Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 995
57 201
113
Nincs rálátásom ezekre az adatokra, de Tcat nem olyan rég kicsit utánanézet és egy elég érdekes dolgot tapasztalt.
A kommentek nagyobb részét a biztpol generálja, viszont a látogatottság nagyobb része a hadtechnél van.
Szóval van egy csendes többség, akik nem szólnak hozzá a fórumhoz de őket a hadtech érdekli a biztpol kevésbé.
A biztpol topikban meg van egy zajos kissebbség, akik nagyon pörögnek, viszont a látogatók rájuk kevésbé kíváncsiak.
Ami számomra fontos ebből, ha a biztpol topikból elkezdem kitakarítani azokat az emberkéket, akik lényegében hozzá sem szólnak a hadtech témákhoz és gyakorlatilag szítani a gyűlöletet járnak oda, meg durcizni, alapjában véve nem ártok a fórum összlátogatottságának.
Amig a humor topikot nem szüntetitek meg, nem bànom :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Már régóta olvasom a fórumot, de most regisztráltam mert megelégeltem azt amit látok,ezért úgy érzem ki kell mondani amit mind gondolunk, és nem örülnék, ha a fórum egy "Blikk" szintű médiummá degradálódna. Eddig csak az "U....." féle "alternatív" szólamok meg voltak tűrve. Ezzel részben egyet is értek addig amíg a hazukságokat: Lásd: nyári képek téli bizonyítékként, stb. szíves lenne törölni a moderátor, (Mivel Ez A Dolga!) és nem hülyeségekkel foglalkozni, mint egyes indulatosabb kijelentés miatti aránytalan és egyoldalú megtorlások.
Tudom nehéz pártatlan lenni, de ha nem képes mindkét felet megfelelően moderálni, akkor tessék lemondani a tisztségről, amig még megvan a becsülete. Nem mindenkit magáraharagítani.
Mert így kiürülnek a hírhozók, és csak 1db propagandista marad a végére, meg 2-3 szerencsétlen olvasó. (magyarul tönkremegy a fórum.)
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült. De úgy érzem finoman fogalmaztam, és hiánypótló lett az írásom.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 029
19 407
113
amióta a biztpol halott heti ~10 percre csökkent az oldalon töltött időm. A mobilnetes összforgalmam 8x-osara nőtt. Aranyaiban kb. 1/1000-ere csökkent a htka használatom időben. További jó takarítást!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 393
56 145
113
Megjegyzem,nem értem ki az,aki miért hagyja magát felközösülni xy kommentjétől,ha szerinte hazudik,hát hazudjon,ha nem neked szól ne vedd komolyan,felesleges a (szerinted) trollokat etetni,legyen nekik fényesség,úgysem tudod őket meggyőzni,hagyd a csába őket,és az élet szép lesz. :rolleyes::D
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
A pénteken felmerült dolgokra fogok érdemben én is reagálni,d e így éjjeli 1 órakor nincs erőm belekezdeni, szóval majd valamikor szombat folyamán.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
A tegnapi nap terméséből beidézek pár komment részletet, amik alapján úgy globálisan minden érdeklődő olvasónak válaszolnék.

Anno pengeélen táncolt a BIZTPOL rész, mert olyan szinten mocsár lett, hogy az oldal gazdáit is zavarta. Azzal hagyták meg, hogy minden gáz ellenére néha azért vannak hasznos infók is.

Az ugye megvan, hogy a kevesebb néha több? Az Air Power blogon és itt is volt egy futóbolond. Gyárotta a kommentek, nőtt az oldal látogatottsága, de a flémtől jobb lesz egy topik, mert csak tombolnak egyesek...?

Persze, egyetértek. De ugyanakkor továbbra is fenntartom, hogy a BIZTPOL is sok látogatottságot hoz, plusz a két dolog, a hadtech meg a biztpol kiegészítik egymást. Megfelelő színvonal esetén persze. Múltkor, amikor próbáltam arra célozni, hogy egy BIZTPOL-osnak (egy diplomatához hasonlóan) illene tudnia legalább 3 idegen nyelven is a BIZTPOL szakmaiságának növelése volt a célja. (Ahogy hadtechben kell a fizika, a biztpolban kellenek az idegen nyelvek.)

Abban egyetértek, hogy a BIZTPOL és a haditechnika tetszik, nem tetszik de kapcsolódik egymáshoz. Azzal is maximálisan egyetértek, amit haubagoi írt, miszerint a nem kocsmaszintű biztpolhoz bizony kellenek alapok. Egyrészt nyelvismeret, hogy a sok dezinfóból, propagandából, több szemszöget összevetve kihámozhasson az ember épkézláb dolgokat, másrészt alap haditechnkai ismeret is - szintén az egyértelmű hüleségek kikerülése miatt.

