Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Érdekes, nálunk 2 autót öröklődött, egy héttel később az egyik már el is volt adva, nemhogy átíratva.
Hát látod, nálam meg ez van.

  1. Honnan lenne triviális amúgy nekem, hogy egy rendeletileg (így mondják?) érvényes műszaki nem marad az, ha tulaj váltás történik? Itt kezdődött a szarlavina. Ezt igyekeztünk leggyorsabban lereagálni.

  2. A többi meg aztán nem az én saram...
    Nem rajtam múlt, hogy nem adták oda a műszaki adatlapot és nem rajtam múlt, hogy nem ment a hagyatéki értelmezése.
És mégis engem akarnak seggbe kúrni...
És mégis, az én napomat basszák szét és szégyenszemre mondhattam le egy csütörtökre betervezett részvételt egy projekt kapcsán, mert ezzel a fossal kell foglalkozom. És örülhetek, ha csak szabadnapomba került ez.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát látod, nálam meg ez van.

  1. Honnan lenne triviális amúgy nekem, hogy egy rendeletileg (így mondják?) műszaki lejár, ha tulaj váltás történik?
  2. A többi meg aztán nem az én saram... Nem rajtam múlt, hogy nem adták oda a műszaki adatlapot és nem rajtam múlt, hogy nem ment a hagyatéki értelmezése.
És mégis, az én napomat basszák szét és szégyenszemre mondhattam le egy csütörtökre betervezett részvételt egy projekt kapcsán, mert ezzel a fossal kell foglalkozom.
Tudom milyen gechy irritáló tud lenni az ügyintézés.
Mondjuk nálunk a hagyatéki végzésen tételesen rajta volt, hogy ki mit örökölt oszt csók.
Azt tudom mondani, mint a többiek, ha bármi ügyed van menj vidéki kisvárosba.
 
M

molnibalage

Guest
Tudom milyen gechy irritáló tud lenni az ügyintézés.
Mondjuk nálunk a hagyatéki végzésen tételesen rajta volt, hogy ki mit örökölt oszt csók.
Nálunk is, de nem tudta összerakni az ügyintéző, hogy :

1,2,3,4 örökös van és a két tételnél az X számú örökös örökölte Z arányban a kocsit és W arányban ajándékként. Hiába magyaráztam el, szerinte nem világos.
És innentől fogva mit tudtam volna tenni? Az nem volt érv, hogy szerintem meg ez állt rajta.

Csak ezek logika mentén, ha egy ügyintéző halottnak gondol, akkor az is vagyok?
Akkor is, ha lélegzem és beszélek? :confused:

Azt tudom mondani, mint a többiek, ha bármi ügyed van menj vidéki kisvárosba.
Az szuper, mert akkor arra is szabadnap kellett volna, meg ugyebár mivel a kocsi nem közlekedhet, akkor vonatozás / busz, sakk matt.
Szerintem meg talán működjön a a kibaszott államgépezet és ennyi.

Nálam egy 0-10 közé eső skálán, amit eddig a teljes államszerv előadott az -2-es.
Jóindulattal.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nah tegnap kinnt vagyunk terveztett Lynx gyár városában,.
Jelez a neten a német gépsor, hogfy sz.r van a palcsintáN.
MEGnézzök,
Raktárban ott áll k 80 raklap selejt késztermék. már amit láttunk.
Kiderült a német precizitsra tervezett százvalahány milliós automata gyártósort k kriptazökevény SMT gépsorrról lejött kínai vacakól összerakott panelekkel etették,. Az automata teszterek persze kiszórták.
De a szerződés időpontra és leszállított daraszámra szól.
Semmi gond, stikában átállították a ciklusidőt, hogy annyival töb jöjjön le a gyártósorról.
Gépsort nem, erre tervezték, ergo pl prolémák voltak a pottinganyag adagolással, kb úszott minden.
Semmi gond elvtársak, majd az emberek túlórában lekapargetják, mitán locsolnak rá alkoholt. ,,,, kézzel, .. felmondtak kb 70-en.
ja, hpgy a pottinganyxag a preciziós, a gépsorban utazó munkadarab rögzítő tálcákon? Semmi gond, lekapargatjuk spaknival. ...Eredmémy: öt perrcet megy a sor, aztán hibajelzéssel leáll. kb 2000 darab helyett lejön 450 darab múszakonként....

oké, köszönjük, ilyen gyártóra nincs szükség, cég döntött, máshová viszik akkor. mínusz 250-300 munkahely.
Ugyanez a bérgyártó anno megcsinálta, hogy hónapokon keresztül ugyanazt a darabonként félmilliós készterméket rakta fel a tesztelésre,mert az biztos jó., Annyi eszük nem volt,, hogy a programozott adatokat is jelenti a teszter, igaz akkor még nem rasztott a köpontban.

