Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
[...] Én támogatom a "kőkemény" szakmaiságot [..]

Milyen szakmaiságot? Alig pár ember szakmája a haditechnika itt... Még a "nagy szakik" is csak hobbisták, nem "szakmabeliek". Másfelől a pszichológiai hadviselés technikái haditechnikának minősülnek? Csak azért mert nem gépek, technikák, harceljárások. Vagy ha csak a gépek, akkor a kiberhadviselés esetén a szoftverek, algoritmusok, vagy éppenséggel harceljárások? Nem kézzel foghatóak, mégis technikának minősülnek, mert számítógépekhez van köze? A pszichológiai hadviselés is számítógépeken, rádión, televízión keresztülműködik. Akkor mégis haditechnika?

Jó lenne ezeket a szabályokat tisztán lefektetni, csak miheztartás végett.

Szerintem azonban nincsnek lefektetve, mert ez a szakmai portál dolog tömény bullshit. Az egész arra jó, hogy pár beszerzés meg szép kép mellé magát tömjénezhesse pár alak.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen szakmaiságot? Alig pár ember szakmája a haditechnika itt... Még a "nagy szakik" is csak hobbisták, nem "szakmabeliek".
Talán le kellen szokni arról a nevetséges megközelítésről, hogy csak a fegyveres erőknél szolgálatot teljesítők tudhatnak bámit...
A fizika adott és annál sok "műkedvelő" kenterbe veri a szakma művelőjét is...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
"Tag: boki
Vétség: "A svédek megérdemlik a pusztulást."
Büntetés: 2 HÓNAPOS KITILTÁS"

A "megerdemli a pusztulast", pontosabban a ""megerett a pusztulasra" egy egyszeru magyar kifejezes. Szo sincs uszitasrol, gyuloletkeltesrol. Mack, beszelni magyar? o_O

Szerintem egy nemzet sem érdemli meg a pusztulást, főlet itt a fórumon nem.

Megjegyzem: Az oroszok vagy peldanak okaert a magyarok elleni uszito es gyulolkodo megjegyzesekert soha semmilyen szankcio nem jart eddig. Ez a durva...

De igen. Történetesen járt.
https://forum.htka.hu/threads/bűnlajstrom-büntetett-tagok-listája.1277/page-2#post-313894
https://forum.htka.hu/threads/bűnlajstrom-büntetett-tagok-listája.1277/#post-258033
(iti is az oroszokról volt szó)
https://forum.htka.hu/threads/bűnlajstrom-büntetett-tagok-listája.1277/page-2#post-310245
(ez meg a szerbek ellen ment)
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintem egy nemzet sem érdemli meg a pusztulást, főlet itt a fórumon nem.
A PC korszaka lejart, de mert ugyis kedvellek ezert elmagyarazom miben tevedsz. :)
Ezek csak kifejezesek, amiket nem szabad szo szerint erteni. Magyar nyelvlecke haladoknak:

Ha azt mondjuk valakinek, hogy "rohadj meg" akkor nem arra gondolunk, hogy anaerob bakteriumok emesszek fel. Lehet siman csak kozvetlenebb stilusban irigykedunk, mig mas esetekben pedig a "baszodj meg" kifejezes lehetne szinonimaja. Amit szinten nem kell szo szerint ertelmezni, mert szo sincs valamifele szexualis aktus passziv elszenvedeserol. Biztos tudod mit jelent.
A "megerett a pusztulasra" kifejezes sem felszolitas a nepirtasra. Ezt csunyan benezted. Mindossze csak annyit jelent, hogy valami nyilvanvalo hiba miatt dramai vege lesz egy tortenetnek Svedorszagban. Folosleges belemagyarazni ebbe barmi mast.
Persze mindig vannak olyanok akik eroszakot vesznek a nyelven es kikerik maguknak az ilyen kifejezeseket, de nekik meg azt uzenem, hogy "bekaphatjak". Remelem nem kell kozuluk emlekeztetnem senkit sem, hogy ezt is keretik nem szo szerint venni... Koszi!
 
