Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 597
113
Kérdések és válaszok a Rosetta végső utjáról.

http://www.esa.int/Our_Activities/S...tta_s_grand_finale_frequently_asked_questions

Rosetta_s_planned_impact_site_node_full_image_2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ja,csak úgy robbantják fel az űr rakétákat,inkább etetni kellene őket,a kukorica mégiscsak olcsóbb lenne.


putin_facepalm_epa_photo.jpg

Ugyan miért robbantgatnák? Hacsak persze nem vették fel az iszlám hitet, aztán most hirtelen radikalizálódtak, ugye. :D De természetesen csak vicceltem a madarakkal, mivel sokkal valószínűbb, hogy valamilyen repülő rovar látható azon a "bizonyító erejű" ( :D :D ) videón.
Te komolyan képes vagy minden ilyesmit elhinni bemondásra? :O

Na itten van egy felvétel:

Párszor nézd végig, becsüld meg a kamera távolságát a rakétától (egyszerű amúgy), aztán képzeld el az optikai zoomot és az emaitti kis látószöget, ami különösen a kamerához közel lévő mozgó dolog esetén jelentős hatású. :) Bónuszfeladat, ha alaposan figyelsz, vajon hány, a "bizonyító erejű" felvételen láthatóhoz hasonló UFO-t/lövedéket/fézersugarat/fotontorpedót tudsz megszámolni az öt és fél perces felvételen. Annyit azért elárulok, hogy egynél többet láthatsz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
Azt hittem az egyik a Halo-ból a Battle Rifle orosz változatával védi az űrlényektől a helyet amíg a másik dolgozik, közben csak az olimpiai "láng".
battle_rifle_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Élő közvetítés
Párszor volt szerencsém meredek cseréptetőn, hevederrel kikötve széldeszkát festegetni úgy, hogy lógott a derekamon egy szalagcsiszoló, kalapács és szeges vödör is a festék+ecset mellett. Na az a kupolódás semmi se volt ehhez képest, pedig ott is frankó volt a látvány :D :D :D
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Tegnap lezajlott az ESA 22 tagállamában egy időben tartott Citizens' Debate. Ami egy workshoppal turbózott, alapvetően zárt kérdéses kérdőíves felmérés volt az ESA tagok honpolgárainak preferenciáit illetően. Érdekes témákat feszegettek: szuverenitás kérdése az űrben (sommás véleményem: "Azé az űr, aki megműveli - állami felügyelet mellett"), űrszennyezés (orbitális pályán keringő űrszemét, esetleges gazdasági hasznosítás kérdései), finanszírozás (magán-állami súlyok), adatokhoz hozzáférés-feldolgozás nyíltsága, ISS. Minden blokk előtt volt egy orientációs videó, ahol a témákkal kapcsolatban voltak tagállamonként gyűjtött interjúkból nézőpontok összeállítva (=utca emberét megkérdezték ezekről a témákról és idővel kb az összes lehetséges nézőpontot összegyűjtötték az értelmes-idióta listán. Becsületükre szóljon, hogy nem csak a rózsaszín masszát mutatták be), majd 6 fős csoportokban mentünk végig a kérdéseken, előbb szóban megrágva, majd egyenként válaszolgatva.
Az előzetesen kiválasztott 100 főből voltunk 90-en, kezdésnek Farkas Bertalan mesélt sajnos túl keveset, illetve voltak Skypeos körkapcsolások, de azok tényleg csak arra voltak jók, hogy igazolják a szervezők, hogy nem kamuznak az eredményekkel ("can you hear me?"). Az asztaltársaságunk remek volt, a kaja is szuper, egyedül a konferanszié volt egy hímsoviniszta pöcs (mondom ezt 1.0-ás kanként), ami nagyon nem passzolt a rendezvényhez (egy Alsóretekfalván tartott lagzihoz este 3 után talán). A helyszín nagyon jóóó volt, bár a mindenhol elhelyezett "no hate speech" szívecskéket sokan ultralibernyáknak tartották volna (túl sok 444, tudom), titkon kerestem, hátha van safe space, de nem leltem.
Szerencsére az egyik feladat úgy szólt, hogy 2016-ban kellett megterveznünk egy 2026-ban induló űrmissziót. Így konszenzusos módon indítottunk egy emberes küldetést az Európára (a Mars az ribancbolygó), amelyet egy nyomottvizes reaktoros meghajtású, ionhajtóműves, tengely körül forgó felfújható lakómodulos hajóval szolgáltunk volna ki, zacskós kaja mellé akvakultúrás moszattal és csigával (mert az null G-nél is jól tapad, meg igénytelen és frankó antennái vannak) tápláltunk volna. Pszichológiai szempontból egy macskát is vinne magával a legénység Jack McDevitt: Az ördög szeme c. könyve nyomán, továbbá azért, mert Cats in Spaaaace (Machete után szabadon). Mindennek a társadalmi hasznaiban kisé bizonytalanok voltunk, de a szokásos technológiai spillover hatások és egyéb bullshitek mellé gyorsan beírtunk egy Tom Hanks, akarom mondani Mat Damon mozit, hogy meg lehessen menteni a csávót. Megint.
YvQy5asvAU7SbtgVA

