Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A mészáros és sebész is hasonló mozdulatokkal, hasonló munkát végez és mindkettő lehet a szakmájának a mestere valamint szükség is van rájuk de nem hiszem, hogy bármelyikük is tökéletesen helyettesíteni tudná a másikat.
Ideje lenne megtanulni disztingválni.

Köszi. Ez nem tűnik vészesnek. Bár azt nem tudom hogy a lombikbébi-témát miért hozta össze ezzel (dehogynem, az eredendő Fideszgyűlölete miatt. :D )...
Szóval ezért messze nem érdemelt ban-t szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A mészáros és sebész is hasonló mozdulatokkal, hasonló munkát végez és mindkettő lehet a szakmájának a mestere valamint szükség is van rájuk de nem hiszem, hogy bármelyikük is tökéletesen helyettesíteni tudná a másikat.
Ideje lenne megtanulni disztingválni.

Én próbálok, eskü! :D De az én szavam vajmi keveset számít...

Grgly-nek ment. Az, hogy azóta nem megy, más tészta, de nem annak a bizonyítéka, hogy ez lehetetlen. Most eleve más a (előre deklarált) cél. :)

Nekem eddig Mack-kel sem volt gondom. Az, hogy nem volt könyörületes az oroszfanokkal, meg az "NWO-ellenzőkkel" sem, engem nem hat túlzottan meg. :)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and sirdavegd

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
A kérdés, hogy igaza volt-e:

Itt meg az a hozzászólásom, amiben források/hivatkozások is vannak a vélemény alátámasztására:
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-193#post-365026




Itt van blogen hsz-e, ami miatt ki lett tiltva:
https://forum.htka.hu/threads/kantin-magyarország.1196/page-505#post-364932

Mac meg továbbra is sunnyog a témában.

"Köszi. Ez nem tűnik vészesnek. Bár azt nem tudom hogy a lombikbébi-témát miért hozta össze ezzel (dehogynem, az eredendő Fideszgyűlölete miatt. :D )...
Szóval ezért messze nem érdemelt ban-t szerintem."

Ez a tiédre ment volna, csak nem tudom, hogy a fórummotor, vagy a véralkoholszintem volt a bűnös az elkeveredésben...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Nekem eddig Mack-kel sem volt gondom. Az, hogy nem volt könyörületes az oroszfanokkal, meg az "NWO-ellenzőkkel" sem, engem nem hat túlzottan meg. :)
Grgly válogatás nélkül ütött mindenkit, mint a répát - ha okot adott rá. A jelenlegi kínai cenzorunknak viszont vannak kis kedvencei, akiknek többet szabad, mint mindenki másnak. Már persze szerintem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Grgly válogatás nélkül ütött mindenkit, mint a répát - ha okot adott rá. A jelenlegi kínai cenzorunknak viszont vannak kis kedvencei, akiknek többet szabad, mint mindenki másnak. Már persze szerintem.

Hát, én eddig úgy láttam, hogy Mack bárkit engedett véleményt nyilvánítani (igen, akár a "közösség", vagyis a hangadók ellenében is), amíg az adott személy nem ment túl egy bizonyos határon. De most kicsit elmérte a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Hát, én eddig úgy láttam, hogy Mack bárkit engedett véleményt nyilvánítani (igen, akár a "közösség", vagyis a hangadók ellenében is), amíg az adott személy nem ment túl egy bizonyos határon. De most kicsit elmérte a dolgot.
Én pont a határsértő kilengésekről beszélek, ott megengedőbb a "szívének kedvesekkel". Nekem volt egy előzetes várakozásom vele kapcsolatban, bejött. Csak még nem járatta csúcsra a dolgot, pedig (nem titkoltan) alig várja. :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Hát, én eddig úgy láttam, hogy Mack bárkit engedett véleményt nyilvánítani (igen, akár a "közösség", vagyis a hangadók ellenében is), amíg az adott személy nem ment túl egy bizonyos határon. De most kicsit elmérte a dolgot.

Tiltott viselkedések, magatartások

A fórumon minden körülmények között tilos:

  • a trágár, sértő, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezések, szavak használata.
A Felhasználói Tartalmak trágár, sértő, fenyegető, stb. volta általában szubjektív, ennek ellenére a moderátor joga és kötelessége annak eldöntése, hogy a Felhasználók védelmében és a Szolgáltató érdekeire figyelemmel, mely Felhasználói tartalmak tekinthető ilyennek.

  • a személyeskedés, vagyis minden olyan megjegyzés használata, amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), vagy mások megítélését negatívan befolyásolhatja.

Szerintem jól döntöttem.
Továbbmenve a szigor nőni fog. Már tavaly megmondtam, hogy mi a mérce és milyen szintet vélek fontosnak elérni, csak ugyebár nem csaptam bele egyből a lecsóba és inkább a fokozatosság elvét vettem figyelembe.
Aki kíváncsi a jövőre, annak ajánlom figyelmébe, hogy máshol mi a moderálási szint:
https://sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Tiltott viselkedések, magatartások

A fórumon minden körülmények között tilos:

  • a trágár, sértő, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezések, szavak használata.
A Felhasználói Tartalmak trágár, sértő, fenyegető, stb. volta általában szubjektív, ennek ellenére a moderátor joga és kötelessége annak eldöntése, hogy a Felhasználók védelmében és a Szolgáltató érdekeire figyelemmel, mely Felhasználói tartalmak tekinthető ilyennek.

  • a személyeskedés, vagyis minden olyan megjegyzés használata, amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), vagy mások megítélését negatívan befolyásolhatja.

