Ergo, ha engedik elküldeni a Leopardokat, akkor az adott országok elvesznek, mint a német hadiipar vásárlói. Sőt, olyan rémlátomásai vannak állítólag a német iparnak, hogy az USA MÁR MOST felajánlotta az Európai országoknak, hogy a küldött Leopardokat Abramssal helyettesítik záros határidőn belül, mert nekik meg van erre a kapcaitásuk, a németek meg éveken keresztül akadályozva voltak ennek a kapacitásnak a bővítésében.
De ez csak egy elmélet, amit ha jól tudom a német ipari körök terjesztenek.

Erről beszélek, lásd. fentebb. Németország csak azt hazudja, hogy hadipari hatalom, közben meg manufaktúrákban bohóckodnak XD
Mi is jól megjártuk velük. Nem az USA vagy Korea hibája az, hogy ők valódi ipari nemzetek :D
Én mindenki helyében kidobnám a Leopárd 2A4-et és kérnék helyette minimum M1A1HA-t, de ha lehet valamilyen M1A2-est. Bárkinek megéri!
Azt meg, hogy a német nagytőkének nem tetszik, ki nem szarja le!
Ukrajnának tank kell, a Leopárd 2A4 tulajoknak meg valódi harckocsi kellene. Azt, hogy ebben a német ipar nem tud partner lenni a saját hibájuk. Egy percig nem sajnálom őket.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Valamelyik ismeretterjesztő csatornán (Talán National Geographic) említették, hogy a hajtóművet már nem gyártják, nincs cserepéldány csak a meglévőket újítják föl akár a turbinalapátok anyagpótlásával. Szóval lehet, hogy a gyártáshoz használt szerszámpark is már a múlté, a legyártott darabszám már csak csökkenni tud. De a felújítás folyamatos.
Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom, utána kéne járni. De asszem jóval többet gyártottak, mint amennyi tankot + van küln civil változata is, nem tudom, gyártásba is került-e:
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Erről beszélek, lásd. fentebb. Németország csak azt hazudja, hogy hadipari hatalom, közben meg manufaktúrákban bohóckodnak XD
Mi is jól megjártuk velük. Nem az USA vagy Korea hibája az, hogy ők valódi ipari nemzetek :D
Én mindenki helyében kidobnám a Leopárd 2A4-et és kérnék helyette minimum M1A1HA-t, de ha lehet valamilyen M1A2-est. Bárkinek megéri!
Azt meg, hogy a német nagytőkének nem tetszik, ki nem szarja le!
Ukrajnának tank kell, a Leopárd 2A4 tulajoknak meg valódi harckocsi kellene. Azt, hogy ebben a német ipar nem tud partner lenni a saját hibájuk. Egy percig nem sajnálom őket.
Ehh, akkor lehet csalódni fogsz. Azt rebesgetig, hogy az lesz az egyezség, hogy akkor adhatják oda a tankokat, ha németet vesznek helyette. :p

Még akkor is, ha 10 évet kell várnod :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Ehh, akkor lehet csalódni fogsz. Azt rebesgetig, hogy az lesz az egyezség, hogy akkor adhatják oda a tankokat, ha németet vesznek helyette. :p

Még akkor is, ha 10 évet kell várnod :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Igen, ez az a pont ahol a német technikát áttolnám kompletten ukrajnába, azt mondanám a germánoknak, hogy: "semmi baj, tőletek soha többé semmit".
Azt miután ezt közli majdnem minden partnerük, meglátjuk, hogy arcoskodnak-e tovább. :rolleyes:
A lengyeleket is pont azért nem érdekli a németek véleménye, mert eleve nem akarnak már tőlük semmit.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom, utána kéne járni. De asszem jóval többet gyártottak, mint amennyi tankot + van küln civil változata is, nem tudom, gyártásba is került-e:
Az a baj, hogy ez is régi. De eszerint pótalkatrész gyártás az van még hozzá elvileg teljes körűen. A végén van szerintem a lényeg, az utsó pár bekezdésben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Az a baj, hogy ez is régi. De eszerint pótalkatrész gyártás az van még hozzá elvileg teljes körűen. A végén van szerintem a lényeg, az utsó pár bekezdésben.

