Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezzel a monitor mögötti fejdoktor és más látatlanban való méricskéléséről jó lenne most már leszokni, mert kurvára elegem van belőle...
Van egy vicc, hogy bemondja a rádió, hogy ember szembe megy a forgalommal az autópályán... Itteni produkciód alapján nem tudom, hogy ki akarna veled IRL találkozni. Humortalan és szűklátókörű, rossz modorú embernek tűnsz. Ha úgy véled, hogy ez a kép téves, akkor érdemes meggondolni, hogy miért alakult ki ez a kép rólad itt (és talán másutt is) egyesekben.

Kiirtották? Az megvan, hogy szerzők, ha nem érnek rá, akkor nem írnak? Ez nem irtás. Ez a való élet. A tartalom nem magától kerül az oldalra... Senki nem irtotta ki... Csak nincs annyi...

Esetleg nem a korábbi cikkek és hírek érdekeltek eddig sem. Akinek van nyelvtudása, az többségében össze tudta szedni eddig is ezeket technikai dolgokat, híreket, ha annyira érdekelte. A tartalom jelentős része fórum tartalom, amit nem az oldal szerzői írtak.

Attól, aki még egy hírt sem írt az oldalra. Nosza, lehet csatlakozni a szerzőkhöz...
Megpróbálom úgy leírni, hogy az egoizmusodon és a szűk látókörödön át is megértsd: Engem nem nagyon érdekelnek ezek a hírek. Nekem ebben az oldalban nem a szerzők és munkásságuk, sőt nem is a te munkásságod az igazi érték. Nekem a diskurzus, érdekes gondolatok, a fórum volt az érték, ezt a fórummotor cserék (technikailag egyre rosszabbra), az spam ellen fel nem lépő moderáció, a gumiszabályokkal dobálódzás a fórum kívánt és engedett tartalmát illetően (csak szakmai tartalom? ha igen, mi a definíció, határ?) abba beleszólást nélkülözőktől (pl. te), míg a hivatalos állásfoglalás elmaradt.

Engem az emberek érdekelnek, és a véleményük, a gondolkodásmódjuk, a különféle álláspontok egyazon eseményt, technikát, szituációt illetően. Ez az oldal annyiból volt számomra érdekes, hogy itt érdekes diskurzusok alakultak ki korábban.

Mekkora beszólás, öcsém... Attól, aki még egy hírt sem írt az oldalra. Nosza, lehet csatlakozni a szerzőkhöz...
Nem vagyok az öcséd... A stílusod továbbra is kocsmai. Amint korábban már írtam, az értékem nem egy zugfórumon levő hozzászólásaimmal (vagy cikkeimmel) mérem. Ha szerinted ezzel kevesebb vagyok nálad, csak annál kevesebb leszel a szememben.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Luthero

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az oldal szerkesztőinek, és moderátorainak hivatalos álláspontja továbbra is érdekelne, hogy mi az álláspont a fórumokon levő nem-szakmai tartalmat illetően. A szabályzat erre nem tér ki, csupán a törvényesség betartását követeli meg, és szabad kezet ad a moderációnak. Ezzel együtt egy "tattalmi iránytű" hasznos lenne, hogy egy friss regisztráló (vannak olyanok itt? Nekem úgy tűnik, hogy csak lemorzsolódik, sorvad az itt kialakult közösség) 167 oldalnyi visszajelzés és javaslat elolvasása nélkül is tudja, hogy ha egy önjelölt szakember letorkolja, hogy ez nem (elég)szakmai, menj el innét messze, (de előtte egy még csak előzetesben elérhető 9 kötetes esszégyűjteményt olvass el, és magold be a flight simulator billentyűzet kiosztását), akkor kinek is van igaza, és mit kellene tennie.
 
M

molnibalage

Guest
Van egy vicc, hogy bemondja a rádió, hogy ember szembe megy a forgalommal az autópályán... Itteni produkciód alapján nem tudom, hogy ki akarna veled IRL találkozni. Humortalan és szűklátókörű, rossz modorú embernek tűnsz. Ha úgy véled, hogy ez a kép téves, akkor érdemes meggondolni, hogy miért alakult ki ez a kép rólad itt (és talán másutt is) egyesekben.
Mondom, hogy tessék már befejezni ezt a képernyő mögüli ítélkezést. Szart sem tudsz rólam. Maradjunk ennyiben...

