Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Kedves Masztiff. Hadiparról beszéltem, és igen, abban a németek nincsenek benne az első 10-ben!
Az USA nem gyárt új Abramset, hanem 0-ról építi őket újjá. Javaslom a gyáróriások vonatkozó részét. ;)
Mind ezt "futó szalagon", évente több százas nagyságrendben!
Ehhez képest a németek egy raktárban b@lfaszkodnak, szalag minden nélkül, miközben pl. a görögökkel heggesztettnek vázat meg tornyot...
A Puma meg ténylegesen egy kupac szar, a Lynxet meg papírról vettük meg. Gyártva sincs, azt se tudjuk milyen lesz, mennyi gyerekbetegséggel fog majd küzdeni.
A Boxerra meg kár hivatkozni, a pici Finnország, hasonló terméket gyárt olcsóbban, Patria AMV néven.
Miközben a finnek nem hazudják magukat hadipari nagyhatalomnak...

Az USA-nak, az Oroszoknak, Japánnak, Koreának, Kínának, Franciaországnak fényévekkel komolyabb hadipara van, mint a németeknek. ;)
De lassan már Indiának vagy Iránnak is :D
Hadiparilag a németek valójában senkik! Egyszerűen csak van egy komoly PR mögéjük építve, színes szagos prospektussal, jó sok korrupcióval stb...
Közben meg a megrendelt "Wunderwaffe-inket" egy fészerben hegesztik össze import alkatrészekből.... Ez a helyzet.
Tehát ha több 1500-ös Ladát gyártok mint a németek Mercit, BMW-t, Audit stb. összesen, akkor én a németekkel szemben autóipari nagyhatalom vagyok?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Ha ez így lenne akkor Indiát és Iránt is eléjük tettem volna... ;)
Az orpsz hadiipar nagy és nagyjából mindent lefed ez tény, de kevés kiveteltől eltekintve nem vilagszínvonal olyan értelemben, hogy top 3. Persze mondhatjuk, hogy stratégiai bombázó gyartásban top 1, no de nem is nagyon gyárt a kutya se rajtuk kívül stratégiai bombázót (talan csak kína).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Az orpsz hadiipar nagy és nagyjából mindent lefed ez tény, de kevés kiveteltől eltekintve nem vilagszínvonal olyan értelemben, hogy top 3. Persze mondhatjuk, hogy stratégiai bombázó gyartásban top 1, no de nem is nagyon gyárt a kutya se rajtuk kívül stratégiai bombázót (talan csak kína).

Szerintem ne szaladj bele ebbe a témába ;)
Egy olyan országról beszélsz amely ICBM-eket, atomtengeralattjárókat gyárt, önállóan 4. gen gépeket, útban az 5. gen stb....
A Németek ebből 0 dolgot tudnak felmutatni!
A francia hadiparral összemérve ugyan ez a helyzet. ;)
De megalázhatjuk a németeket egy Koreai, USA , Kína vagy Japán összevetéssel is. :D

A helyzet az, hogy a német hadipar egy kisegér amely úgy tesz, mintha elefánt lenne.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem csak az ukrán légvédelem volt veszélyes a Szu-25-ösökre, hanem az Iraki Hadsereg is az A-10-es Warthog-okra, és kellett áttérni a PGM-ek alkalmazására, az nagyon nem jött be, amit békeidőben gyakoroltak, hogy CBU-kat szórnak, meg gépágyús utóköröket futnak ...
Te a terelés nagymestere vagy, az egyszer biztos.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 145
113
Kedves Masztiff. Hadiparról beszéltem, és igen, abban a németek nincsenek benne az első 10-ben!
Az USA nem gyárt új Abramset, hanem 0-ról építi őket újjá. Javaslom a gyáróriások vonatkozó részét. ;)
Mind ezt "futó szalagon", évente több százas nagyságrendben!
Ehhez képest a németek egy raktárban b@lfaszkodnak, szalag minden nélkül, miközben pl. a görögökkel heggesztettnek vázat meg tornyot...
A Puma meg ténylegesen egy kupac szar, a Lynxet meg papírról vettük meg. Gyártva sincs, azt se tudjuk milyen lesz, mennyi gyerekbetegséggel fog majd küzdeni.
A Boxerra meg kár hivatkozni, a pici Finnország, hasonló terméket gyárt olcsóbban, Patria AMV néven.
Miközben a finnek nem hazudják magukat hadipari nagyhatalomnak...

