Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Biztosan sokáig tartott volna utánaolvasni.
Ismerem Pusztai Árpád munkásságát. Minden esetben gyanúsnak kéne lennie, ha valaki kiáll, és a tvben tálal ki. Mert amúgy jól ellehetetlenítik, meg nem engedik publikálni az eredményeit, meg miegyebek. A francokat, így megkerülhető a reviwer rendszer. És a népek kajálni fogják. Ettől nem kizárható, hogy igaza van, de de de.
Nem, konkrétan Pusztai Árpád bebizonyította, hogy a GMO burgonyával etetett egereknél, kivétel nélkül valamennyinél, agysorvadás jellegű betegség alakul ki. Ha ez neked elhanyagolandó tünet, akkor jó étvágyat a Skót burgonyához!
Mármint bélsorvadás? Csak mert ezt hozta ki, ha kihozta egyálltalán.
Maradjunk annyiban, hogy aki a könyvében leír ilyet, azzal erős kételyeim vannak...
"A genetikában járatlan tudósok többsége, ha munkája során kapcsolatba kerül a genetikai módosítással, úgy kezd neki a munkának, hogy az ötlet milyen nagyszerű és mennyire fontos az emberiség szempontjából. Eleinte mi is így gondoltuk. A nemes cél a legtöbb kutatót fellelkesíti. De amíg az ember tájékozatlan a részletekben, addig nem tud megfelelő kritikával közeledni a GM-technológiához. A genetikai módosításról még most is sokan azt gondolják, hogy minden rendben van vele. Amikor valaki belevág az ilyen jellegű kutatásba és a téma előrehaladásával megjelennek a problémák, törvényszerű, hogy felmerül benne a kétely és gondolkodni kezd. Azzal nem sokan gondolnak, hogy ezeknek a kételyeknek a kinyilvánítása a kutatáson túlmutató következményekkel járhat. Elvégre nem csak kutatók vagyunk, hanem állampolgárok is, akik tiszta, rendezett és egészséges környezetben akarnak élni. Így aztán a genetikai módosítást nemcsak tudományos, hanem társadalmi, etikai stb. szemszögből is meg kell vizsgálni. Sokaknak akkor nyílik csak ki a szeme, amikor a kételyek nyilvános hangoztatása heves ellenreakciókat vált ki. Az emberek ilyenkor, hozzánk hasonlóan, a saját kárukon tanulják meg, hogy meddig képesek a hivatalos szervek elmenni a GM-technológiát kritizáló nézetek elhallgattatásában."

Amúgy csak a tények kedvéért:
Pusztai eredményeit megvizsgálta a RS és arra jutott, hogy módszertanilag hibás.
A kiértékelésében szintén módszertani hibákat talált.
Persze lehet mondani, hogy jó, de értsük már meg, mindenkit megvettek a multik, csak na.

Ezen túlmenőleg: igen, egy gm növény lehet toxikus, adott esetben akár ez a konkrét burgonya faj is. Nem vagyok toxikológus, hogy a kapott eredményekben pro vagy kontra érvelni tudjak.
Csak éppen:
1. ez nem mond semmit a géntechnológiáról általában
2. A géntechnológiával beültetett, és a hagyományos módon bejutatott gén terméke között nincs különbség.
3. A normális nemesítési eljárásban ugyanúgy létrejönnek káros anyagokat termelő növények, akkor most azokat se vizsgálja senki? Ja hogy ja de. Csak anno az FDA azt mondta, hogy a gmo esetén azt kellene bebizonyítani, hogy a termék hatása különbözik a vadtípusétól, és nem azt, hogy ugyanaz.
4. Remélem mindenki, aki szerint a gmo cégek profitéhsége miatt van ez az egész egy lukkártyás számítógépről pötyögi be a hsz-eit, mert ugye a PC is csak a nagy multicégek profitéhségének a terméke.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
  1. Valami 15 napos határidő van, ami mennyire életszerű? Azt is örökléskor tudtam meg basszák meg, hogy mit kell majd csinálnom az átíratáshoz egyáltalán.

  2. A kötelező biztosítás igazoló lapja is több, mint egy hét után jött meg elektronikusan és olyan fantasztikus a rendszer ott is, hogy aztán még egyszer megküldte a rendszer 1,5 hónap után. De hogy minek...?

  3. Tehát eleve csak ez után tudtam volna eleve elmenni kormányablakba. Csak már ekkor is ketyegett az idő...

  4. Vagy akkor nem elvárás visszafelé az állampolgártól, hogy ha nekem ilyen cuki határidőket írsz, akkor az szavatolják azt, hogy 3-4 napon belül 100%-ban legyen időpont elérhető ügyintézéshez? Mert az miféle sunyibüdösbunkó köcsög hozzáállás, hogy 15 napos határidő van, de 3+ hétre adtok időpontot? Hát a kurva anyátokat azt.
    És ezt is keresve találtam, mert volt ahol 5+ hét volt.

  5. Ja, hogy vegyek ki szabadságot. Aha.
    És, ha ez nem megoldható? Meg a cég rendelkezik a 2/3-val?
    És azt mondja, hogy "NEM", mert szükség van rád?
    Akkor itt most melyik kutya az erősebb? Hm..?
    Mert azt sem én döntöttem el, hogy a munkáltató ennyivel rendelkezhet.
  • A 15 napos határidő azért van, mert az emberek szeretnek ülni az ülőgumóikon és nem megcsinálni, pedig mint az autós oktatóm mondta, az autó fegyver, úgy kezelendő, mint a fegyverviselési engedély, mindig tudni kell, ki a tulajdonos/üzemeltető, mert kárt/személyi sérülést okozhat bármikor.
  • Mi autó biztosítást netrisken intézünk, soha egyetlen paraszthajszálat nem kellett kersztbetennünk, minden mindig időben megvolt.
  • a törvény nem tudása nem mentesít
  • van egy 5% esélyed, hpgy egy köztisztviselő/közalkalmazott figyelembeveszi a te érdeked/álláspontod/méltányolható körülményeid, egyébként 95%-ban azt mondja ez a szabály, miért nem jártál utána... szerintem nem csak erre, hanem mindenre érvényes a közszférás ügyintézésben
  • időpont: rendszámpótlásra is elvileg csak időponttal lehetett menni, de a nélkül nem lehet közlekedni, nagybátyám odament időpont nélkül, elmondta mi van, 15 percen belül elintézték, ilyen is van
  • szabadság: igen sok helyen elfelejtik pl azt is, hogy sok helyen ha az 1/3 szabadságot kérsz ki azt is 15 napra előre kell bejelenteni... óvodában pislogok, amikor így pár napra/1 hétre előre szólnak, hogy akkor nevelési értekezlet,, nincs felügyelet, kar széttár...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Sokadszorra-államszervezeti váltásra lenne szükség.Ez még mindig az urhatnám bolsevik aparatcsik államszervezet.
Én csináltattam jogsi/tachokártya cserét németbe is.Ott ez MAXIMUM 2 nap-de inkább 2 óra.Nálunk a jogsicsere hivatásos nemzetközi sofőrnek 3hét(vagy több).És addig nem tudsz dolgozni.Mert a régi jogsit bevonják,az új elkészültéig meg egy ideiglenes papirt kapsz,ami viszont nem érvényes külföldön......
Majd jön MZP és minden flottul fog menni!
Ja bocs, mégsem :) Az államigazgatás mindentől független és örök. Soha nem fog hatékonyan működni. Ha flottul és hatékonyan működne, akkor nem lehetne a zavarosban halászni, és akkor nem kellene "olajozni" a rendszert. A kedvencem egy földhivatali ügyintéző volt, aki közölte, hogy "de felgyorsíthatjuk a dolgot" nagy kacsintással. Meg láttuk nemrég kiderült védettségi igazolványokat is gyártottak jó pénzért valamelyik kormányhivatalban.
  • egyrészt elég magas a munkaterhelés, másrészről ez a magas munkaterhelés elég megterhelő is, mert majd teljes egészében ügyfélkapcsolattal kell végezni
  • a bérezés nem kimagasló
  • a morális bázis szilárdsága kérdőjelezhető: főnök haverjainak külön időpont, külön határidők, utána elkezd gondolkodni a delikvens, hogy tényleg itt akar-e dolgozni, vagy akar-e ő is ilyenben részt venni,
  • néha pont a hülye belső ügyviteli előírások teszik lehetetlenné a hatékony ügyintézést, korszerűtlen ügyviteli szabályokkal
  • az esetek egy jelentős részében pedig mindebbe belefásult de a feladatköréből meglépni képtelen ügyintézővel áll szemben az ember (nincs annyi tartaléka, hogy megkockáztassa felmond)

Sajnos ezeket az embereket (állomány többségét) sokak szerint ki kellene szórni, de akkora munkanélküliséget teremtene, hogy valami "átnevelőtábor" kellene nekik, amire se pénz se akarat. Pl.: köztisztviselőknek üdülőhálózat, ingyen egy havi üdülés minden évben, de helyben szervezett tanfolyamon kell részt venni és pszichomókust látogatni. Szóval nem lenne lehetetlen megoldani, de nincs erre akkora társadalmi nyomás és akarat és pénz, hogy tényleg megoldják. (Ne nevess van ahol van ilyen)
 
M

molnibalage

Guest
A 15 napos határidő azért van, mert az emberek szeretnek ülni az ülőgumóikon és nem megcsinálni, pedig mint az autós oktatóm mondta, az autó fegyver, úgy kezelendő, mint a fegyverviselési engedély, mindig tudni kell, ki a tulajdonos/üzemeltető, mert kárt/személyi sérülést okozhat bármiko
Ez tök jó, csak a kocsit nem használta senki.
(Ergo, már bocsánat, a rendszer szar, hogy egy álló autó miatt megy ez az egész...)
De azért ennek fényében igyekeztem.

És, ha éppen külföldön lettem volna? Vagy bármi?
(A hagyatékiról is alig pár nappal előtte jött a levél, na persze az sem a levelezési címemre, amit már fel sem tudok idézni hányszor adtam meg...)

Mondom, kurva vicces, ahogy a rendszer semmilyen módon nem veszi figyelembe azt, hogy az embereknek van életük...
Ők kitalálnak valami, az átlagpolgár meg oldja meg. Már elnézést, de ki van kiért...?

Akkor én számonkérhetem az államot, hogy mi mindent nem adott meg nekem?
  • Amikor elzavart a háziorvos, amikor el kellet volna látnia?
  • Amikor a barátnőmet nem volt hajlandó megvizsgálni sem a COVID időszak csácsún a 2. hullám alatt? Széttárták a kezüket és annyi volt? Anyád...
  • Amikor nem vitte el elsőnek a fatert a mentő, amikor már COVID-os volt és a lépcsőn nem tudott felmenni, annyira nem kapott levegőt?
Stb.

Ja nem. Csak az állampolgárt lehet basztatani és pazarolni az idejét és rabolni a pénzét. Arra még jó.

a törvény nem tudása nem mentesít
És, ha egész egyszerűen nem tudod betartani, akkor mi van? IJ?
Főleg úgy, hogy MAGA A KIBASZOTT SZERV AZ AKADÁLY...?

Hát gratulálok, fantasztikus rendszer...

miért nem jártál utána...
  • Annak, hogy egy érvényes műszaki nem lesz érvényes ha tulajt váltok? Ezek szerint, akkor minden tulaj váltásnál ugrik a műszaki? Ja, akkor nem. Akkor ennek hol kellett volna utána nézni? Sajnos az egész magyar szájbavert államigazgatás is úgy működik, hogy azt képzelik, hogy az állampolgár jogász.