Szerintem jól döntöttem.
Továbbmenve a szigor nőni fog. Már tavaly megmondtam, hogy mi a mérce és milyen szintet vélek fontosnak elérni, csak ugyebár nem csaptam bele egyből a lecsóba és inkább a fokozatosság elvét vettem figyelembe.
Aki kíváncsi a jövőre, annak ajánlom figyelmébe, hogy máshol mi a moderálási szint:
https://sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/

Ez oké, de amit tarzaan linkelt, abban nem volt ilyesmi. Szerintem. Blogen csak ténymegállapított. Meg a véleményét fejezte ki a lombikprogival kapcsolatban (amivel amúgy nem értek egyet, most. Talán úgy 40-50 év múlva már igen, de akkor már ez nem is lesz kérdés szerintem). Úgyhogy most nekem úgy tűnik, hogy kicsit "túlteljesítetted a tervet".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Tiltott viselkedések, magatartások

A fórumon minden körülmények között tilos:

  • a trágár, sértő, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezések, szavak használata.
A Felhasználói Tartalmak trágár, sértő, fenyegető, stb. volta általában szubjektív, ennek ellenére a moderátor joga és kötelessége annak eldöntése, hogy a Felhasználók védelmében és a Szolgáltató érdekeire figyelemmel, mely Felhasználói tartalmak tekinthető ilyennek.

  • a személyeskedés, vagyis minden olyan megjegyzés használata, amely másokra nézve sértő lehet (különösen ami egy másik Felhasználót zavarhatja kora, neme, származása, vallása, faji, nemzetiségi hovatartozása, világnézeti meggyőződése, véleménye, élethelyzete miatt), vagy mások megítélését negatívan befolyásolhatja.

Szerintem jól döntöttem.
Továbbmenve a szigor nőni fog. Már tavaly megmondtam, hogy mi a mérce és milyen szintet vélek fontosnak elérni, csak ugyebár nem csaptam bele egyből a lecsóba és inkább a fokozatosság elvét vettem figyelembe.
Aki kíváncsi a jövőre, annak ajánlom figyelmébe, hogy máshol mi a moderálási szint:
https://sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/

Azt ugye tudod, hogy a garázdaság jogi kategóriájához hasonlóan ezek kurvára gumikategóriák. Szerintem kurvaszarul döntöttél, mér amennyiben egy döntnöktől tárgyilagosságot várunk el.

Ha neked annyira tetszik az ottani fórum moderálási szintje, menj oda fórumozni/moderálni.

Akik ide írogatnak, azoknak az tetszik, ami itt volt, mielőtt rászabadultál a fórumra.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Ez oké, de amit tarzaan linkelt, abban nem volt ilyesmi. Szerintem. Blogen csak ténymegállapított. Meg a véleményét fejezte ki a lombikprogival kapcsolatban (amivel amúgy nem értek egyet, most. Talán úgy 40-50 év múlva már igen, de akkor már ez nem is lesz kérdés szerintem). Úgyhogy most nekem úgy tűnik, hogy kicsit "túlteljesítetted a tervet".

Persze hogy nem volt. Csak gondolom nem szereti blogent, viszont szereti a hatalmát, és a kettőből ez jött ki.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Én pont a határsértő kilengésekről beszélek, ott megengedőbb a "szívének kedvesekkel". Nekem volt egy előzetes várakozásom vele kapcsolatban, bejött. Csak még nem járatta csúcsra a dolgot, pedig (nem titkoltan) alig várja. :D

Nos, ezt nem tudom... Pedig ezt az oldalt rendszeresen olvasom. De nekem eddig nem tűnt fel. Persze ez semmit nem jelent. Jó, ha bokira célzol, hát, őt én is sajnálom. De molnit is csont nélkül "kibaszták" anno, nem kis időre...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Persze hogy nem volt. Csak gondolom nem szereti blogent, viszont szereti a hatalmát, és a kettőből ez jött ki.

Ez is lehet. De nem akarok kellő alapozás nélkül rosszindulatoskodni, vagy mi. Blogen mondjuk eléggé húzós arc, kőkeményen "szociopata". De az ominózus kommentjéért nem érdemelt bant.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
A vak ember is megmondta ;)

Ez oké, de amit tarzaan linkelt, abban nem volt ilyesmi. Szerintem. Blogen csak ténymegállapított. Meg a véleményét fejezte ki a lombikprogival kapcsolatban (amivel amúgy nem értek egyet, most. Talán úgy 40-50 év múlva már igen, de akkor már ez nem is lesz kérdés szerintem). Úgyhogy most nekem úgy tűnik, hogy kicsit "túlteljesítetted a tervet".

Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz. Nincs semmi aranyos a lombikbébi "unokahúgokban", én csak a társadalmi értelemben vett szörnyeteget látom bennük a terhelt génállományuk miatt.

Kíváncsi lennék, hogy hány perc után vágták volna ki végleg egy amerikai szakfórumról, ha ott kezd bele egy ilyen okoskodásva, hogy: " ez pontosan ugyanolyan belterjesség, mint a feketéké..." stb. stb.

Ha neked annyira tetszik az ottani fórum moderálási szintje, menj oda fórumozni/moderálni.
Ott is vagyok (de nem modi). De ez a moderálási szint a szabály, nem pedig a kivétel. Az itteni állapotok a kivétel és személy szerint azon dolgozok, hogy elérjük ezt a szintetn. De Tcat is megmondta, ha nem tetszik, menj máshova. Az internet hatalmas, hidd el vannak olyan fórumok, ahol pont ez a fajta hangnem az elvárás.

Na, én megyek boki után. Léptem.
Szia.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
Status
Not open for further replies.