Nehéz ügy ez, mert az oldal profilja a HT, soha nem is lesz más. Ugyanakkor ahogy molni is írta volt már, hogy pengeélen táncolt a biztpol és az igazat megvallva azóta is amolyan megtűrt dologként tekintek rá, annak ellenére, hogy nyilván vannak benne hasznos dolgok is, amikért kár lenne. Amivel saját magatoknak használni tudnátok az az, hogy ne egy útszéli szakadt késdobáló szintjén mozogjanak a BIZTPOL bizonyos kényes topicjai, hanem emeljétek a szintet. A moderátor persze takarítgat, de leginkább önszabályozással tudnátok hosszabb távon megoldani, hogy ne egy mocsár legyen a biztpol topicok egy része.

Megmondom őszintén az sem használ a kategóriának, hogy az ilyen, szinte mindig a BIZTPOL részben történő moderálás miatt kialakuló csörtékkor megy a nekem címzett sírás-rívás, hogy gonosz, egyoldalú moderátor így, meg úgy, meg hogy ha nem lenne a BIZTPOL mennyit visszaesne az oldal.

Nekem ez nem hiányzik, az ilyenkor 1-2 nap alatt lezavart válaszokra elpazarolt időt, energiát tudom ám másra is fordítani. :) Másrészt a BIZTPOL forgalom elillanása esetén is nyugodtan aludnék, nem a forgalom hajhászása az oldal célja és nem is ebből élünk.

Persze, egyetértek. De ugyanakkor továbbra is fenntartom, hogy a BIZTPOL is sok látogatottságot hoz

Igen, valóban elég sokat, de nem a fórum forgalmának domináns részét, nem ezek a legkelendőbb témák. Mindamellett ha olyan szinten tudna mozogni a BIZTPOL, mint amit írtál is, hogy kéne, nem is lenne gond.

Tehát jó lenne, ha lassan kezdenétek valamit magatokkal, mert a végén gondolok egyet és a napi BIZTPOL betevőért mehettek bokiékhoz, aztán üssétek ott egymást... :)

Persze, tudom, hogy nem mindenki véleménye egyezik meg Molni véleményével, viszont ő az egyik legnagyobb tekintély (jogosan vagy alaptalnul, de ez van) a HTKA-n, tehát joggal feltételezem, hogy véleménye nagyban tükrözi a szerkesztőség és a moderátor értékítéletét is.

Elfelejtetted, hogy seperc alatt kitiltottak az osszes biztpol topikbol.

Ez is elő szokott jönni, de molni nincs kivételezett helyzetben. Példul ahogy zeal írta is, nagyon gyorsan ki lett bannolva a BIZTPOLból, mert a temperamentumával összeegyeztethetetlen volt egyszerűen. Illetve azt se feledjétek, hogy molni többször is kapott hosszabb-rövidebb totális, teljes fórumról kitiltást, mikor még nem számolt 20-ig kommentelés előtt. Sőt, eddig talán Ő kapta a leghosszabb bant: fél évet.

-----

Kérdés, kérés, javaslat a szokott módon jöhet, amint lesz jelenésem igyekszem is reagálni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75
M

molnibalage

Guest
Nehéz ügy ez, mert az oldal profilja a HT, soha nem is lesz más. Ugyanakkor ahogy molni is írta volt már, hogy pengeélen táncolt a biztpol és az igazat megvallva azóta is amolyan megtűrt dologként tekintek rá, annak ellenére, hogy nyilván vannak benne hasznos dolgok is, amikért kár lenne.
Na tessék...

címzett sírás-rívás, hogy gonosz, egyoldalú moderátor így, meg úgy, meg hogy ha nem lenne a BIZTPOL mennyit visszaesne az oldal.
Mack. és te is megerősítetted most már, hogy ez nem lenne igaz.

Másrészt a BIZTPOL forgalom elillanása esetén is nyugodtan aludnék, nem a forgalom hajhászása az oldal célja és nem is ebből élünk.
Felsejlik itten egy jövőkép. :)

Tehát jó lenne, ha lassan kezdenétek valamit magatokkal, mert a végén gondolok egyet és a napi BIZTPOL betevőért mehettek bokiékhoz, aztán üssétek ott egymást... :)
A BIZPOL topik egyetlen előnye, hogy a technikai topikokból ki lehet tenni az oda nem illő tartalmat. Csak akkor meg pont az van, amit fent írtam, gumiszoba jellege van.

