Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Szervusztok, új vagyok, de régóta olvaslak titeket.
A belpolbűnözéstől igyekszek távol tartani magamat, ha kell, fordítással tudok segíteni (angol, német, portugál, utóbbi mondjuk vékonyan).

Túrabakancs témához szólnék, én is adnék egy szavazatot az Olangra, cipőre és bakancsra is, cipőből Dakota Tex-em van, bakancsot meg nem mondom, Karrimor-t is néztem, de az nem volt annyira kényelmes próbáláskor. A bakancsot meredekebb terepen használom, sárban, nagy fűben / harmatban / hóban, egyébként meg a cipőt. Elégedett vagyok vele, de őszintén megmondva az előző bakancsom volt az álom, ha Planikát találtok, csapjatok le rá. Magyar márkát is ajánlanék, mondjuk cipőik pont nincsenek, de a nadrággal és a polárral is elégedett vagyok. RP Outdoors. Nem vagyok teljesítménytúrázó, de természetfotózás miatt heti legalább egyszer kimegyek terepre. A North Face-hez annyit fűznék hozzá, hogy bár szerettem a cuccaikat, a német reklámarcuk szerint a túrázás ronda fehér ciszhetero férfi szokás.
Örülök, hogy van köztünk egy újabb természetkedvelő ember, az RP tényleg egy megfizethető jó minőségű termékeket kínáló márka, a bakancs témához annyit fűznék hozzá,hogy saját tapasztalataim alapján az Aloso is egy jó márka a túrabakancsok tekintetében, de ha van valakinek kerete egy Meindl-re akkor mindenképpen érdemes beruházni egyre,főleg a klasszikus bőr modeljeikre (pl egy Borneo MFS) gondolok, mert ha rendszeresen ápolja őket az ember akkor nagyon sokáig kiszolgálják az embert még intenzív használat esetén is....
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana
W

Wilson

Guest
Mondjuk úgy, hogy a portugálul José Mourinho-tól tanultam, szóval el tudjátok képzelni a szókincsemet.
Szerintem az már jó kiindulópont mert ha meg van neked portugálul az ,hogy " betoljuk a buszt a kapunk elé" akkor már szerintem elég jól elboldogulsz pl a portugál KC390-es fórum hozzászólásaival is :).
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113
Az mit jelent? En a spanyolom alapjan egereszek portugalul, ami peldaul nagyon nem mukodik... :D
Nekem tanítottak franciát (amit értek, de nem beszélek), tanultam latint, úgy már el lehet lavírozni a többi latin nyelvvel, és ha portugálul tudsz, azzal jobban érted a spanyolt, mint fordítva. Főleg, ha a katalánnal is találkoztál, akkor sokkal könnyebben ráérzel, h milyen betű mire vált a másik nyelvben.
 
W

Wilson

Guest
Azt is tudom, hogyan kell tankot hókotróként elvámolni :):oops:
Csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel mert egyesek szerint minden titkosszolgálat árgus szemekkel figyeli a fórumot, úgyhogy ne lepődj meg, hogy ha kapsz egy e-mailt pl a grönlandi szabadságharcos szeparatistáktól akiknek szüksége lenne az ez irányú tudásodra:).
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: merleg and Ramzana
M

molnibalage

Guest
Na jó, akkor nyílt kiáltás a pusztába.
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Most lett elegem ebből az egész foshalomból...