M

molnibalage

Guest
A PC korszaka lejart, de mert ugyis kedvellek ezert elmagyarazom miben tevedsz. :)
Ezek csak kifejezesek, amiket nem szabad szo szerint erteni. Magyar nyelvlecke haladoknak:

Ha azt mondjuk valakinek, hogy "rohadj meg" akkor nem arra gondolunk, hogy anaerob bakteriumok emesszek fel. Lehet siman csak kozvetlenebb stilusban irigykedunk, mig mas esetekben pedig a "baszodj meg" kifejezes lehetne szinonimaja. Amit szinten nem kell szo szerint ertelmezni, mert szo sincs valamifele szexualis aktus passziv elszenvedeserol. Biztos tudod mit jelent.
A "megerett a pusztulasra" kifejezes sem felszolitas a nepirtasra. Ezt csunyan benezted. Mindossze csak annyit jelent, hogy valami nyilvanvalo hiba miatt dramai vege lesz egy tortenetnek Svedorszagban. Folosleges belemagyarazni ebbe barmi mast.
Persze mindig vannak olyanok akik eroszakot vesznek a nyelven es kikerik maguknak az ilyen kifejezeseket, de nekik meg azt uzenem, hogy "bekaphatjak". Remelem nem kell kozuluk emlekeztetnem senkit sem, hogy ezt is keretik nem szo szerint venni... Koszi!
Ah persze, persze ha én leostobázok vagy lehülyézek valakit, mert tényleg az, az persze csúnya dolog és miért nem bannolnak engem, meg mit vagyok arrogáns... Pedig ez fenti részhez képest...

Akkor kijelenthetem, hogy a HTKA idiótái puszulhatnak...? [fejvakarás]
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Szóval akkor ha ezt a kijelentést vesszük, hogy "az orosz egy eposzi szolga nép," akkor ennek semmi köze a görög mitológiához és történelemhez. És persze a szolgaságot sem kell szó szerint értelmezni, nem? Itt inkább egy olyan népet kéne elképzeljek, amely nem képes egy olyan felelős kormányzatot megválasztani, ami az érdekeit képviseli, ugye? Tehát ez a kijelentés sem érdemelt tolna büntetés.
Vagy az, hogy "kártékony retek népség....."-nek sincs semmi köze a kiskertészethez. Sem a retkekhez, sem egyébb hobbibólt termesztett növényekhez. Ugyebár egy népet nem termesztünk a veteményeskertünkben. Höhöhö, hogy is érthettem ennyire félre a dolgokat?
Hát, most erre mit is mondhatnék?
Nem győztél meg.
Amíg moderátor leszek a fórumon, csak nem rohadjon meg senki (természetesen tisztában vagyok vele, hogy sen nem aerob, se nem anaerob baktériumok nem emésztik fel virtuális avatarjának bitjeit), senki se baszodjon meg, se konkrét, sem átvitt értelemben.
A PC korszaka nem érdekel, én helyette a kölcsönös tiszelet és emberi hangnem pártján állok.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Talán le kellen szokni arról a nevetséges megközelítésről, hogy csak a fegyveres erőknél szolgálatot teljesítők tudhatnak bámit...
A fizika adott és annál sok "műkedvelő" kenterbe veri a szakma művelőjét is...

Nem rossz terelés. De talán le kéne szólni erről is.

A kérdésem az, hogy mik a szakmai témák, milyen szakma témái. Az, hogy önjelölt professzorok, vagy akadémia által felkentek osztják az észt, az nem érdekel.

A "haditechnika" nem egy jól definiált szakma. Az állandó szakmaiság emlegetése közt nem láttam, hogy milyen szakma, és annak hol vannak a határai. A laikusok sem vették a definiálására, csak azt szajkózzák, hogy a fizika törvényei alapján ők is értenek a szakmához. Melyikhez?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem az eszedért szeretnek, ugye?
Bocs, megpróbálom normálisan de ledobom tőled a láncot.

