Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Ez a Haditechnika 60% vs. Biztpol 40%, igen csak valótlan adat íg, mert a haditechnikai rész, több alfórumból áll, mint a Biztpol.

Már miért lenne valótlan?

Ki fogom nyirni Mackensent. :) Tegnap akkorat vetitett a "gumiszoba" alacsony latogatottsagat illetoen, meg hogy majd ezert milyen veres tisztogatast rendez. (Picit atkoltottem. :D).

Én mondtam neki :D De csalóka ám, a végeredményben azért nem olyan jelentős a biztpol. Bár nem is mondtam hogy nem tesz hozzá bőben az oldalletökltésekhez.

Az oldalletöltéseket a szír és ukrán topic jellege simán pörgeti akár kevés olvasóval is: statisztikából látszik, hogy a szír és ukrán topic nem azok, amikben egyszerre hosszabb időt töltenek a látogatók. Benéznek, megnézik mi az újdonság, posztolnak esetleg és huss, már mennek is el. Vannak olyan HT topikok, ahol lazán 2-3x több időt töltenek a látogatók.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Csak érdeklődnék, hogy ez a gumiszoba jelzőzés, miként is elfogadott? Igencsak komoly sértegetése mindazoknak, akik azon topikokba járnak a nézeteikről beírni. Én sem hiszem, hogy el kéne tűrjem szó nélkül a bolondnak mondásomat. Vagy, igen?
túl érzékenyek és sértődékenyek vagytok
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Azért valótlan, mert több részleg van az egyikben, mint a másikban. Nem azonos a darabszám tartalomra, hogy így összevethető és kimutatható legyen, mert az olvasatom szerint, a Fórum letöltés adataiból van így kimutatva. Legalábbis, szerintem, és a matek ismeretemre hagyatkozva.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Azért valótlan, mert több részleg van az egyikben, mint a másikban. Nem azonos a darabszám tartalomra, hogy így összevethető és kimutatható legyen, mert az olvasatom szerint, a Fórum letöltés adataiból van így kimutatva. Legalábbis, szerintem, és a matek ismeretemre hagyatkozva.
lehet, hogy a ht. alrészen több a topik, de azt is nézd meg abból mennyit használnak, sztem van olyan amire évek óta nem nézett rá senki, azt meg akkor fölösleges belevenni, akár tetszik akár nem Tcat is leírta, hogy bezony, a ht ami még viszi itt a prímet, ami nem meglepő, hisz ez az oldal fő profilja
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
túl érzékenyek és sértődékenyek vagytok
Talán, nem a személyemmel, hanem a beírt tartalommal kéne foglalkozz. Nem? Tévedni emberi dolog, és köszönet jár azért, ha az logikusan korrigálva van. De, érdekes lenne a korrigálás, ha az azt jelentené, hogy nekem is olyannak kell legyek, mint neked. Azaz, nem lehetek semmiféleképpen más nézetet valló.
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
lehet, hogy a ht. alrészen több a topik, de azt is nézd meg abból mennyit használnak, sztem van olyan amire évek óta nem nézett rá senki, azt meg akkor fölösleges belevenni, akár tetszik akár nem Tcat is leírta, hogy bezony, a ht ami még viszi itt a prímet, ami nem meglepő, hisz ez az oldal fő profilja
Az is beletartozik az összlétszámba a kimutatásnál, mivel nincs jelezve sehol a bontása egyik részlegnek sem. Legalább is, az én értelmzésem ez.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Abban egyetértek, hogy a BIZTPOL és a haditechnika tetszik, nem tetszik de kapcsolódik egymáshoz. Azzal is maximálisan egyetértek, amit haubagoi írt, miszerint a nem kocsmaszintű biztpolhoz bizony kellenek alapok. Egyrészt nyelvismeret, hogy a sok dezinfóból, propagandából, több szemszöget összevetve kihámozhasson az ember épkézláb dolgokat, másrészt alap haditechnkai ismeret is - szintén az egyértelmű hüleségek kikerülése miatt.

Ezzel egyetértek.

Nehéz ügy ez, mert az oldal profilja a HT, soha nem is lesz más. Ugyanakkor ahogy molni is írta volt már, hogy pengeélen táncolt a biztpol és az igazat megvallva azóta is amolyan megtűrt dologként tekintek rá, annak ellenére, hogy nyilván vannak benne hasznos dolgok is, amikért kár lenne. Amivel saját magatoknak használni tudnátok az az, hogy ne egy útszéli szakadt késdobáló szintjén mozogjanak a BIZTPOL bizonyos kényes topicjai, hanem emeljétek a szintet. A moderátor persze takarítgat, de leginkább önszabályozással tudnátok hosszabb távon megoldani, hogy ne egy mocsár legyen a biztpol topicok egy része.