Megpróbálom úgy leírni, hogy az egoizmusodon és a szűk látókörödön át is megértsd: Engem nem nagyon érdekelnek ezek a hírek. Nekem ebben az oldalban nem a szerzők és munkásságuk, sőt nem is a te munkásságod az igazi érték. Nekem a diskurzus, érdekes gondolatok, a fórum volt az érték, ezt a fórummotor cserék (technikailag egyre rosszabbra), az spam ellen fel nem lépő moderáció, a gumiszabályokkal dobálódzás a fórum kívánt és engedett tartalmát illetően (csak szakmai tartalom? ha igen, mi a definíció, határ?) abba beleszólást nélkülözőktől (pl. te), míg a hivatalos állásfoglalás elmaradt.
Majd szólj, ha látsz olyan szintű fórum kommenteket, amit pl. nagyon röviden a EF MAW vs . DAS-ról írtam vagy 3-4 oldalas rittyentés a vontatott csali hullámhossz és egyéb összefügésekről. Közelében nincs ennek a többaség a fórumon. Allesmor szokott még ilyeneket írni.

Engem az emberek érdekelnek, és a véleményük, a gondolkodásmódjuk, a különféle álláspontok egyazon eseményt, technikát, szituációt illetően. Ez az oldal annyiból volt számomra érdekes, hogy itt érdekes diskurzusok alakultak ki korábban.
Most is van, csak te vagy vak...

Nem vagyok az öcséd... A stílusod továbbra is kocsmai.
Epic attól, aki folyamatosan sértegeti az embert és monitor mögül ítélsz meg... Vastag arcbőröd van.... Nagyon... Ennek töredékéért bannoltak engem 9 hónapra. És ezek után még van pofád sírni a moderáció hiánya miatt...

Pontosan az vagy, ami a nicked, igazi vérpisike.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Epic attól, aki folyamatosan sértegeti az embert és monitor mögül ítélsz meg... Vastag arcbőröd van.... Nagyon... Ennek töredékéért bannoltak engem 9 hónapra. És ezek után még van pofád sírni a moderáció hiánya miatt...
Pontosan az vagy, ami a nicked, igazi vérpisike.

Én inkább arra gyanakszom, hogy a moderátorok nem értenek veled egyet, csak nem akarják kimondani, mert hasznos vagy az oldal számára azzal, hogy helyettük gyártod a tartalmat. Elnézik a stílusod, valamennyit már javult az idők folyamán, nem vagy reménytelen eset.
 
M

molnibalage

Guest
Én inkább arra gyanakszom, hogy a moderátorok nem értenek veled egyet, csak nem akarják kimondani, mert hasznos vagy az oldal számára azzal, hogy helyettük gyártod a tartalmat. Elnézik a stílusod, valamennyit már javult az idők folyamán, nem vagy reménytelen eset.
Persze, azért vágtak ki 1, 3 majd 9 hónapra, mert egyetértenek velem...
Kapján már a fejedhez...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem unjátok még??!! Mert én rohadtul!!!!! :eek:
Egyik topiknak se az a címe, hogy milyen hasznos a HTKA-nak vagy milyen ember akár Veér István akár Molnibalage. Oldjátok meg magánban, kétlem hogy bárki ezért olvassa a HTKA-t!! :hadonaszos:
Legfeljebb ezért szokik le róla, ha nem tudtok békén maradni!! :( Hiányzik ez nektek?!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 578
25 753
113
Kéretik a segítség, mert elnéztem a betűket. Kapkodásból eredő nincsmentség. :)
Python -nak igaza van!

Az
Admiral Gorskov-osztály (Projekt 22350) forum -ból át kellene helyezni a
#139
#140

hsz-t

/helyére írni, hogy téves a besorolás/

[a #141 hsz-t meg törölni kéne vagy 2x mert észrevette. :rolleyes::)]


leírtakat a

Krivak IV fregattok (Talwar/Admiral Grigorovics-osztály/Projekt 11356) -ba .

Mert, szépek a képek, és fontosnak tartom.

Maradok tisztelettel, kelt, mint fent. :)


 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Kéretik a segítség, mert elnéztem a betűket. Kapkodásból eredő nincsmentség. :)
Python -nak igaza van!

