Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113
Sajnos néhány komment alapján ítél meg egy oldalt. Ha én csak néhány AS cikkben megjelent tévedése alapján ítélném meg, akkor sírvafakadnék, hogy mennyire buta.

Hol írta ezt akkora arccal?
Mert kíváncsi vagyok, hogy a blikkban mikor jelent meg AAA-s cikk matemaikai modellel vagy HTÖ szerű írás.
Eddig csak csíptem nagyon, de ezek után lehet, hogy pofánverném, ha előttem állna.
Az egyik Aranysas poszt alá.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Egy okoskodó a FB-ról:

"Balázs Trautmann
A HTKA meg a haditechnika Blikkje, jegyzem meg."

Ismeri valaki?
Valahol igaza van...nekem is ez a véleményem.
Sajnos mivel mindenki regisztrálhat és ami rosszabb, hozzá is szólhat mindenhez amihez kedve van, ezért rengeteg holdkóros van ezen a fórumon és nem ritkán hajmeresztő sületlenségeket írnak...
Valószínű tudatosan ilyen a fórum szabályzat hogy ez így legyen.
 
M

molnibalage

Guest
Valahol igaza van...nekem is ez a véleményem.
Sajnos mivel mindenki regisztrálhat és ami rosszabb, hozzá is szólhat mindenhez amihez kedve van, ezért rengeteg holdkóros van ezen a fórumon és nem ritkán hajmeresztő sületlenségeket írnak...
Valószínű tudatosan ilyen a fórum szabályzat hogy ez így legyen.
A HTKA-n jelennek meg cikkek és hírek. Oda azért nem "akárkik" írnak.
A fórum meg egy külön entitás.

Ezért csak így leírni ezt a marhaságot már elnézést, de bőszítő.
Kb, mintha azt mondanám, hogy az egész AS egy rakás fos, csak mert kedves TB helyenként hülyeségeket beszél...
 
W

Wilson

Guest
Valahol igaza van...nekem is ez a véleményem.
Sajnos mivel mindenki regisztrálhat és ami rosszabb, hozzá is szólhat mindenhez amihez kedve van, ezért rengeteg holdkóros van ezen a fórumon és nem ritkán hajmeresztő sületlenségeket írnak...
Valószínű tudatosan ilyen a fórum szabályzat hogy ez így legyen.

Szerintem ha ez ennyire zavar akkor csinálj egy saját fórumot vagy egy zárt Facebook csoportot ahova csak azt engeded be aki eléri az álltalad elvárt színtet.Amúgy pont ez a fórum lényege,hogy a haditechnikában kevésbé jártasak is információkat szerezhetnek a témában náluk jártasabbaktól,ha meg nem akarod látni valakinek a hozzászólásait tedd ignora.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A HTKA-n jelennek meg cikkek és hírek. Oda azért nem "akárkik" írnak.
A fórum meg egy külön entitás.

Ezért csak így leírni ezt a marhaságot már elnézést, de bőszítő.
Kb, mintha azt mondanám, hogy az egész AS egy rakás fos, csak mert kedves TB helyenként hülyeségeket beszél...
A Blikk újságban is lehet hogy néha megjelenik néhàny èrtelmesebb cikk, de azért a tartalmak nagy része bulvàr marhaság.

Ha valaki a HTKA-t olvassa akkor u.ez a helyzet.

Én pl. együtt tudok élni ezzel a helyzettel mert a klinikai eset kommentelőket ignorálom az enyhébb eseteket meg szimplán átugrom az olvasásban.

Nem mondom hogy örülök hogy így van, de a fórum szabályzatra nincs ràhatàsom ezért elfogadom azt, és nem bosszantom magam miatta.
Majd ha lesz ennél színvonalasabb fórum akkor azt fogom olvasni.
Jelenleg nincs.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A Blikk újságban is lehet hogy néha megjelenik néhàny èrtelmesebb cikk, de azért a tartalmak nagy része bulvàr marhaság.

Ha valaki a HTKA-t olvassa akkor u.ez a helyzet.

Én pl. együtt tudok élni ezzel a helyzettel mert a klinikai eset kommentelőket ignorálom az enyhébb eseteket meg szimplán átugrom az olvasásban.

Nem mondom hogy örülök hogy így van, de a fórum szabályzatra nincs ràhatàsom ezért elfogadom azt, és nem bosszantom magam miatta.
Majd ha lesz ennél színvonalasabb fórum akkor azt fogom olvasni.
Jelenleg nincs.
Ugye érzed, hogy hol az oximoronod?
(Blikknél kb még a Kacsa Napilapja is színvonalasabb Ennél meg nincs szinvonalasabb fórum.
Feloldanád kérlek?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 901
22 365
113
Szomorú. A srác jóhiszeműen ajánlja a HTKA idevágó topikját azért, mert ahogyan irja is, szépen időrendi sorrendben végig lehet menni az események sorozatán és rengeteg elemzés linkelve van, felhivva a figyelmet, hogy a menet közbeni sok f.sságot persze el kell hagyni,...ERRE ő leminősiti az egész weboldalt (nem a fórumot, az egész oldalt). Na ettől olyan gyomorforgató az a hsz....
De legalább annyit megtudtunk, hogy ő is irogatott Leopard/Lynx/meg gondolom ukrán témákban, ... csak kiszorult a peremvidékre, mert ne mvolt vele az erő :rolleyes:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 115
73 641
113
A Blikk újságban is lehet hogy néha megjelenik néhàny èrtelmesebb cikk, de azért a tartalmak nagy része bulvàr marhaság.

Ha valaki a HTKA-t olvassa akkor u.ez a helyzet.

Én pl. együtt tudok élni ezzel a helyzettel mert a klinikai eset kommentelőket ignorálom az enyhébb eseteket meg szimplán átugrom az olvasásban.

Nem mondom hogy örülök hogy így van, de a fórum szabályzatra nincs ràhatàsom ezért elfogadom azt, és nem bosszantom magam miatta.
Majd ha lesz ennél színvonalasabb fórum akkor azt fogom olvasni.
Jelenleg nincs.

Meg kell tanulni jól olvasni a fórumot. Ha kicsit is képben van az ember az adott témával kapcsolatban, akkor legkésőbb egy hónap után rájön hogy ki az a kb. 10 kommentelő akinek mindenképp érdemes elolvasni a hozzászólását bizonyos haditechnikai témákban, a többiek meg vagy hoznak valahonnan valami érdekes linket/képet, van egy-egy jó észrevételük vagy nem. Akiben ez a "szelektálás" nem alakul ki kb. egy hónap alatt, az nagyon el tud tévedni a hozzászólások értelmezésében.

Engem az zavar, hogy a haditechnikai részekben egyre több az olyan politikával kapcsolatos hozzászólás, aminek a Biztpol részben lenne a helye. De még így is jobb itt a helyzet, mintha facebookot olvasna az ember...
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
159
849
93
Szomorú. A srác jóhiszeműen ajánlja a HTKA idevágó topikját azért, mert ahogyan irja is, szépen időrendi sorrendben végig lehet menni az események sorozatán és rengeteg elemzés linkelve van, felhivva a figyelmet, hogy a menet közbeni sok f.sságot persze el kell hagyni,...ERRE ő leminősiti az egész weboldalt (nem a fórumot, az egész oldalt). Na ettől olyan gyomorforgató az a hsz....
De legalább annyit megtudtunk, hogy ő is irogatott Leopard/Lynx/meg gondolom ukrán témákban, ... csak kiszorult a peremvidékre, mert ne mvolt vele az erő :rolleyes:
Szia,
Az a "srác" én voltam..

Így már értem a frusztrált válaszát az AS szuper szakértőnek..

Molni jól berágott rá, jogosan, főleg úgy hogy én is jeleztem hogy az Ukrán fórum tele van marhasaggal (julipók pl) , és az időrendi kutatáshoz jó max...

Erre Blikk lett minden.

De legalább már értem hogy miért nem nyűgöz le az AS úgy ahogyan anno a Top Gun tette..

A konfliktus 1.napja óta olvastam a ukrán topicot, meg a Htka fórumot úgy általában.

Szűrni kell a sok marhaságot, de azért komolyan is kell venni..

Ez még az első hozzászólásom lenne.
Nem is lesz sok, mert információk érdekelnek és nem a szakteruletem..

Üdv

Daneel
 
M

molnibalage

Guest
Molni jól berágott rá, jogosan, főleg úgy hogy én is jeleztem hogy az Ukrán fórum tele van marhasaggal (julipók pl) , és az időrendi kutatáshoz jó max...
Nem rágtam be rá, csak azért az ilyen szintű félig nagyképű és félostoba komment mellett nem tudok elmenni.
Indexen és AS-ben megjelent írásában is volt, hogy sóhajtottam nagyokat.
Bár, ha ekkora önbizalma van, akkor jöhet írni as HTKA-ra is, lássuk a medvét.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Részeg vagyok. Igazán. Szóval amíg észnél vagyok jelezném, hogy ha durva hangvételre váltanék, akkor nem igazán vagyok a kontroll magaslatán. Nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem tükrözi a gondolataimat, csak a cenzúra hiánya. Elnézést előre mindenkitől. :D
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
444
1 467
93
Kedves Adminok! Miért látszik annak a hozzászólása, akit ignore-ra tettem?

Nálam is ez van, nekem ez a tapasztalatom: ha az utolsó ignorált hozzászóló csak akkor látszik, ha a topikra úgy navigálsz, hogy az utolsó ( vagy még nem látott ) hozzászólást akarod megtekinteni ( ha pl. ezt oldalváltásból eredően csinálnád, akkor nem látszana )
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 194
113
Nálam is ez van, nekem ez a tapasztalatom: ha az utolsó ignorált hozzászóló csak akkor látszik, ha a topikra úgy navigálsz, hogy az utolsó ( vagy még nem látott ) hozzászólást akarod megtekinteni ( ha pl. ezt oldalváltásból eredően csinálnád, akkor nem látszana )
Nekem is előfordult párszor.
De @Tcat akkor nem tudott érdemben segíteni.
Lehet igazad van.
Vagy szzsolt81 egy hacker aki bosszant minket. :D
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár
Status
Not open for further replies.