Az Alfa Holdbázisnál kisebb projectbe bele se kellene kezdeni. Öltöző, angol WC és meleg konyha nélkül az egész nem ér semmit. Meg Russel doktornő nélkül.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mi a probléma? Elég csak megnézni, hogy mennyire esetlen a mozgás azokban a skaffanderekben. Arról nem beszélve, mennyire veszélyes a hold kőzet, meg a por, én nagyon nem ugrálnék. Nem beszélve egy esetleges sérülésről. Mit csinálnak majd ha megsérűl a ruha, vagy akár az asztronauta elveszti az eszméletét? Szerintem nagyon rossz dizájn.A tizen valahány méteres létrával mi a probléma? A gravitáció mindössze 1,62 m/s² . Akár még le is ugorhat az asztronauta fentről
Mi a probléma? Elég csak megnézni, hogy mennyire esetlen a mozgás azokban a skaffanderekben. Arról nem beszélve, mennyire veszélyes a hold kőzet, meg a por, én nagyon nem ugrálnék. Nem beszélve egy esetleges sérülésről. Mit csinálnak majd ha megsérűl a ruha, vagy akár az asztronauta elveszti az eszméletét? Szerintem nagyon rossz dizájn.
Lefele még csak-csak, mert elég nehéz elvéteni a Holdat, de felfelé már nem lehet ugrálni, hanem fel kell kapaszkodni azon a nyamvadt tyúklétrán az esetlen űrruhában.A tizen valahány méteres létrával mi a probléma? A gravitáció mindössze 1,62 m/s² . Akár még le is ugorhat az asztronauta fentről.
Korábban még magyarázat lehetett ezekre a kompromisszumos mindent egymásra parkoló felépítésre a hordozó rakéta rakomány befogadó képessége, de 24re már lesz bőven heavy választék, nem beszélve a Starshipről. Ezért gondolom, hogy a tervezőknek nagyobb tere van most az innovatív megoldásokra, ez az innováció látszik is a Dynetics tervén.A kőzet veszélyes, ez nem vitás. De a por ilyen szempontból pont, hogy segít a Holdat érés tompításában. A magas létra nem rendkívüli, az egyik korai szovjet Hold-leszállóegység, a Vlagyimir Cselomej nevével fémjelzett LK-700 is vagy ilyen magas lett volna (a bal oldali a leszálló konfiguráció, a jobb oldali, ami elindult volna vissza a Holdról).
Nem lett volna kicsi a Constellation program béli Altair leszálló egység létrája sem...
Szóval especiel a létra hossza szerintem pont, hogy nem komoly tényező az adott leszállóegységet tekintve.
Lefele még csak-csak, mert elég nehéz elvéteni a Holdat, de felfelé már nem lehet ugrálni, hanem fel kell kapaszkodni azon a nyamvadt tyúklétrán az esetlen űrruhában.
Korábban még magyarázat lehetett ezekre a kompromisszumos mindent egymásra parkoló felépítésre a hordozó rakéta rakomány befogadó képessége, de 24re már lesz bőven heavy választék, nem beszélve a Starshipről. Ezért gondolom, hogy a tervezőknek nagyobb tere van most az innovatív megoldásokra, ez az innováció látszik is a Dynetics tervén.
És akkor még az újra használhatóságot nem is említettük. Amiben mindkét verzió magasan veri a BlueOrigin terveit.
A Nasa értékelésében is a Dynetics vitte a pálmát, Nagyon jó minősítéssel a Technikai és a Management osztályozásakor.A BO féle megoldás legnagyobb előnye az, hogy előrehaladott, szvsz pont ezért legózták össze ilyen módon - megnézték kinek mi van kéznél. Ha 2024-re embert szeretnének juttatni a Holdra, azt ilyen áldozatok árán lehet.
Azt nem vitatom, hogy a rendszer hosszú távú alkalmazása kapcsán ez inkább hátrány, mint előny...
Gondolom mert a csillagok, bolygók Görög/Római istenek után kapták a nevüket, így az űrrel is azokra asszociált az ember, így adta magát a dolog.Árulja már el nekem valaki,hogy miért van minden űrtechnológiával/űrkutatással foglalkozó vállalat beleszerelmesedve az ógörög és római megnevezésekbe?
