Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Azért ez bátor kijelentés volt annak fényében, hogy állítólag régóta jársz ide, így látnod kellett már egysmást :D
Bocsi, de miért is általánosítasz, mikor én konkrétan célozva írtam erről? Az itteni minősítésre céloztam, és ez is olvasható ki a beírásomból, mert az eredőjére ment a tartalom.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Olyat nem lehetne csinálni, hogy pl zárva lennének a Biztpol topikok, csak a legtöbbet oda író 3-4 személy (hírhozó) írhatna, tényeket, videókat, térképeket, de semmi drámát, hangulatkeltést, így kb hírfolyam lenne, nem lenne sárdobálás, gumiszoba, de tudnánk tájékozódni az adott konfliktusról.

Ilyesmin töröm én is a fejemet. Mondjuk valami olyasmi, hogy csak xy számú hozzászólás után lehessen oda is posztolni.
Nem tudom, ezt az ötletet is végig lehetne gondolni.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Olyat nem lehetne csinálni, hogy pl zárva lennének a Biztpol topikok, csak a legtöbbet oda író 3-4 személy (hírhozó) írhatna, tényeket, videókat, térképeket, de semmi drámát, hangulatkeltést, így kb hírfolyam lenne, nem lenne sárdobálás, gumiszoba, de tudnánk tájékozódni az adott konfliktusról.

Ulippo hírhozónak számít?
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
Olyat nem lehetne csinálni, hogy pl zárva lennének a Biztpol topikok, csak a legtöbbet oda író 3-4 személy (hírhozó) írhatna, tényeket, videókat, térképeket, de semmi drámát, hangulatkeltést, így kb hírfolyam lenne, nem lenne sárdobálás, gumiszoba, de tudnánk tájékozódni az adott konfliktusról.

És mi alapján lenne eldöntve ki hozhatna hírt? Főleg egy ilyen témakörnél, mint a biztpol. Nem működne.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Olyat nem lehetne csinálni, hogy pl zárva lennének a Biztpol topikok, csak a legtöbbet oda író 3-4 személy (hírhozó) írhatna, tényeket, videókat, térképeket, de semmi drámát, hangulatkeltést, így kb hírfolyam lenne, nem lenne sárdobálás, gumiszoba, de tudnánk tájékozódni az adott konfliktusról.
Friss tag erre a területre be sem teheti a lábát, majd azok irányítják az ottani nézetet, akik régóta tagok? Ez erősen diszkriminálás, mind a tagok irányába, mind a tartalom irányába.
 
M

molnibalage

Guest
Hát ez az. A Szíriai helyzet-é meg 2,558,496.

Csak ez a kettő (ukrán helyzet + szíriai helyzet) megtekintéseinek száma már 5,722,751.

Szemben mondjuk az F-35-ös topik megtekintéseinek számával, ami 80,137.
Aha. És ha mondjuk egyetlen 5. gen topik lenne? Ja, hogy akkor az önmagában 300k-s lenne... A 4. gen gépeknél csak a 10k felettivel 600k feletti megtekintés.

Ez csak két csoport, mert egy rakás másik gép és általános téma van.

Nem értem, hogy minek kell erőlködni. Ha összevonnád a HT topikokat néhányba, akkor is ekkora számokat kapnál...
... csak kurvára olvashatatlan lenne.

Megjegyzem a BIZTPOL pont ezért (is) az. Képtelenség bármit visszakeresni.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 080
113
Hát ez az. A Szíriai helyzet-é meg 2,558,496.

Csak ez a kettő (ukrán helyzet + szíriai helyzet) megtekintéseinek száma már 5,722,751.

Szemben mondjuk az F-35-ös topik megtekintéseinek számával, ami 80,137.

#1: Nem tudom, az egyértelmű-e azoknak, akik ezt hozzák fel, de ami a fórumban létszik az ugye a kezdetek kezdete óta összegyűlt megtekintés (a Google stattal szemben a botok is játszanak benne)

#2: összes HT topiknál is összeadogatod? De ki ne maradjon ám egy topic. ;) És és milyen korrekciós szorzót alkalmazol a megtekintésszámra, ha XY dátumnál újabb 1-1 HT topik? :)

#3: ezzel szemben a forgalommérésre használt Google statból lekért és kirakott adatokból szépen látszanak az arányok - még ha van is eltérés +/- némi eltérés
 

csak1nick

Member
2017. február 4.
42
57
18
Szinte csak annak számít. Nem ír sokat, inkább ukrán hivatalos híreket oszt meg. Rajta kívül még van 4-5 akinek emiatt meg habzik a szája.
Aztán vannak még kb. 3-an akik DNR híreket osztanak meg.
A megosztás egy tacepaós felület. A Fórum meg egy megbeszélési terület. Melyik vagytok lényegében? Melyik a fő irányvonal a kettő közül?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 729
5 636
113
Friss tag erre a területre be sem teheti a lábát, majd azok irányítják az ottani nézetet, akik régóta tagok? Ez erősen diszkriminálás, mind a tagok irányába, mind a tartalom irányába.