Akkor cég összecsomagolt és kivonult, most a termék Haifán készül, full automata gyártósoron, na meg Kínában, de az olyan is...

Az érdemi magyar cégen belüli szeméy mindkét esetben ugyanaz, aki kitalálta hogyan oldjuk meg okosba. kb az egész slepp ugyanaz. no comment.

ugyanott látszik dolgozón valamiért rohadt dühös,,,,

kiderült, pénteken eléjük tették a papírt, hogx október 23-át, akinek dolgozák le munkanap áthelyezéssel egy másik napon... mármint a fizetett ünnepet.

mondom hogyhogy aláírtad??????? hogyhogy bejöttél????

"mert azt mindta a főnök, meg mert a többiek is..."
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nah tegnap kinnt vagyunk terveztett Lynx gyár városában,.
Jelez a neten a német gépsor, hogfy sz.r van a palcsintáN.
MEGnézzök,
Raktárban ott áll k 80 raklap selejt késztermék. már amit láttunk.
Kiderült a német precizitsra tervezett százvalahány milliós automata gyártósort k kriptazökevény SMT gépsorrról lejött kínai vacakól összerakott panelekkel etették,. Az automata teszterek persze kiszórták.
De a szerződés időpontra és leszállított daraszámra szól.
Semmi gond, stikában átállították a ciklusidőt, hogy annyival töb jöjjön le a gyártósorról.
Gépsort nem, erre tervezték, ergo pl prolémák voltak a pottinganyag adagolással, kb úszott minden.
Semmi gond elvtársak, majd az emberek túlórában lekapargetják, mitán locsolnak rá alkoholt. ,,,, kézzel, .. felmondtak kb 70-en.
ja, hpgy a pottinganyxag a preciziós, a gépsorban utazó munkadarab rögzítő tálcákon? Semmi gond, lekapargatjuk spaknival. ...Eredmémy: öt perrcet megy a sor, aztán hibajelzéssel leáll. kb 2000 darab helyett lejön 450 darab múszakonként....

oké, köszönjük, ilyen gyártóra nincs szükség, cég döntött, máshová viszik akkor. mínusz 250-300 munkahely.
Ugyanez a bérgyártó anno megcsinálta, hogy hónapokon keresztül ugyanazt a darabonként félmilliós készterméket rakta fel a tesztelésre,mert az biztos jó., Annyi eszük nem volt,, hogy a programozott adatokat is jelenti a teszter, igaz akkor még nem rasztott a köpontban.

Akkor cég összecsomagolt és kivonult, most a termék Haifán készül, full automata gyártósoron, na meg Kínában, de az olyan is...

Az érdemi magyar cégen belüli szeméy mindkét esetben ugyanaz, aki kitalálta hogyan oldjuk meg okosba. kb az egész slepp ugyanaz. no comment.

ugyanott látszik dolgozón valamiért rohadt dühös,,,,

kiderült, pénteken eléjük tették a papírt, hogx október 23-át, akinek dolgozák le munkanap áthelyezéssel egy másik napon... mármint a fizetett ünnepet.

mondom hogyhogy aláírtad??????? hogyhogy bejöttél????

"mert azt mindta a főnök, meg mert a többiek is..."
hat igen.

es aztan mennenk a mesek hogy azok az emberek ott fent..hu de milyen okosak.

ma loktem arrebb a termelesi igazgatot , mert majdnem odanyomta a gep. tartotta a nagy eloadast, es nem is figyeli mi van korulotte, meg hol all.

elment nyugdijba, orult az egesz gyar, aztan visszajott osztani az eszt, mert kiderult hogy a fiatal kisasszony aki helyette jott, az meg nem hogy annyit sem tud, hanem olyan ertelmes, ha ranezel sirvafakadsz. elmagyarazol neki vmit, holnap reggel jon a kerdessel hogy ugyan az a valami az miert van igy meg ugy, mindha elozo nap nem lett neki 2x elmondva.

mindig gondolom hogy mostmar nincs lejebb, de a nagyokosok mindig sikeresen megcafolnak.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 154
113
Na jó, akkor nyílt kiáltás a pusztába.
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Most lett elegem ebből az egész foshalomból...

