VDV (Légi desszantos erők - Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Csak átfutottam a cikket. Mintha az ezrednek 100 halottjáról irnànak. Ez azèrt nem a megsemmisûlès szerintem, de mèg csak nem is rendkivûli vesztesèg egy ilyen kockàzatos bevetésen.
Kréta esetében a veszteségek 40% körűl voltak, ha jól emlékszem.
Ha rosszul èrtelmezem a cikket, akkor bocs. Felejtsètek el, amit irtam.

? A cikkben ott is van, hogy nem megsemmisülés csak súlyos veszteség. Itt nekem inkább az érdekes ahogy utánamentek.
BMD-4 és hasonlóan páncélozott eszközökkel minden bevetés kockázatos. Főleg ha ledobnak mélyen úgy, hogy miután földetértél már szór is az Ukrán tüzérség vagytok 200an és ki kéne tartani egy hetet miközben 10.000+ Ukrán katona van 20kmes körzetben és nincs air support. Sztem egy kezemen meg lehetne számolni hányan élték túl abból a dalban lévő kb 200ból.

és ez így sorozatban. Én értem Szíriában arabok ellen jól ment a VDVnek de Ukrajnában ami van az sorozatos Kréta. Ukránok lemészárolják az orosz elitet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 235
76 789
113
? A cikkben ott is van, hogy nem megsemmisülés csak súlyos veszteség. Itt nekem inkább az érdekes ahogy utánamentek.
BMD-4 és hasonlóan páncélozott eszközökkel minden bevetés kockázatos. Főleg ha ledobnak mélyen úgy, hogy miután földetértél már szór is az Ukrán tüzérség vagytok 200an és ki kéne tartani egy hetet miközben 10.000+ Ukrán katona van 20kmes körzetben és nincs air support. Sztem egy kezemen meg lehetne számolni hányan élték túl abból a dalban lévő kb 200ból.

és ez így sorozatban. Én értem Szíriában arabok ellen jól ment a VDVnek de Ukrajnában ami van az sorozatos Kréta. Ukránok lemészárolják az orosz elitet.
Ki mondta, hogy nem volt léģi támogatás? Pont az ellenkezőjéről számoltak be.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 623
55 103
113
? A cikkben ott is van, hogy nem megsemmisülés csak súlyos veszteség. Itt nekem inkább az érdekes ahogy utánamentek.
BMD-4 és hasonlóan páncélozott eszközökkel minden bevetés kockázatos. Főleg ha ledobnak mélyen úgy, hogy miután földetértél már szór is az Ukrán tüzérség vagytok 200an és ki kéne tartani egy hetet miközben 10.000+ Ukrán katona van 20kmes körzetben és nincs air support. Sztem egy kezemen meg lehetne számolni hányan élték túl abból a dalban lévő kb 200ból.

és ez így sorozatban. Én értem Szíriában arabok ellen jól ment a VDVnek de Ukrajnában ami van az sorozatos Kréta. Ukránok lemészárolják az orosz elitet.
Aggódsz hirtelen értük? :)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 061
13 433
113
Megbízható orosz SpN forrás: Nyugati MD 2. (Pszkov) és 16. (Tambov) dandárból 2000 harcos volt küldve Ukrajnára. Harc Hostomelben, Harkovban, Iziumban és most Szlovjanszkban. Ezek a csapatok az állományuk 90%-át elvesztették halotakban és sebesültekben. A Pszkov egységnek a legnagyobb veszteségei vannak. A csapatváltás első kísérlete kudarcot vallott.

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 061
13 433
113

Légi háború Ukrajna felett, avagy "Háromágúval medve ellen"

Második rész / A repülőtér túl messze van.​

2022.08.17 Radim Špalek

A második világháború „Market Garden” légideszant hadműveletéről szóló, jól ismert 1977-es film címének kezdő parafrázisa az Ukrajnában zajló konfliktus egyik kulcsfontosságú találkozásához vezet el bennünket. A következő sorok nem kívánnak kimerítő képet adni erről az eseményről, mivel jelenleg még az összes rendelkezésre álló információ független értékelése és ellenőrzése sem lehetséges. Azonban továbbra is érdekesnek tartom felhozni ezt az ambiciózus orosz légimobil hadműveletet, amelynek az volt a feladata, hogy elfoglalja a Hostomel repülőteret kb. Kijevtől 10 km-re északnyugatra, aminek a későbbiekben a légideszant erők (VDV) elit egységei által történő főváros megszállását, a rendszerváltást és az Orosz Föderációnak alárendelt bábkormány felállítását kellett volna lehetővé tenni.

https://czechairforce.com/news/letecka-valka-nad-ukrajinou-aneb-s-trojzubcem-proti-medvedovi-2-dil/
HU google fordítás (valamiért nem biztos hogy mukodni fog):
https://czechairforce-com.translate...tr_sl=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc