Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Muhahaha, ehhez tudnám hozzáfűzni, hogy már KÍNA is TVC-s gépeket vásárol :p. Nem bírtam kihagyni :D !
Nem a TVC ellen vagy mellett vagyok (szinte csak a biztpolbanszólok hozzá, de végigolvastam azt a vitát is, reagálva az állítólagos erős kontrasztra...), mindenki álláspontját érthetőnek és logikusnak véltem, egy biztos, én nem tudnék dönteni a kérdésben. De ennyi a véleményem arról, hogy a csörte a biztpol részlegen megy.
Mindenhol megy.
(Bocs, de ezt szükségesnek éreztem megosztani.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
Nem a TVC ellen vagy mellett vagyok (szinte csak a biztpolbanszólok hozzá, de végigolvastam azt a vitát is, reagálva az állítólagos erős kontrasztra...), mindenki álláspontját érthetőnek és logikusnak véltem, egy biztos, én nem tudnék dönteni a kérdésben. De ennyi a véleményem arról, hogy a csörte a biztpol részlegen megy.
Mindenhol megy.
(Bocs, de ezt szükségesnek éreztem megosztani.)
Nyilván mindenhol megy, mert előtte HT vonalon meg a mostani kiváló és csodálatos adminunkkal vívtam, RUS vs Török légierő fantazmagória szinten, az a "kinek van hosszabb botja" néven vonult be a fórum krónikájába :D.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 018
113
És előtte volt még egy Lengyelek az Oroszok ellen vita is :)
Nem, az nem volt vita, az nevetséges volt. Már arra sem emlékszem ki dobta be, de az egy fokkal volt csak komolyabban vehető, mint amikor valamelyik szakbarbár elkezdte tolni azt, hogy igazából a VVS nyugati hadseregcsoportját konkrétan a HuAF gripenjei megfognák az anyjuk hátán. Én lássa isten lelkemet, hazafi vagyok, de ezen majdnem félrenyeltem a levest :D. A lengyeles sztori ugyan ez, F-16/Mig-29 ide oda...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Nem, az nem volt vita, az nevetséges volt. Már arra sem emlékszem ki dobta be, de az egy fokkal volt csak komolyabban vehető, mint amikor valamelyik szakbarbár elkezdte tolni azt, hogy igazából a VVS nyugati hadseregcsoportját konkrétan a HuAF gripenjei megfognák az anyjuk hátán. Én lássa isten lelkemet, hazafi vagyok, de ezen majdnem félrenyeltem a levest :D. A lengyeles sztori ugyan ez, F-16/Mig-29 ide oda...

Asszem az blogen volt. Panoz pedig a román F-16-okkal verette meg egyszer az orosz légierőt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and aquarell

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 471
19 125
113
Az ukrán topicban (és a többi biztpolosban is) nem lehetne valahogy konkrétan megfogalmazni, hogy mit lehet és mit nem illetve milyen formában közzétenni? Mert jelenleg kicsit úgy tűnik, hogy kezd a moderátor játszóterévé válni a terep, azaz minden attól függ, hogy ő mit szeret és mit nem. Lehet, hogy ez csak az én hülyeségem, de szeretem az egyértelmű dolgokat. Azt viszont nagyon nem, ha egy homokozóban mindig van egy "nagyfiú" aki a saját kénye-kedve szerint tapossa el a homokvárakat...
Lehet persze ezt is "drámázásnak" felfogni, de szerintem egy világosan megfogalmazott szabályrendszer - ami mondjuk a moderátort is kötelezné - nagyban hozzájárulna a gittrágás leküzdéséhez.
(Amit pl. konkrétan rühellek, hogy amíg az egyik oldalon egy eldobott megjegyzés is kiveri a biztosítékot, addig a másik oldal részéről egy teljes népcsoport terroristává nyilvánítása meg sem karcolja az ingerküszöböt. Moderátornak csak ténylegesen oldalsemleges személy való, sztem Mac az utóbbi időben egyre távolabb esik ettől. Már bocs, ha ezzel megsértettelek, nem személyeskedésnek szántam...)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 615
5 369
113
Ezzel egyetértek.



A fő BIZTPOL topikok színvonala sajnos eléggé visszaesett egyrészt stabil tagok távozásával a 2016 augusztusi változások kapcsán, másrészt ŕendszeresen író-friss híreket hozó tagok aktivitásának csokkenése kovetkeztében . A moderátor hiába " takarítgat" , ha nem azt takarítja amit kell(nem objektív) . Pont ez miatt vannak a kellemetlenségek. Ezért is csokkent a biztpol látogatottsága 2013,2014(csúcson),2015-hoz viszonyítva.