Az admin hathatós támogatásával van reklámozva a másik fórum. (Nem akarok Tcat szájába olyat adni amit nem mondott de mintha ő is támogatta volna.)
Meg tudod mondani, hogy miért lenne jó ha itt bezárna a bazár és a kifogásolt közösségnek esélye sincs áttelepülni? Ez utóbbitól ennek a fórumnak jobb lesz?
Az egy biztpolos oldal, ami itt mostohagyermek. Ez miért konkurencia? Ne linkeljünk Jane's-t, Aranysast, stb. mert konkurencia?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem győztél meg.
Dehogynem.
Tekintve a valaszodban adott igen szofisztikalt szoveget, szerintem nagyon is tisztaban vagy vele, hogy most hibaztal.
Ettol fuggetlenul nyilvan nem azt a valaszt vartam toled, amiben elismered, rohadtul be vagy feszulve Bokira es alig varod a pillanatot, hogy kitedd, de most ez sajnos melle ment, amit ciki lenne beismerni... Csak kevesen kepesek beismerni, ha tevedtek. de azert lehettel volna okosabb es kihuzhattad volna a nyakad a hurokbol. :rolleyes:

Szerintem indúlj ki abból, hogy ez egy hadtech fórum, a biztpol csak mellékes.
Az agitprophuszároknak meg lassan menniük kell. Így, vagy úgy, de menni fognak.
Azt kered szamon masokon amit magad is elkovetsz. Szerinted ki az aki a kinai topikban a tisztelt olvasokat a vonat ablakanak peremen egyensulyozo penzermevel kabit. Nem haditec, de meg csak nem is biztpol.
Biztosra veszem, hogy a eleged van a vallas temabol is, de amikor konfucianizmus temaban hozzaszolsz es kerdest teszel fel akkor pont ugyanazzal a hozzaallassal szemleled a dolgokat, mint a spammelo agitpropok, csak te ezt belulrol nem latod.
(A penzerme tuti oda volt ragasztva. :) )
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ah persze, persze ha én leostobázok vagy lehülyézek valakit, mert tényleg az, az persze csúnya dolog és miért nem bannolnak engem, meg mit vagyok arrogáns... Pedig ez fenti részhez képest...
Fenntebb azt a kifejezest hasznaltad, hogy "karomkodtal"...
De nem ez tortent. Hiaba probalod kisebbiteni a hulyeseged. Te alpari modon kikeltel magadbol, gyalazkodtal es fenyegetoztel tobbszor is. (Pedig ezek mar suroljak a btk-s hatart.) Altalaban ilyenkor meg mindig nem szokott tortenni semmi. Ez csak az a hatar amit neked at kell lepned ahhoz, hogy kicsit elkuldjenek pihenni.
A minap Joker emlekeztetett is ra, hogy te vagy az utolso aki a stilust szamonkerhetne a tobbieken. Hiaba probalta Fade kimagyarazni... Ez azon nem valtozat ami mar megtortent.
Akkor kijelenthetem, hogy a HTKA idiótái puszulhatnak...? [fejvakarás]
Szerintem ezt ne eroltesd! Nyugodtan kuldj el az anyamba, ha nem btk-s akkor teged ugysem tesznek ki. :rolleyes:
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nem az eszedért szeretnek, ugye?

Azért ez egy kicsit meredek reakció volt R0kaúr hozzászólására. Amiben egyébként tökéletesen summázva volt a helyzet.

Az admin hathatós támogatásával van reklámozva a másik fórum. (Nem akarok Tcat szájába olyat adni amit nem mondott de mintha ő is támogatta volna.)

