Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Befagyott az Antarktisz.
"...A tudós szerint a Föld mágneses mezeje megmaradt a TPW során – hisz a belső magok helyzete nem változott –, és a bolygón élő fajokat sem érintette a dolog, hisz a külső rétegek mozgása nem okozott tektonikai eseményeket, például vulkánkitöréseket, földrengéseket..."
"...A kutatók úgy találták, hogy ötmillió év alatt közel 25 fokot mozdult a bolygó felszíne..."
Ha jól értem, akkor a külső rétegek mozdultak el 25 foknyit.Azért az, hogy a Nap 25 fokkal másabb beesési szöggel világít, csak kellett, hogy gondot okozzon itt a felszínen, nem?
Úgy gondolom, hogy a cikk első, amely a mágneses pólus változásával függ össze, az tényszerű, több kutatás bizonyította, jelenleg is folyamatos.
"...A tudós szerint a Föld mágneses mezeje megmaradt a TPW során – hisz a belső magok helyzete nem változott –, és a bolygón élő fajokat sem érintette a dolog, hisz a külső rétegek mozgása nem okozott tektonikai eseményeket, például vulkánkitöréseket, földrengéseket..."
"...A kutatók úgy találták, hogy ötmillió év alatt közel 25 fokot mozdult a bolygó felszíne..."
Ha jól értem, akkor a külső rétegek mozdultak el 25 foknyit.Azért az, hogy a Nap 25 fokkal másabb beesési szöggel világít, csak kellett, hogy gondot okozzon itt a felszínen, nem?
Annak tükrében, hogy a földkéreg nem ide-oda csúszkál, hanem a tektonikai lemezek mozognak, így az Antarktisz lehűléséhez más folyamatok játszottak közre.Befagyott az Antarktisz.
Twitterről bemásolva.
A német A2-es autópályán (Magdeburg közelében) fotózták az alábbi képeket.
Szóval a németek is hozzájárulnak a SpaceX gépeihez.
Max._.
@Max9907826460
· 7h
@TeslaratiTeam Hey, I just saw this on the German Autobahn (A2 near Magdeburg) this morning. It's coming from Austria and might be heading to Hamburg or Rotterdam port. Looks like a part of a future transport vehicle for getting Starship to the launch pad. Any other ideas ?
Biztos szépen látszanak majd vele musk műholdrajai is.
A világ legnagyobb optikai távcsövét építik Chilében
Lepipálja majd a Hubble és a James Webb űrtávcsövet.www.idokep.hu
vagy a 330k ruandai...Biztos szépen látszanak majd vele musk műholdrajai is.
A ruandai ügyben lehet annyi csavar, hogy valamilyen vállalati érdek nevében járnak el az igényléssel. Hogy magának Ruandának van-e erre ipari-tudományos kapacitása (nyilván nincs), az mellékes. Aki erre a piacra anonim akar belépni, az kereshet valami lúzer országot, ahol link a szabályzás és a leeső filléreknek is örülnek, ráadásul politikailag is jól hangzik, hogy a szegény brühühü ország mekkorát fejlődik. Ha pedig bedől a biznisz, vagy bármilyen gebasz van, ők viselik a következményeket. (Oké, ez űrkonteó )vagy a 330k ruandai...
A VDNH-n lévő Űrhajózási Múzeumban láttam ennek az építéséről egy fotó sorozatot. Egy makett/prototípus készült belőle, még 2002-ben! A fotók azt mutatták, ahogyan a Bajkált nézegetik a szakemberek a gyárban. A rakéta leszálló konfigurációban volt, a saját futóművein állt a csarnokban. Nekem ez egy sokkal szimpatikusabb visszatérési/újrahasznosítási mód, mint a Musk-féle "szálljunk vissza az indítóplatformra" megoldás. Még mielőtt indulna a kórus, nem azért szimpatikusabb, mert ezt a módszert oroszok találták ki,hanem azért mert nem kell rengeteg plusz üzemanyagot felvinni és elhasználni csak arra, hogy abból a rakétafokozat visszatérjen az indítóplatformra. Hanem az üzemanyagot teljes egészében a hasznos teher űrbe juttatásának elősegítésére használhatják fel.Kár,hogy 19 év alatt nem fejezték be ennek a fejlesztését.