Az USA-nak, az Oroszoknak, Japánnak, Koreának, Kínának, Franciaországnak fényévekkel komolyabb hadipara van, mint a németeknek. ;)
De lassan már Indiának vagy Iránnak is :D
Hadiparilag a németek valójában senkik! Egyszerűen csak van egy komoly PR mögéjük építve, színes szagos prospektussal, jó sok korrupcióval stb...
Közben meg a megrendelt "Wunderwaffe-inket" egy fészerben hegesztik össze import alkatrészekből.... Ez a helyzet.
(Elöljáróban: hadipar nincs. Hadiipar van. Már háromszor cseszted el, engem meg fel....:hadonaszos:)
Meg fogsz lepődni, de én még a tv-ben láttam a vonatkozó Abrams részt. Emlékeim szerint ugye az is benne volt, hogy teljesen szétberhelik, és aztán kb. 1 évig tart, amíg újra hadrendbe lehet állítani.....
A németek annyira impotensek, hogy több Leopard hk-t gyártottak, mint az USA Abrams-t. Az biztos, hogy idő kell(ene) a gyártás újra történő felfuttatásához, de azért arra ne fogadj nagy pénzekkel, hogy ne tudnának fél év alatt sorozatgyártani.
A Puma nem szar, csak annyira bonyolultra sikeredett, hogy rendesen vannak (szerintem elsősorban rendszerintegrációs) problémái. Azonban a legvédettebb, legkorszerűbb IFV - nem véletlenül akarták itt sokan, hogy vegyük meg. Eemélhetőleg jobb választás nekünk a Lynx (szerintem is), amiről eddig azért olyan sok rossz nem derült ki, igaz, most van csapatpróbán. A Boxer annyira szar, hogy azt választották (jobban szerepelt) az ausztrál tenderen, mint a felpimpelt Patria (ami egyébként nagyon jó, és lehet, hogy nekünk jobb lenne).

Tulajdonképpen igazad van, Albánia is nagyobb hadiipari hatalom, mint a németek. Ja, nem: "Germany has the third-largest aerospace & defense market in Europe, with 2020 revenues at USD 35.4 billion, following the UK at GBP 79 or USD 90.2 billion (including land defense systems) and France at EUR 50.9 billion or USD 58.1 billion. Some three quarters or USD 26.2 billion of German production is exported." Itt meg a kilátások.

Szóval nyugodj le, a németeknél a kormányzaton múlik, mi lesz a hadiiparban: pénz van (lenne), úgyhogy fegyver is lesz (lenne). Nem az ipari szereplőkön múlik.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 424
67 638
113
A németek annyira impotensek, hogy több Leopard hk-t gyártottak, mint az USA Abrams-t. Az biztos, hogy idő kell(ene) a gyártás újra történő felfuttatásához, de azért arra ne fogadj nagy pénzekkel, hogy ne tudnának fél év alatt sorozatgyártani.
kb. 3500 vs 9000, öhhm, azthiszem itt egy kcsit eltévedtél.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
A németek annyira impotensek, hogy több Leopard hk-t gyártottak, mint az USA Abrams-t.

Melyik univerzumban? o_O
Mert több, mint 10,000 db Abrams készült.
Leopárd 2-ből meg kb. 3600 db.
Ha ehhez még a Leopárd 1-et (csak a tankot) is hozzáveszed, akkor is az M1 áll nyerésre :D

Meg fogsz lepődni, de én még a tv-ben láttam a vonatkozó Abrams részt. Emlékeim szerint ugye az is benne volt, hogy teljesen szétberhelik, és aztán kb. 1 évig tart, amíg újra hadrendbe lehet állítani.....

Ettől még évente 100-asával megy a dolog ;)

A Puma nem szar, csak annyira bonyolultra sikeredett, hogy rendesen vannak (szerintem elsősorban rendszerintegrációs) problémái.

