Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Tisztelt szerkesztoség,

ma délben 15 percig nem tudtam elkuldeni egy hozzászolást a Haditechnikai kvízjáték-ba.Muszáj volt kijelentkeznem a Mozillábol,másik dolog, hogy ez a topic nekem igen lassan nyitodik é a hozzászolások is igen lassuak. Nem tudom, hogy ez mitol lehet, azért mert nem Mo-rol írok?

Másik dolog, hogy Windovs Phone-rol (Nokia Lumia 900) nem tudok bejelentkezni  a HTKA-ba, Hiába írom be a jelszot nem reagál...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nekem is megállt a fórum ma kb 10-15 percre, és egyre lassabb amikor működik is. Valamit nagyon rosszul kezel a rendszer.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
Meg is vannak számlálva a napjai.  Az új verziót hozó Block 5.2 kapcsán a fórum arculati megjelenésének átemelése zajlik, minden más kész.

Tudjuk, hogy a mostani ótvarul, időnként már-már használhatatlanul működik, de kell még egy kis átfutási idő. (Jövő héten már elkezdjük az átállítás előtti tesztelést.)

Igyekszünk, elhihetitek :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 579
76 466
113
Már elküldtem az adóbevallásomat, de eszembe jutott: nektek fel lehetett volna ajánlani az adóm 1%-át?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Sajnos csak humanitárius célokra felajánlott tömegpusztító fegyvereket áll módunkban elfogadni :)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 034
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: HTKA Block 5.2 - változások jönnek
:( Eljött a nagy cenzor ideje...Éreztem, hogy egy bizonyos témában felfejlődö egészséges és hazafias gondolkozás kibontakozása végett előbb utóbb globalizálva lesz a fórum :(
Ez olyan mai magyar média-trendi...Egyébként sok sikert a HTKA-nak és alkotóinak,az egyik legtartalmasabb haditechnikai weblapra szerintem méltán lehetnek büszkék! :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@arcas

Félreérted. Szimplán arról van szó, hogy szeretnénk megőrizni az oldal eredeti célkitűzését, mégpedig a hazai haditechnikai újságírás kibővítését és e köré egy közösség építését, de ebbe nem fér bele a biztonságpolitikai vonal ilyen mértékű térnyerése (főleg úgy, hogy a haditechnikai témák rovására megy, mint ahogy említve lett a közleményben). Ezért döntöttünk a beavatkozás mellett (a magyar, román, trianon topik azért lett csak kiemelve, mert itt volt leginkább jellemző a "több topikban ugyanaz folyik" effektus).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 487
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: HTKA Block 5.2 - változások jönnek
Tisztelt Adminok,
két kérdésem/kérésem lenne hozzátok off-topik ügyben:
Az első az UFO off topik. Ez nem egy pörgős topik, viszont néha vannak olyan új hírek, amik ide bekerülnek. Ezen topik sorsa mi lesz?
A másik az atomenergetikával foglalkozó topik. Ez az oldal témájától már nagyon eltér, viszont szerintem hasznos információkat tartalmaz a téma iránt érdeklődő közösség számára. Ezen topik várható sorsa felől szintén érdeklődnék.
Az én kérésem az, hogy ezen két topik maradjon életben, hiszen nehezen vádolhatók azzal, hogy a haditechnikai témájú topikok elől "szívnák" el a közösséget.
Továbbá az USA/Oroszország/Nagy sakktábla topikok megtartásának nagyon örülök.
Üdvözlettel: FIP
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: HTKA Block 5.2 - változások jönnek
Mindez történt azért, mert biztonságpolitikai témában mindenkinek van valami véleménye (kezdetleges vagy mélyreható), ehhez nem kell behatóbban ismerni a haditechnikát, maximum a világpolitikát és a történelmet. Addig nincs baj, míg új információk osztódnak meg (nem a családfára gondoltam) és így az oldal olvasottsága is növekedni fog. Elvégre itt is "páran" vannak csupán, akik kenik-vágják a technikai dolgokat.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@fip

A jelenlegi Kantinos témák alapvetően megmaradnak, tulajdonképpen ott a három filmes topik összevonásával már megtörtént a változás. A bejelentésben felsorolt topikok meg csak kiragadott példák, tehát nem csak ennyi téma fog megmaradni :) Szóval nem kell aggódni, nem lesz topikgyalu, meg ilyenek, az összes topik meg fog maradni, csak egy-kettő le lesz zárva vagy átnevezve és/vagy át lesz irányítva máshova.

@luperator

No igen, a biztpol. tényleg az a terület, ahol mindenkinek van véleménye (mondhatni a 10 millió biztonságpolitikai szakértő országa vagyunk :) ), de a mérleg nyelvét egyértelműen a haditechnika felé kell billenteni, elvégre ezért vagyunk mi haditechnikai oldal. Persze így is szabadon hozzá lehet majd szólni a biztpol. témákhoz, szimplán csak egy kicsit szigorúbb, fix keretet adunk neki.
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: HTKA Block 5.2 - változások jönnek
Üdv uraim!
Most csak futólag reagálnék mert sajnos még jó ideig nem leszek aktív itt és még jó pár oldalon (nem mintha hiányoznék mi? :D). Látom, hogy a filmes és a dokumentumfilmes topicomat egybe/egy helyre raktátok. Direkt külön akartam választani a filmeket és a dokukat, haditechnikai dokukat, de persze nem probléma ;). Annyit szeretnék kérni, hogy ezen 2 topcikot (meg ami még van, ha van olyan:)) ne szüntessétek már meg mert szeretném majd tovább "folytatni" vagy felpörgetni csak sajnos annyira nincs időm erre, hogy konkrétan az eltelt hónapokban még a htka-t se tudtam követni, nemhogy a fórumokat :S. Tudom ez megbocsáthatatlan bűn és ezért minimum egy futkosó jár, de sajnos az élet mindig közbeszól ugye :). Remélem, hogy nemsokára vissza tudok majd kapcsolódni a szobatábornokokhoz és trollibuszoskobhatok tovább ( :D), addig is tartsátok nekem a helyet ;). Ja majd a terepmintás topicot is feldobom, csak legyen időm:).
Addig is hosszú és eredményes életet!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 792
57 487
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/eligazito/visszajelzesek-es-javaslatok/page-24/" rel="nofollow">GrGLy</a>

Köszönöm megtisztelő válaszodat! 
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: HTKA Block 5.2 - változások jönnek
A biztpol topikokkal szerintem nincs semmi baj, tény, hogy jól pörögnek, de túlzás, hogy mások elöl vennék el a teret, mert attól a konkrét hatitech topoikokat is ugyanúgy elolvassa akit érdekel az adott hír. Legfeljebb nem szól hozza, mert a többi hozzászóló overkill hozza képest a témában. Az összevonás jó dolog sok esetben, mert kicsit kezdett sok lenni a topik, de azért remélem nem daráltok be mindent. Viszon igérem ha jó lesz a sebesség akkor nem hívom se az Amnesty-t se a Zorbánt, hogy az új törvényével nyírja ki az oldalt :D
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
khmmm..szvsz biztonságpolitikától nehezen választható el a haditechnika, de mindegy... js biztpol...Dél-Amerikát kihagytátok, pedig bőszen mennek ott  a dolgoz---Brazilia, Argentína, a venezuelai munkásőrség fegyverzete,növelése, a drogbárók elleni harcok,a Falkland szigetek reload, Kína térnyerése, orosz  fegyverxport.... csak a mai hírekből...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@hiryu

Khmm... kicsit... khmm... jobban nézd meg... khmmmm.... azt a biztpol fórumot.... khm...

http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/del-amerika/

Am az igaz, hogy a biztpol nehezen szétválasztható a haditechnikától, de ettől függetlenül haditechnikai oldal vagyunk és nem biztonságpolitikai.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
aha..jólvan..eddig püföltem a lemilre, meg az ide ígért BMP anyagot...asszem elmegyek aludni,ha már ennyire nem látok..

 

:)kösz.
 
M

molnibalage

Guest
Az oldal az utóbbi napkban eszméletlen lassulásokra képes FireFox és IE alatt is. A furcsa az, hogy addig még egész jó, amíg nem szólsz hozzá. A gondok utána kezdődnek. Hozzászólás után percekre is belhassulhat az oldal és különösen azon topik esetén, ahol már sok hozzászólás született. Az is fura, hogy az előnézet villámgyors, de a válasz elküldése gomb után mégis totál lassú lesz az egész.
 

AIM-120

Member
Szerkesztőségi tag
2011. március 5.
62
0
6
Mi is észleltük a problémát, de semmi pánik, már megvan a megoldás a fórum okozta lassulásokra. Amint azt bevezetjük, meg kell szűnniük a hasonló eseteknek.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 060
113
AIM-120 said
már megvan a megoldás a fórum okozta lassulásokra
Igen ennek a fórum motornak a szanálása :p

Ám az új fórum tesztelése hétfőn kezdődik meg.

molnibalage said 

Az is fura, hogy az előnézet villámgyors, de a válasz elküldése gomb után mégis totál lassú lesz az egész.
Igen, mert az előnézethez nincs köze a szervernek, azt a böngésző állítja elő az olvasók saját gépén.