Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
Akkor most innentől két irányban megy tovább a Kína topik, vagy a [BIZTPOL] Kína megszűnt és megy minden a Kantinba?
Át lett helyezve. Nincs kettő, csak egy.
De mivel egy rakás egyébb általános dolog is belekerül itt jobb helyen van. Ebből a témából bőven elég egy is.
 
M

molnibalage

Guest
Nem rossz terelés. De talán le kéne szólni erről is.

A kérdésem az, hogy mik a szakmai témák, milyen szakma témái. Az, hogy önjelölt professzorok, vagy akadémia által felkentek osztják az észt, az nem érdekel.

A "haditechnika" nem egy jól definiált szakma. Az állandó szakmaiság emlegetése közt nem láttam, hogy milyen szakma, és annak hol vannak a határai. A laikusok sem vették a definiálására, csak azt szajkózzák, hogy a fizika törvényei alapján ők is értenek a szakmához. Melyikhez?
A nickedhez hasonló a komment is...
Pl. képes vagyok megérteni a mozgástan alapjait, a TVC-nél látható volt, hogy a többségnek ez nem ment...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem meg Te se erőltesd ezt az egyenlők, meg egyenlőbbek húrt, mert igen esélyes, hogy az aktív olvasók közül molnit küldtük pihenőre a legtöbb alkalommal az évek alatt. Hoppá! :) Az hogy mostanában nem kell az annak tudható be, hogy lám tudott fejleszteni az önuralmán - na meg, hogy nem írhat a biztpolba :)
Zealt konkrétan néha pofánvágnám, de megszoktam már ferdítéseit és félhazugságait. Lásd azt amit konkrétam idézte Mack a kitiltás okait. Zealt ritkán zavarják a tények...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hiába.
Mindenre van válaszom.
De ekkora magas labdat ne adjal mar! Igy hogy alljak le? :)
A jo(!) valasz az lett volna, hogy "Bocs, ez mellement". Ennyivel le lehetett volna tudni az egeszet. Erre most nezd meg mi tortenik! Kinos az egesz. :p

Zealt konkrétan néha pofánvágnám, de megszoktam már ferdítéseit és félhazugságait. Lásd azt amit konkrétam idézte Mack a kitiltás okait. Zealt ritkán zavarják a tények...
Ment a like. Egy jo bunyoba barmikor beleallok, de azt kikerem magamnak, hogy en felhazugsagokkal operalnek. Igenis ki tudok talalni teljes hazugsagokat is. Ennyire azert nem kellene lebecsulni! :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Lásd azt amit konkrétam idézte Mack a kitiltás okait. ...
Nem szokta tulmagyarazni a kitiltasokat Mack, ezert ra sem neztem azokra, de a kedvedert most leellenoriztem mindet.
Igen, ezekre emlekeztem is. Azt hiszem azokban az esetekben sokkal tobbrol volt szo, mint egy "megerett a pusztulasra"-kifejezes. Ha te ezt nem igy latod akkor ebben a beszelgetesben nem tudunk tovabb lepni...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 309
13 787
113
De ekkora magas labdat ne adjal mar! Igy hogy alljak le? :)
A jo(!) valasz az lett volna, hogy "Bocs, ez mellement". Ennyivel le lehetett volna tudni az egeszet. Erre most nezd meg mi tortenik! Kinos az egesz. :p

De miért ment mellé? Szerintem nem ment mellé. Nagyon is jó döntés volt. Én ezzel le is tudtam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
De miért ment mellé? Szerintem nem ment mellé. Nagyon is jó döntés volt. Én ezzel le is tudtam.
Egyszeruen nem hiszem el, hogy te olvastad a haboru muveszetet. Miert nem hagysz tobb valasztast, valami kiutat? Irhattad volna azt, hogy meg atgondolod vagy alszol ra egyet. Ilyesmik. Aztan ott van a korrupcio. Megiscsak k-europaban vagyunk. Csak van egy olyan opcio, miszerint meg tudnalak vesztegetni. Mondjuk leirhatnank a soros tartozasod nullara. Kamatokkal egyutt nullara!!! (Ja, igen. Az aprobetus reszt el kellett volna olvasnod!) Visszakaphatnad az eleted es mindent ujra kezdhetnel... :D

Oke, befogtam. De meg kellett probalnom... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Át lett helyezve. Nincs kettő, csak egy.
De mivel egy rakás egyébb általános dolog is belekerül itt jobb helyen van. Ebből a témából bőven elég egy is.

Tehát a szar fórummotor és a szerteágazó témákra a megoldás a rossz fórumszervevezés, hisz a moderátor nem tévedhet, nem offolhat, inkább az ontokik is offá válik... Egyenlők és egyenlőbbek...


A nickedhez hasonló a komment is...
Pl. képes vagyok megérteni a mozgástan alapjait, a TVC-nél látható volt, hogy a többségnek ez nem ment...

Kit érdekel az, hogy megérted a mozgástant? A kérdés ez volt: mi a szakma tartalom. Nem az, hogy mihez értesz. Reménytelenül csak arra vagy képes, hogy azt szakózad:

DE ÉN EZT IS TUDOM!

Kérem annak a definiálását, hogy mi a szakmai tartalom, hol van annak a határa. Szakma tartalom-e, hogy egy ország prospektust olvasott/árajánlatot kért egy fegyverrendszerreről? Mi köze van ehhez annak, hogy megérti-e valaki a mozgástant? Szakmai tartalom-e a hadseregben tartott katonai morál fenntartására irányuló vezetői képzésről szóló hír?

Vagy a szakmai tartalom definíciója az, hogy Molnár Balázs tud-e fölényeskedni a témában másokkal szemben? Esetleg az, hogy Molnár Balázs ért-e a mozgástanhoz?
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero
M

molnibalage

Guest
Kérem annak a definiálását, hogy mi a szakmai tartalom, hol van annak a határa.
Ott, hogy a kijelentések nem mondanak ellent a legalapvetőbb fizikának vagy haditechnikai kultúrának. Lásd a tegnapi listát valakitől, aki AC-130-asokat és két tucat AH-64-et vízionált ide olyan önjáró löveg / hk. aránnyal, amire minden kicsit is jártas minimum a felvonja a szemöldökét, de inkább elfogja a röhögés. Ameddig ekkora szakadék van egyesek között...

Fizikánál lásd a TVC-t vagy joker totálisan fals elképzeléseit arról, hogy egy repülőgépen mitől is van felhajtóerő.

Azt, hogy akkor mik a réselt síkantenna alapvető működési eleve, IR érzékelők működési elve, stb...

A szakmaiság az, hogy legalább a múlttal és ok-okozati viszonyokkal tisztában vagy.

Vagy a szakmai tartalom definíciója az, hogy Molnár Balázs tud-e fölényeskedni a témában másokkal szemben? Esetleg az, hogy Molnár Balázs ért-e a mozgástanhoz?
Vegytiszta trollkodás. Tőled nem is számítottam másra...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Ott, hogy a kijelentések nem mondanak ellent a legalapvetőbb fizikának vagy haditechnikai kultúrának [...] A szakmaiság az, hogy legalább a múlttal és ok-okozati viszonyokkal tisztában vagy.

A szakmaiságból már haditechnikai kultúra is lett, sőt, már történelem is. Milyen jó gumicsont ez a szakmaisággal dobálódzás. Ebbe bármi belefér... Persze a felkentek nem nyilatkoztak, hogy mi is a szakmaiság, én pedig egy fogadatlan prókátorral diskurálok...

Mondjuk ha rajtad kívül ez számítana az oldal gazdáinak is, akkor szabályzatban is érintve lenne a téma, de ott nincs, mivel elég nehezen definiálható téma. Ezért is hallgatnak róla, csak te pörögsz, és próbálsz terelni mindenáron elkeseredetten, egy pontos definíció adása helyett. Anélkül viszont hivatkozni a gumiszabályra szerintem visszatetsző, és ezt használva arra, hogy másoknál különbben állítsad be a saját tartalmadat eléggé kicsinyes és öncélú. Persze neked ez, a korlátozott értve olvasási képességed miatt, melyről már fentebb tanúbizonyságot tettél, úgyis csak trollkodás. Jó nyálcsorgatást a szárnyprofilokra, mert az szakmai.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
M

molnibalage

Guest
A szakmaiságból már haditechnikai kultúra is lett, sőt, már történelem is. Milyen jó gumicsont ez a szakmaisággal dobálódzás. Ebbe bármi belefér... Persze a felkentek nem nyilatkoztak, hogy mi is a szakmaiság, én pedig egy fogadatlan prókátorral diskurálok...

