Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Bár én teljes mértékben egyetértek a Járványok topikban bevezetett korlátozó intézkedésekkel és azok foganatosítával, de ha nincs erő és oly szent akarat a betartatására (a száműzöttek által más topikok COVID-osítása), akkor lehet, hogy alternatív gyógymódokon kellene gondolkodni.
  • az egyik ilyen lehetne egy alt/konteó/oltásrettegő COVID topic létrehozása, ahol szabadon laposföldezhetnek a kitiltottak a nélkül, hogy a többi topikot szennyeznék, viszont aki rájuk is kíváncsi, az így két topikot kell kövessen
  • egy másik lehetőség lenne az értelmes és összeszedett kommunikáció támogatása:
--a járványok topic korlátozásait eltörölni, helyette bevezetni azt, hogy 24 óránként maximum két posztja lehet valakinek, szedje mindenki össze a gondolatait, ne impulzusból fórumoljon, hanem gondolja át mit ír le, Én amúgy a posztol gombot megszüntetném és kötelező előnézetet kényszerítenék mindenkire, úgy, hogy legalább 15 másodpercig ne véglegesíthesse a posztot, tényleg nézze át mielőtt elküldi. (ennek a hátulütője lehet, ha az ezt igénylők elkezdenének második harmadik accokat kiépíteni a korlátozás enyhítésére, ez sem lenne jó)
- ki lehetne találni valami egyéb stick/carrot kombót a rövid impulzusposztok számának csökkentésére és az összeszedett, értelmes posztok számának növelésére... utóbbi 24h-ban kapott like-ok száma alapján 24h-s posztkvóta emelés?
-EDIT1 Viszont a max posztméretet lehet növelni kellene
 
M

molnibalage

Guest
  • az egyik ilyen lehetne egy alt/konteó/oltásrettegő COVID topic létrehozása, ahol szabadon laposföldezhetnek a kitiltottak a nélkül, hogy a többi topikot szennyeznék, viszont aki rájuk is kíváncsi, az így két topikot kell kövessen
Nem gondolom, hogy ilyen nézeteknek teret kéne adni itt ezen a felületen...
Nem az én tulajdonom a HTKA.hu, de mondjuk úgy, a rajta levő tartalom mennyisége elég nagy részben azért tőlem származik.
Miért is kell eltűrni, hogy a "homokozómba" más beleszarjon? Aki nem tett hozzá semmit az oldalhoz és lényegében nem is annak fő profilja miatt van itt?

  • egy másik lehetőség lenne az értelmes és összeszedett kommunikáció támogatása:
Egy konteóssal és term. tud. analfabétával vitatkozni kb. annyira élvezetes kommunikáció, mint sajtreszelővel rejszolni. Akkor jó, amikor abbahagyod.
- ki lehetne találni valami egyéb stick/carrot kombót a rövid impulzusposztok számának csökkentésére és az összeszedett, értelmes posztok számának növelésére... kapott like-ok száma alapján többletposzt?
Szerintem meg aki a figyelmeztetés után sem bír magával az repül innen és kész.
Az oroszlánnal sem megbeszéled, hanem megesz vagy lelövöd. "Elmenekülni" meg nem kéne azoknak, aki felfuttatták és viszik ezt a brandet.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Nem gondolom, hogy ilyen nézeteknek teret kéne adni itt ezen a felületen...
Nem az én tulajdonom a HTKA.hu, de mondjuk úgy, a rajta levő tartalom mennyisége elég nagy részben azért tőlem származik.
Miért is kell eltűrni, hogy a "homokozómba" más beleszarjon? Aki nem tett hozzá semmit az oldalhoz és lényegében nem is annak fő profilja miatt van itt?


Egy konteóssal és term. tud. analfabétával vitatkozni kb. annyira élvezetes kommunikáció, mint sajtreszelővel rejszolni. Akkor jó, amikor abbahagyod.

Szerintem meg aki a figyelmeztetés után sem bír magával az repül innen és kész.
Az oroszlánnal sem megbeszéled, hanem megesz vagy lelövöd. "Elmenekülni" meg nem kéne azoknak, aki felfuttatták és viszik ezt a brandet.
Értem és egyetértek, de ha nincs erő láthatóan moderálni, mert most is tele van a visszajelzések topic covid only posztokkal.... Tomcat írt bele és nem moderált, a posztja fölött ottmaradtak, most rányomtam a jelentre nemrég, hátha a legszembetűnőbbnél... de amire válaszolt és a rá érkező válaszokat is purgálni kellene.