A fő BIZTPOL topikok színvonala sajnos eléggé visszaesett egyrészt stabil tagok távozásával a 2016 augusztusi változások kapcsán, másrészt ŕendszeresen író-friss híreket hozó tagok aktivitásának csokkenése kovetkeztében . A moderátor hiába " takarítgat" , ha nem azt takarítja amit kell(nem objektív) . Pont ez miatt vannak a kellemetlenségek. Ezért is csokkent a biztpol látogatottsága 2013,2014(csúcson),2015-hoz viszonyítva.

"Tehát jó lenne, ha lassan kezdenétek valamit magatokkal, mert a végén gondolok egyet és a napi BIZTPOL betevőért mehettek bokiékhoz, aztán üssétek ott egymást..."
:)

Szivesen látunk mindenkit, kivéve Ulippót ! :)
http://biztpol.hungarianforum.net/
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Talán, nem a személyemmel, hanem a beírt tartalommal kéne foglalkozz. Nem? Tévedni emberi dolog, és köszönet jár azért, ha az logikusan korrigálva van. De, érdekes lenne a korrigálás, ha az azt jelentené, hogy nekem is olyannak kell legyek, mint neked. Azaz, nem lehetek semmiféleképpen más nézetet valló.
mint mondtam, túl érzékenyek vagytok, ez a hsz. is példa rá, nem a személyeddel foglalkozik, lévén többesszámban írtam és valszeg nem vagy hatökör, az más kérdés, hogy te hozakodtál megint elő vele, így neked ment a válasz
egyébként senki nem írta, hogy legyén olyan mint én, hál istennek, belőlem egy is túl sok
nincs mit korrigálni, a legtöbb szakfórumon, a nem a fő profilhoz tartozó témákat gyakran illetik gumiszoba névvel, ez nem a degradálás jele, csak annak szól, hogy a tartalma nem a fő sodorba tartozik
és továbbra is tartom amit írtam, túl hisztisek vagytok néha, megy itt a forradalom a moderálás, Mack, molni miatt meg boki kitiltása miatt, meg ulippo miatt folyamatosan, elég ha mindenki elolvassa mit írt Tcat a #2769-esbe, aztán vagy tetszik neki vagy nem, egyelőre még ő/ők a főnök
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Azért valótlan, mert több részleg van az egyikben, mint a másikban. Nem azonos a darabszám tartalomra, hogy így összevethető és kimutatható legyen

Végeredmény szempontjából teljesen mindegy a topicok mennyiségbeli eloszlása. Ilyen arányban töltöttek le oldalakat, voltak kíváncsiak bizonyos témákra az olvasók.

Mennyiség vs. minőség vonalat nem boncolgatva, szimplán a nyers oldalletöltési - nem is egyedi olvasó - adatokat nézve tehát az a tényállás, hogy ugyan szénné pörög a szír és ukrán események miatt a biztpol, de így is "csak" 40%-ot tud elérni. De ebben azért olyan nagy meglepetés nincs, ez alapvetően mindig is egy HT oldal volt.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Jelezve van, hogy mennyi abból a látogatott, vagy sem? Nincs!

Egyéb kérdés? :)
felőlem verheted a tamtamot, de attól még a többség itt a ht-re kivácsi, nem a szír és ukrán topikokra
amúgy se értem mit pörögsz, van 11hsz-ed, túl sokat még nem raktál hozzá biztpolhoz ez alapján, kivéve, ha ez új nicked, szóval akk. nem mindegy számodra a látogatottság?
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
felőlem verheted a tamtamot, de attól még a többség itt a ht-re kivácsi, nem a szír és ukrán topikokra
amúgy se értem mit pörögsz, van 11hsz-ed, túl sokat még nem raktál hozzá biztpolhoz ez alapján, kivéve, ha ez új nicked, szóval akk. nem mindegy számodra a látogatottság?