  • Apám halála miatt örököltem egy kocsit, a halála után laza 9 hónappal volt hagyatéki tárgyalás. Micsoda tempó...
  • Közben lejárt a kocsi forgalmija, de a vészhelyzet miatt még is érvényes maradt.
  • Hagyatéki után kérek időpontot kormányablakhoz, 3+ hétre adtak csütörtöki napra. Köszi. Már ezzel kicsúszok a törvényi ügyintézés határidejéből.
    Majd ott közlik, ha átírom, a forgalmi ugrik.
  • Mondom fasza és erről előre miért nem lehet szólni?
    Mert akkor műszakiztatni hogyan lehet elvinni? Így Nem lett átírva.
  • Rá következő héten HÉTFŐN meg lett a műszaki csinálva. Szuper.
  • Második kör, megyek kormányablakba azon a héten. Majd közlik, hogy nem, nem jó, mert a műszaki adatlap is kéne. Mondom fasza, azt nem adták oda, nincs olyanom. Telefonálás, anyázás, beszerzés, anyámnak odaadják, ő elküldi a szkennelt másolatot.
  • Harmadik kör. Itt meg a bajuk az volt, hogy másolat a műszaki adatlap. Mondom fasza, de más mikor meg egyeztetést kér, akkor a SZEMÉLYIM másolata jó volt? Majd gondolja az ő kedvéért utazok 3 órát egy kibaszott lapért..? De ezen még sikerült átugrani, de az ostoba nő aztán a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam el neki. Majd elzavar, hogy kérjek értelmezés vagy bármit attól, ami kiadta. Otthon mindenki megnézte, jól mondtam ő volt a buta. Szuper.
  • A héten végre átkerülhetett hozzám az eredeti műszaki adatlap erre mi van? Jön valami kibaszott levél, hogy nem tetem elegem mittomén minek, 500k bírsággal fenyegtés meg rendszámlevétel és 4 hónapra ki akarják vonna a kocsit. És hova jön? Nem, nem levelezési / tartózkodási címemre, hanem lakcímemre. (Amúgy mi a faszra is jó ez, ha ennyire ostoba foshalom itt is rendszer?)
Na jó. Eddig tartott türelmem.

E-L-M-E-H-E-T-E-N-EK
A T-E-T-V-E-S
KI-B-A-S-Z-O-T-T-
K-U-R-V-A
J-Ó
É-D-E-S-A-N-Y-U-K-B-A.


Az egész tetves banda.
Szóval vehetek ki szabadságot, hogy elintézzem azt, hogy az államszervezet saját kibaszott faszságai miatt ne büntessen 500k HUF-ra.
Már, ha sikerül megúszni.

Mert hol olyat kér, amit más nem adott oda nekem, nem az én hibám.
Aztán az ügyintéző nem tudja értelmezni azt, ami kell és elzavar.

Ez, basszák meg, ezt kapom a kibaszott adómért.
Egy államigazgatást, ami nem értem van, hanem engem csicskáztat és lassan órabérbe dolgozom neki, és még engem akarnak büntetni.
Ez bazdmeg, erre van erje az államigazgatásnak, meg COVID közepén márciusban behívni lakcímkártya cserére személyesen, mert az is olyan kibaszottul fontos volt.

El nem tudom mondani mennyire van elegem abból a foshalomból, amit magyar államnak és államigazgatásnak hívnak.
Behozott az igazi élet!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szervusztok, új vagyok, de régóta olvaslak titeket.
A belpolbűnözéstől igyekszek távol tartani magamat, ha kell, fordítással tudok segíteni (angol, német, portugál, utóbbi mondjuk vékonyan).

