Ebből csak az derül ki számomra, hogy te vagy a csőlátó!Azt akartam mondani, hogy ha az EU a csőlátó USA- seggnyaláson kívül nem nagyon képes semmire. Fel, a meleg sz@rig.
Ez nem teljesen pontos! Nyilvánvalóan fontosak az emberes küldetések, és egyre több figyelem irányul is rá, de sok esetben az ember mint tènyező csak eszköz és nem cél.Az űrkutatás egyik legfontosabb területe az emberes küldetések. Amiben jelenleg még mindig az oroszok a legmegbízhatóbbak.
Az pedig, hogy jelenleg az oroszok megbízhatóbbak lennének mint az USA semmi nem támasztja alá.
Jól hangzó üres duma!Több lábon állás lenne, több ismeret az űrhajósoknak.
Mi az a több ismeret amit szerinted egy űrhajós kiképzesben megkapsz az Oroszoktól de az Amerikaiaktól nem? PláNe, hogy az alap kiképzés ítt az Eu-ban zajlik.
Több lábon állás is üres duma, az a mennyiségű űrhajós melett amit jelenleg az EU küld.
Az amerikaiaknak más az érdekeik-szükségleteik mint nekünk itt az Eu-Ban, és mint valószínüleg 2025 körül befejeződik az Orosz szerepvállalas az ISS-ben, olyan hosszú együttműködésre ők sem számíthatnak. Ezt az ülés cserét a szükség szülte, az EU nem szorul rá ilyen kényszer megoldásra.Továbbá itt nem csak egy hely visszaadásról van szó, hanem egy hosszabb távú programról.
Részlet a spacejunkie.hu cikkből:
„A Roszkoszmosz és a NASA megállapodást írt alá az integrált személyzet orosz és amerikai űrhajókon történő repüléséről. A megállapodás Oroszország és az Egyesült Államok érdekeit szolgálja, és elősegíti az együttműködés fejlesztését az ISS program keretében, valamint a világűr békés célú feltárását és az arra célzó projektek hatékony megvalósítását! A megállapodás célja annak biztosítása, hogy egy orosz vagy amerikai űrhajó indításával vagy jelentős késleltetésével összefüggő vészhelyzet esetén legalább egy Roszkoszmosz űrhajós és egy NASA űrhajós jelenléte az ISS fedélzetén biztosított legyen, valamint az orosz és az amerikai szegmenst szolgálja ki”– írta a Roszkoszmosz.
A várakozásoknak megfelelően a NASA űrhajósa, Francisco Rubio, Szergej Prokopjev és Dimitrij Petelin űrhajósokkal együtt indul majd a Szojuz MSz-22 fedélzetén, amely a tervek szerint szeptember 21-én indul a kazahsztáni Bajkonuri Kozmodrómról. Ezenkívül a NASA űrhajósa Loral O’Hara, Oleg Kononyenko és Nikolai Chub űrhajósokkal együtt repül majd a Szojuz MSz-23-on, amely küldetés jövő tavasszal indul."
Senki nem mondta, hogy ingyen vinné, ne próbáld kiforgatni a szavaim légyszives'!Az amerikaiak egyébként ingyen viszik az ESA űrhajósokat? Nem hinném.
Szegény oroszokat basztatta a csúnya Nyugat és csak ezért emeltek árat! Röhejes érvelés!Nem kellett volna b@sztatni az Orosz Űrügynökséget, akkor lehet, hogy vékonyabban fogna a toll.
Én meg továbbra sem látom okát miért kellene az Orosz raketákra helyet vennünk?!Tehát továbbra sem látom annak értelmét, hogy az ESA politikai okokból elzárkózik az orosz űrhajókkal való repüléstől.
Tűl sok politikát látsz bele, ami eltakarja előled a realitásokat!Az amerikaiakat nem zavarja ebben a kérdésben a háború. Megint az akarja a legkeményebb amerikai hazafit játszani, aki nem is amerikai, az ESA, akiknek sok mindene van, csak éppen saját személyszállító űrhajója nincs.
Érdekes mód a mi doktor miniszterelnök úrunk is az SpaceX-re vette a jegyet a jövő Magyar űrhajósának nem pedig a cimbi Putyin szójúzra!