A hathatós támogatás talán túlzás, de valóban nem tettem/teszek ellene. Igazából bokival a facebook oldalak kapcsán egyeztettünk kölcsönös osztogatást anno, mikor létrehozták a fórumukat és hozzá a facebook oldalt. Ez végül nem indult el. A biztpolos fórumukról posztok linkeléséről nem beszéltünk emlékeim szerint. És bár megkérdezhették volna, amiért nem szóltam miatta, akkor sem, mikor épp elég intenzíven tolták a fórumuk promócióját az a következő: boki egy időben küldözgetett híreket, amikért a linkelést egy kis utólagos viszonzásként könyveltem el. Ennyi :)

Amire Te emlékszel az az, hogy valóban alternatív fórumnak javasoltam azon biztpol iránt érdeklődőknek, akiknek nem tetszett a helyzet pár hónapja.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Szerintem ezt ne eroltesd! Nyugodtan kuldj el az anyamba, ha nem btk-s akkor teged ugysem tesznek ki. :rolleyes:

Szerintem meg Te se erőltesd ezt az egyenlők, meg egyenlőbbek húrt, mert igen esélyes, hogy az aktív olvasók közül molnit küldtük pihenőre a legtöbb alkalommal az évek alatt. Hoppá! :) Az hogy mostanában nem kell az annak tudható be, hogy lám tudott fejleszteni az önuralmán - na meg, hogy nem írhat a biztpolba :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and Luthero

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azért ez egy kicsit meredek reakció volt R0kaúr hozzászólására. Amiben egyébként tökéletesen summázva volt a helyzet.



A hathatós támogatás talán túlzás, de valóban nem tettem/teszek ellene. Igazából bokival a facebook oldalak kapcsán egyeztettünk kölcsönös osztogatást anno, mikor létrehozták a fórumukat és hozzá a facebook oldalt. Ez végül nem indult el. A biztpolos fórumukról posztok linkeléséről nem beszéltünk emlékeim szerint. És bár megkérdezhették volna, amiért nem szóltam miatta, akkor sem, mikor épp elég intenzíven tolták a fórumuk promócióját az a következő: boki egy időben küldözgetett híreket, amikért a linkelést egy kis utólagos viszonzásként könyveltem el. Ennyi :)

Amire Te emlékszel az az, hogy valóban alternatív fórumnak javasoltam azon biztpol iránt érdeklődőknek, akiknek nem tetszett a helyzet pár hónapja.
Tehát nincs érdekellentét, akkor meg miért gond az, ha a másik fórum itt is hirdetve van? Ez a dögöljön meg a másik tehene mentalitás az amiért nehezen tudom elfogadni a fórumtárs hozzászólását.
Az ajánlást könyveltem el szóbeli támogatásként.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az hogy mostanában nem kell az annak tudható be, hogy lám tudott fejleszteni az önuralmán - na meg, hogy nem írhat a biztpolba :)
Nem kis melo volt vele, emlekszem. De akkor sem ertem miert zavarja eppen ot a biztpol, ha nem is erdekli es nem is irhat oda. Ha csak siman ignoralna azokat a topikokat jobban jarna (mindenki).
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Dehogynem.
Tekintve a valaszodban adott igen szofisztikalt szoveget, szerintem nagyon is tisztaban vagy vele, hogy most hibaztal.
Ettol fuggetlenul nyilvan nem azt a valaszt vartam toled, amiben elismered, rohadtul be vagy feszulve Bokira es alig varod a pillanatot, hogy kitedd, de most ez sajnos melle ment, amit ciki lenne beismerni... Csak kevesen kepesek beismerni, ha tevedtek. de azert lehettel volna okosabb es kihuzhattad volna a nyakad a hurokbol. :rolleyes:

Ez most valami olyasmi, mint amikor a homofóbokat látens homoszexualitással vádolják. Minnél inkább homofóbok, lényegében annál inkább bizonyítják homoszexualitásukat.
Tehát minnél inkább bizponyítom, hogy igazam volt, annál inkább elismerem, hogy tévedtem.
Csakhogy ugyebár képtelen vagyok szembenézni a tényekkel.
stb. stb.

Azt kered szamon masokon amit magad is elkovetsz. Szerinted ki az aki a kinai topikban a tisztelt olvasokat a vonat ablakanak peremen egyensulyozo penzermevel kabit. Nem haditec, de meg csak nem is biztpol.

Óóóóóó, szóval kéne ebből is külön vagy három topik, mint az oroszból? Szerintem bőven elég egy. De ha nagyon zavar, hogy vegyes, akkor kijavítom a címét, hogy "Kína vegyes" topikra és áthelyezem a kantinba.