Esetleg a hír linkje megvan?Az orosz költségvetés,. következő három évben, 2022 és 2024 között csökkenti az űrrepülési tevékenységek finanszírozását. A csökkentés évente mintegy 16 százalék lesz.
A közlemények szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök elégedetlen az orosz űrprogram teljesítményével. Szeptember 29-én egy űripari találkozón Putyin bírálta, hogy az iparág nem teljesítette a hosszú távú célokra vonatkozó irányelveket.
Az orosz elnök azt mondta növelnie kell az orosz rakéták megbízhatóságát, és választ kell adni a következő generációs hordozórakétákra különösen az amerikai SpaceX-re.
Nem kell rengeteg üzemanyagot felvinni?A VDNH-n lévő Űrhajózási Múzeumban láttam ennek az építéséről egy fotó sorozatot. Egy makett/prototípus készült belőle, még 2002-ben! A fotók azt mutatták, ahogyan a Bajkált nézegetik a szakemberek a gyárban. A rakéta leszálló konfigurációban volt, a saját futóművein állt a csarnokban. Nekem ez egy sokkal szimpatikusabb visszatérési/újrahasznosítási mód, mint a Musk-féle "szálljunk vissza az indítóplatformra" megoldás. Még mielőtt indulna a kórus, nem azért szimpatikusabb, mert ezt a módszert oroszok találták ki,hanem azért mert nem kell rengeteg plusz üzemanyagot felvinni és elhasználni csak arra, hogy abból a rakétafokozat visszatérjen az indítóplatformra. Hanem az üzemanyagot teljes egészében a hasznos teher űrbe juttatásának elősegítésére használhatják fel.Kár,hogy 19 év alatt nem fejezték be ennek a fejlesztését.
Itt elmagyarazzak:Ha jól ertem, akkor 3 vasat tartunk a tűzben.
1. Nincs elfeledve az orosz-magyar program.
Magyar-orosz űrkutatási projektek indításáról, valamint a 2024-2025-ben a Nemzetközi Űrállomásra felküldendő magyar űrhajós kiválasztásának és kiképzésének megkezdéséről már korábban megállapodás született Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Dmitrij Rogozin, a Roszkoszmosz orosz állami űrkutatási vállalat igazgatója között.Orbán Viktor elrendelte: jön a Trabant, a közös magyar-orosz űrmisszió
Orbán Viktor magyar–orosz űrmissziós projektekben való együttműködés kialakításáról szóló megállapodás létrehozásával bízta meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert – írja a Magyar Közlöny.www.portfolio.hu
2. Van az USA progi.
Megyünk az űrbe, kijött a rendelet
Szijjártó Péter kapta a feladatot, hogy a magyar űrhajós eljusson a Nemzetközi Űrállomásra.index.hu
A magyar kormány nyáron kutatóűrhajós misszió megvalósításához kapcsolódó iparágfejlesztő intézkedési terveket is bejelentett, amelyeket a texasi Axiom Space vállalattal együttműködésben tervez megvalósítani.
Vagy ez a 2 program egymásra épül??
3. Csatlakoztunk a német - francia programhoz is.
A kormány mai határozatával felhívta a külgazdasági és külügyminisztert, illetve az általa kijelölt személyt, hogy gondoskodjon a Magyarország Kormánya és a német Airbus Defence and Space GmbH (székhely: Willy Messerschmitt Str. 1., 82024-München, cégjegyzékszám: HRB 107648), valamint a francia Thales Alenia Space (székhely: 26 Avenue Jean Francois Champollion – 31100 Toulouse, cégjegyzékszám: 414725101-00037) űripari vállalatokkal kötendő stratégiai együttműködési megállapodások, kormány nevében történő aláírásáról.