  • Apám halála miatt örököltem egy kocsit, a halála után laza 9 hónappal volt hagyatéki tárgyalás. Micsoda tempó...
  • Közben lejárt a kocsi forgalmija, de a vészhelyzet miatt még is érvényes maradt.
  • Hagyatéki után kérek időpontot kormányablakhoz, 3+ hétre adtak csütörtöki napra. Köszi. Már ezzel kicsúszok a törvényi ügyintézés határidejéből.
    Majd ott közlik, ha átírom, a forgalmi ugrik.
  • Mondom fasza és erről előre miért nem lehet szólni?
    Mert akkor műszakiztatni hogyan lehet elvinni? Így Nem lett átírva.
  • Rá következő héten HÉTFŐN meg lett a műszaki csinálva. Szuper.
  • Második kör, megyek kormányablakba azon a héten. Majd közlik, hogy nem, nem jó, mert a műszaki adatlap is kéne. Mondom fasza, azt nem adták oda, nincs olyanom. Telefonálás, anyázás, beszerzés, anyámnak odaadják, ő elküldi a szkennelt másolatot.
  • Harmadik kör. Itt meg a bajuk az volt, hogy másolat a műszaki adatlap. Mondom fasza, de más mikor meg egyeztetést kér, akkor a SZEMÉLYIM másolata jó volt? Majd gondolja az ő kedvéért utazok 3 órát egy kibaszott lapért..? De ezen még sikerült átugrani, de az ostoba nő aztán a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam el neki. Majd elzavar, hogy kérjek értelmezés vagy bármit attól, ami kiadta. Otthon mindenki megnézte, jól mondtam ő volt a buta. Szuper.
  • A héten végre átkerülhetett hozzám az eredeti műszaki adatlap erre mi van? Jön valami kibaszott levél, hogy nem tetem elegem mittomén minek, 500k bírsággal fenyegtés meg rendszámlevétel és 4 hónapra ki akarják vonna a kocsit. És hova jön? Nem, nem levelezési / tartózkodási címemre, hanem lakcímemre. (Amúgy mi a faszra is jó ez, ha ennyire ostoba foshalom itt is rendszer?)
Na jó. Eddig tartott türelmem.

E-L-M-E-H-E-T-E-N-EK
A T-E-T-V-E-S
KI-B-A-S-Z-O-T-T-
K-U-R-V-A
J-Ó
É-D-E-S-A-N-Y-U-K-B-A.


Az egész tetves banda.
Szóval vehetek ki szabadságot, hogy elintézzem azt, hogy az államszervezet saját kibaszott faszságai miatt ne büntessen 500k HUF-ra.
Már, ha sikerül megúszni.

Mert hol olyat kér, amit más nem adott oda nekem, nem az én hibám.
Aztán az ügyintéző nem tudja értelmezni azt, ami kell és elzavar.

Ez, basszák meg, ezt kapom a kibaszott adómért.
Egy államigazgatást, ami nem értem van, hanem engem csicskáztat és lassan órabérbe dolgozom neki, és még engem akarnak büntetni.
Ez bazdmeg, erre van erje az államigazgatásnak, meg COVID közepén márciusban behívni lakcímkártya cserére személyesen, mert az is olyan kibaszottul fontos volt.

El nem tudom mondani mennyire van elegem abból a foshalomból, amit magyar államnak és államigazgatásnak hívnak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Na jó, akkor nyílt kiáltás a pusztába.
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Most lett elegem ebből az egész foshalomból...

  • Apám halála miatt örököltem egy kocsit, a halála után laza 9 hónappal volt hagyatéki tárgyalás. Micsoda tempó...
  • Közben lejárt a kocsi forgalmija, de a vészhelyzet miatt még is érvényes maradt.
  • Hagyatéki után kérek időpontot kormányablakhoz, 3+ hétre adtak csütörtöki napra. Köszi. Már ezzel kicsúszok a törvényi ügyintézés határidejéből.
    Majd ott közlik, ha átírom, a forgalmi ugrik.
  • Mondom fasza és erről előre miért nem lehet szólni?
    Mert akkor műszakiztatni hogyan lehet elvinni? Így Nem lett átírva.
  • Rá következő héten HÉTFŐN meg lett a műszaki csinálva. Szuper.
  • Második kör, megyek kormányablakba azon a héten. Majd közlik, hogy nem, nem jó, mert a műszaki adatlap is kéne. Mondom fasza, azt nem adták oda, nincs olyanom. Telefonálás, anyázás, beszerzés, anyámnak odaadják, ő elküldi a szkennelt másolatot.
  • Harmadik kör. Itt meg a bajuk az volt, hogy másolat a műszaki adatlap. Mondom fasza, de más mikor meg egyeztetést kér, akkor a SZEMÉLYIM másolata jó volt? Majd gondolja az ő kedvéért utazok 3 órát egy kibaszott lapért..? De ezen még sikerült átugrani, de az ostoba nő aztán a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam el neki. Majd elzavar, hogy kérjek értelmezés vagy bármit attól, ami kiadta. Otthon mindenki megnézte, jól mondtam ő volt a buta. Szuper.
  • A héten végre átkerülhetett hozzám az eredeti műszaki adatlap erre mi van? Jön valami kibaszott levél, hogy nem tetem elegem mittomén minek, 500k bírsággal fenyegtés meg rendszámlevétel és 4 hónapra ki akarják vonna a kocsit. És hova jön? Nem, nem levelezési / tartózkodási címemre, hanem lakcímemre. (Amúgy mi a faszra is jó ez, ha ennyire ostoba foshalom itt is rendszer?)
Na jó. Eddig tartott türelmem.

E-L-M-E-H-E-T-E-N-EK
A T-E-T-V-E-S
KI-B-A-S-Z-O-T-T-
K-U-R-V-A
J-Ó
É-D-E-S-A-N-Y-U-K-B-A.


Az egész tetves banda.
Szóval vehetek ki szabadságot, hogy elintézzem azt, hogy az államszervezet saját kibaszott faszságai miatt ne büntessen 500k HUF-ra.
Már, ha sikerül megúszni.

Mert hol olyat kér, amit más nem adott oda nekem, nem az én hibám.
Aztán az ügyintéző nem tudja értelmezni azt, ami kell és elzavar.

Ez, basszák meg, ezt kapom a kibaszott adómért.
Egy államigazgatást, ami nem értem van, hanem engem csicskáztat és lassan órabérbe dolgozom neki, és még engem akarnak büntetni.
Ez bazdmeg, erre van erje az államigazgatásnak, meg COVID közepén márciusban behívni lakcímkártya cserére személyesen, mert az is olyan kibaszottul fontos volt.

El nem tudom mondani mennyire van elegem abból a foshalomból, amit magyar államnak és államigazgatásnak hívnak.
Sokadszorra-államszervezeti váltásra lenne szükség.Ez még mindig az urhatnám bolsevik aparatcsik államszervezet.
Én csináltattam jogsi/tachokártya cserét németbe is.Ott ez MAXIMUM 2 nap-de inkább 2 óra.Nálunk a jogsicsere hivatásos nemzetközi sofőrnek 3hét(vagy több).És addig nem tudsz dolgozni.Mert a régi jogsit bevonják,az új elkészültéig meg egy ideiglenes papirt kapsz,ami viszont nem érvényes külföldön......
 
  • Vicces
Reactions: zeal and OhioNurse

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
Műszaki adatlap mi a fenének egy átíráshoz..?

Forgalmi (benne van a műszaki vizsga érvényessége), törzskönyv, tulajdonváltozást igazoló okirat és kb. ennyi ha jól emlékszem.

Valszeg kifogtál egy kretén ügyintézőt. Mondjuk úgy hogy nem túl keresett az államigazgatásban dolgozni, a fizu gyenge, szóval a jobb képességűek el se mennek oda vagy otthagyják.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and enzo
T

Törölt tag 4082

Guest
Műszaki adatlap mi a fenének egy átíráshoz..?

Forgalmi (benne van a műszaki vizsga érvényessége), törzskönyv, tulajdonváltozást igazoló okirat és kb. ennyi ha jól emlékszem.

Valszeg kifogtál egy kretén ügyintézőt. Mondjuk úgy hogy nem túl keresett az államigazgatásban dolgozni, a fizu gyenge, szóval a jobb képességűek el se mennek oda vagy otthagyják.
Amikor a figy rendezni kéne az állami fizetéseket mert baj lesz kijelentésemre az a reakció mindig, h ha nem tetszik el lehet menni, akkor pont erről beszélek. Elmentek.
Ez van, így jártunk.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Na jó, akkor nyílt kiáltás a pusztába.
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Most lett elegem ebből az egész foshalomból...

  • Apám halála miatt örököltem egy kocsit, a halála után laza 9 hónappal volt hagyatéki tárgyalás. Micsoda tempó...
  • Közben lejárt a kocsi forgalmija, de a vészhelyzet miatt még is érvényes maradt.
  • Hagyatéki után kérek időpontot kormányablakhoz, 3+ hétre adtak csütörtöki napra. Köszi. Már ezzel kicsúszok a törvényi ügyintézés határidejéből.
    Majd ott közlik, ha átírom, a forgalmi ugrik.
  • Mondom fasza és erről előre miért nem lehet szólni?
    Mert akkor műszakiztatni hogyan lehet elvinni? Így Nem lett átírva.
  • Rá következő héten HÉTFŐN meg lett a műszaki csinálva. Szuper.
  • Második kör, megyek kormányablakba azon a héten. Majd közlik, hogy nem, nem jó, mert a műszaki adatlap is kéne. Mondom fasza, azt nem adták oda, nincs olyanom. Telefonálás, anyázás, beszerzés, anyámnak odaadják, ő elküldi a szkennelt másolatot.
  • Harmadik kör. Itt meg a bajuk az volt, hogy másolat a műszaki adatlap. Mondom fasza, de más mikor meg egyeztetést kér, akkor a SZEMÉLYIM másolata jó volt? Majd gondolja az ő kedvéért utazok 3 órát egy kibaszott lapért..? De ezen még sikerült átugrani, de az ostoba nő aztán a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam el neki. Majd elzavar, hogy kérjek értelmezés vagy bármit attól, ami kiadta. Otthon mindenki megnézte, jól mondtam ő volt a buta. Szuper.
  • A héten végre átkerülhetett hozzám az eredeti műszaki adatlap erre mi van? Jön valami kibaszott levél, hogy nem tetem elegem mittomén minek, 500k bírsággal fenyegtés meg rendszámlevétel és 4 hónapra ki akarják vonna a kocsit. És hova jön? Nem, nem levelezési / tartózkodási címemre, hanem lakcímemre. (Amúgy mi a faszra is jó ez, ha ennyire ostoba foshalom itt is rendszer?)
Na jó. Eddig tartott türelmem.

E-L-M-E-H-E-T-E-N-EK
A T-E-T-V-E-S
KI-B-A-S-Z-O-T-T-
K-U-R-V-A
J-Ó
É-D-E-S-A-N-Y-U-K-B-A.


Az egész tetves banda.
Szóval vehetek ki szabadságot, hogy elintézzem azt, hogy az államszervezet saját kibaszott faszságai miatt ne büntessen 500k HUF-ra.
Már, ha sikerül megúszni.

Mert hol olyat kér, amit más nem adott oda nekem, nem az én hibám.
Aztán az ügyintéző nem tudja értelmezni azt, ami kell és elzavar.

Ez, basszák meg, ezt kapom a kibaszott adómért.
Egy államigazgatást, ami nem értem van, hanem engem csicskáztat és lassan órabérbe dolgozom neki, és még engem akarnak büntetni.
Ez bazdmeg, erre van erje az államigazgatásnak, meg COVID közepén márciusban behívni lakcímkártya cserére személyesen, mert az is olyan kibaszottul fontos volt.

El nem tudom mondani mennyire van elegem abból a foshalomból, amit magyar államnak és államigazgatásnak hívnak.
Nem tudod valamelyik kisebb kormányhivatalban elintézni ? Én pl mióta Debrecen helyet böszörménybe járok szerintem heteket spórolok. Rövidebbek a sorok + mintha jobban értenének az ügyvitelhez. Csak segítségképp írtam nem mentegetek senkit.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Nem tudod valamelyik kisebb kormányhivatalban elintézni ? Én pl mióta Debrecen helyet böszörménybe járok szerintem heteket spórolok. Rövidebbek a sorok + mintha jobban értenének az ügyvitelhez. Csak segítségképp írtam nem mentegetek senkit.
A pesti autóátírási ügyeket én is Gyálon, vagy más környékbeli kormányhivatalokban intéztem, 1-2 napra volt időpont, és nyugis, értelmes ügyintézők :)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Lehet a kisebb hivatalokban nem akkora az elvándorlás vagy vagy hamarabb kibukik, hogy az egyik idióta és a többi nem akar miatta szenvedni nem tudom de ez a tapasztalat.
 
M

molnibalage

Guest
Műszaki adatlap mi a fenének egy átíráshoz..?
Ezt kérdezte az, aki műszakizttata a kocsit. Hogy ő sem hallott ilyenről eddig.
Csak ezzel is elment az idő...

Valszeg kifogtál egy kretén ügyintézőt.
Igen, az már a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam neki, hogy az 1/4 öröklés és 3/4 ajándék az, hogy anyu és tesók lemondanak a kocsiról.
De nem. Én meg mit tudtam tenni? Semmit.
Mármint azt leszámítva, hogy a fejét kedvem lett volna áttolni a falon a kedves ügyintézőnek.
Mondjuk úgy hogy nem túl keresett az államigazgatásban dolgozni, a fizu gyenge, szóval a jobb képességűek el se mennek oda vagy otthagyják.
Ez tök jó. És emiatt kell megint szabit kivennem és imádkozni, hogy ne büntessenek meg és csak a 10k körüli költséget verjék rám?
Meg az is kedves, hogy a levél ilyet ír:

"határozatom véglegessé váltástól számított 5 napon adjam le a forgalmit és rendszámtáblát"

Aha, és az mikor volt?
A levél nem említi, amit ezek a balfaszok képtelenek voltak a levelezési címemre küldeni.
Tök jó, hogy a lakcímkártyámon is van tart. hely, az ügyfélkapun az az értesítési cím, de ezek továbbra is mindent a lakcímre küldenek. Csudajó ez az egész foshalom...