Túrabakancs témához szólnék, én is adnék egy szavazatot az Olangra, cipőre és bakancsra is, cipőből Dakota Tex-em van, bakancsot meg nem mondom, Karrimor-t is néztem, de az nem volt annyira kényelmes próbáláskor. A bakancsot meredekebb terepen használom, sárban, nagy fűben / harmatban / hóban, egyébként meg a cipőt. Elégedett vagyok vele, de őszintén megmondva az előző bakancsom volt az álom, ha Planikát találtok, csapjatok le rá. Magyar márkát is ajánlanék, mondjuk cipőik pont nincsenek, de a nadrággal és a polárral is elégedett vagyok. RP Outdoors. Nem vagyok teljesítménytúrázó, de természetfotózás miatt heti legalább egyszer kimegyek terepre. A North Face-hez annyit fűznék hozzá, hogy bár szerettem a cuccaikat, a német reklámarcuk szerint a túrázás ronda fehér ciszhetero férfi szokás.
Isten hozott hombre érezd jól magad és vitázz kulturáltan , tehát ne úgy mint én ! LOL
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szervusztok, új vagyok, de régóta olvaslak titeket.
A belpolbűnözéstől igyekszek távol tartani magamat, ha kell, fordítással tudok segíteni (angol, német, portugál, utóbbi mondjuk vékonyan).

Túrabakancs témához szólnék, én is adnék egy szavazatot az Olangra, cipőre és bakancsra is, cipőből Dakota Tex-em van, bakancsot meg nem mondom, Karrimor-t is néztem, de az nem volt annyira kényelmes próbáláskor. A bakancsot meredekebb terepen használom, sárban, nagy fűben / harmatban / hóban, egyébként meg a cipőt. Elégedett vagyok vele, de őszintén megmondva az előző bakancsom volt az álom, ha Planikát találtok, csapjatok le rá. Magyar márkát is ajánlanék, mondjuk cipőik pont nincsenek, de a nadrággal és a polárral is elégedett vagyok. RP Outdoors. Nem vagyok teljesítménytúrázó, de természetfotózás miatt heti legalább egyszer kimegyek terepre. A North Face-hez annyit fűznék hozzá, hogy bár szerettem a cuccaikat, a német reklámarcuk szerint a túrázás ronda fehér ciszhetero férfi szokás.
Az RP-t én is szeretem . Rzt vagy 6 éve nyúzom :

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 154
113
A pesti autóátírási ügyeket én is Gyálon, vagy más környékbeli kormányhivatalokban intéztem, 1-2 napra volt időpont, és nyugis, értelmes ügyintézők :)
Ez sok más helyen is így van:Bécsben várhatsz mindenre. Bécs melleti kisvárosban nem kell időpont, intézik azonnal. Berlinről is rémeseket mesélnek ilyen szempontból. És ott nem a fizetés a hibás, hanem a vörös-zöld városvezetés inkompetenciája.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
T

Törölt tag 008

Guest
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Van egy ismerősöm, ő pont olyan mint te. Az államigazgatás mintha kipécézte volna magának és rommá szivatják.
Hazajött az összes kollégája 2 hét alatt minden papírt elintézett megkapták a pénzt, minden. Neki 4 hónap volt, valami határidőt ki is késett és kevesebb pénzt kapott. És ez rendszeres, évek óta anyázza ezért zorbánt.
Egyetlen különbség van közte és a kollégái között. Ő az egyetlen pesti.

Egyszerűen hihetetlen másik univerzum, ha vidéken intézel ügyet. Normális emberek, nem idegbajosak és nem kell órákat várni.
Amúgy ugyanez van szolgáltatókkal, de engem most egy bank szopat ezzel. Ugyanabból a bankból ugyanabba a bankba akarok törleszteni és be kell mennem papíré, amit utána lefényképezek és visszaküldök ugyanannak a banknak. A labanc k.vanyátokat! 3 nap szabadság egy ügyintézés és kapitalistának merik magukat hazudni. Izgatottan várom a pillanatot, amikor ez után a teljes portfólióm átviszem máshová megkérdezik-e miért zárom be az összes számlám.
 
M

molnibalage

Guest
Behozott az igazi élet!
Igazából ez az egész csak arra ébresztett rá, amit eddig is sejtettem, hogy a jog egy használhatatlan foshalom és mennyire nincs köze az élethez.

  1. A kormányablak saját honlapján sincs fel, hogy kell az az adatlap, de hát szopjak én miatta...
    Ja, amúgy az ügyintéző sem említette akkor, amikor közölte, hogy a forgalmi ugrik, ha átiratom.
    Másikhoz kerülve meg aztán a 2. alkalommal hirtelen kellett.

  2. Valami 15 napos határidő van, ami mennyire életszerű? Azt is örökléskor tudtam meg basszák meg, hogy mit kell majd csinálnom az átíratáshoz egyáltalán.

  3. A kötelező biztosítás igazoló lapja is több, mint egy hét után jött meg elektronikusan és olyan fantasztikus a rendszer ott is, hogy aztán még egyszer megküldte a rendszer 1,5 hónap után. De hogy minek...?

  4. Tehát eleve csak ez után tudtam volna eleve elmenni kormányablakba. Csak már ekkor is ketyegett az idő...

  5. Vagy akkor nem elvárás visszafelé az állampolgártól, hogy ha nekem ilyen cuki határidőket írsz, akkor az szavatolják azt, hogy 3-4 napon belül 100%-ban legyen időpont elérhető ügyintézéshez? Mert az miféle sunyibüdösbunkó köcsög hozzáállás, hogy 15 napos határidő van, de 3+ hétre adtok időpontot? Hát a kurva anyátokat azt.
    És ezt is keresve találtam, mert volt ahol 5+ hét volt.

  6. Ja, hogy vegyek ki szabadságot. Aha.
    És, ha ez nem megoldható? Meg a cég rendelkezik a 2/3-val?
    És azt mondja, hogy "NEM", mert szükség van rád?
    Akkor itt most melyik kutya az erősebb? Hm..?
    Mert azt sem én döntöttem el, hogy a munkáltató ennyivel rendelkezhet.

  7. És, ha éppen külföldön van bárki? IJ? Hazajön és az örökölt kocsiját akkor szépen akár érvényes műszakival is 4 vagy akárhány hónapra elveszik, mert nem tudta időben le a folyamatot?

    Tehát a csudaszép jog azt mondja, hogy intézd el gyorsan...
    ...de leheőséget nem ad hozzá, az oldjad meg saját erőforrásból, ha a munkáltatód és lehetőséged éppen engedni.
Komolyan mondom alig várom, hogy ha valaha lesz igazi MI és ráeresztik a jogra, hogy elemezze ki ezt a kupacot, akkor 3 perc alatt hozza ki, hogy mekkora egymásnak ellentmondó foshalom az egész.

Mert ilyen egyszerű helyzetben is azt látom, hogy amit jognak neveznek annak sokszor érintőlegesen sincs köze a való élethez.
Valaki kitalálta, hogy legyen így és kész. Az, hogy mekkora faszság, senkit sem érdekel.
Mindez egy olyan kocsi miatt, ami 0 km-et ment mostanában.

Tiszta szerencse, hogy nem kell most, de az utazási költséggel is laza 15k+ lesz ez az egész, meg két szabadnapomba.
Azért, mert kormányablakban nincs idő, és kétszer ők baszták el.

Tapsivhar.
Úgy szeretném és egyszer úgy elszámoltatni az egész államot, ahogy ők packáznak az állampolgárral.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Van egy ismerősöm, ő pont olyan mint te. Az államigazgatás mintha kipécézte volna magának és rommá szivatják.
Hazajött az összes kollégája 2 hét alatt minden papírt elintézett megkapták a pénzt, minden. Neki 4 hónap volt, valami határidőt ki is késett és kevesebb pénzt kapott. És ez rendszeres, évek óta anyázza ezért zorbánt.
Egyetlen különbség van közte és a kollégái között. Ő az egyetlen pesti.

Egyszerűen hihetetlen másik univerzum, ha vidéken intézel ügyet. Normális emberek, nem idegbajosak és nem kell órákat várni.
Amúgy ugyanez van szolgáltatókkal, de engem most egy bank szopat ezzel. Ugyanabból a bankból ugyanabba a bankba akarok törleszteni és be kell mennem papíré, amit utána lefényképezek és visszaküldök ugyanannak a banknak. A labanc k.vanyátokat! 3 nap szabadság egy ügyintézés és kapitalistának merik magukat hazudni. Izgatottan várom a pillanatot, amikor ez után a teljes portfólióm átviszem máshová megkérdezik-e miért zárom be az összes számlám.
Hehehe....Hát ez sem igaz.Maga az egész rohadt szervezet szar,úgy ahogy van.Szemétdombra való szarrakat.
És van tapasztalatom,hogy hogyan is működik máshol.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 731
30 247
113
Ezt kérdezte az, aki műszakizttata a kocsit. Hogy ő sem hallott ilyenről eddig.
Csak ezzel is elment az idő...


