Vicces, ahogy pörögsz frusztrációdban!
Neked valami fixációd lehet velem kapcsolatban...
Leszámítva azt, hogy többnyire irritálóan ostobaságokat kommentálsz be majd jópofizni próbálsz utána...
Tehát kihívás, de csak öncélú tapasztalatokat ad.
Nem egészen. Ez kb. olyan, mint öncélú tapasztalatnak hívni a rómaiak gályával való hajózgatását, amiből azért eljutottak a karavellákhoz később a fejlődés során az emberek, aimvel már át lehetett kelni az Atlanti-óceánon is. Most valahol a parközeli hajózásnál tartunk a LEO pályával és a Holdra utazás rövid időre az kb. olyan, minta az Azori szigetekig eljutottunk volna, csak a következő cél nem Amerika partja lenne, hanem mintha mondjuk a megállás és kikötés nélkül kéne körbehajózni a Földet. Sokszor. (Némileg pontatlan analógiával.)
De azért küldjünk oda tartósan embereket!
Most akkor basszad már meg te és a sok idealista. Döntsétek már el, hogy inkrementális fejlesztést akartok tudományos célzattal vagy mit? Mert az űrbányászatról beszélni és erre pénzt gyűjteni kereskedelmi alapon a nettó átbaszás és hülyék megkopasztása, mert ezzel profitot termelni ma nem fog senki. A tudományos kutatásnak viszont nem kell insta vagy semmilyen profit.
Mint ahogy a naprendszer jelentős részén sincs. A "Mi történne velünk mágnese mező nélkül" című kutatásokat elég sok helyen el lehetne végezni. Pl egy Hold körüli tartós űrlaborban is, és egy csomó, landolással és logisztikával kapcsolatos problémát megspórolunk.
De, ha te egy töredék gravitációs, de nem súlytalanságban idegen bolygón létezést akarod próbálgatni, az kurvára nem holdkörüli pályát jelent. Ez olyan, mintha a Földön való életet egy idegen faj a LEO pályán próbálná...
Ebben sincs egyezés. A csökkent gravitáció és annak élettani hatásait pedig eléggé kivesézték már az ISS-en is.
Az egyhatod gravitáció az mióta súlytalanság...? A Holdon a nappal-éjszaka ciklus mennyiben azonos az ISS-szel?
Hát a sugárzási szempontok? A holdséta és az űrséta ugyanaz lenne?
A Holdon való mozgást pedig eléggé könnyen meg tudták szokni az űrhajósok. Különösen a mikrogravitáció után. Ez a megszokás pedig nagyjából egyedi tapasztalat. Csak akkor van értelme, ha ugyan az az űrhajós megy a Marsra, vagy bárhova máshova.
N+1 további dologról van szó, nem csak a mozgás könnyűségéről.
Akkor először nem az ISS-en kellene a dolgot próbálgatni (Önellátás)?
Szilárd képződményen, ahol máshogy lehet építkezni és van gravitáció, akkor ott szerinted ugyanazok a növénytermesztési lehetőségek, mint az ISS súlytalanságában? Az ozmózistól kezdve szerinted azonos minden? Hatalmas különbség van aközött a víz és áramlások számára, hogy akkor van-e gravitáció vagy nincs.
De mivel teljesen más a környezet a Holdon, mint a Marson, így a növénytermesztési tapasztalatok sem relevánsabbak, mint amit az ISS-en tapasztalhatsz.
Pontosan, viszont könnyebben kipróbálható lenne, hogy akkor mekkora téren milyen napsütéssel, stb. mi és hogyan oldható meg. Mivel a Marsra első körben elmenni sem tudunk, de a Hold közelebb van... Tudod, először mászol aztán futsz...
Mennyit akarod sétáltatni az űrhajósokat? Ok, hogy az Apollo program keretén belül a holdon töltött idő jelentős részét a holdkompban töltötték az űrhajósok, de a majdnem 75 órából 3x7órát a holdfelszínen töltöttek.
Az ugye megvan, hogy az ember idelent a Földön átlagban 8 órákat dolgozik és pihenőkkel? Na az EVA idő volt a roveres leszálláskonál egy kivételével 7 óra felett. Csak ugye be kell öltözni, le kell vetkőzni, zsilipelni, stb. Tehát még azt sem ismered fel, hogy sok tudományos munka lehetne végezhető EVA-vel, de azt, hogy hogyan lehetne olyan ruhát csinálni, amivel a be és leöltözés nem órás folyamat, azt pl., hol a francba pórbálnád ki élesben? Mert amit láttál a The Martian filmben, hogy a parancsnok magára csapta a ruhát és már ment is űrsétálni, az ma tudtommal mese habbal. Vagy hogyan oldják meg, hogy évekig több száz EVA után is használható maradjon az űrruha? Azt hol próbálják ki, ahol van por is, ami nem földi por...? Hold, Mars. Ennyi van. Ebből az második égitest kúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúrva messze van perpill emberi mérce szerint.
A sugárzásvédelemről pedig korábban már írtam, de minimum etikai kérdéseket vet fel az ha embereken kísérletezel ezzel kapcsolatban.
Öööö,m jó reggelt ma a az ISS-en és korábbi űrállomásokon való lét pontosan erről szólt. Nem tűnt fel? Az első sokáig fent levő emberek tolószékben éltek egy ideig visszatérés után, ma napokkal a visszatérés után már normálisan mozognak idelent, de azért még nem sportolnak teljesen erővel. Ennyi haladást sikerült már elérni, de ez még kevés a hosszútávú űrutazáshoz. Viszont az ISS nem tud hosszútávú alacsony gravitációt modellezni ma.
Röviden, megint ideböfögtél egy rakás hülyeséget és még nekiállsz személyeskedni. Pont olyan topikrombolást hajtasz végre itt is, mint a Villamosáram toipikban... Well done pöcsfej. Bocs, faszfej, ha már úgyis kb. így hívod magad...