Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Rákattintottam a Kilépésre, erre a bejövő lapon mint Montezumá-t üdvözölt a lap, és kért, hogy lépjek be.
Jap, megeshet, de nem Montezuma alakított valamit :) Jártam már párszor én is így, hogy más userként - főleg az ugyanarról a net hozzáférésről, de más gépről ténykedő öcsém usernevén - köszöntött és ösztökélt a belépésre, miután kijelentkeztem. Mondjuk alapvetően cookie-k alapján kéne emlékezni e korábban belépett userre, de ezek szerint mókul valamit az IP címekkel is és abba törik néha bele a bicskája. Nem néztem még meg ezen részét hogyan van lekódolva. Lényeg a lényeg, hogy ez valami kissé furcsa bug.
 
M

molnibalage

Guest
Az igen rövid ideig élő váltás alatt levő kommentek elvesztek szerintem. Apropó, a kommentek számát így tudja követi a stáb? Nem volt már meg a 100 ezredik?
 
M

molnibalage

Guest
Semmiféle figyelmeztetés nincs arra, hogy PM-et kapok. Egy hét késéssel, teljesen véletlenül vettem csak észre...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nos igazából van, mert be van állítva, hogy üzenete érkezése esetén küldjön egy emailt a rendszer, de most néztem, hogy a fórum plugin alkotóinak megfontolásából felhasználói szinten ez alapból ki van kapcsolva.

Azaz globális szinten ugyan aktív, de minden usernek magának kell eldöntenie, hogy kapjon-e emailt. A profilodalon beállítható:

Fórum -> Profil -> "Options" fül -> "Receive an email when someone sends you a private message:"
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
Szerintem megint valami bejelentkezési mizéria:

yozsi88 @ 2013-03-04 16:36:03

Ez látható a címlapon, de rákattintva a fórumban már <a title="Profile" rel="nofollow">Veér István</a> néven van a hozzászólás.
 
M

molnibalage

Guest
A PM-re úgy értem, hogy a levél ikon mellett nem jelent meg szám. Nem jelzi ki, hogy kaptál valamit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Meg van nekem jelölve "Figyelés" - re néhány téma, hogy gyorsan lássam ha van ott valami új. A fórumok tetején a "Figyelés"-nél látszik is, ha van 1-2-3... új hozzászólás, de ha rákattintok, akkor a megjelenő ablakban nem mutatja, hogy melyik témákban, mintha nem is lennének új hozzászólások. Ezt csak 1-2 napja csinálja, azelőtt témánként látszott, hogy melyikben hány új van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 655
113
Nekem nagyon hiányzik a híroldalról az "aktív témák" oldalablak, amiből láttam hogy mi volt az utolsó 10 téma, amihez hozzászólás érkezett. "Az elmúlt 24 óra aktivitása"- ból elég fárasztó visszakeresni.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@Terminator

Ööö, igen, terveztük, hogy lesz ilyen fül, csak elkallódott :) Am ha be vagy jelentkezve, akkor a főoldal jobb felső sarkában levő profilablakban található "Olvasatlan hozzászólások kilistázása" link az utolsó aktív topikokhoz visz.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 655
113
Mit keres a

 


<div><a id="spSubForumIndexName42034" title="Nukleáris meghajtású robotrepülőgép/ballisztikus rakétahordozó tengeralattjárók (SSGN/SSBN) témáinak listázása" href="http://htka.hu/forum/nuklearis-meghajtasu-robotrepulogepballisztikus-raketahordozo-tengeralattjarok-ssgn-ssbn/">Nukleáris meghajtású robotrepülőgép/ballisztikus rakétahordozó tengeralattjárók (SSGN/SSBN)</a>
</div>
téma a
 
http://htka.hu/forum/katonai-repules/
 
alfórumban?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 655
113
Azt meg lehet valahogy oldani hogy ha átmásolok valahonnan valamit, a beillesztéskor elveszítse a formázási adatokat (betűméret és vastagság), de a link az link maradjon? (Az ezelőtti fórum így működött.)  
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Terminator said
Azt meg lehet valahogy oldani hogy ha átmásolok valahonnan valamit, a beillesztéskor elveszítse a formázási adatokat (betűméret és vastagság), de a link az link maradjon? (Az ezelőtti fórum így működött.)  
<!--StartFragment-->A linkeket automatikusan kattinthatóvá alakítja, így a következőt tenném: beillesztés formázatlan szövegként. Erre két módszer is van:<!--EndFragment-->

  • egyrészt a böngészők nyújtanak ilyen lehetőséget: jobb klikk a szövegmezőben -> Paste as Plain Text (vagy ilyesmi, ez épp az angol Chrome szövegezése)
  • a szerkesztőablakban az ikonsorban jobbról a 3. gomb: Beillesztés egyszerű szövegként. Az ekkor felugró ablakba másold be.
-----

Apropó: immáron működik az idézés gomb ;)
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Tisztelt szerkesztő Urak !

 Nem mintha nem volnék megelégedve az oldal napi témáival , de merészkednék beleszólni is egy kicsit .Egy kéréssel fordulok önökhöz . Konkrétan egy bizonyos gép típus ,bővebb ismertetőjének elkészítésre (mondjuk egy napi hír formájában)szeretném rávenni valamelyik a témában szakértő és vagy szimplán lelkes hírszerkesztő urat .

Azzal az indokkal csupán , hogy engem ez nagyon érdekelne és sajnos hiányos angol tudásom miatt nem nagyon tudok elég infót begyűjteni róla Magyar nyelven. Sőt ,más nyelven se nagyon találok , de lehet csak rossz helyen is kerestem.

 

A típus a Lengyel hadiipar egy újabb termékcsaládja , az ANDERS. Wiki link: http://en.wikipedia.org/wiki/WPB_Anders

 

Konkrétan egy általános típus leírásra , gondolok ami tartalmazza a különböző változatokat , esetleg aktuális árait , hová ajánlja a gyártó az egyes típusokat , mit tudnak a konkurensekhez képest , egyáltalán miért született ez a típus család , mi helyett fogják alkalmazni , túlélőképessége , védettsége, milyen piaci ár-érték aránnyal bírhat , és bármi ami fontos lehet ???

 

Tudom hogy ez nem kis feladat és nem kis kérés , de csak abban bízom hogy adtam egy jó tippet és lehet amúgy is volt tervben egy ilyen cikk.

 

Nem tudom mennyire általános dolog ez a fórumozó felhasználói kívánság műsor , de gondoltam teszek egy próbát...

 

Előre is köszönöm , és várom a válaszukat !
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 716
113
Keresek róla még anyagot, lefordítom és átküldöm neked. OK?
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Nagyon köszönöm urak !
sf-laugh.gif


 

Annyit segíthetek amit találok külföldiül , hogy belinkelem alapnak...

 

http://www.army-technology.com/news/newspolish-army-start-anders-tank-production

http://www.armyrecognition.com/poland_polish_tanks_heavy_armoured_vehicles_uk/anders_120mm_light_tank_expeditionary_technical_data_sheet_specifications_description_pictures_video.html

http://defstrat.com/exec/frmArticleDetails.aspx?DID=278

http://snafu-solomon.blogspot.hu/2012/08/anders-light-tank-going-into-production.html

http://www.military-today.com/tanks/anders.htm

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/2915582/posts

http://www.polishforums.com/news-politics-4/new-polish-light-tank-anders-48075/
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valami hely kéne ahová berakjuk az elkészült fordításokat. A wikis kész, szerintem nyiss a típusnak egy külön topikot.
 
Status
Not open for further replies.