Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A főoldalon levő cikkek hozzászólásai ahogy bekerülnek egy-egy topikba a fórumba (több cikké is ugyanabba a topikba, ha egy témakörbe tartoznak), ugyanúgy a fórumba is megjelenhetne egy lista (mondjuk a hozzászólások mellett) azokkal a cikkcímekkel, amiknek a hozzászólásait az adott topik tartalmazza.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
Hozzászólások írásakor a "Hivatkozás beillesztése" ablak méretét növeljétek már meg a duplájára.
 
M

molnibalage

Guest
Valami nagy gáz van. Hol enged hozzászólni a motor, hol nem. Egyes topikokban nem működik az válasz sem az idézés gomb.
 
M

molnibalage

Guest
Az idézés funció használatakor néha csak az idézett szöveg jelenik meg, de nem idézet buborékban. A komment többi része meg szimplán nem látszik. Az Irán topikban két ilyen komment is van.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, az utóbbi két hétben tényleg belassult még FF alatt is. Néha nem megy el a komment. IE8 alatt meg random nem enged néha idézni vagy hozzászólni.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Tisztelt Szerkesztők!

Az utóbbi időben már megszoktam, hogy az oldalon ilyen-olyan reklámok, termékismertetők jelennek meg. Mára ezeket természetesnek veszem. Azonban engedtessék meg, hogy a Scientology.org reklámját a HTKA szellemiségétől teljesen idegennek és károsnak tartsam az olvasótábort többségében olvasó fiatal nemzedék számára. Ezzel az erővel Joszif Sztálint vagy Adolf Hitlert is reklámozhatnák oldalaikon.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@Littlejohn

A reklámokat nem mi rakjuk ki, hanem a Google reklámhálozata válogatja ki randomra, illetve a google fiókjába bejelentkezett felhasználó esetén célirányosan az adott felhasználóra.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Behh, már megint megjelennek ilyen hirdetések? Mindenesetre most a scientology.org|com|net címekre mutató hirdetések blokkolva lettek.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
molnibalage said
Nem, az utóbbi két hétben tényleg belassult még FF alatt is. Néha nem megy el a komment. IE8 alatt meg random nem enged néha idézni vagy hozzászólni.
Röviden: egy rakás szarnak bizonyult a mostani fórum plugin, legszívesebben felrobbantanám... Funkciókra egyáltalán nem rossz, "mindössze" működés szempontjából ótvar retek. Rettenetesen belassult tőle minden. És furcsa módon tényleg egyre lassabb...

Igazából van egy meglehetősen jó alternatíva, amit már teszteltünk - tudja azt amit ez és tényleg gyors. És azzal a kommentszámmal is gyors, ami most a HTKA mögött van. Továbbá pár kattintással átemelhető bele minden - még a privát üzenetek is.

Mivel az említett fórum tényleg jól működik az eddigiek alapján a váltás célravezető. Mert ez így most rettenet.

Mondjuk egy kisebb fejvakarás azért van :)

Mint majdnem az összes WordPress-el együttműködni tudó fórum esetében gyárilag ez is csak azt tudja, hogy minden hírnek külön topikot nyit a fórum adott részében. (A mostaniban azért lehet több hírt egyetlen topikra irányítani, mert megpatkoltam, hogy tudjon ilyet.)

Értelemszerűen a legjobb megoldás az lenne, hogy ezt is megpróbálni megmoddolni, hogy tudjon egy már meglévő topikra hírt társítani. Erre nem volt eddig időm, de talán most már lesz. Sőt, kell is hogy legyen, mert ez a mostani helyzet sebességügyileg kezd egyre tarthatatlanabb lenni tényleg. 

Sikeres moddolás esetén ugyanaz lenne a helyzet, mint most: a hírek alatt megjelennének a kommentek és hozzá is lehetne ott is szólni, nem csak a fórum topikban.

-----

A fentebb említett fórum wordpress felének megmoddolása mellett van amúgy 2 alternatíva is:

#1: a hír végén lenne egy link a kapcsolt topikra, a hír alatt nem jelenne meg komment, azokat csak a topikban lehetne olvasni (kb. mint a prohardveréknél)

Ez azért nem feltétlenül szerencsés, mert nagyon sokan nem olvassák a fórumot, ők a hírek alatt szeretnék olvasni a kommenteket, éppen ezért esetleg:

#2: a hír végén lenne link a kapcsolt topikra, DE megjelennének a kommentek is. Ugyanakkor hozzászólni csak a fórumtopikból lehetne. (Tudom, ez sem nyerő bizonyos szempontból.)