Szóval asszonnyal igazán jól éretük magunkat, köszönöm a möghívó felrakását az illetékes fórumozó kollégának!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 652
113
Ugyan miért robbantgatnák? Hacsak persze nem vették fel az iszlám hitet, aztán most hirtelen radikalizálódtak, ugye. :D De természetesen csak vicceltem a madarakkal, mivel sokkal valószínűbb, hogy valamilyen repülő rovar látható azon a "bizonyító erejű" ( :D :D ) videón.
Te komolyan képes vagy minden ilyesmit elhinni bemondásra? :O

Na itten van egy felvétel:

Párszor nézd végig, becsüld meg a kamera távolságát a rakétától (egyszerű amúgy), aztán képzeld el az optikai zoomot és az emaitti kis látószöget, ami különösen a kamerához közel lévő mozgó dolog esetén jelentős hatású. :) Bónuszfeladat, ha alaposan figyelsz, vajon hány, a "bizonyító erejű" felvételen láthatóhoz hasonló UFO-t/lövedéket/fézersugarat/fotontorpedót tudsz megszámolni az öt és fél perces felvételen. Annyit azért elárulok, hogy egynél többet láthatsz.


Szabad szemmel látszik,ahogy jobbról,nagyjából 45fokos szögből becsapódik valami a rakéta felső harmadába,lassítsd le,ha az szerinted egy madár,akkor azonnal töröllek a téli napfordulón üdvözlendők listájáról!
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 597
113
Sajnos én nem tudtam elmenni a konzultációra pedig kaptam meghívót.

OFF/

Volt egy csúnya összetűzésem, egy tróger autókereskedővel, nagyon nézzétek meg kitől, miként, hogyan vesztek használtautót. Én megjártam.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Blue Origin emeli* a tétet: a New Glenn visszatérő első fokozata akkora mint az Orbital-ATK Anterese összesen.
CsKBCT2WIAAFHSi.jpg:large

Reusable, vertical-landing booster, 3.85 million pounds (1746t) thrust Building, flying, landing, and re-flying New Shepard has taught us so much about how to design for practical, operable reusability. And New Glenn incorporates all of those learnings. Named in honor of John Glenn, the first American to orbit Earth, New Glenn is 23 feet (7 méter) in diameter and lifts off with 3.85 million pounds of thrust from seven BE-4 engines. Burning liquefied natural gas and liquid oxygen, these are the same BE-4 engines that will power United Launch Alliance’s new Vulcan rocket.

The 2-stage New Glenn is 270 feet (82 méter) tall, and its second stage is powered by a single vacuum-optimized BE-4 engine. The 3-stage New Glenn is 313 feet (95 méter) tall. A single vacuum-optimized BE-3 engine, burning liquid hydrogen and liquid oxygen, powers its third stage. The booster and the second stage are identical in both variants.

We plan to fly New Glenn for the first time before the end of this decade from historic Launch Complex 36 at Cape Canaveral, Florida. New Glenn is designed to launch commercial satellites and to fly humans into space. The 3-stage variant – with its high specific impulse hydrogen upper stage – is capable of flying demanding beyond-LEO missions. Our vision is millions of people living and working in space, and New Glenn is a very important step. It won’t be the last of course. Up next on our drawing board: New Armstrong. But that’s a story for the future.

*: Ja, mégsem.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Sajnos én nem tudtam elmenni a konzultációra pedig kaptam meghívót.
OFF/
Volt egy csúnya összetűzésem, egy tróger autókereskedővel, nagyon nézzétek meg kitől, miként, hogyan vesztek használtautót. Én megjártam.
Volt egyébként egy vicces félrefordítás a nagyon sok oldalas kérdőívben: az aszteroidabányászat és mozgatás koncepciójára próbáltak célozni azzal, hogy "lehoznak egy aszteroidát a Földre". Ezt hullámosan aláhúztam és fölé írtam, hogy ugye nem gondoljátok komolyan?! (és mivel hozzák le? egy sugárnyalábbal?)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero