M
molnibalage
Guest
Az ugye megvan, hogy a bürökratikus szarakodás* és a mesterséges majd 30+30 nap múlva válaszolunk + hiánypótlás világában az engedélyezés néha összemérhető a kivitelezési idővel? A lakóépületeknél talán kevésbé van ez, de ipari területen volt már, hogy egy 3 hónapos kivitelezés ezen csúszott meg 2 hónapot."1930, Rákóczi út, a Hotel Palace.
A telket, amelyre a szálloda megépült, (Fuchsné) Schmidlechner Katalin 1910-ben adta el közel félmillió koronáért a Hotel Palace Szálloda Rt-nek.
1909 október végén Komor Marcell és Jakab Dezső építési engedélyért folyamodtak és megezdték a tervezést.
Az engedélyt megkapták, és a nyolcszintes épület, mindegyik szinten 13 szobával és 1 cselédszobávsal 1911. február 13-ára elkészült.
Az épületben központi fűtés, hideg-meleg víz, valamint elektromos ébresztőkészülék, az első emeleten olvasóterem, társalgó és függőkert (még, ha nem is Szemiramiszé, de) volt. "
Kezdheted sorolni a mai építőipar azon teljesítményeit, ahol a műszaki tervezés elkezdésétől, engedélyezéssel, telekátadasással számított 15 és 1/2 hónap alatt fullra elkészül egy ekkora épület. Nagyon várom. A minőségről meg annyit, hogy 110 évvel később ma is áll és üzemel..
Egy ekkora épületet mar erőlködés nélkül felhúznak néhány hónap alatt, ha kifizeted. Bakker, sokszor ekkorát...
A 8. kerben a Nokia központ melletti két épület is kb. ennyi idő alatt készült el. Úgy, hogy van. A szintek alapterülete szemre úgy 6-10-szer akkorák, mint a tiéd...
*A járvány kapcsán az almásfüzitői üzem néhány nap alatt átállt ablakmosóról kézfertőtlenítő gyártásra. Az engedélyezés, ami máskor sok hónap most napos lett.
Kérdem én, akkor normál ügymenetben mit is csinálnak? Vagy akkor mit nem csinálnak?
2016 óta a 8. és 9- kerületben kb. 30 háztömböt csináltak meg + Nokia baszott nagy háza. És ez csak a bp-i építkezések töredéke, mert közben pl. Kelenföldön több panelt szigeteltek, épület lakópark máshol is. Érted Carl?De gondolom kell még példa, akkor nézzük a Csikágó negyedet. Nehogy a végén egyelemes példából extrapoláljunk a végtelenbe, itt van egy clusteres példa.
A terület amit látsz, a Keleti melletti, a mai Damjanich / Rottenbiller / Keleti / Dózsa György által határolt terület. 1896-ot írunk, káposztaföldek vannak rajta, meg egy-két középület.
Tekerjünk előre 2 (kettő) évet - elkészült az új negyed.
Érted, Carl?
Nem egy ház, hanem egy egész kibaszott negyed jellemzően három - ötszintes szintes társasházakkal két év alatt felépült, 1896 és 1898 között....
Nem számolom össze hogy ez mennyi, 30+ háztömbről beszélünk, mindegyikben 10 - 20 házzal... ja és ezek a mai napig állnak, statikailag rendben vannak.
Te tényleg azt hiszed, hogy a XIX. században valami csodát láttál?