Magyarán szar. :cool:

Azonban a legvédettebb, legkorszerűbb IFV

Nem az! Ezt megint csak a németek állítják valamilyükről, ami nem is működik rendesen...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Néha felmerül kérdésként vajon mennyi használt Leo 2 van RM-nek még.
Itt azt írják 22 db, ami most az ukránok vinnének nagyon szivesen.


“A Rheinmetall német fegyvergyár közölte, hogy időbe telik, mire a harckocsikat le tudnák szállítani Ukrajnának. "Még ha meg is hozzák holnap a döntést, hogy szállíthatjuk a Leopard harckocsijainkat Kijevbe, a szállításra a jövő év elejéig várni kell" - mondta a Bild am Sonntag című lapnak Armin Papperger, a Rheinmetall elnök-vezérigazgatója.

A Rheinmetallnak huszonkét Leopard 2 harckocsija van, valamint nyolcvannyolc Leopard 1 modellje.”
Mai napra picit módosultak a számok.

"A gyártó Rheinmetall 29 Leopard 2A4 harckocsit szállíthat április-májusig, és további 22 darabot ugyanebből a típusból 2023 vége vagy 2024 eleje körül - idézte a szóvivőt.
Emellett 88 régebbi Leopard 1 harckocsit is tudna szállítani, mondta az illető, anélkül, hogy megadták volna az esetleges szállításuk időkeretét."

Nem tudom az eredetileg kommunikált 22 hogyan lett hirtelen 29+22=51.
Ezek szerint találtak még párat a raktárak mélyen :D Az is lehet belevettek KMW meg BW elfekvő készleteket.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 106
113
Persze geopolitikai és gazdasági szempontból az oroszok már vesztettek akkor, amikor az ukránok nem adták fel és a nyugat összefogott. Oroszország már soha nem fogja elérni a korábbi pozícióját a világon.
Szia,

Szerintem a legnagyobb strategiai vesztesege az oroszoknak a Sved es Finn NATO tagsag.

(Persze, papiron megakadalyozhatjak az orosz ugynokok a formalis tagsagot, de ettol meg meg fognak kapni mindent, ami egy NATO tagnak jar.)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
(Elöljáróban: hadipar nincs. Hadiipar van. Már háromszor cseszted el, engem meg fel....:hadonaszos:)
Meg fogsz lepődni, de én még a tv-ben láttam a vonatkozó Abrams részt. Emlékeim szerint ugye az is benne volt, hogy teljesen szétberhelik, és aztán kb. 1 évig tart, amíg újra hadrendbe lehet állítani.....
A németek annyira impotensek, hogy több Leopard hk-t gyártottak, mint az USA Abrams-t. Az biztos, hogy idő kell(ene) a gyártás újra történő felfuttatásához, de azért arra ne fogadj nagy pénzekkel, hogy ne tudnának fél év alatt sorozatgyártani.
A Puma nem szar, csak annyira bonyolultra sikeredett, hogy rendesen vannak (szerintem elsősorban rendszerintegrációs) problémái. Azonban a legvédettebb, legkorszerűbb IFV - nem véletlenül akarták itt sokan, hogy vegyük meg. Eemélhetőleg jobb választás nekünk a Lynx (szerintem is), amiről eddig azért olyan sok rossz nem derült ki, igaz, most van csapatpróbán. A Boxer annyira szar, hogy azt választották (jobban szerepelt) az ausztrál tenderen, mint a felpimpelt Patria (ami egyébként nagyon jó, és lehet, hogy nekünk jobb lenne).

Tulajdonképpen igazad van, Albánia is nagyobb hadiipari hatalom, mint a németek. Ja, nem: "Germany has the third-largest aerospace & defense market in Europe, with 2020 revenues at USD 35.4 billion, following the UK at GBP 79 or USD 90.2 billion (including land defense systems) and France at EUR 50.9 billion or USD 58.1 billion. Some three quarters or USD 26.2 billion of German production is exported." Itt meg a kilátások.

Szóval nyugodj le, a németeknél a kormányzaton múlik, mi lesz a hadiiparban: pénz van (lenne), úgyhogy fegyver is lesz (lenne). Nem az ipari szereplőkön múlik.
Fogalmazzunk úgy, a német hadiipar elsődleges szerepe már a GDP növelése és nem a saját országuk (magas harcértékű és költséghatékony!) védelmi eszközeinek fejlesztése és gyártása. Persze ez nem azt jelenti, hogy akár csak pár évtizeddel ezelőtt ne lett volna más a helyzet.