Ez is elő szokott jönni, de molni nincs kivételezett helyzetben. Példul ahogy zeal írta is, nagyon gyorsan ki lett bannolva a BIZTPOLból, mert a temperamentumával összeegyeztethetetlen volt egyszerűen.
Nem tudom, hogy honnan veszik egyesek, hogy én kivételezett helyzetben lennék. Ezek szerint soha nem olvasták az impresszumot?

Illetve azt se feledjétek, hogy molni többször is kapott hosszabb-rövidebb totális, teljes fórumról kitiltást, mikor még nem számolt 20-ig kommentelés előtt. Sőt, eddig talán Ő kapta a leghosszabb bant: fél évet.
Hosszabb volt ban. 2015 áprilisában volt asszem úgy, hogy előtte 3 hónap volt. 2015-ben talán összesen 1,5 hónapot kommentelhettem.

Mondjuk ez alapján vicces, hogy egyesek sokszor úgy indítanak kommentet egy válaszban az enyimére, hogy "hazudsz". Engem ennek töredékéért raktak ki hónapkora...
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Már régóta olvasom a fórumot, de most regisztráltam mert megelégeltem azt amit látok,ezért úgy érzem ki kell mondani amit mind gondolunk, és nem örülnék, ha a fórum egy "Blikk" szintű médiummá degradálódna. Eddig csak az "U....." féle "alternatív" szólamok meg voltak tűrve. Ezzel részben egyet is értek addig amíg a hazukságokat: Lásd: nyári képek téli bizonyítékként, stb. szíves lenne törölni a moderátor, (Mivel Ez A Dolga!) és nem hülyeségekkel foglalkozni, mint egyes indulatosabb kijelentés miatti aránytalan és egyoldalú megtorlások.
Tudom nehéz pártatlan lenni, de ha nem képes mindkét felet megfelelően moderálni, akkor tessék lemondani a tisztségről, amig még megvan a becsülete. Nem mindenkit magáraharagítani.
Mert így kiürülnek a hírhozók, és csak 1db propagandista marad a végére, meg 2-3 szerencsétlen olvasó. (magyarul tönkremegy a fórum.)
Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült. De úgy érzem finoman fogalmaztam, és hiánypótló lett az írásom.
Teljes mértékben egyetértek veled.
A regisztrálásom 2. indoka ez. Az 1. meg nem más, mint boki kitiltása. Semmit nem változott a viselkedése, így érdekes összekapcsolást vélek felfedezni a kitiltása és az ukránok által, újra elindított háború között. Boki hozta a friss híreket a történésekről, de a kitiltása ezt ellehetetlenítette, így ulippónak lett átadva a terep, és mindez a moderátor teljes támogatásával történt meg. Ulippo jóval nagyobb tetteket követ itt el, mint azt boki teszi. Az is éerdekes számomra, milyen összetartás is van a tagok között, mivel nem olvasható tőlük olyan beírás, amiben az áll, hogy felháborodnak a történtek miatt, és elítélik a moderátor ezirányú magatartását, és követelik boki visszaengedését. De, sajnos, mára ilyenné vált a magyar nép IS. magamista, másokkal semmit nem törődő, de érdekes módon, vele szemben, azért követelőző tud lenni, míg ezt visszafelé már nem tűri attól el!

Elnézést, hogy véleményeztem, mert mára ez lett a trendi:
A populisták győznek, mert hazudnak. A hazugság meg mindig szebben szól, mint az igazság.
A birkák meg az után szaladnak arra felé, ami szebben szól. Ha beleszólsz, hogy: Mit csináltok, baeg!?
Jön a válasz, hogy te vagy a hülye, mert nem látod, hogy a többi is ezt csinálja.

Ma már nem szabad gondolkodni, más lenni, mint a többi, mert, mit fognak akkor a körülöttünk levő emberek mondani...jajaj, az egész utca ellenem fog beszélni. Inkább kiközösít a komplett család is, ismerősök is, közösségek is, ha nem úgy beszélsz, mint ők!!
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
Tudsz szamokat mutatni a topikok nezettsegerol?

Arányokat szívesen mondok. Kerekített értékek Google Analytics adatok alapján, kisebb eltérések adódhatnak, de alapvetően ez a tényállás:

htka-oldalletoltes-eloszlas-201701.png
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Érdeklődnék, hogy a #2772 számú beírásom előzménye (#51958), miért maradt ott, ha a válasz át lett ide helyezve, mert ide tartozik? Így szét lett szedve két egybefüggő beírás, ami azt mutatja ott, hogy arra nem reagált senki.