A Biden adminisztráció valószínűleg nagyobb hangsúlyt fektet a NASA földtudományaira, a globális felmelegedés vizsgálatára amivel lelassíthatja az ügynökség 2024es emberes visszatérését a Holdra.Ha többségük lenne a demokratáknak a szenátusban, még akár azt is el tudtam volna képzelni, hogy elkaszálják az SLS / Orion programot, hogy helyette a CCDeV-hez hasonló konstrukcióban menjen a Holdraszállás. De amíg a szenátusban republikánus fölény van, és olyan meghatározó emberek támogatják az SLS-t, mint Richard Shelby, nem számítok arra, hogy az SLS / Orion / Artemis bármiféle veszélynek lenne kitéve. Keresztbe lehet neki tenni, ahogy az Obama-adminisztráció csinálta a Constellation-programmal, de felszámolni nem fogják tudni.
Árulja már el nekem valaki,hogy miért van minden űrtechnológiával/űrkutatással foglalkozó vállalat beleszerelmesedve az ógörög és római megnevezésekbe?
A Biden adminisztráció valószínűleg nagyobb hangsúlyt fektet a NASA földtudományaira, a globális felmelegedés vizsgálatára amivel lelassíthatja az ügynökség 2024es emberes visszatérését a Holdra.
"A Föld emberi élet és biológiai sokféleség fenntartására való képességének kezelése véleményem szerint valószínűleg domináns lesz a Biden-Harris-kormány polgári űrprogramjában" - mondta Lori Garver, a NASA egykori helyettes adminisztrátora az Obama-kormány alatt november 7-én a SpaceVision 2020 konferencián.
A demokratikus platform jóváhagyta „a NASA azon munkáját, hogy az amerikaiak visszatérjenek a Holdra és túllépjenek a Marson, megtéve a következő lépést a Naprendszerünk feltárásában”, de kifejezetten nem támogatta az emberek visszatérésének 2024-es határidejét, amelyet Mike Pence alelnök 2019 márciusában jelentett be. .
"Nem ismerek senkit, aki azt gondolná, hogy 2024-ig eljutunk oda" - mondta Garver. Ez a szkepticizmus szerinte az eddigi erőfeszítésekre szánt korlátozott finanszírozáson alapul, és a 2024-es cél eléréséhez szükséges közel 30 milliárd dollár nagy részét még el kell költenie. "Nem számít, ki nyert, ez lehetetlen cél lesz."
Mások hasonló aggályokat vetettek fel. " Továbbá nincs mindig egyetértés arról, hogy mikor és milyen időkerettel kell elérnünk ezt az Artemis-célt" - mondta Maria Cantwell szenátor (D-Wash.), A szenátus kereskedelmi bizottságának rangsorolt tagja. , november 6-i beszédében a washingtoni egyetem konferenciáján . Ha ezt 2024-ig megtesszük, óriási erőforrásokra lenne szükség.”
"Úgy gondolom, hogy a 2024-es határidő kissé rossz volt, csak a nagyszabású űrprojektek történetét figyelembe véve" - mondta egy későbbi ülésen Wendy Whitman Cobb, az Egyesült Államok Légierőjének Fejlett Légi és Űrkutatási Tanszékának professzora. a washingtoni egyetem konferenciáján. "A Biden-adminisztráció egy kicsit jobban érezheti magát, ha ezt elengedi egy kicsit."
Garver azonban arra figyelmeztetett, hogy a határidő egyszerű kitolásával hosszú távon nem lehet pénzt megtakarítani.
https://spacenews.com/biden-adminis...imate-science-over-lunar-exploration-at-nasa/
+ volt próbálkozás a Nasa részéről is, hogy az űrhajósokra bízza az aktuálisan használt űrhajójuk elnevezését, így lett Snoopy az Apollo 10 hold modulja, és Charlie Brown a parancsnoki modul neve.Eredetileg korántsem annak indult, a korai rakétaprogramokban csak mellékesen voltak ilyenek, az első rakéták olyan neveket kaptak, mint Scout (felderítő), Viking vagy Redstone (amit a Redstone Arsenal katonai központ után neveztek el), de aztán jöttek a hangzatosabb nevek, mint Atlas, Thor, Jupiter vagy Titan, és a gyártók rá is kaptak erre, mivel erőt sugároztak.
Az első embert feljuttató program elnevezése eredetileg Project Astronaut lett volna, de több politikusnak sem tetszett, hogy az űrhajósokra helyezik a figyelmet, így, mivel a görög és római korszak akkor éppen reneszánszát élte (papucsos Hollywoodi filmkorszak olyan filmekkel, mint Quo Vadis, Julius Ceasar vagy Ben Hur), és a rakétáknál is már alkalmazásba voltak, a Mercury kézenfekvőnek tűnt, és erre is nevezték át.
Innentől már nem volt megállás, a Saturn például azért kapta ezt a nevet, mert a Jupiterből származtatott, és ugye Szaturnusz volt Jupiter apja. Az űrprogramban is innen kezdve rákaptak erre, és egyfajta hagyomány lett.
+ volt próbálkozás a Nasa részéről is, hogy az űrhajósokra bízza az aktuálisan használt űrhajójuk elnevezését, így lett Snoopy az Apollo 10 hold modulja, és Charlie Brown a parancsnoki modul neve.
Gondolom látták, hogy jobb ezt inkább nem kiadni, mert csak elkomolytalankodják.
Eredetileg korántsem annak indult, a korai rakétaprogramokban csak mellékesen voltak ilyenek, az első rakéták olyan neveket kaptak, mint Scout (felderítő), Viking vagy Redstone (amit a Redstone Arsenal katonai központ után neveztek el), de aztán jöttek a hangzatosabb nevek, mint Atlas, Thor, Jupiter vagy Titan, és a gyártók rá is kaptak erre, mivel erőt sugároztak.
Az első embert feljuttató program elnevezése eredetileg Project Astronaut lett volna, de több politikusnak sem tetszett, hogy az űrhajósokra helyezik a figyelmet, így, mivel a görög és római korszak akkor éppen reneszánszát élte (papucsos Hollywoodi filmkorszak olyan filmekkel, mint Quo Vadis, Julius Ceasar vagy Ben Hur), és a rakétáknál is már alkalmazásba voltak, a Mercury kézenfekvőnek tűnt, és erre is nevezték át.
Innentől már nem volt megállás, a Saturn például azért kapta ezt a nevet, mert a Jupiterből származtatott, és ugye Szaturnusz volt Jupiter apja. Az űrprogramban is innen kezdve rákaptak erre, és egyfajta hagyomány lett.
Árulja már el nekem valaki,hogy miért van minden űrtechnológiával/űrkutatással foglalkozó vállalat beleszerelmesedve az ógörög és római megnevezésekbe?
Gondolom mert a csillagok, bolygók Görög/Római istenek után kapták a nevüket, így az űrrel is azokra asszociált az ember, így adta magát a dolog.
Eredetileg korántsem annak indult, a korai rakétaprogramokban csak mellékesen voltak ilyenek, az első rakéták olyan neveket kaptak, mint Scout (felderítő), Viking vagy Redstone (amit a Redstone Arsenal katonai központ után neveztek el), de aztán jöttek a hangzatosabb nevek, mint Atlas, Thor, Jupiter vagy Titan, és a gyártók rá is kaptak erre, mivel erőt sugároztak.
Az első embert feljuttató program elnevezése eredetileg Project Astronaut lett volna, de több politikusnak sem tetszett, hogy az űrhajósokra helyezik a figyelmet, így, mivel a görög és római korszak akkor éppen reneszánszát élte (papucsos Hollywoodi filmkorszak olyan filmekkel, mint Quo Vadis, Julius Ceasar vagy Ben Hur), és a rakétáknál is már alkalmazásba voltak, a Mercury kézenfekvőnek tűnt, és erre is nevezték át.
Innentől már nem volt megállás, a Saturn például azért kapta ezt a nevet, mert a Jupiterből származtatott, és ugye Szaturnusz volt Jupiter apja. Az űrprogramban is innen kezdve rákaptak erre, és egyfajta hagyomány lett.
És ez a veretes marhaság miből jön le? Egyszerűen csak kevésbé one man show az egész.Az Apolló korszak óta csak visszafelé haladtunk. Von Braun és Koroljov bokájáig sem ér fel az azóta űrutazást mímelő banda. Azóta Musk az egyetlen valamirevaló fickó.