"Tehát jó lenne, ha lassan kezdenétek valamit magatokkal, mert a végén gondolok egyet és a napi BIZTPOL betevőért mehettek bokiékhoz, aztán üssétek ott egymást..."
:)

Szivesen látunk mindenkit, kivéve Ulippót ! :)
http://biztpol.hungarianforum.net/

Köszi a linket!
 
  • Tetszik
Reactions: boki

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 628
5 351
113
Asztali gépen, Firefox böngészővel nem jelennek meg a topikokban a képek, tweetek, csak ha direkt külön oldalon nyitom meg őket. Valaki tud erre valami okosságot mondani? :)
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Asztali gépen, Firefox böngészővel nem jelennek meg a topikokban a képek, tweetek, csak ha direkt külön oldalon nyitom meg őket. Valaki tud erre valami okosságot mondani? :)

Egyáltalán nem jelenik meg semmi? Van valami közös a nem megjelenő tartalomban? (Pl minden kép a twitterről van beillesztve)
Használsz olyan pluginokat, amelyek tartalmat blokkolhatnak? (AdBlock és társai)
Módosítottál mostanában bármit a Firefox beállításain?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Töltsd fel egy ingynek fényképmegosztóra, mint pl ez:
https://postimage.io/
Miután fent van, az generál mindenféle linket hozzá.
A szövegrész menüjében a mosolygós arcocska mellett van egy "kép" ikon, ha arra kattintasz megnyílik egy kicsi ablak. Oda bemásolod a "direct link"-et amit az oldal generált.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 350
10 739
113
Az ukrán-helyzet topikból:
Hm. Ha idő hiányában kihagyom egy-két hétre valamelyik "helyzet" topik olvasását; ott mindig felgyorsulnak az események. /Fejvakarás/

Kezdek félni magamtól:
Pár napig nem néztem a HTKA-ra - benne a gondolom, a legjobban pörgő topikra - s megint elszabadult a hajóágyú.:eek:

A fórummotor váltás előtt volt beállítva a hozzászólásaimhoz a következő idézet:

"...Az ember a gondolatai elé tesz egy láthatatlan szűrőt, amit agyunk a prekoncepció hálójából szőtt. Azt hisszük, hogy vélekedéseinket a világ dolgairól a puszta logika határozza meg, és nem az előítéleteink. Sajnos ebben tévedünk, gondolatainkat ugyanis a szándékainkhoz igazítjuk...."
http://index.hu/tudomany/2012/10/16/az_ ... i_hattere/

Én azt gondolom, hogy az itt lezajlott(?) vita oka, előzménye is ez.
A moderátor is ember, tehát a prekoncepciója szerint nyugodtan kételkedhet éveken keresztül abban, hogy vesznek e kínaiak TVC-s /Kimondta; kövezés, bannolás!/ Szu-35-öt.
Szerencsére megtette, így emlékezetes és tanulságos maradt mind a kontraktus, mind annak körülményeinek kivesézése.
Szerencsére megtette, hiszen így látható, hogy kiváló vitapartner.
Márpedig vitázni csak azzal lehet, aki máshogy - akár elfogultan - lát egy hírt, egy tényt stb., mint egy másik vitázó.
Különben nem lenne vita, csak a fene nagy egyetértés, mint tetszőleges kommunista párt nagygyűlésén.

Két tanulság van számomra:

1, A moderátor sem objektív, hanem elfogult. Ez mondhatni kívánatos egyszeri fórumozóként.
Viszont moderátorként kutyakötelessége lenne egyenlő mércével mérni, de ez - nekem úgy tűnik - nem egyszer olyan, mint Besenyő Pista bá' szerint a kőolajfinomítás:
Nem sikerül neki...:(

2, Márpedig ha nem sikerül, akkor ez az a nem túl szerencsés eset, amikor tagok (munkatársak, osztálytársak stb.) közül kiemelnek valakit vezetőként, inspektorként az addigi társai felé, s nem tud az új pozíciójában elfogulatlanabb szintre lépni.
Ekkor ő ott már nem lesz hiteles,sőt szándéka nem egyszer kontra produktív lesz.

S ez nem biztos, hogy jó; lásd a végeláthatatlan, elmérgesedő vitát.
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas
Status
Not open for further replies.