Az aktuális szerepében még úgy-ahogy elmuzsikál. De ahogy arról lenne szó, hogy éves szinten kéne több százas nagyságrendben gyártani az új nehézfegyverzetet, illetve a harctéren megsérült darabokat javítani, beleállnának a földbe. Az az ország a mostani formájában már soha nem fog semmilyen hadigazdaság-szerűségben műküdni.

Az USA tud. Az oroszok tudnak. A koreaiakról elhiszem, hogy tudnának (és többé-kevésbé a japánokról is).
A franciákról nem tudom, mit gondoljak, de valószínűleg nekik is menne.
A britek... britek :D
De a németek a plecsni- és zertifikat-hajhászásban elfelejtettek a saját céljaikra nagy mennyiségben, jó minőségben, költséghatékonyan termelni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 008
32 978
113
Fogalmazzunk úgy, a német hadiipar elsődleges szerepe már a GDP növelése és nem a saját országuk (magas harcértékű és költséghatékony!) védelmi eszközeinek fejlesztése és gyártása. Persze ez nem azt jelenti, hogy akár csak pár évtizeddel ezelőtt ne lett volna más a helyzet.

Az aktuális szerepében még úgy-ahogy elmuzsikál. De ahogy arról lenne szó, hogy éves szinten kéne több százas nagyságrendben gyártani az új nehézfegyverzetet, illetve a harctéren megsérült darabokat javítani, beleállnának a földbe. Az az ország a mostani formájában már soha nem fog semmilyen hadigazdaság-szerűségben műküdni.

Az USA tud. Az oroszok tudnak. A koreaiakról elhiszem, hogy tudnának (és többé-kevésbé a japánokról is).
A franciákról nem tudom, mit gondoljak, de valószínűleg nekik is menne.
A britek... britek :D
De a németek a plecsni- és zertifikat-hajhászásban elfelejtettek a saját céljaikra nagy mennyiségben, jó minőségben, költséghatékonyan termelni.
Valójában a német ipar 1 év alatt simán vissza tudna állni nagysorozatu hadiipari termelésre.A megrendelés hiányzik hozzá.
Németek az utóbbi 30 évben egyszerűen kibiceltek az USA védőháló alatt,és nem költöttek egy komoly hadiipar fenntartására.Ennyi a truvaj.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 145
113
Szerintem ne szaladj bele ebbe a témába ;)
Egy olyan országról beszélsz amely ICBM-eket, atomtengeralattjárókat gyárt, önállóan 4. gen gépeket, útban az 5. gen stb....
A Németek ebből 0 dolgot tudnak felmutatni!
A francia hadiparral összemérve ugyan ez a helyzet. ;)
De megalázhatjuk a németeket egy Koreai, USA , Kína vagy Japán összevetéssel is. :D

A helyzet az, hogy a német hadipar egy kisegér amely úgy tesz, mintha elefánt lenne.
Annyira nem gyártanak a németek tengeralattjárót, hogy az izraeliek is tőlük veszik. Igaz, hogy dízel-elektromos, de talán még jobbak is, mint az orosz hasonszőrűek. (Pedig tengeralattjáróban jók az oroszok.)
A "nem tudnak összehozni önállóan egy 4. generációs gépet" megint egy erős csúsztatás, mert eleve kooperációban képzelték el az EF gyártását. A britek sem képesek összedobni önállóan egy 5. generációs gépet, és körberöhöglek, ha azt mondod, nincs brit repülőgépipar. Csak mondjuk azért, mert a párom keresztfia ott dolgozik...
Az sem véletlen, hogy nincsenek atomfegyvereik a németeknek (mint ahogy a japánoknak sem). Nincsenek kétségeim, hogy amennyiben lenne rá akarat, tudnának ICBM-et gyártani, de akkor mindenki beszarna Európában, inkluzíve a franciák és oroszok is...
A koreaiak K2-je nagyon jó példa (egyébként nekem is tecc.), de egy jól működő hk motort és váltót sem tudtak összehozni éveken keresztül, így azt a németektől vették (és nem az amerikaiaktól pl.). Szóval, értem én, hogy szerinted minden minden szar, ami német, meg nincs hadiiparuk, de azért néha észbe kaphatnál....
hát max ha a Leopard1-et is ideveszed (6500) amúgy közel sem
Jól van, tévedhet egy masztiff is.... De azért a 3500 sem azt mutatja, hogy nem képesek nagy tömegben minőségi hk-t gyártani....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Annyira nem gyártanak a németek tengeralattjárót, hogy az izraeliek is tőlük veszik. Igaz, hogy dízel-elektromos, de talán még jobbak is, mint az orosz hasonszőrűek. (Pedig tengeralattjáróban jók az oroszok.)