Egyrészt lehet valami rangot adni a régieknek nem? Másrészt, mostanában egyre több olyan új ember van itt, aki nagyrészt cirkuszol, hőzöng, vitatkozik....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Arányokat szívesen mondok. Kerekített értékek Google Analytics adatok alapján, kisebb eltérések adódhatnak, de alapvetően ez a tényállás:

htka-oldalletoltes-eloszlas-201701.png
Aha! Megvan már az eltérés oka!

1. Tcat adminként érdekes módon nem a fórummotor saját precíz mérőszámait használta (megtekintések száma), hanem a Google Analytics-ét.
2. A Google Analytics pedig nem a megtekintések számát, hanem az OLDALletöltések számát mérte. És mivel HADTECH oldalból több oldal van, ezért értelemszerűen az oda látogatók több oldalt néznek meg, de összeségében véve kevesebbszer.
Hiszen a 80,000-es megtekintettségű F-35-ös topik ugyanúgy EGY OLDALnak számít, mint a 3,000,000-ós megtekintettségű Ukrán helyzet topik.
Mivel az Ukrán topiknak már több mint 2600 lapja van, ezért a látogató oda-vissza lépegetve valóban kevesebb időt tölt egy-egy bejegyzés megtekintésekor, de a Google Analytics a lapok (fülek) közti ide-oda mozgást 1 megtekintésnek számolja, mert minden Ukrán helyzet lapnak ugyanaz az URL-je (https://forum.htka.hu/threads/biztpol-az-ukrán-helyzet.855) azaz egy OLDAL-nak számít.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen engedéllyel rendelkezel, hogy leKRETÉNezhetsz? Mit hiszel te be magadról???
Lényegtelen, mi és mekkora részre oszlik szét? És még te állítod magadról, hogy van eszed, és az több is egy általános sulis 3. osztályba járóénál???

Csak az ukrán topik egymaga teljesítő képessége-> Megtekintések száma: 3.164.255!!
Te figyu, csak azért regelni, hogy te is drámakirálynő legyél felesleges volt.

Ez meg az oldalt üzemeltető véleménye. Nem meglepő módon neki több esze van, mint neked...
Csak ugye nem úgy működik a valóság, hogy topicarányosan szétosztjuk a forgalmat és máris megvan a megfelelőnek ítélt eredmény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 894
47 638
113
Én sokat nem szóltam még itt hozzá azt gondolom, de ez a dolog tényleg kezd kicsit kisiklani már ahogy látom ilyen tervekkel Mac...

Akárki ne szólhasson hozzá, de Ulippo meg mint hírhozó igen? Ez szerény véleményem szerint kiváló táptalaj lesz ahhoz, hogy felfuttassa azt az oldalt, ahonnan Boki linkelget ide állandóan, gyaníthatóan nekik fogtok ezzel jót tenni. Engem nem érdekel hogy ki hova mennyit ír, biztpol és ht rovatok aránya, semmi. De az szerintem ha ezt megteszitek, itt nagy forgalom csökkenést fog generálni, s marad majd az hogy Panoz-Ulippo-Molni-és te Mac elbeszélgettek egymással. Ha ez a cél, akkor jó az irány, ha nem, akkor nem feltétlenül... Engem soha nem láthattatok sírni azért hogy xy-t ki kéne csapni innen, bárkivel eldumálgatok az ellentáboromból is, persze ha parasz vele, a sárga földig széttrollkodom, de akkor is. Nem hiszem hogy ez a jó út, hogy akkor egyre több megszorítás, mert bár a káromkodás, drámázás büntetésével egyet értettem, ez már lassan tényleg szerintem is túl lesz tolva, ha még azt is meg akarjátok majd szabni, hogy ki szólhat majd és mihez hozzá. Amíg kultúráltan beszél a többiekkel, hagy' mondja hogy Ő hogy látja. Aztán ha nem, akkor ki kell vágni.

Baráti jótanács volt a honlap vezetősége felé, segítő szándékkal.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 729
5 636
113
Ulippo hírhozónak számít?

Nagyon sokszor túltolja, de le lehetne őt csillapítani. Mindegyik oldalról össze lehetne szedni 2-3 embert. De csak ötlet volt. De szerintem Ti is látjátok, valamit kezdeni kell lassan, mert blikk szint alá süllyedünk