+1 Amit pl nálatok is látok a militavia topicban egymondatos üzenetre egymondatos válasz, lehet, hogy ezeknek egy loggolt chat service jobban megfelelne kommunikációs médiumnak, de ez az én szubjektív véleményem, senki ne vegye személyeskedésnek, egy fórumon én hosszabb, kimerítőbb posztokat várnék.
 
M

molnibalage

Guest
Értem és egyetértek, de ha nincs erő láthatóan moderálni, mert most is tele van a visszajelzések topic covid only posztokkal.... Tomcat írt bele és nem moderált, fölötte ottmaradtak.
Szándék nincs.
Én már régen kivágtam volna 3-6 hónapra pár embert és csá.
A BMS fórumon tiszta szabályok vannak. Kisebb vétségnél is azonnal törlik a posztot és figyelmeztetés.
Az első személyeskedés általánban néhány hét ban. A figyelmeztetés ellenére tovább pattogás = szépen búcsút vesznek tőled.

Na, nincs is flém ott, pedig 2011 óta megy a bolt.

+1 Amit pl nálatok is látok a militavia topicban egymondatos üzenetre egymondatos válasz, lehet, hogy ezeknek egy loggolt chat service jobban megfelelne kommunikációs médiumnak, de ez az én szubjektív véleményem, senki ne vegye személyeskedésnek, egy fórumon én hosszabb, kimerítőbb posztokat várnék.
Soha semmilyen fórumon nem vezettek be ilyen időkorlátot.
Ameddig nincs chat opció és csak ezen az egy felületen érsz el valakit, addig maradnak a rövid kommentek is.
Egy rövid komment is lehet nagyon értékes. Nem a hossza determinálja egy poszt értékét.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
1 2 3
És te is lefeküdtél a malacokkal hemperegni a sárba, COVIDolni a nem COVID topicba. Láthatóan már senki nem tartja be, ezért jelzem, hogy el kellene kezdeni gondolkodni alternatívákon...
A másik probléma ha előveszed a banhammert, regisztrál új usert... szerintem a legjobb amit tenni lehet az csatornázni a témát, és valahogy a félsoros de igen de nem posztok helyett értelmesebb kommunikációra bírni a fórumtagokat valahogy.
 
M

molnibalage

Guest
1 2 3
És te is lefeküdtél a malacokkal hemperegni a sárba, COVIDolni a nem COVID topicba. Láthatóan már senki nem tartja be, ezért jelzem, hogy el kellene kezdeni gondolkodni alternatívákon...
A másik probléma ha előveszed a banhammert, regisztrál új usert...
Mert már azt sem vettem észre, hogy ide átfloodoltak...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Mert már azt sem vettem észre, hogy ide átfloodoltak...
Igen, mert mint jelzem, azt látom impulzusposztolás folyik, és ez nem jó, valahogy megfontoltabb posztolást kellene kierőszakolni, én írtam pár ötletet. Nem mondom, hogy az a tuti, de valamit ki kéne találni.
Sokan chat jelleggel hazsnálják, és pont ott VANnak ilyen korlátozások, ha valaki sokat posztol, kap egy üzit, hogy most x másodperc pihi van, addig nincs új poszt. Be van állítva egy limit, hogy max x poszt per y másodperc, és ha valaki átlépi, akkor parkolópálya van, amíg le nem telik az intervallum. Szerintem ez nagyon egészséges lenne itt a fórumposztokra alkalmazva. Hirtelen mindenki összeszedettebben válaszolna nem visszakézből. De nem ragaszkodom ehhez, csak én is látom, hogy nem jó irányban haladunk, VALAMI kellene...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Nyissunk egy "Hülyeségek" topikot. Igény volna rá!
Ott lehetne olyan témákról veszekedni, mint: a Föld egy fánk, 2x2=4,78, az oltàssal becsipeznek, a hypo segit a covid ellen, a 2.Vh-t valójában a németek nyerték, mi magyarok vagyunk a teremtés koronája stb. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nyissunk egy "Hülyeségek" topikot. Igény volna rá!
Ott lehetne olyan témákról veszekedni, mint: a Föld egy fánk, 2x2=4,78, az oltàssal becsipeznek, a hypo segit a covid ellen, a 2.Vh-t valójában a németek nyerték, mi magyarok vagyunk a teremtés koronája stb. :)
De nem szabad "Hülyeségek"-nek nevezni, "Alapigazságok" címet javaslok. :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
De nem szabad "Hülyeségek"-nek nevezni, "Alapigazságok" címet javaslok. :)
Nem. Az lesz a mai PC-vel a "Safe Space". Nem szabad senkivel vitatkozni, elszontyolítani, megbántani, csak a saját isteni alapigazságait nyilatkoztathatja ki mindenki. Szóval "Safe Space" topik.