Igen, az már a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam neki, hogy az 1/4 öröklés és 3/4 ajándék az, hogy anyu és tesók lemondanak a kocsiról.
De nem. Én meg mit tudtam tenni? Semmit.
Mármint azt leszámítva, hogy a fejét kedvem lett volna áttolni a falon a kedves ügyintézőnek.

Ez tök jó. És emiatt kell megint szabit kivennem és imádkozni, hogy ne büntessenek meg és csak a 10k körüli költséget verjék rám?
Meg az is kedves, hogy a levél ilyet ír:

"határozatom véglegessé váltástól számított 5 napon adjam le a forgalmit és rendszámtáblát"

Aha, és az mikor volt?
A levél nem említi, amit ezek a balfaszok képtelenek voltak a levelezési címemre küldeni.
Tök jó, hogy a lakcímkártyámon is van tart. hely, az ügyfélkapun az az értesítési cím, de ezek továbbra is mindent a lakcímre küldenek. Csudajó ez az egész foshalom...

Ha a home office miatt nem tudnék sakkozni, akkor NÉGY KIBASZOTT szabadnapomba kerülne ez az egész.
Az kurva lakcímkártya csere is már elvitt egyet. Mert az is nagyon fontos volt. Hogy a COVID csúcsán berángattak emberek közé.


Ezzel most már a szigetszentmiklósira kell menni, mert onnan jött a levél.
Nem elég a jóból...

Tökéletes lenyomata ez az egész annak, hogy micsoda csudálatos jogszabályi környezet, alkalmatlan rendszer van és persze szokás szerint a kisember szopja meg. Egy olyan kocsival, amivel NULLA kibaszott km-et mentem eddig gyakorlatilag.

A kormányablak telefonszámát nem veszik fel, cserébe csinos kis modemsípolást hallani csak.

Ügyintézés a XXI. században.
Nem tudom hogy sírnom, röhögnöm vagy dühöngenem kéne.
Ha nem akarnának sok ezerre megvágni, akkor az első kettő. De ez így már kurvára nem vicces.
Nem lehet, hogy nálad is van valami hiba? Akár hányszor valami hivatalos ügyed van, mindig valami államigazgatási inkompetenssel kerülsz kapcsolatba.:oops: Az ügyintézés mindenkinek púp a hátán. ;)Ja, te is átkerültél az MVM hez? :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Nem lehet, hogy nálad is van valami hiba? Akár hányszor valami hivatalos ügyed van, mindig valami államigazgatási inkompetenssel kerülsz kapcsolatba.:oops: Az ügyintézés mindenkinek púp a hátán. ;)Ja, te is átkerültél az MVM hez? :rolleyes:
Miféle hiba?
  • Az én hibám, hogy az ügyintéző képtelen volt értelmezni azt végzést, ami mindenki másnak ment?
  • Az én hibám, hogy a műszaki vizsgaállomáson nem adták oda, amit kért az ügyintéző? Ami nincs is fent a Kormányablak weboldalán sem amúgy...
Ezekben hol van nálam a hiba...?
Fárasszál még te is a hülyeségeddel légyszíves...
Másra sem vágyom...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 654
113
„A kormánynak azért szűk a mozgástere, mert 2004-ben az uniós csatlakozási tárgyalások során a baloldali (Medgyessy-Gyurcsány) kormány kérhetett volna kedvezőbb számítási szabályt a kötelezően alkalmazandó jövedéki és áfa-rendelkezések alól; de nem tette”

Azért ez érdekes kérdés, de már más országban volt rá példa, hogy befagyasztották az üza. árát, tehát van megoldás rá. Csak Orbán mondta, hogy még ezt nem tervezi.

Beszélnek ezek össze-vissza.

 
  • Vicces
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Azért valahol érdekes az összes buta cikk a történelmi benzin árról.

Infláció is létezik. 8-9 éve is volt 450 feletti ár. Pusztán inflációval nézve is drágább volt, nemhogy vásárló erő paritáson.

Állítólag kurva nagy a jólét. Ha 4 év alatt egyesek olyanokat mesélnek, hogy sokak fizetése 40-100%-kal nőtt.
Ennek fényében az, hog akkor most ennyibe kerül az mitől olyan nagy szám a 400-as tartományhoz képest...?