Viszont sok látogató a biztpolon keresztul találta meg a HTKA-t , ezáltal jutottak el a haditechnikához. Voltak évek amikor a biztpol volt a látogatottabb. PL 2014-ben.
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
mint mondtam, túl érzékenyek vagytok, ez a hsz. is példa rá, nem a személyeddel foglalkozik, lévén többesszámban írtam és valszeg nem vagy hatökör, az más kérdés, hogy te hozakodtál megint elő vele, így neked ment a válasz
egyébként senki nem írta, hogy legyén olyan mint én, hál istennek, belőlem egy is túl sok
nincs mit korrigálni, a legtöbb szakfórumon, a nem a fő profilhoz tartozó témákat gyakran illetik gumiszoba névvel, ez nem a degradálás jele, csak annak szól, hogy a tartalma nem a fő sodorba tartozik
és továbbra is tartom amit írtam, túl hisztisek vagytok néha, megy itt a forradalom a moderálás, Mack, molni miatt meg boki kitiltása miatt, meg ulippo miatt folyamatosan, elég ha mindenki elolvassa mit írt Tcat a #2769-esbe, aztán vagy tetszik neki vagy nem, egyelőre még ő/ők a főnök
Talán, a személyemmel való foglakozás az is, ha arról írsz, hogy: túl érzékenyek és sértődékenyek vagytokl Engem is minősítettél így, az meg a személyem minősítése, így a személyemmel való foglakozás. Gumiszobába a hülyéket, elmeháborodottakat teszik, így ekképpen értelmezendő a jelzőzés! Ahogy olvasom a topikokban a moderátori beírásokat, nem tűri meg az ilyen beszólásokat.
Ha kérhetném, egyes szám 2. személyben írtan fogalmazz felém, és ne többesszám 2. személyben. Én sem használok veled szemben többest, akár sejtem, akár nem, hogy nem vagy egyedüli ezzel a nézettel.
Érdekes, hogy az utolsó mondatok utasítás arra, miként kell viselkednie itt az embereknek. Maradj meg annál, hogy ki így, ki meg úgy viselkedik -átnéz rajta vagy megjegyzést fűz hozzá-, és ezt mindenkinek el kell fogadnia, ha azzal az illető nem szeg szabályt! Ne akard úgy használni a Fórumot, mintha tükörszobában ülve diskurálnál. Mert jelenleg, így teszel.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
T

Törölt tag 1526

Guest
Oldalváltás egy topikon belül már oldalletöltésnek számít? Netán már egy frissítés is +1 oldalletöltés? Ha egy ember egy nap hússzor megnézi ugyanazt az oldalt és ötször frissít rajta minden alkalommal az már +100?

Így egy tucat rezidens több oldalletöltést tud generálni egy nap mint amennyit 500 látogató a híroldalon. Lehet, hogy a biztpol topikok valós látogatottsága még annál is sokkal kevesebb mint amennyit a statisztika sugall.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Viszont sok látogató a biztpolon keresztul találta meg a HTKA-t , ezáltal jutottak el a haditechnikához. Voltak évek amikor a biztpol volt a látogatottabb. PL 2014-ben.
tény, de azok maradtak is főleg a biztpolnál, valszeg a másik oldal van többségben amúgy ezen a téren is, évek óta olvasom meg kommentelem az oldalt, akkor még nem volt biztpol az fix, nincs is vele gond, hogy van, de a színvonal mindig nagyon hullámzó volt ott, szerintem egyetértünk, hogy manapság megint elérni látszik a mélypontot
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
felőlem verheted a tamtamot, de attól még a többség itt a ht-re kivácsi, nem a szír és ukrán topikokra
amúgy se értem mit pörögsz, van 11hsz-ed, túl sokat még nem raktál hozzá biztpolhoz ez alapján, kivéve, ha ez új nicked, szóval akk. nem mindegy számodra a látogatottság?
Ez a kezdet, igencsak egy moderálatlanra mutat rá.Mi az, hogy mit pörgök itt? Milyen jogon engeded meg magadnak velem szemben ezt a stílust? meg egyébként, van valamilyen szabályzat arra, hogy mettől lehet olyan tartalmat beírni, ami királyságodnak megfelel? Nem olvastam, de szívesen veszem, ha erre rámutatsz, mert akkor tudtomra jut az, mi az előírt viselkedési ranglétra! Szerintem, pattanj le a személyemről, ha nem vagy képes indokot írni, csak ilyen, velem foglalkozó tartalmakat!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Csak érdeklődnék, hogy ez a gumiszoba jelzőzés, miként is elfogadott? Igencsak komoly sértegetése mindazoknak, akik azon topikokba járnak a nézeteikről beírni. Én sem hiszem, hogy el kéne tűrjem szó nélkül a bolondnak mondásomat. Vagy, igen?
Eloszor mindenkinel "lefo a kave", de helyen kell kezelni a dolgokat. Bizonyos oldaltol eppen az lenne a meglepo, ha nem kezelne le a masikat. Deplorables, gumiszoba, nacionalista stb... Szerintem ezek kontraproduktivak. Es az sem hatrany, ha tud valaki nevetni magan. ;)