Biztosra veszem, hogy a eleged van a vallas temabol is, de amikor konfucianizmus temaban hozzaszolsz es kerdest teszel fel akkor pont ugyanazzal a hozzaallassal szemleled a dolgokat, mint a spammelo agitpropok, csak te ezt belulrol nem latod.

Mit számít, hogy mivel van elegem és mivel nincs? Egyszer tettem megjegyzést vallás témában, mikor valamilyen katolikos-protestáns vita alakult ki és kezdett elfajulni. Részemről folyhatott volna reggelig, ha nem durvult volna el.
Konfucianizmus meg komoly vita tárgya, hogy vallás vagy filozófia (szerintem nem vallás).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ez most valami olyasmi, mint amikor a homofóbokat látens homoszexualitással vádolják. Minnél inkább homofóbok, lényegében annál inkább bizonyítják homoszexualitásukat.
Tehát minnél inkább bizponyítom, hogy igazam volt, annál inkább elismerem, hogy tévedtem.
Csakhogy ugyebár képtelen vagyok szembenézni a tényekkel.
stb. stb.
Nem. Ez nem olyan. De persze az is lehet, hogy csak siman dinka vagy. :)
A dilidokitol pedig kerd vissza a penzt! :p
Óóóóóó, szóval kéne ebből is külön vagy három topik, mint az oroszból? Szerintem bőven elég egy. De ha nagyon zavar, hogy vegyes, akkor kijavítom a címét, hogy "Kína vegyes" topikra és áthelyezem a kantinba.
Engem nem zavar. Nem is ezt mondtam. Csak azt probaltam elmagyarazni, hogy te is ugyanazt csinalod, de ha komolyabban erdekel egy tema akkor eszre sem veszed, es maris messze jarsz a haditech es biztpol temakoroktol. Fel sem tunik neked, csak ha mas csinalja es eppen nem erdeklodsz a tema irant.
Mit számít, hogy mivel van elegem és mivel nincs? Egyszer tettem megjegyzést vallás témában, mikor valamilyen katolikos-protestáns vita alakult ki és kezdett elfajulni. Részemről folyhatott volna reggelig, ha nem durvult volna el.
Konfucianizmus meg komoly vita tárgya, hogy vallás vagy filozófia (szerintem nem vallás).
Csak egy pelda volt. Mindegy. Itt ugyis offtopik. Majd kibeszeljuk a kantinban. :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Nem. Ez nem olyan. De persze az is lehet, hogy csak siman dinka vagy. :)
A dilidokitol pedig kerd vissza a penzt! :p

Valamiért ebből "szerintem nagyon is tisztaban vagy vele, hogy most hibaztal.
Ettol fuggetlenul nyilvan nem azt a valaszt vartam toled, amiben elismered, rohadtul be vagy feszulve Bokira es alig varod a pillanatot, hogy kitedd, de most ez sajnos melle ment, amit ciki lenne beismerni..." ez jött le. Ugyebár az a gyanús ami nem gyanús.

Engem nem zavar. Nem is ezt mondtam. Csak azt probaltam elmagyarazni, hogy te is ugyanazt csinalod, de ha komolyabban erdekel egy tema akkor eszre sem veszed, es maris messze jarsz a haditech es biztpol temakoroktol. Fel sem tunik neked, csak ha mas csinalja es eppen nem erdeklodsz a tema irant.

Most az OFF-olás? Rengeteg példa van, hogy OFF lett. Volt, hogy átpakolgattam őket a megfelelő topikokba, volt, hogy kitöröltem őket de olyan is volt, hogy otthagytam stb. De büntetni senkit sem büntettem emiatt.

Csak egy pelda volt. Mindegy. Itt ugyis offtopik. Majd kibeszeljuk a kantinban. :D

Közben átpakoltam a Kína topikot a kantinba és kitöröltem előle a biztpolt.

https://forum.htka.hu/forums/kantin.94/
 
Status
Not open for further replies.