 

-----

Bárminemű változtatás előtt több aktív olvasónkat is ráeresztenénk tesztelni. Szóval ezen 3. alkalommal már minden szempontból rendben lévő produktum kerülne az olvasócsapat elé :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
Szerkesztők, segítsétek az olvasókat, ne offtopik témákokhoz kössétek be a híreket!

 

Az új "rendszerben" hozzászoktam hogy a cikkhez tartozó fórumrészben releváns hozzászólások vannak. Ezért nagyon zavar hogy néhány hírt (szerintem) rossz topikkal kötöttetek össze. Szerintem így kellett volna:

 

A levegőből is elköszönt a kecskeméti bázisparancsnok -> [HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

 

Újra piacra dobják a MiG-eket -> [HUN] Mikojan-Gurevics MiG-29 "Fulcrum"

 

Elpazarolt ajándék – Mendemonda az Ex-NDK helikopterekről -> [HUN] Mil Mi-24 "Hind"  (esetleg Helikopterbeszerzés)

 

Helikopterjavító bázis létesülhet Magyarországon -> Helikopterbeszerzés

 

Ehelyett atomenergiáról szóló vitát kell olvasnom a Biztonságpolitika/Magyarország topikban, releváns hozzászólások után kutatva.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Sziasztok!

Firefox 20.0.1 alól már két napja nem tudok írni a fórumba. Bejelentkezni enged, de a válasz gombra hiába kattintok, semmi se történik. Most kipróbáltam Chrome-mal és sikerül írnom is. Lehet, hogy ez is a fent említett új plugin következménye? 

Üdv,

      Atta
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Most már Firefox-szal is tudok hozzászólást csinálni. Mintha kicsit gyorsabban töltődnének be az oldalak. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Szerintem csak megszoktad, hogy ennyire lassan töltődnek be :) Viszont amit megfigyeltem a napokban vagy az elmult héten, hogy a Firefox soha nem áll le az oldal betöltésével. Eddig ilyen nem volt. Tehát behozza az oldalt, betölt mindent és látszik, hogy még dolgozik és dolgozik és dolgozik. Mintha folyamatosan frissítené, de nem frissíti, csak egyszerűen valamit tölt megállás nélkül. Mindegy, hogy a főoldalon vagy a fórumban vagyok, ugyanaz.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A HTKA facebook oldalára feltöltött képek közül a két legfrissebbet ahol az oldal jobb oldalán láthatjuk, ott sokszor kétszer ugyanazt a fotót mutatja, függetlenül attól, hogy ha rákattintok, akkor két külön oldalra visz és különböző képeket láthatunk. Nem mindig csinálja ezt, de még nem jöttem rá, hogy mitől függ.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
:) Nos, valóban lehet, hogy már hozzászoktam a lassúsághoz, de most tényleg gyorsabb. :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Igencsak jó hírem van! :)

Ma este volt egy kis időm foglalkozni a fórum ügyével. Történetesen a beharangozott új rendszerrel. Mint pár hozzászólással feljebb írtam az volt a gond, hogy úgy tűnt, hogy nem támogatja azon lehetőséget, hogy 1-1 hírhez manuálisan kiválasztott topic legyen társítva. Ma kiderült, hogy mégis tudja ezt "gyárilag". :)

A kavarodás ott volt, hogy ennek a fórumnak alapvetően semmi köze az általunk használt WordPress-hez, DE mivel bármilyen oldalba beágyazható, így annak sincs akadálya, hogy a wordpress-szel szépen együttműködjék. Sőt, a fórum fejlesztőinek a részéről van is egy wordpress plugin, ami pont ezt könnyíti meg. Ebben többek között beállítható, hogy a hírek kommenteléséhez is a fórumot használja. Igen ám, de csak azt lehet megadni, hogy az egyes híreknek mely fórum kategóriában nyisson topikot, azt már nem, hogy adott topikot ágyazzon be a hír alá.

Itt készültem el rá lelkiekben, hogy megint hegeszteni kell. Szerencsére ma belefutottam, hogy igazából erre semmi szükség, lévén támogatja gyárilag tetszőleges topiknak bárhova történő beágyazását! Csak a wordpress pluginbe ez nincs belekódolva... :) De az univerzális beágyazókóddal minden további nélkül elérhető, hogy tetszőleges topik legyen behúzva. Egyelőre csak futtában tesztelve, de úgy tűnik, hogy nagyon frankón működik!

Még van pár teendő, amit nem részletezek, mert technikai vonal, ám ez azt jelenti, hogy hamarosan elkezdjük a tesztelését egy szűkebb körrel. Majd egy nagyobb körrel.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Technikailag minden kész. A tesztelés előtt azonban még egy fontos lépésként a külcsínt meg kell reszelni, hogy nagyjhból úgy nézzen ki, mint a mostani.