  • Annak, hogy olyat kértek, ami a SAJÁT honlapjukon sincs fent és az első találkozónál sem mondta a szerv? Amikor még az is pislogott, aki 20+ éve autószerelő és a faterja is az volt, de ő sem érti, hogy miért kell? Na, ennek hol kellett volna "utánajárni"?

  • Azon meg semmilyen utánjárás nem segít, hogy a SAJÁT szájbavert ügyintézőjük elküld, mert szerinte (!) nem jó a végzés.
Hát csudás.
Akkor ezek szerint majd én is kijelenthetem, hogy szerintem (!) mi a törvény és kész?

Ezek után nem csodálom, hogy az adófizetési morál olyan amilyen.
Mert tényleg, mit érez az ember, hogy mit kap érte cserébe?
Ezt a fost meg lófaszt a seggembe.

Meg berángatnak COVID közepén lakcímkártyát cserélni. Persze arra is vehettem ki szabit. Mert valami háttérben zajló process alapján cirka 40 évvel a lakótelep építése és fiszemfaszom számok alapján kihozták, hogy nem jó a lakcím.
Bár addig a postás és mindenki odatalált, de csak ezért közölték, hogy menni kell. Persze ott is a "kedves hivatalos levél" közölte, hogy ha nem, akkor 14 nap utána rendőr elő is állíthat.

Ha rajtam múlna le lehetne dózerólni az egészet a picsába.
Mert az én perspektívámból az állam és az adóm befizetése kb. ezt hozz ki. Hogy a pokolba az egésszel.
Nem tudok olyan pillanatot felidézni, amikor tett volna értem bármi az állam vagy érezném azt, hogy az befizetett adómnak bármi haszna lenne.
És ne gyertek a rendőr, mentő stb. közszolgálatásókkal, mert elröhögöm magam.

Rendőrt lassan nem látok, a közlekedési morál az utakon nem létezik (meg amíg ugye nem kapnak el...) ,amíg baleset nem érne a magyar eü sem érint engem kicsit sem. Magánba kell mindent megoldanom, ha eredményt is akarok. De legalább vannak stadionok meg Lölö zsebébe... Ja, meg anyám kap nyugdíjat és ennyi.

Várom már a pillanatot, amikor majd megbírságolnak egy kómában fekvő gyalogost, mert nem jelent meg a gázoló sofőr tárgyalásán.
Az én szememben kb. ezen a szinten van most az egész magyar állam és a jog.

A Linkedin-en egy nő kitett egy posztot a "használható jogról". Azóta sem tudom, hogy sírni vagy röhögni kéne ezen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért valahol érdekes az összes buta cikk a történelmi benzin árról.

Infláció is létezik. 8-9 éve is volt 450 feletti ár. Pusztán inflációval nézve is drágább volt, nemhogy vásárló erő paritáson.

Állítólag kurva nagy a jólét. Ha 4 év alatt egyesek olyanokat mesélnek, hogy sokak fizetése 40-100%-kal nőtt.
Ennek fényében az, hog akkor most ennyibe kerül az mitől olyan nagy szám a 400-as tartományhoz képest...?
2 éve a horvátoknál drágábban tankoltam mint most pesten. Messze van még a jajistenemmindmeghalunktól a dolog.
Kellemetlen. Majd visszaáll minden. Régen volt 120 USDs hordónkénti ár, 200-ra jósolták de lement 20 USDre. Most 84 USD.
Jobban aggódom az áram miatt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 636
55 172
113
Csak úgy semleges informacióként, függetlenûl a szóban forgó ügytől, megosztom veletek:
Eleg öreg vagyok, de eddig SOHA nem találkoztam se itthon, se Ausztriàban, se Nemetországban, se Angliàban goromba ügyintézővel, rendőrrel. Eddig bejött, hogy ahogy bekiabálok az erdőbe, olyan a visszhang is. Legyen az közlekedési ügy, mert gyorshajtàs neha azërt előfordul, vagy NVA, vagy önkormányzati hatóság, nyugdijintézés stb.
Kûlönösen pozitiv a kapcsolatom az adóhivatallal, ahonnan felhivtak, hogy valamit rosszul töltöttem ki, kerjek haladékot és küldjem el újra. Ettől persze nem tetszik, hogy mennyi adót kell fizessek, de erről nem tehet az ûgyintező, ahogy a rendőr sem, ha elkap 110-el a 84-esen. Nem vicc....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Vágd ignore-ba az összes kretén trollt. Mindenre xdznek mint a hülyegyerekek face-n...
Ez odabaszós vóóót ! Jól megasszontad ! Ki nem xarja le , hogy nyomkodja e valaki az ignore-t vagy nem ? Balukapitány velem szembe már vagy 1000x nyomta ! És ? Oszt mindig visszatér ! Igazából az a kreténség ha valakit ilyen felsőbbrendűen ír hülyeséget mint te is ezzel a kommentel !
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 732
30 257
113
Ismerem Pusztai Árpád munkásságát. Minden esetben gyanúsnak kéne lennie, ha valaki kiáll, és a tvben tálal ki. Mert amúgy jól ellehetetlenítik, meg nem engedik publikálni az eredményeit, meg miegyebek. A francokat, így megkerülhető a reviwer rendszer. És a népek kajálni fogják. Ettől nem kizárható, hogy igaza van, de de de.