Az
Admiral Gorskov-osztály (Projekt 22350) forum -ból át kellene helyezni a
#139
#140

hsz-t

/helyére írni, hogy téves a besorolás/

[a #141 hsz-t meg törölni kéne vagy 2x mert észrevette. :rolleyes::)]


leírtakat a

Krivak IV fregattok (Talwar/Admiral Grigorovics-osztály/Projekt 11356) -ba .

Mert, szépek a képek, és fontosnak tartom.

Maradok tisztelettel, kelt, mint fent. :)

TIPP
Ilyenkor sokkal egyszerűbb, ha rányomsz a "Moderátor értesítése" gombra és leírod ott, hogy mi a hézag.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én inkább arra gyanakszom, hogy a moderátorok nem értenek veled egyet, csak nem akarják kimondani, mert hasznos vagy az oldal számára azzal, hogy helyettük gyártod a tartalmat. Elnézik a stílusod, valamennyit már javult az idők folyamán, nem vagy reménytelen eset.
1. Nem a moderátor feladata, hogy a tartalmat gyártsa a fórumra, hanem a tagságé. Ha ezt egyáltalán feladatnak lehet nevezni.
2. Ha ez mégis így lenne, akkor a helyedben nagyon behúznám a farkamat, mert részedről még egy valamirevaló kommentett sem olvastam hadtech témában.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
1. Nem a moderátor feladata, hogy a tartalmat gyártsa a fórumra, hanem a tagságé. Ha ezt egyáltalán feladatnak lehet nevezni.
2. Ha ez mégis így lenne, akkor a helyedben nagyon behúznám a farkamat, mert részedről még egy valamirevaló kommentett sem olvastam hadtech témában.
Nem azt írtam, hogy a moderátor feladata. Mellesleg nem a tagság feladata a tartalom gyártás, hanem a szerkesztőké. A tagság kommentálja, illetve diskurál, ami néha értékes tartalmat eredményez.


Érdekelne, hogy a véleményed szerint mi a "valamire való" komment?
Én is ezt kérdeztem pár napja, de azóta sem kaptam választ semmilyen "hivatalos" tagtól, csak egy fenyegetést...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Hehh :D :D TUDTAM!!!!
Tudtam, hogy megkédrezitek majd.
Mellesleg nem a tagság feladata a tartalom gyártás, hanem a szerkesztőké.
Az oldal esetében igen, de a fórum esetében nem. Viszont ha már molinról van szó, ő sokat ír, de viszonylag ritkán.

Érdekelne, hogy a véleményed szerint mi a "valamire való" komment?

Én is ezt kérdeztem pár napja, de azóta sem kaptam választ semmilyen "hivatalos" tagtól, csak egy fenyegetést...

Gondolltam, hogy belinkelek párat, de aztán meggondoltam magam. Olvassátok minnél többet a hadtech részt és meg fogjátok találni őket.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Nem azt írtam, hogy a moderátor feladata. Mellesleg nem a tagság feladata a tartalom gyártás, hanem a szerkesztőké. A tagság kommentálja, illetve diskurál, ami néha értékes tartalmat eredményez.


Én is ezt kérdeztem pár napja, de azóta sem kaptam választ semmilyen "hivatalos" tagtól, csak egy fenyegetést...

Kedves Veér István!
Pont ezt írtad:
"a moderátorok nem értenek veled egyet, csak nem akarják kimondani, mert hasznos vagy az oldal számára azzal, hogy helyettük gyártod a tartalmat."

Többször elhangzott már (és mivel régi tag vagy, biztosan tudod), hogy a HTKA szerkesztőgárdája a hír- és cikkírást szabadidőben, hobbiként csinálja, semmi fizetséget nem kapunk ezért. Sajnos emiatt annyi hír van, amennyi szabadidőnk és energiánk megenged. Szívesen látunk mindenkit, aki megfelelő minőségű, szakmaiságú hírt fordít, cikket ír, megfelelő forrásokkal alátámasztva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szívesen látunk mindenkit, aki megfelelő minőségű, szakmaiságú hírt fordít, cikket ír, megfelelő forrásokkal alátámasztva.

Ez érdekelne, és szerintem másokat is, de jó lenne tudni, mi a megfelelő szakmaiság, és mik a megfelelő források... Ezt kérdeztem 3 napja, választ azóta sem kaptam erre.