The term safe space refers to places created for marginalized individuals to come together to communicate regarding their experiences with marginalization, most commonly located on university campuses in the western world, but also at workplaces, as in the case of Nokia.

The terms safe space (or safe-space), safer space, and positive space may also indicate that a teacher, educational institution or student body does not tolerate violence, harassment, or hate speech, thereby creating a safe place for marginalized people.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 4082

Guest
.
230px-Castle_Romeo.jpg

@Tcat,
@Tcat
 
M

molnibalage

Guest
Hmm, mintha süket fülekre talált volna a múltkori kérés a nagyobb önuralomra.

Véleményem szerint a következő a baj.
Ki lett téve banner az adott topikban..
...majd aztán a userek látták, hogy a véres kard megmutatása után az nincs használva.

Én a YT csatornámon közöltem, hogy mi a szabály.
Egyszer figyelmeztettel legfeljebb a usert, ha akkor sem értett, akkor repült.
Pár futóbolond ezzel távozott, de azóta sem kellett moderálni.

Egyszerűen tessék kivágni az szabályszegő renitenseket konzekvesen és csá.
Ha nem ért 1 hétből, akkor legközelebb kap 1 hónapot. Ha akkor sem ért, akkor 1 évet.
Ha ebből sem ért, akkor isten véle.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Basszátok meg, felnott férfiak vagytok, itt olvasom a picsogást, ezt csináltam volna 15 éves koromba, anyám szijat hasított volna a pofámból(is)!
Fogjátok már vissza magatokat, nem kell mindenre válaszolni, mindent megmagyarázni, mindenbe bele kötni!
Fszom!
A 2 tinédzser fiammal nincs ennyi nafogás mint itt.
Az én pofámról oxidation le a hámréteg.
Kérném 2 percre a bannhammert.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A Beszélgető topicból:

Hát ha egyszer nem tudok kérdést feltenni a "Járványok" topikban...?

Nézd, mivel nem gondolom, hogy retardált lennél, nagyjából biztos vagyok benne, hogy sikerült kisakkoznod, hogy a járványos topicról letiltásod az ottani, általad is ismert házirenddel összekombinálva azt jelenti, hogy covid témában nem posztolhatsz a fórumon. De ha esetleg nem volt egyértelmű, akkor most itt jelzem, hogy ez a helyzet.

Ezzel szemben napok óta viszed legalább 2-3 topicba a témát és értetlenkedsz, amikor én, illetve már többen mások is jelzik, hogy ezt talán nem kéne. Sőt a mai beszélgető topicos performanszod elég pofátlan volt már. Valamiért direkt a banra hajtasz? Vagy csak eléggé szemtelen módon megpróbálsz elmenni a falig?

Nekem kib@szott nagy türelmem van, de esetedben most fogyott el. Ha tiszteletben tartod a topicról letiltás következményeit, akkor minden OK, ha nem, akkor rövid időn belül az alábbi mókás kis jelenethez hasonló fog lezajlani:

(Tom macsek szerepében a járvány topicról letiltott, de a témával értetlenkedést tettetve csak azért is ide-oda besettenkedő milagro. Jerry szerepében meg mindenki, akinek tele már a hócipője ezzel.)



Igen, pár nap alatt ez volt a 3. figyelmeztetésed - csak hogy ne érhesse szó a ház elejét részedről :p Sajnálom, hogy idáig fajult a dolog, de csak magadnak köszönheted.
 
Status
Not open for further replies.