Ha a home office miatt nem tudnék sakkozni, akkor NÉGY KIBASZOTT szabadnapomba kerülne ez az egész.
Az kurva lakcímkártya csere is már elvitt egyet. Mert az is nagyon fontos volt. Hogy a COVID csúcsán berángattak emberek közé.

Nem tudod valamelyik kisebb kormányhivatalban elintézni ? Én pl mióta Debrecen helyet böszörménybe járok szerintem heteket spórolok. Rövidebbek a sorok + mintha jobban értenének az ügyvitelhez. Csak segítségképp írtam nem mentegetek senkit.
Ezzel most már a szigetszentmiklósira kell menni, mert onnan jött a levél.
Nem elég a jóból...

Tökéletes lenyomata ez az egész annak, hogy micsoda csudálatos jogszabályi környezet, alkalmatlan rendszer van és persze szokás szerint a kisember szopja meg. Egy olyan kocsival, amivel NULLA kibaszott km-et mentem eddig gyakorlatilag.

A kormányablak telefonszámát nem veszik fel, cserébe csinos kis modemsípolást hallani csak.

Ügyintézés a XXI. században.
Nem tudom hogy sírnom, röhögnöm vagy dühöngenem kéne.
Ha nem akarnának sok ezerre megvágni, akkor az első kettő. De ez így már kurvára nem vicces.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
Amikor a figy rendezni kéne az állami fizetéseket mert baj lesz kijelentésemre az a reakció mindig, h ha nem tetszik el lehet menni, akkor pont erről beszélek. Elmentek.
Ez van, így jártunk.

A magánszféra mindig is jobban fog fizetni és az államigazgatási robotmunkára jellemzően nem a legélesebb elmék jelentkeznek, hanem azok, akiket versenyszférába eleve nem vennének fel vagy csak szeretik a biztos, különösebb következmények nélküli munkahelyet ahol 14:30-kor kieshet a toll a kezükből, vagy eleve kézbe se veszik. Tisztelet persze a kivételnek, mert vannak jó ügyintézők is, akik ezek helyett is dolgoznak. A fizetés (ami egyébként régebben viszonylag jó volt) csak egy része ennek a problémakörnek.

Ez ilyen, nem csak itt. Különben nem készülnének ilyenek.

 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 217
113
Ezt kérdezte az, aki műszakizttata a kocsit. Hogy ő sem hallott ilyenről eddig.
Csak ezzel is elment az idő...


Igen, az már a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam neki, hogy az 1/4 öröklés és 3/4 ajándék az, hogy anyu és tesók lemondanak a kocsiról.
De nem. Én meg mit tudtam tenni? Semmit.
Mármint azt leszámítva, hogy a fejét kedvem lett volna áttolni a falon a kedves ügyintézőnek.

Ez tök jó. És emiatt kell megint szabit kivennem és imádkozni, hogy ne büntessenek meg és csak a 10k körüli költséget verjék rám?
Meg az is kedves, hogy a levél ilyet ír:

"határozatom véglegessé váltástól számított 5 napon adjam le a forgalmit és rendszámtáblát"

Aha, és az mikor volt?
A levél nem említi, amit ezek a balfaszok képtelenek voltak a levelezési címemre küldeni.
Tök jó, hogy a lakcímkártyámon is van tart. hely, az ügyfélkapun az az értesítési cím, de ezek továbbra is mindent a lakcímre küldenek. Csudajó ez az egész foshalom...

Ha a home office miatt nem tudnék sakkozni, akkor NÉGY KIBASZOTT szabadnapomba kerülne ez az egész.
Az kurva lakcímkártya csere is már elvitt egyet. Mert az is nagyon fontos volt. Hogy a COVID csúcsán berángattak emberek közé.


Ezzel most már a szigetszentmiklósira kell menni, mert onnan jött a levél.
Nem elég a jóból...

Tökéletes lenyomata ez az egész annak, hogy micsoda csudálatos jogszabályi környezet, alkalmatlan rendszer van és persze szokás szerint a kisember szopja meg. Egy olyan kocsival, amivel NULLA kibaszott km-et mentem eddig gyakorlatilag.

A kormányablak telefonszámát nem veszik fel, cserébe csinos kis modemsípolást hallani csak.

