Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 685
55 477
113
Délelőtt volt két MD-90x rendőrheli kötelékben, később másfél órán belül két delegációs konvoj haladt el Dél-Budán a rakparton.
Ez nem szokványos. Várunk valami külföldi delegációt mostanság?
(közben még egy Németországból hazatérő H145M is látható volt)
Nem V4 talàlkozó van Bp-en?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Tegyétek át a "Járványok" topikba:
---
Átláthatóság!
Ezt is! A 39656-os hozzászólásomhoz kapcsoljátok, ha lehet a beágyazott fontosabb képeket is külön-külön. /nov. 15./
---
Botswanai mutáns! B.1.1.529
..
50924331-10238113-image-a-19_1637771851807.jpg
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
És akkor már ez se maradjon ki! Engem gyakorlatilag emiatt zártak ki a topikból, amit most Dr. Horváth Benedek a Szt. János Kórház Covid-Osztályának műszakvezető orvosa elárult. Ergó a kép igencsak vegyes, mert Szombathelyről meg fordított adatok láttak napvilágot! Na ezért kellene végre nyilvánosságra hozni a részletes adatokat és megfelelően tájékoztatni mindenkit. Rengeteg értelmetlen vitát, találgatást lehetne megspórolni...
Ha sok covidos tartalmat posztolsz más topikokban, akkor ne lepődj meg, ha elküldenek kényszerszabadságra a fórumról...
Meg volt a lehetőséged, hogy a Járványok, fertőzések topikba írhass, de a sok ... miatt kitiltottak. Légy szíves ne szemetelj tele minden egyes oldalt.
 
W

Wilson

Guest
Személyeskedés helyett, megpróbálhatnál valami érdemit! Hozni fogom Horváth Benedekkel a teljes interjút, bemásolom, aztán majd neki megírhatod a János Kórház panaszoldalán, hogy "ne szemeteljen". Vagy tetszés szerint kifogásolhatod akár az interjú bármely részét is.
Bár voltaképpen nem rám tartozik ,ha akarod elmondod ha akarod nem, de azért kíváncsi vagyok, hogy miért akarod, hogy "karanténba kerülj".
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Bár voltaképpen nem rám tartozik ,ha akarod elmondod ha akarod nem, de azért kíváncsi vagyok, hogy miért akarod, hogy "karanténba kerülj".
Miért kerülnék karanténba? Ez a "Beszélgető" topik. Ráadásul igencsak szűkre szabtam a saját véleményem. Hovatovább azt is jeleztem, hogy tegye át bárki belátása szerint a megfelelő topikba a felvetett tudósítást. Elég sok témáról folyt már ebben a topikban csevegés freestyle...
..
HTKA Fórumszabályzat:
"Tiszteletben tartva Magyarország Alaptörvényében megfogalmazott kommunikációs alapjogokat, valamint hozzájárulva azok kiteljesedéséhez;"
..
"A moderátor semmilyen körülmények között sem vizsgálja az egyes Felhasználói Tartalmak igazságtartalmát, pontosságát, hitelességét."
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 071
9 192
113
Miért kerülnék karanténba? Ez a "Beszélgető" topik.

Mond csak az elmúlt 1,5 év fényében nem vagy te egy kicsit pofátlan?

Mint 2 topicban is le lett írva kértelek már rá, hogy ne vidd át más topicba a témát. Ennek ellenére pampogsz azóta, hogy nem kapál figyelmeztetést. No, akkor most kapsz egy újabb kérést. Ha úgy tetszik figyelmeztetést. A következő egy kisebb szünet lesz.
 
W

Wilson

Guest
Miért kerülnék karanténba? Ez a "Beszélgető" topik. Ráadásul igencsak szűkre szabtam a saját véleményem. Hovatovább azt is jeleztem, hogy tegye át bárki belátása szerint a megfelelő topikba a felvetett tudósítást. Elég sok témáról folyt már ebben a topikban csevegés freestyle...
..
HTKA Fórumszabályzat:
"Tiszteletben tartva Magyarország Alaptörvényében megfogalmazott kommunikációs alapjogokat, valamint hozzájárulva azok kiteljesedéséhez;"
..
"A moderátor semmilyen körülmények között sem vizsgálja az egyes Felhasználói Tartalmak igazságtartalmát, pontosságát, hitelességét."
Mint mondtam nem az én dolgom, de gondoltam, őszintén és abszolút jóindulatból berakom ide neked a járványok topikban Tcat által kirakott házirendet.Nehogy kellemetlenül érjen ha valamilyen szankciót kapsz.

"Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre."
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Mint mondtam nem az én dolgom, de gondoltam, őszintén és abszolút jóindulatból berakom ide neked a járványok topikban Tcat által kirakott házirendet.Nehogy kellemetlenül érjen ha valamilyen szankciót kapsz.

"Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre."
Így van, s nem is fejtettem ki ilyen véleményt; sem a vírus veszélyességét (amellyel való megfertőződés miatt én is átestem korábban a betegségen) nem vontam kétségbe, sem oltásellenes véleményt nem fogalmaztam meg.
..
Dr. Horváth Benedekkel volt egy interjú egy budapesti kerületi lapban (Hegyvidék), ezt pedig egy demokratikus keretek között működő parlamenti párt felkapta, amely hírt megosztottam. Véleményt pedig csak annyit fűztem hozzá (kerülve a fentebb hivatkozott két tiltott véleményt), hogy jeleztem, máshol (Szombathelyen) meg ennek az ellenkezője van.
..
Egyúttal hangot adtam sóhajomnak, hogy talán kevesebb vita, találgatás lenne az emberek között, ha korrekt tájékoztatást kapnának. Mindösszesen ennyi történt.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Pogány
W

Wilson

Guest
Így van, s nem is fejtettem ki ilyen véleményt; sem a vírus veszélyességét (amellyel való megfertőződés miatt én is átestem korábban a betegségen) nem vontam kétségbe, sem oltásellenes véleményt nem fogalmaztam meg.
..
Dr. Horváth Benedekkel volt egy interjú egy budapesti kerületi lapban (Hegyvidék), ezt pedig egy demokratikus keretek között működő parlamenti párt felkapta, amely hírt megosztottam. Véleményt pedig csak annyit fűztem hozzá (kerülve a fentebb hivatkozott két tiltott véleményt), hogy jeleztem, máshol (Szombathelyen) meg ennek az ellenkezője van.
..
Egyúttal hangot adtam sóhajomnak, hogy talán kevesebb vita, találgatás lenne az emberek között, ha korrekt tájékoztatást kanának. Mindösszesen ennyi történt.
Te tudod.....
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Ezt is! A 39656-os hozzászólásomhoz kapcsoljátok, ha lehet a beágyazott fontosabb képeket is külön-külön. /nov. 15./
---
Botswanai mutáns! B.1.1.529
..
50924331-10238113-image-a-19_1637771851807.jpg
Ez mit jelenthet? @Redgreg
(A Dél-Afrikai Köztársaságot közben "vörös listára" tették.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Egyenes úton haladsz a kizáràs felé....:(
Muszály?
Hát ha egyszer nem tudok kérdést feltenni a "Járványok" topikban...?
Kérdezzem privátban?
..
Amúgy igen, idézze, és válaszoljon ott, hogy meglegyen a maga helyén.
(Az itteni 22215-ös hozzászólásomat meg áthúzhatná valaki a 39656-oshoz, ami a "mutánsokat gyűjtötte", s kvázi annak a folytatása lenne. Esetleg Te!?? :rolleyes:)
..
(Amúgy fellebbezési lehetőség van? Korábban kizártakat, majd visszaengedetteket kérdezem...???)