Légy szíves, ne olvassunk szándékosan félre dolgokat! Ez már a második!
Atomtengeralattjárókról írtam...

A "nem tudnak összehozni önállóan egy 4. generációs gépet" megint egy erős csúsztatás, mert eleve kooperációban képzelték el az EF gyártását.

Magyarán nem tudtak. :cool:

Nincsenek kétségeim, hogy amennyiben lenne rá akarat, tudnának ICBM-et gyártani, de akkor mindenki beszarna Európában, inkluzíve a franciák és oroszok is...

Magyarán nincs nekik ;)

Szóval, értem én, hogy szerinted minden minden szar, ami német, meg nincs hadiiparuk, de azért néha észbe kaphatnál....

Nem kell mosdatni a szerecsent. Ennyi. Lásd. fentebb.

De azért a 3500 sem azt mutatja, hogy nem képesek nagy tömegben minőségi hk-t gyártani...

43 év alatt :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Valójában a német ipar 1 év alatt simán vissza tudna állni nagysorozatu hadiipari termelésre.A megrendelés hiányzik hozzá.
Németek az utóbbi 30 évben egyszerűen kibiceltek az USA védőháló alatt,és nem költöttek egy komoly hadiipar fenntartására.Ennyi a truvaj.
A pénz rendelkezésre állna. A hely rendelkezésre állna.
Még a szakértelem is (úgymint: "kilóra" bőven lenne hozzá ember).

Ami problémás:
  • az akarat, elsősorban egyéni szinteken (ne felejtsd, hogy a németek teljesen demilitarizálták a kolletktívatudatukat!)
  • a politikai erő (ilyen szivárványos koalíciókkal ez nem fog menni)
  • olcsó energia
  • olcsó nyersanyag

Amennyiben a problémákra tudnak hathatós választ adni, akkor talán. De szerintem ez már veszett fejsze nyele. Ahogy írtam, a védelmi iparuknak túl sok részétől váltak meg önként és dalolva. Illetve szerintem az átlagnémet marhára nem akar a hadiiparban dolgozni - elhelyezkedik máshol, többért, ráadásul nyugodtan alhat, mert az általa készített/fejlesztett holmikkal "nem ölnek embert".

Emlékeztetnék mindenkit, miért is szedte le a Lego a kínálatból az Ospreyt:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 145
113
Mellébeszélsz/vetítesz. Leírtam, hogy miért nincs ICBM-ük, és az atomtengeralattjárót a Balti-tengerre ötletedre meg kell kérdezzem: szerinted vajon miért nincs az oroszoknak CVN flottájuk? Gondolkodjál kicsit, mielőtt hülyeségeket böfögsz.
Nem tervezték magukban kifejleszteni és gyártani a 4. (és az 5.) generációs repülőgépet, mert költséghatékonyabb közösen? Nem lennének képesek egyedül fejleszteni/gyártani a németek? Miért is nem? Szar az iparuk? Bezzeg Irán!

A szándék nincsen meg a németekben b+, ezt nem vagy képes felfogni...
Technológiailag képesek lennének rá? Igen. Az iparuk képes rá? Igen. Gazdaságilag tudnák finanszírozni? Igen.
Csak ha elkezdenének foglalkozni vele (főleg az atommal) politikailag (a II. vh után) kicsapnák a biztosítékot.

Szar a Puma? És ha rendesen karbantartják, van hozzá pótalkatrész? Van hibája? Persze. De van másnak jobb?
 
Status
Not open for further replies.