Ügyintézés a XXI. században.
Nem tudom hogy sírnom, röhögnöm vagy dühöngenem kéne.
Ha nem akarnának sok ezerre megvágni, akkor az első kettő. De ez így már kurvára nem vicces


Nem kell ráborítani semmi, ilyen esetben lehet higgadtan hívni egy vezetőt, jó eséllyel megoldódik a dolog. Elmondásod alapján ez hemzseg eljárási hibától, úgyhogy nem valószínű hogy büntetés lenne, ha meg kijönne vmi fellebbezni kell.
Valószínűleg tényleg kifogtál egy nagyon szar vagy kezdő ügyintézőt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na jó, akkor nyílt kiáltás a pusztába.
Az egész tetves magyar állam ás államigazgatás elmehet a bús picsába.
Most lett elegem ebből az egész foshalomból...

  • Apám halála miatt örököltem egy kocsit, a halála után laza 9 hónappal volt hagyatéki tárgyalás. Micsoda tempó...
  • Közben lejárt a kocsi forgalmija, de a vészhelyzet miatt még is érvényes maradt.
  • Hagyatéki után kérek időpontot kormányablakhoz, 3+ hétre adtak csütörtöki napra. Köszi. Már ezzel kicsúszok a törvényi ügyintézés határidejéből.
    Majd ott közlik, ha átírom, a forgalmi ugrik.
  • Mondom fasza és erről előre miért nem lehet szólni?
    Mert akkor műszakiztatni hogyan lehet elvinni? Így Nem lett átírva.
  • Rá következő héten HÉTFŐN meg lett a műszaki csinálva. Szuper.
  • Második kör, megyek kormányablakba azon a héten. Majd közlik, hogy nem, nem jó, mert a műszaki adatlap is kéne. Mondom fasza, azt nem adták oda, nincs olyanom. Telefonálás, anyázás, beszerzés, anyámnak odaadják, ő elküldi a szkennelt másolatot.
  • Harmadik kör. Itt meg a bajuk az volt, hogy másolat a műszaki adatlap. Mondom fasza, de más mikor meg egyeztetést kér, akkor a SZEMÉLYIM másolata jó volt? Majd gondolja az ő kedvéért utazok 3 órát egy kibaszott lapért..? De ezen még sikerült átugrani, de az ostoba nő aztán a hagyatékit nem tudta értelmezni, hiába magyaráztam el neki. Majd elzavar, hogy kérjek értelmezés vagy bármit attól, ami kiadta. Otthon mindenki megnézte, jól mondtam ő volt a buta. Szuper.
  • A héten végre átkerülhetett hozzám az eredeti műszaki adatlap erre mi van? Jön valami kibaszott levél, hogy nem tetem elegem mittomén minek, 500k bírsággal fenyegtés meg rendszámlevétel és 4 hónapra ki akarják vonna a kocsit. És hova jön? Nem, nem levelezési / tartózkodási címemre, hanem lakcímemre. (Amúgy mi a faszra is jó ez, ha ennyire ostoba foshalom itt is rendszer?)
Na jó. Eddig tartott türelmem.

E-L-M-E-H-E-T-E-N-EK
A T-E-T-V-E-S
KI-B-A-S-Z-O-T-T-
K-U-R-V-A
J-Ó
É-D-E-S-A-N-Y-U-K-B-A.


Az egész tetves banda.
Szóval vehetek ki szabadságot, hogy elintézzem azt, hogy az államszervezet saját kibaszott faszságai miatt ne büntessen 500k HUF-ra.
Már, ha sikerül megúszni.

Mert hol olyat kér, amit más nem adott oda nekem, nem az én hibám.
Aztán az ügyintéző nem tudja értelmezni azt, ami kell és elzavar.

Ez, basszák meg, ezt kapom a kibaszott adómért.
Egy államigazgatást, ami nem értem van, hanem engem csicskáztat és lassan órabérbe dolgozom neki, és még engem akarnak büntetni.
Ez bazdmeg, erre van erje az államigazgatásnak, meg COVID közepén márciusban behívni lakcímkártya cserére személyesen, mert az is olyan kibaszottul fontos volt.

El nem tudom mondani mennyire van elegem abból a foshalomból, amit magyar államnak és államigazgatásnak hívnak.

Érdekes, nálunk 2 autót öröklődött, egy héttel később az egyik már el is volt adva, nemhogy átíratva.

Tartózkodási helyet meg fél évente meg kell újítani, különben törlődik a rendszerből.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby