Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 572
26 477
113
Az eddigi legnagyobb űrszemetet engedte szabadjára a Nemzetközi Űrállomás (ISS) személyzete. A használt akkumulátotokat tartalmazó csomag 2-4 évig fog keringeni az űrben, mire lezuhan és a sűrű légkörbe érve a várakozásoknak megfelelően minden része elég.
A használt akkumulátorokkal megrakott raklapon közel egy éve szállítottak utoljára az űrállomásra nagyobb kapacitású Li-ion akkumulátorokat, amire a régieket ez idő alatt lecserélték. Japán egy új generációs teherszállítót tervezett azóta, így a régit már nem tudják használni visszaszállításra, ezért döntöttek úgy, hogy elengedik az űrben az elhasznált akkumulátorokkal.

 
W

Wilson

Guest
A Hold barlangjait vizsgálná a Európai Űrügynökség legújabb robotja kép


A Hold barlangjait vizsgálná a Európai Űrügynökség legújabb robotja​


A szerkezetet a University of Würzburg kutatócsoportja fejleszti az ESA Holddal kapcsolatos tanulmányának részeként.


A kutatókat már hosszú ideje foglalkoztatja, hogy vajon mi található a Hold felszínén, illetve milyen érdekességekre lehet bukkanni az égitest rejtett zugaiban. Utóbbi kérdésre keresi a választ az Európai Űrügynökség, avagy a European Space Agency is, amely szervezet egyik divíziója kifejezetten a Hold barlangjainak felfedezésével foglalkozik.

Az ESA a University of Würzburg szakembereivel együttműködve ebből a célból alkotta meg a Daedalus nevű szerkezetet, amely egy 46 cm-es gömb rengeteg kamerával és szenzorral felszerelve. Ezt egy holdi barlangba eljuttatva lehet felmérni a helyszín felületét, környezeti tényezőit, illetve jég maradványainak felkutatására is alkalmas a beépített mérőknek köszönhetően.


european_space_agency_screenshot_20210327150452_1_original_760x760.jpg



Dorit Borrmann, a Daedalust fejlesztő csapat tagja egy interjúban elmondta, hogy a géphez erős burkolatot készítettek, hogy minél ellenállóbb legyen, illetve a kamerákat és a szenzorokat úgy szerelték, hogy azok teljes 360 fokban legyenek képesek az adatok befogadására.

Egyelőre nincs pontos időpontja, hogy az ESA mikor küldené a Daedalust a Holdra, viszont a szakértői csapat nagyon bizakodó azzal kapcsolatban, hogy a gép majd rengeteg hasznos információval fog szolgálni a további kutatások előrehaladásának érdekében.