Mondjuk ha rajtad kívül ez számítana az oldal gazdáinak is, akkor szabályzatban is érintve lenne a téma, de ott nincs, mivel elég nehezen definiálható téma. Ezért is hallgatnak róla, csak te pörögsz, és próbálsz terelni mindenáron elkeseredetten, egy pontos definíció adása helyett. Anélkül viszont hivatkozni a gumiszabályra szerintem visszatetsző, és ezt használva arra, hogy másoknál különbben állítsad be a saját tartalmadat eléggé kicsinyes és öncélú. Persze neked ez, a korlátozott értve olvasási képességed miatt, melyről már fentebb tanúbizonyságot tettél, úgyis csak trollkodás. Jó nyálcsorgatást a szárnyprofilokra, mert az szakmai.
Nem pörögök én semmin...
Egyébként meg ezután a komemnt után, ha én modi lennék, te kb. repülnél innen...
Veled ellentétben és több száz oldal értékes tartalmat adtam ennek a közösségnek...
Te meg kb. semmit....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 288
113
Nem pörögök én semmin...
Egyébként meg ezután a komemnt után, ha én modi lennék, te kb. repülnél innen...
Veled ellentétben és több száz oldal értékes tartalmat adtam ennek a közösségnek...
Te meg kb. semmit....

A személyes sértettséged nem indokolná szerintem, másfelől pedig jajj mi történne? Én olvastam ezt az oldalt, és nem a te tevékenységed volt a legnagyobb érték. Simán grafomán vagy (nálam is jobban, ami durva), és szakbarbár, a saját érdeklődési körödön kívüli részt értéktelennek tartod a világból, legalábbis itteni megnyilvánulásaid alapján.

Veled ellentétben én nem abban mérem magam, hogy egy internetes zugfórumon hány hozzászólást írtam, vagy hány oldalnyi hozzászólást, mégis elégedett vagyok az életemmel így is. Lehet, hogy valamit rosszul csinálsz? Ha pedig "repülök", hát majd visszatérek, ha ismét lesz mondandóm. Ha téged kitiltanának innen, az neked büntetés, mert neked számít, hogy itt elmondhassad a magadét, mert egy itteni brandet építettél fel. Nekem ez az oldal mostanra majdnem érdektelen, ami jó és szórakoztató volt benne, már kiirtották.

Maradtak a mérsékeltem érdekes hírek a beszerzésekről, és te.
 
M

molnibalage

Guest
A személyes sértettséged nem indokolná szerintem, másfelől pedig jajj mi történne? Én olvastam ezt az oldalt, és nem a te tevékenységed volt a legnagyobb érték. Simán grafomán vagy (nálam is jobban, ami durva), és szakbarbár, a saját érdeklődési körödön kívüli részt értéktelennek tartod a világból, legalábbis itteni megnyilvánulásaid alapján.
Ezzel a monitor mögötti fejdoktor és más látatlanban való méricskéléséről jó lenne most már leszokni, mert kurvára elegem van belőle...

Nekem ez az oldal mostanra majdnem érdektelen, ami jó és szórakoztató volt benne, már kiirtották.
Kiirtották? Az megvan, hogy szerzők, ha nem érnek rá, akkor nem írnak? Ez nem irtás. Ez a való élet. A tartalom nem magától kerül az oldalra... Senki nem irtotta ki... Csak nincs annyi...

A Gizikét kevered a gőzekével...

Maradtak a mérsékeltem érdekes hírek a beszerzésekről, és te.
Mekkora beszólás, öcsém...
Attól, aki még egy hírt sem írt az oldalra. Nosza, lehet csatlakozni a szerzőkhöz...
 
Status
Not open for further replies.