Mármint bélsorvadás? Csak mert ezt hozta ki, ha kihozta egyálltalán.
Maradjunk annyiban, hogy aki a könyvében leír ilyet, azzal erős kételyeim vannak...
"A genetikában járatlan tudósok többsége, ha munkája során kapcsolatba kerül a genetikai módosítással, úgy kezd neki a munkának, hogy az ötlet milyen nagyszerű és mennyire fontos az emberiség szempontjából. Eleinte mi is így gondoltuk. A nemes cél a legtöbb kutatót fellelkesíti. De amíg az ember tájékozatlan a részletekben, addig nem tud megfelelő kritikával közeledni a GM-technológiához. A genetikai módosításról még most is sokan azt gondolják, hogy minden rendben van vele. Amikor valaki belevág az ilyen jellegű kutatásba és a téma előrehaladásával megjelennek a problémák, törvényszerű, hogy felmerül benne a kétely és gondolkodni kezd. Azzal nem sokan gondolnak, hogy ezeknek a kételyeknek a kinyilvánítása a kutatáson túlmutató következményekkel járhat. Elvégre nem csak kutatók vagyunk, hanem állampolgárok is, akik tiszta, rendezett és egészséges környezetben akarnak élni. Így aztán a genetikai módosítást nemcsak tudományos, hanem társadalmi, etikai stb. szemszögből is meg kell vizsgálni. Sokaknak akkor nyílik csak ki a szeme, amikor a kételyek nyilvános hangoztatása heves ellenreakciókat vált ki. Az emberek ilyenkor, hozzánk hasonlóan, a saját kárukon tanulják meg, hogy meddig képesek a hivatalos szervek elmenni a GM-technológiát kritizáló nézetek elhallgattatásában."

Amúgy csak a tények kedvéért:
Pusztai eredményeit megvizsgálta a RS és arra jutott, hogy módszertanilag hibás.
A kiértékelésében szintén módszertani hibákat talált.
Persze lehet mondani, hogy jó, de értsük már meg, mindenkit megvettek a multik, csak na.

Ezen túlmenőleg: igen, egy gm növény lehet toxikus, adott esetben akár ez a konkrét burgonya faj is. Nem vagyok toxikológus, hogy a kapott eredményekben pro vagy kontra érvelni tudjak.
Csak éppen:
1. ez nem mond semmit a géntechnológiáról általában
2. A géntechnológiával beültetett, és a hagyományos módon bejutatott gén terméke között nincs különbség.
3. A normális nemesítési eljárásban ugyanúgy létrejönnek káros anyagokat termelő növények, akkor most azokat se vizsgálja senki? Ja hogy ja de. Csak anno az FDA azt mondta, hogy a gmo esetén azt kellene bebizonyítani, hogy a termék hatása különbözik a vadtípusétól, és nem azt, hogy ugyanaz.
4. Remélem mindenki, aki szerint a gmo cégek profitéhsége miatt van ez az egész egy lukkártyás számítógépről pötyögi be a hsz-eit, mert ugye a PC is csak a nagy multicégek profitéhségének a terméke.
Bocsánat @Redgreg , de már nem tudom visszatartani. ;)
Szerintem te belenéztél a T.U.D.O.M.Á.N.Y. nevű szupernóvába és azóta csak "csillagokat" látsz. A Monsato, a világ egyik legszemetebb vállalata. Biztos olvastad a Robinson Crusoe c. könyvet, ahol a főhős néhány szem gabonával kezdte a kenyérnekvaló termesztését és a végén egy "táblát" is be tudott vetni? A Monsato-féle magokkal ezt ma már nem tudod megtenni.
Tudod, ahol a búzaszalmából nálam, itthon, kiszóródik a búzaszem, ott tavasszal búza kel ki. A Monsato esetében ez lehetetlen lenne. Ki most a fő-fő partnere, tulajdonosa a Monsatonak? A Bayer-AG.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Monsanto hmmm.
Csak egy-két termékét emelném ki:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange .
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/DDT .
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Glifozát .

"PCB
A poliklórozott bifenilek (PCB) klórt tartalmazó szerves vegyületek, melyekben a klóratomok egy bifenil gyűrűhöz kapcsolódnak. A PCB-k egy kb. 200 különböző rokonvegyületből álló csoportot alkotnak. A rákkeltő vegyszert az 1970-es években elektronikai cikkek gyártásakor használták mint dielektrikum, hővezető folyadék vagy a szénmentes fénymásolópapír egyik alapanyaga. Kiderült, hogy nem lebomló vegyület, amely beépül az élő szervezetbe, így az ember vérébe is, ezért Európában betiltották.

Mióta a PCB-t világszerte betiltották, a Monsanto sem gyártja őket többé. Érdekes adalék, hogy a vállalat 1926-ban, amikor a környezeti szabályozás helyi szinten határozódott meg, saját várost is alapított Monsanto néven. Ma ez a település Sauget néven ismert és az egyesült államokbeli Illinois államban található. Az amerikai környezetvédelmi hatóság szerint, noha a PCB-k gyártását az 1970-es években betiltották, a város a régió legszennyezettebb területei közé tartozik.[22]

2002-ben a The Washington Post írt az alabamai Anniston Monsanto általi szennyezéséről, ahol a vállalat 40 évig tudatosan ürítette a higanyt és a PCB-vel szennyezett szemetet a környékbeli patakokba.[23]"

Nos? Tudomány-géntech-gyógyszeripar.

Ez tök jó, csak a kocsit nem használta senki.
(Ergo, már bocsánat, a rendszer szar, hogy egy álló autó miatt megy ez az egész...)
De azért ennek fényében igyekeztem.

És, ha éppen külföldön lettem volna? Vagy bármi?
(A hagyatékiról is alig pár nappal előtte jött a levél, na persze az sem a levelezési címemre, amit már fel sem tudok idézni hányszor adtam meg...)

Mondom, kurva vicces, ahogy a rendszer semmilyen módon nem veszi figyelembe azt, hogy az embereknek van életük...
Ők kitalálnak valami, az átlagpolgár meg oldja meg. Már elnézést, de ki van kiért...?

Akkor én számonkérhetem az államot, hogy mi mindent nem adott meg nekem?
  • Amikor elzavart a háziorvos, amikor el kellet volna látnia?
  • Amikor a barátnőmet nem volt hajlandó megvizsgálni sem a COVID időszak csácsún a 2. hullám alatt? Széttárták a kezüket és annyi volt? Anyád...
  • Amikor nem vitte el elsőnek a fatert a mentő, amikor már COVID-os volt és a lépcsőn nem tudott felmenni, annyira nem kapott levegőt?
Stb.

Ja nem. Csak az állampolgárt lehet basztatani és pazarolni az idejét és rabolni a pénzét. Arra még jó.


És, ha egész egyszerűen nem tudod betartani, akkor mi van? IJ?
Főleg úgy, hogy MAGA A KIBASZOTT SZERV AZ AKADÁLY...?

Hát gratulálok, fantasztikus rendszer...


  • Annak, hogy egy érvényes műszaki nem lesz érvényes ha tulajt váltok? Ezek szerint, akkor minden tulaj váltásnál ugrik a műszaki? Ja, akkor nem. Akkor ennek hol kellett volna utána nézni? Sajnos az egész magyar szájbavert államigazgatás is úgy működik, hogy azt képzelik, hogy az állampolgár jogász.

  • Annak, hogy olyat kértek, ami a SAJÁT honlapjukon sincs fent és az első találkozónál sem mondta a szerv? Amikor még az is pislogott, aki 20+ éve autószerelő és a faterja is az volt, de ő sem érti, hogy miért kell? Na, ennek hol kellett volna "utánajárni"?

  • Azon meg semmilyen utánjárás nem segít, hogy a SAJÁT szájbavert ügyintézőjük elküld, mert szerinte (!) nem jó a végzés.
Hát csudás.
Akkor ezek szerint majd én is kijelenthetem, hogy szerintem (!) mi a törvény és kész?

Ezek után nem csodálom, hogy az adófizetési morál olyan amilyen.
Mert tényleg, mit érez az ember, hogy mit kap érte cserébe?
Ezt a fost meg lófaszt a seggembe.

Meg berángatnak COVID közepén lakcímkártyát cserélni. Persze arra is vehettem ki szabit. Mert valami háttérben zajló process alapján cirka 40 évvel a lakótelep építése és fiszemfaszom számok alapján kihozták, hogy nem jó a lakcím.
Bár addig a postás és mindenki odatalált, de csak ezért közölték, hogy menni kell. Persze ott is a "kedves hivatalos levél" közölte, hogy ha nem, akkor 14 nap utána rendőr elő is állíthat.

Ha rajtam múlna le lehetne dózerólni az egészet a picsába.
Mert az én perspektívámból az állam és az adóm befizetése kb. ezt hozz ki. Hogy a pokolba az egésszel.
Nem tudok olyan pillanatot felidézni, amikor tett volna értem bármi az állam vagy érezném azt, hogy az befizetett adómnak bármi haszna lenne.
És ne gyertek a rendőr, mentő stb. közszolgálatásókkal, mert elröhögöm magam.

Rendőrt lassan nem látok, a közlekedési morál az utakon nem létezik (meg amíg ugye nem kapnak el...) ,amíg baleset nem érne a magyar eü sem érint engem kicsit sem. Magánba kell mindent megoldanom, ha eredményt is akarok. De legalább vannak stadionok meg Lölö zsebébe... Ja, meg anyám kap nyugdíjat és ennyi.

Várom már a pillanatot, amikor majd megbírságolnak egy kómában fekvő gyalogost, mert nem jelent meg a gázoló sofőr tárgyalásán.
Az én szememben kb. ezen a szinten van most az egész magyar állam és a jog.

A Linkedin-en egy nő kitett egy posztot a "használható jogról". Azóta sem tudom, hogy sírni vagy röhögni kéne ezen.
@molnibalage ! Rajtad kívül, még 9.000.000 ember él ebben az országban, ÉL! Megold mindent, és nem mutogat a rendszerre, hanem mint szintén nem teljes mértékben tökéletes teremtmények a "Jóistennek", beismeri azt, hogy az általa létrehozható összes államforma/hivatali berendezkedés/törvényi szabályrendszer sem lehet tökéletes. Ha te vagy az egyetlen aki önmaga a "csoda", akkor nyilván elvárható számodra a soron kívüli eljárás. Amennyiben ez nem így van, akkor önmagad tökéletlenségén és a hibáidon keresztül nézz a "dolgok menetére". Az anarchia az egyik fokozhatatla állapot, a másik a rend. A mi világunk átmenet a kettő között.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nah tegnap kinnt vagyunk terveztett Lynx gyár városában,.
Jelez a neten a német gépsor, hogfy sz.r van a palcsintáN.
MEGnézzök,
Raktárban ott áll k 80 raklap selejt késztermék. már amit láttunk.
Kiderült a német precizitsra tervezett százvalahány milliós automata gyártósort k kriptazökevény SMT gépsorrról lejött kínai vacakól összerakott panelekkel etették,. Az automata teszterek persze kiszórták.
De a szerződés időpontra és leszállított daraszámra szól.
Semmi gond, stikában átállították a ciklusidőt, hogy annyival töb jöjjön le a gyártósorról.
Gépsort nem, erre tervezték, ergo pl prolémák voltak a pottinganyag adagolással, kb úszott minden.
Semmi gond elvtársak, majd az emberek túlórában lekapargetják, mitán locsolnak rá alkoholt. ,,,, kézzel, .. felmondtak kb 70-en.
ja, hpgy a pottinganyxag a preciziós, a gépsorban utazó munkadarab rögzítő tálcákon? Semmi gond, lekapargatjuk spaknival. ...Eredmémy: öt perrcet megy a sor, aztán hibajelzéssel leáll. kb 2000 darab helyett lejön 450 darab múszakonként....

oké, köszönjük, ilyen gyártóra nincs szükség, cég döntött, máshová viszik akkor. mínusz 250-300 munkahely.
Ugyanez a bérgyártó anno megcsinálta, hogy hónapokon keresztül ugyanazt a darabonként félmilliós készterméket rakta fel a tesztelésre,mert az biztos jó., Annyi eszük nem volt,, hogy a programozott adatokat is jelenti a teszter, igaz akkor még nem rasztott a köpontban.

Akkor cég összecsomagolt és kivonult, most a termék Haifán készül, full automata gyártósoron, na meg Kínában, de az olyan is...

Az érdemi magyar cégen belüli szeméy mindkét esetben ugyanaz, aki kitalálta hogyan oldjuk meg okosba. kb az egész slepp ugyanaz. no comment.

ugyanott látszik dolgozón valamiért rohadt dühös,,,,

kiderült, pénteken eléjük tették a papírt, hogx október 23-át, akinek dolgozák le munkanap áthelyezéssel egy másik napon... mármint a fizetett ünnepet.

mondom hogyhogy aláírtad??????? hogyhogy bejöttél????

"mert azt mindta a főnök, meg mert a többiek is..."
A dolgozók szerint ugyan ezért dőlt a be a Szarvasi is. Okos volt a vezetés. Majd nagyobb darabszámot fosatnunk a sorral. Aztán jött a selejt, az IKEA meg nem vette át. Ja és szinte csak oda gyártottak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
@molnibalage ! Rajtad kívül, még 9.000.000 ember él ebben az országban, ÉL! Megold mindent, és nem mutogat a rendszerre, hanem mint szintén nem teljes mértékben tökéletes teremtmények a "Jóistennek", beismeri azt, hogy az általa létrehozható összes államforma/hivatali berendezkedés/törvényi szabályrendszer sem lehet tökéletes. Ha te vagy az egyetlen aki önmaga a "csoda", akkor nyilván elvárható számodra a soron kívüli eljárás. Amennyiben ez nem így van, akkor önmagad tökéletlenségén és a hibáidon keresztül nézz a "dolgok menetére". Az anarchia az egyik fokozhatatla állapot, a másik a rend. A mi világunk átmenet a kettő között.

Balázs nem az a típus, aki a jég hátán is megél, meg megold dolgokat okosba, inkább olyan világba való, ahol minden olajozottan működik, patent. Legalábbis ez a benyomásom, csak fórumhozzászolásokból ismerem, nem IRL. Viszont ilyen világban kiválóan tud teljesíteni, a szakmájában profi, legalábbis az lehet, a kimerítően alapos cikkei, videói alapján (bár azok a hobbijával foglalkoznak). A magyart a szockó anno az előbbire tanította meg inkább, a nyugatit meg az utóbbi beállítottságra (molni így már inkább nyugati ilyen szempontból). Előbbinek is vannak hátrányai, lásd a zsolt által előadott sztorit. Viszont a német megáll, ha valamire nincs kész útmutató, nem tanították az oktatáson stb. kiesik a kezéből a szerszám és áll, amíg meg nem mondják neki, mit csináljon. A magyar meg "megoldja", néha ezzel nagyobb bajt okozva, de volt példa az ellenkezőjére is, amikor a magyarok miatt nem kényszerült leállni egy üzem hetekre valami piszlicsáré probléma miatt, amitől a nyugati ember egyszerűen megállt, lefagyott.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 732
30 257
113
Balázs nem az a típus, aki a jég hátán is megél, meg megold dolgokat okosba, inkább olyan világba való, ahol minden olajozottan működik, patent. Legalábbis ez a benyomásom, csak fórumhozzászolásokból ismerem, nem IRL. Viszont ilyen világban kiválóan tud teljesíteni, a szakmájában profi, legalábbis az lehet, a kimerítően alapos cikkei, videói alapján (bár azok a hobbijával foglalkoznak). A magyart a szockó anno az előbbire tanította meg inkább, a nyugatit meg az utóbbi beállítottságra (molni így már inkább nyugati ilyen szempontból). Előbbinek is vannak hátrányai, lásd a zsolt által előadott sztorit. Viszont a német megáll, ha valamire nincs kész útmutató, nem tanították az oktatáson stb. kiesik a kezéből a szerszám és áll, amíg meg nem mondják neki, mit csináljon. A magyar meg "megoldja", néha ezzel nagyobb bajt okozva, de volt példa az ellenkezőjére is, amikor a magyarok miatt nem kényszerült leállni egy üzem hetekre valami piszlicsáré probléma miatt, amitől a nyugati ember egyszerűen megállt, lefagyott.
Végre megszólaltál. Pezsgőt bontok... :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 732
30 257
113
Balázs nem az a típus, aki a jég hátán is megél, meg megold dolgokat okosba, inkább olyan világba való, ahol minden olajozottan működik, patent. Legalábbis ez a benyomásom, csak fórumhozzászolásokból ismerem, nem IRL. Viszont ilyen világban kiválóan tud teljesíteni, a szakmájában profi, legalábbis az lehet, a kimerítően alapos cikkei, videói alapján (bár azok a hobbijával foglalkoznak). A magyart a szockó anno az előbbire tanította meg inkább, a nyugatit meg az utóbbi beállítottságra (molni így már inkább nyugati ilyen szempontból). Előbbinek is vannak hátrányai, lásd a zsolt által előadott sztorit. Viszont a német megáll, ha valamire nincs kész útmutató, nem tanították az oktatáson stb. kiesik a kezéből a szerszám és áll, amíg meg nem mondják neki, mit csináljon. A magyar meg "megoldja", néha ezzel nagyobb bajt okozva, de volt példa az ellenkezőjére is, amikor a magyarok miatt nem kényszerült leállni egy üzem hetekre valami piszlicsáré probléma miatt, amitől a nyugati ember egyszerűen megállt, lefagyott.
Bocs, az előzőt benéztem.
Igazad lehet. De az élet nem a "virtuális valóság", hanem a napsütés, eső, hideg, meleg, sós, keserű, édes és büdös. Lehet "elefántcsont toronyban" élni, de minek?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy kis szomorú magyar valóság, avagy miért kellene kivágni a komplett bírói testületet ha összejönne még egy kétharmad:

Kolléganő 5 éve házasodott össze férjével.
A férfinek az előző házasságában volt 3 nevelt gyereke, akiket a nevére vett, majd váláskor leadott.
Az előző feleség évek óta kint élt Svájcban, gyerekeket gyakorlatilag a férfi nevelte, szülinapokon, karácsonykor stb. látogatott haza.
Válás után 3 évvel a nő rádöbbent, hogy a férfi a fiát megerőszakolta.
Aztán hirtelen már rajta is kapta őket válásuk előtt 1 évvel, de attól függetlenül megint ott hagyta vele őket.
A férfi éjszakára bement dolgozni, aztán hajnalban rendőrök vitték el, mert a nő beengedte őket a lakásába ahol a számítógépén pedofil képeket találtak.
Amikről szakértő megállapította, hogy akkor kerültek aznap éjjel a gépre amikor már dolgozott...
Első fokon azonnal megvonták a gyerekek láthatását, szakértő megállapította, hogy a férfi szexuális ragadozó stb.
Megkezdte a börtönbüntetését, felleblezés stb.

Másodfokra 2 évet kellett várni.
Időközben volt feleség már módosított, hogy mégse látott semmit a gyerekein, sem testileg, sem lelkileg.
Független pszichológiai szakvélemény, nincsenek sem pedofil, sem homoszexuális hajlamai.
Tárgyalás 5 perc, nem hajlandóak foglalkozni a rendőrség által leadott módosított vallomással, sem a pszichológiai szakvéleménnyel, mert az "szóról szóra megegyezik az előzővel".
Olyan szinten nem tudták miről van szó, hogy mikor a kolléganő bemutatkozott azt hitték ő a volt feleség...

15 év, felleblezésnek helye nincs.
Meg ismét megvonták a gyerekek láthatási jogát, kivéve a legfiatalabb lányét, mert csak.
Egy ember élete tönkrement.
 
M

molnibalage

Guest
Egy kis szomorú magyar valóság, avagy miért kellene kivágni a komplett bírói testületet ha összejönne még egy kétharmad:

Kolléganő 5 éve házasodott össze férjével.
A férfinek az előző házasságában volt 3 nevelt gyereke, akiket a nevére vett, majd váláskor leadott.
Az előző feleség évek óta kint élt Svájcban, gyerekeket gyakorlatilag a férfi nevelte, szülinapokon, karácsonykor stb. látogatott haza.
Válás után 3 évvel a nő rádöbbent, hogy a férfi a fiát megerőszakolta.
Aztán hirtelen már rajta is kapta őket válásuk előtt 1 évvel, de attól függetlenül megint ott hagyta vele őket.
A férfi éjszakára bement dolgozni, aztán hajnalban rendőrök vitték el, mert a nő beengedte őket a lakásába ahol a számítógépén pedofil képeket találtak.
Amikről szakértő megállapította, hogy akkor kerültek aznap éjjel a gépre amikor már dolgozott...
Első fokon azonnal megvonták a gyerekek láthatását, szakértő megállapította, hogy a férfi szexuális ragadozó stb.
Megkezdte a börtönbüntetését, felleblezés stb.

Másodfokra 2 évet kellett várni.
Időközben volt feleség már módosított, hogy mégse látott semmit a gyerekein, sem testileg, sem lelkileg.
Független pszichológiai szakvélemény, nincsenek sem pedofil, sem homoszexuális hajlamai.
Tárgyalás 5 perc, nem hajlandóak foglalkozni a rendőrség által leadott módosított vallomással, sem a pszichológiai szakvéleménnyel, mert az "szóról szóra megegyezik az előzővel".
Olyan szinten nem tudták miről van szó, hogy mikor a kolléganő bemutatkozott azt hitték ő a volt feleség...

15 év, felleblezésnek helye nincs.
Meg ismét megvonták a gyerekek láthatási jogát, kivéve a legfiatalabb lányét, mert csak.
Egy ember élete tönkrement.
"Használható jog"

Balázs nem az a típus, aki a jég hátán is megél, meg megold dolgokat okosba,
Érdekelne, hogy egy kocsi átírást hogyan oldasz meg "okosba"...
inkább olyan világba való, ahol minden olajozottan működik, patent.
Most te is tényleg az én hibámnak állítod meg, hogy a SZERV nem tud értelmezni egy kibaszott végzést, amit rajta kívül MINDENKI tudott?
Beszarok. Ahol maga a SZERV akadályozza a folyamatot, majd ugyanaz a SZERV seggbekúr érte, amikor csak kétszer volt balfasz, ott szerintem nem lehet mit tenni. Ez nem user error. Itt a user nem lehet ügyes.

Egy dolgot lehettenni, a szervet leatomozni és sóval behinteni.
Más nem jut eszembe.

Jelen állás szerint az lesz, hogy átírják ezek a balfaszok végre azon doksik alapján, amit már elvittem egyszer (!!), csak most 2 km helyett utazhatok 20 km-re, mert köcsögök. De azt is sok darabban, mert előbb szedhetem le a rendszámtáblát és utána mehetek a miklósi kormányablakra, ami lehet röhögni, de kvázi Szigethalom van. Ja,mert kocsit meg kivonják 4 hónapra.
Tetszik érteni?
Átírják azt végre, amit ők basztak el kétszer, át lesz írva végre, érvényes műszakival, 0 km futással, kivonják. Az én költségemre és két szabadnapomra.

Ez nem az "olajozottan működik".
Az egész államszervezet egy kupleráj


A barátnőmnek akkor válaszolták meg, hogy a betegbiztosítás befizetést miért nem fogadták el, amikor már munkát talált.
Nekem a NAV csak 3+ hete nem válaszolt egy kérdésemre, de köszönik, iktatták.

Bocsánat, de engem a cégtől mennyi idő múlva basznának ki, ha valamire NÉGY HÓNAPAIG nem válaszolok több email ellenére sem...?
Vagy mennyire logikus az, amit mondtam, hogy a napi 10k COVID esetszám mellett lerángatnak, hogy átvegyem a lakcímkártyámat?

Csontig bekaphatják és elmehetnek a kurva anyjukba.

De igen, én vagyok a helikopter...
A "közszolga" szón eddig is csak röhögni tudtam, de most már csak sírni és a padlóra köpni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Egy kis szomorú magyar valóság, avagy miért kellene kivágni a komplett bírói testületet ha összejönne még egy kétharmad:

Kolléganő 5 éve házasodott össze férjével.
A férfinek az előző házasságában volt 3 nevelt gyereke, akiket a nevére vett, majd váláskor leadott.
Az előző feleség évek óta kint élt Svájcban, gyerekeket gyakorlatilag a férfi nevelte, szülinapokon, karácsonykor stb. látogatott haza.
Válás után 3 évvel a nő rádöbbent, hogy a férfi a fiát megerőszakolta.
Aztán hirtelen már rajta is kapta őket válásuk előtt 1 évvel, de attól függetlenül megint ott hagyta vele őket.
A férfi éjszakára bement dolgozni, aztán hajnalban rendőrök vitték el, mert a nő beengedte őket a lakásába ahol a számítógépén pedofil képeket találtak.
Amikről szakértő megállapította, hogy akkor kerültek aznap éjjel a gépre amikor már dolgozott...
Első fokon azonnal megvonták a gyerekek láthatását, szakértő megállapította, hogy a férfi szexuális ragadozó stb.
Megkezdte a börtönbüntetését, felleblezés stb.

Mi van? Máris leültetik, mielőtt másodfokon ítélkeznének? Jó, nem értek a joghoz...
Volt feleség Svájcban lakik stb. a férfinak új neje van, de az ex bejárogat a lakásába, kulcsa van hozzá? Vagy félreértem a sztorit...

"Használható jog"


Érdekelne, hogy egy kocsi átírást hogyan oldasz meg "okosba"...

Nem erre a konkrét esetre gondoltam, csak az általános benyomásra.
 
M

molnibalage

Guest
Nem erre a konkrét esetre gondoltam, csak az általános benyomásra.
Nekem eddig semmit nem kellett "okosba" megoldani.
Pl. amikor az állami EÜ rendszer mutatta arcát én nem akartam "okosba".
Azóta magánba járok. Ennyi.

Az állammal való kapcsolatomat igyekeztem minimális szorítani, de mos aztán megmutatta igazi arcát.
Amúgy mai napig nem tudta nekem elmagyarázni senki, hogy milyen funkciója van a kibaszott tartózkodási címnek...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 078
113
"Használható jog"


Érdekelne, hogy egy kocsi átírást hogyan oldasz meg "okosba"...

Most te is tényleg az én hibámnak állítod meg, hogy a SZERV nem tud értelmezni egy kibaszott végzést, amit rajta kívül MINDENKI tudott?
Beszarok. Ahol maga a SZERV akadályozza a folyamatot, majd ugyanaz a SZERV seggbekúr érte, amikor csak kétszer volt balfasz, ott szerintem nem lehet mit tenni. Ez nem user error. Itt a user nem lehet ügyes.

Egy dolgot lehettenni, a szervet leatomozni és sóval behinteni.
Más nem jut eszembe.

Jelen állás szerint az lesz, hogy átírják ezek a balfaszok végre azon doksik alapján, amit már elvittem egyszer (!!), csak most 2 km helyett utazhatok 20 km-re, mert köcsögök. De azt is sok darabban, mert előbb szedhetem le a rendszámtáblát és utána mehetek a miklósi kormányablakra, ami lehet röhögni, de kvázi Szigethalom van. Ja,mert kocsit meg kivonják 4 hónapra.
Tetszik érteni?
Átírják azt végre, amit ők basztak el kétszer, át lesz írva végre, érvényes műszakival, 0 km futással, kivonják. Az én költségemre és két szabadnapomra.

Ez nem az "olajozottan működik".
Az egész államszervezet egy kupleráj


A barátnőmnek akkor válaszolták meg, hogy a betegbiztosítás befizetést miért nem fogadták el, amikor már munkát talált.
Nekem a NAV csak 3+ hete nem válaszolt egy kérdésemre, de köszönik, iktatták.

Bocsánat, de engem a cégtől mennyi idő múlva basznának ki, ha valamire NÉGY HÓNAPAIG nem válaszolok több email ellenére sem...?
Vagy mennyire logikus az, amit mondtam, hogy a napi 10k COVID esetszám mellett lerángatnak, hogy átvegyem a lakcímkártyámat?

Csontig bekaphatják és elmehetnek a kurva anyjukba.

De igen, én vagyok a helikopter...
A "közszolga" szón eddig is csak röhögni tudtam, de most már csak sírni és a padlóra köpni.
Barátnőmnek három éve meghalt a nagypapája, majd tavaly februárban meghalt az apukája és a nagymamája is rá egy hétre. A nagypapája halálakor az örökölt garázsfelet hibásan jegyeztette be a közjegyző, ezért nem zárta le az ügyet, majd ezzel a lendülettel összevonta tavaly két ügyet, és így eltartott idén augusztusig. És ezt azért, mert ő elbaszta három éve.
Közben az örökölt lakást nem lehetett eladni, az örökölt 20+ éves Suzuki is ott rothadt egy kertben, mert a annak pont tavaly februárban járt le a forgalmija, nem tudtuk megoldani, hogy legyen neki friss. Mikor eladtuk az autót hatvanezer forintért, még az aksit sem kellett feltölteni, némi köszörülés után indult, pedig másfél év alatt összesen kétszer harminc méter ment. Végül rendeződött minden, de vagy öt hagyatéki tárgyalást tartottak, gecisok idő, és energia ment rá. Semmit nem lehetett intézni a faszkalap miatt.