Már a gyáróriásokban mondták, hogy megszűnt a gázturbina gyártása. Csak felújítanak a régiekből.
Mondjuk az érdekelne, hogy az Egyiptomi új gyártású gépekbe honnan van... Nah, mindegy. Ne offoljunk itt ezzel.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Már a gyáróriásokban mondták, hogy megszűnt a gázturbina gyártása. Csak felújítanak a régiekből.
Mondjuk az érdekelne, hogy az Egyiptomi új gyártású gépekbe honnan van... Nah, mindegy. Ne offoljunk itt ezzel.
Az utsó pár bekezdésben:
Egypt36925 delivered from USA; 247 built in Egypt. ((555)).
De amúgy ezen azért is kár ugrálni, mert az USA is hajtómű cserét fontolgat, szóval nem hiszem, hogy valami hirtelen megjelenő szálllítási vágyat ez bármiben befolyásolna.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 145
113
Kedves @fip7 , elég sok baromságot zagyválsz itt össze az ipari hatalmakról. Az USA nem gyárt új Abrams hk-t, "csak" felújít. Akkor tehát nem hadiipari nagyhatalom, hiszen modern IFV-t és APC-t sem gyárt? A németek sem hadiipari nagyhatalom, hiszen alig gyártanak valamit, és azok sem korszerűek, mert egy kupac szar a Boxer, a Puma, a Lynx, Leo stb., és az orosz hk-k BMP-k majd megeszik a fronton őket.
Ja, a világ első és negyedik legnagyobb gazdaságáról beszélünk.... Biztosan iparilag a fasorban sincsenek.:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Kedves @fip7 , elég sok baromságot zagyválsz itt össze az ipari hatalmakról. Az USA nem gyárt új Abrams hk-t, "csak" felújít. Akkor tehát nem hadiipari nagyhatalom, hiszen modern IFV-t és APC-t sem gyárt? A németek sem hadiipari nagyhatalom, hiszen alig gyártanak valamit, és azok sem korszerűek, mert egy kupac szar a Boxer, a Puma, a Lynx, Leo stb., és az orosz hk-k BMP-k majd megeszik a fronton őket.
Ja, a világ első és negyedik legnagyobb gazdaságáról beszélünk.... Biztosan iparilag a fasorban sincsenek.:rolleyes:

Kedves Masztiff. Hadiparról beszéltem, és igen, abban a németek nincsenek benne az első 10-ben!
Az USA nem gyárt új Abramset, hanem 0-ról építi őket újjá. Javaslom a gyáróriások vonatkozó részét. ;)
Mind ezt "futó szalagon", évente több százas nagyságrendben!
Ehhez képest a németek egy raktárban b@lfaszkodnak, szalag minden nélkül, miközben pl. a görögökkel heggesztettnek vázat meg tornyot...
A Puma meg ténylegesen egy kupac szar, a Lynxet meg papírról vettük meg. Gyártva sincs, azt se tudjuk milyen lesz, mennyi gyerekbetegséggel fog majd küzdeni.
A Boxerra meg kár hivatkozni, a pici Finnország, hasonló terméket gyárt olcsóbban, Patria AMV néven.
Miközben a finnek nem hazudják magukat hadipari nagyhatalomnak...

Az USA-nak, az Oroszoknak, Japánnak, Koreának, Kínának, Franciaországnak fényévekkel komolyabb hadipara van, mint a németeknek. ;)
De lassan már Indiának vagy Iránnak is :D
Hadiparilag a németek valójában senkik! Egyszerűen csak van egy komoly PR mögéjük építve, színes szagos prospektussal, jó sok korrupcióval stb...
Közben meg a megrendelt "Wunderwaffe-inket" egy fészerben hegesztik össze import alkatrészekből.... Ez a helyzet.
 
Status
Not open for further replies.