Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 769
113
Eddig a magyar állammal való viszonyom az éves adóbevallás volt és csá. Nincs se kocsim, se lakásom. De ezek után már rettegek attól mi vár rám, ha lakást kell vennem. Egy kocsi átírást nem tudtak ezek a faszok megcsinálni és a szerv két irodája egymásnak ellent mondott. Csudajó.

A privát szférában meg érdkes módon fizetek és szolgálatnak. Ott én vagyok az ügyfél és a pénzemmel szavazok, ha nem tetszik.
A privát szférában is ezerszer előfordul hogy xart adnak el, vissza kell vinni. Nem megfelelő a szolgáltatás meg kell reklamálni. Ez az élet. Vagy benyeled vagy intézkedsz.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Próbálj tényleg szerencsét külföldön, ha ennyire rosszul vagy az itthoni viszonyoktól. Lehet tényleg bejön. De előfordulhat majd pár hazai dolgot jobban megbecsülsz. Sztem kint is hőbörögni fogsz, mert ilyen az alap attitűdöd. Kint is ugyanaz a xar van sokszor mint itthon kis különbségekkel. Nekem a német NAV tavaly végzett a 2016os adóbevallásommal. Előtte össze - vissza számoltak több ezer euronyi tartozást. Pedig adótanácsadó cég készítette a bevallásom. Ha nem ők csinálják, leszedtek volna utólag egy csomó euroval...

És félre ne érts, nem azt mondom ez itthon faszán működik, nem!! Csak ezeket a meccseket le kell bokszolni, utánajárni stb... Sajnos, ez van!!
ez sajnos igy van.

a burokracia valojaban egy olyan valami ahol tul sok ember dolgozik.
es ennek a sok embernek idonkent ki kell talalnia valamit hogy megmaradjon a letszamuk, be kell mutatniuk hogy "hasznosak".

szoval. idonkent uj dolgokat kell kitalaniuk, hogy megmutassak hogy ok "dolgoznak".
es ez az uj dolog, altalaban hulyeseg kell hogy legyen, ami meg bonyolultabb az elozo dolgokhoz kepest, mert ha egyszerusitenek, akor a letszamukat meg kellene vagni mert nem kellenne beloluk annyi.

szoval, csak az marad, elturni a hulyeseguket, mert sajnos ok azok akik donto pozicioban vannak, es ok azok, akik ha akarjak, jol meg tudjak bonyolitani az emberek eletet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Eddig a magyar állammal való viszonyom az éves adóbevallás volt és csá. Nincs se kocsim, se lakásom. De ezek után már rettegek attól mi vár rám, ha lakást kell vennem. Egy kocsi átírást nem tudtak ezek a faszok megcsinálni és a szerv két irodája egymásnak ellent mondott. Csudajó.

A privát szférában meg érdkes módon fizetek és szolgálatnak. Ott én vagyok az ügyfél és a pénzemmel szavazok, ha nem tetszik.

Jelenleg ott tart a viszonyom az állammal, hogy én fizetek azért, amit ők basztak el.
He ez neked "hőbörgés", akkor lelked rajta...

De ha ki akarod próbálni és van kocsid, akkor holnapra állítsd le négy hónapra és fizess nekik 20k összeget és vegyél ki két szabadnapot, hogy majd visszakapd 4 hónap múlva. Akkor térjünk vissza erre a "hőbörgés" részre.
HA véletlen lakáshitelt kell intézned vegyél be előtte nyugtatót.... Én is azóta szedek vérnyomáscsökkentő. :confused:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 769
113
Igazából én mindezek ellenére igyekszek minden ügyfélszolgálattal, ügyintézővel kedves lenni, még ha néha qrvanehéz. Az asszonyt jól fel is idegesítem ezzel, ő nem bírja tartani a száját, beszólogatna. De úgy vagyok vele, ilyen ügyfél rengeteg van, aki megmondja a frankót, ez ma nagy divat. Hátha épp ezzel a kedvességgel lehet előnyt elérni. Nem mindig, de talán többször bejön. Persze van, amikor nálam is elgurult a gyógyszer.

Egyébként ha már jó példa, talán ebben lehetne tanulni a Nyugattól. Általában mind az államigazgatásban, mind a szolgáltatószektorban sokkal kedvesebbek az emberrel, mint itthon. Ez nem tudom, miből ered. Jobb fizu, kiegyensúlyozitabb dolgozók, vagy jobban be vannak tanítva, vagy a belső hozzáállás kint más....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 769
113
HA véletlen lakáshitelt kell intézned vegyél be előtte nyugtatót.... Én is azóta szedek vérnyomáscsökkentő. :confused:
Hát még ha olyan fontos hivatal, mint az örökségvédelem begyöpösödött vénasszonnyal. Onnan az asszonyt kitiltottam, mert nekem is durván ugrált a pulzusom, ha ő is ott van sosem kapunk engedélyt. Igy mindent megígértem, szépen mosolyogtam, aztán a felét sem tartottam be, ellenőrizni meg egy rugalmasabb kolléga jött.
 
M

molnibalage

Guest
Igazából én mindezek ellenére igyekszek minden ügyfélszolgálattal, ügyintézővel kedves lenni, még ha néha qrvanehéz. Az asszonyt jól fel is idegesítem ezzel, ő nem bírja tartani a száját, beszólogatna. De úgy vagyok vele, ilyen ügyfél rengeteg van, aki megmondja a frankót, ez ma nagy divat. Hátha épp ezzel a kedvességgel lehet előnyt elérni. Nem mindig, de talán többször bejön. Persze van, amikor nálam is elgurult a gyógyszer.

Egyébként ha már jó példa, talán ebben lehetne tanulni a Nyugattól. Általában mind az államigazgatásban, mind a szolgáltatószektorban sokkal kedvesebbek az emberrel, mint itthon. Ez nem tudom, miből ered. Jobb fizu, kiegyensúlyozitabb dolgozók, vagy jobban be vannak tanítva, vagy a belső hozzáállás kint más....
Végtelenül kedves voltam egészen a negyedik (!) alkalomig.
Amikor közölték, hogy mi van és semmit sem lehet tenni, akkor odacsúsztattam cumót, hogy akkor vegyék el a kibaszott rendszámot.
Én felháborodtak a hangnememen.
Aha...

Ahol elismerik, hogy hibáztak, de semmit sem tehetnek.
Majd kérik a rendszámot, nemhogy hogy akkor fizessek.

De legyen kedves?
Esetleg leszponi ne szopjam le őket hobbiból?
 
M

molnibalage

Guest
Viszonyításképpen.
A NAV-nak írtam egy kérdést okt. 5-én. Se kép se, hang.

Írtam a kocsi kötelező biztosítónak, hogy mi a helyzet és fél napon belül válaszolt, hogy OK, akkor ez és az lesz.
A válasz nem volt egészen világos, visszakérdeztem és kb. 5 percen belül válaszoltak.
Ez szolgáltatás.

Az, amit én eddig az állam felől az adómból eltartott szervezetektől kaptam az nem szolgáltatásnak, hanem szopatásnak, inkompetenciának vagy simán szolgáltatás nem nyújtásának hívnám. És akkor még felfelé pontoztak őket.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Bleroka

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
De ezek után már rettegek attól mi vár rám, ha lakást kell vennem. Egy kocsi átírást nem tudtak ezek a faszok megcsinálni és a szerv két irodája egymásnak ellent mondott.

Semmi különös, ott intézi helyetted az ügyvéd. Az állammal annyi dolga lesz hogy bejelenti az illetékkötelezettségeket, esetleges kedvezmények a B400-os adatlapon, aztán majd jön a határozat hogy, mikor, mennyit kell fizetni (alapból a vételár 4%-a a vagyonszerzési illeték).

SZJA kötelezettséged max akkor van ha 5 éven belül drágabban adtál el ingatlant, mint amennyiért vetted.

Ahogy mások mondták a banki ügyintézéssel potenciálisan több gond lehet, de alapból az is egy munkáltatói / NAV-tól viszonylag egyszerűen es gyorsan beszerezhető jövedelemigazolás az IGAZOL fantázianevű ÁNYK adatlapon.

Egyebkent ha állampolgárként nem megy a tetű NAV nyomtatvány, tudtommal mindig megvan a lehetőség hogy kinyomtatod es kézzel kitöltve beadod vagy beküldöd postán. Úgy nem jelez hibát és majd Mancika leírja, ha van vele gondja. ;)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Teljesítményadó,
Vidéken minden oké volt. Pesten minden oké volt....aztán nyertek a kommunisták, na azóta minden évben duplán akarják beszedni tőlem és jön a fenyegetőző VÉGZÉS, HATÁROZAT, LETILTÁS levél amíg el nem küldöm nekik, hogy befizetve k.vanyád keressd meg. Egyből jön az elnézéstmegvan.
Szal Csekk, bizonylat bármi félretesz, mert pesten szeretik kétszer beszedni.
HA véletlen lakáshitelt kell intézned vegyél be előtte nyugtatót.... Én is azóta szedek vérnyomáscsökkentő. :confused:
És ha idő előtt vissza akarod fizetni vegyél be dupla adagot!
Igazából én mindezek ellenére igyekszek minden ügyfélszolgálattal, ügyintézővel kedves lenni, még ha néha qrvanehéz
Nálam is ez az alap, de időnként nem bírom...olyankor előre szólok, hogy nem vele van bajom, ő nagyon kedves, rendes csak a cége és az eljárása gané.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
És ha idő előtt vissza akarod fizetni vegyél be dupla adagot!
basszus hogy felhuztak a bankban amikor utoljara hoszabbitottam a lejart kartyamat..
csak egyszeru debit kartyam van/volt, felveszem a fizut es annyi, esetleg a boltba veszek vmit ha nincs keszpenz nallam.

akarsz kredit katyat is? csinalunk olyat is 2 perc az egesz... nem akarok
2 perc mulva megint... akarsz kredit kartyat? nem!
potyogtet a szamitogepen par percig, megint felnez, akarsz kreditkartyat is?
NEM !!!
jolvan...

1 perc mulva:

akarsz ilyen meg ilyan termeket? nem
majdnem mar kesz az egesz..akarsz ilyen meg olyan termeket, van occo kreditunk is...

NEM! hogy bassza mar meg, nem akarok semmit csak a kartyamat..

jol van no..nem kell haragudni.


baszuss...mint a rossz ocskavas bizniszelo ciganyok. minden aron rad akarnak sozni vmi szart.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Teljesítményadó,
Vidéken minden oké volt. Pesten minden oké volt....aztán nyertek a kommunisták, na azóta minden évben duplán akarják beszedni tőlem és jön a fenyegetőző VÉGZÉS, HATÁROZAT, LETILTÁS levél amíg el nem küldöm nekik, hogy befizetve k.vanyád keressd meg. Egyből jön az elnézéstmegvan.
Szal Csekk, bizonylat bármi félretesz, mert pesten szeretik kétszer beszedni.

És ha idő előtt vissza akarod fizetni vegyél be dupla adagot!

Nálam is ez az alap, de időnként nem bírom...olyankor előre szólok, hogy nem vele van bajom, ő nagyon kedves, rendes csak a cége és az eljárása gané.
Az jó, de Budapesten a kerületek szedték, idéntől meg a NAV szedi, így mindegy is ki nyer.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Magyar állammal viszonyom újabb csodás fejezete.

Jogkövető állampolgár leadózza, amit kell, de hát kell valami szutyok ÁFA bevallást csinálni. Hurrá.
A Google Adsense-hez közösségi adószámot kellett kérni, kifejezetten erre hívja fel a figyelmet mindenki. Hogy kell.

Fogod az ÁNYK-t és ezt vágja képedbe.

OPcc2z0.png

Ezt a négy választási lehetőséget adja ÁFA bevallásnak.
Minden egyes témát érintő anyag közli, hogy a Google-s adózáshoz közösségi adószám kell.
Ergo az első sor első fele igaz, hiszen okkal van közösségi adószámom, rendelkezem vele, de jogi személy meg nem vagyok.

Erre mi a válasza a rendszernek?
Ja, hogy hogy azt nem választhatom.

8d4HO3K.png

És innentől fogva az állampolgár mit csináljon...?
Ha valaki ezek után azt mondja, hogy akkor a 3-as kell meg természetes személy, akkor OK, de közösségi adószámom meg van.

Sakk-matt.
Na, mi legyen? De tényleg....
Kérdezzem meg a NAV-ot? Eddig sem válaszoltak semmire sem...

Komolyan mondom, mi az, ami ebben a sz*rfészekben működik?
Igazából a problémára a válaszokat egy jó, rendszeresen felkeresett könyvelő fogja megadni. Ha nem lekezelően beszélsz vele, és elfogadod a tanácsait, amit a bizalma elnyerése után ad. Sztem keress egy tényleg jó könyvelőt és próbálj meg kialakítani vele egy baráti kapcsolatot. Meglásd csodát tud tenni! Ezek az ügyintézéssel az ő világuk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És ha idő előtt vissza akarod fizetni vegyél be dupla adagot!
Mi az előtörlesztéssel szoptunk, valahogy nem sikerült megoldaniuk, hogy nem a havi befizetést, hanem a futamidőt akarjuk csökkenteni. Aztán mondták, hogy nem szoktak ilyet intézni, mert nem igazán gyakori abban a fiókban. De ha csak abban nem lennének a helyzet magaslatán, nem csak egy banknál, meg nem csak nálunk.

Igazából ha kiesnek a megszokott konfortzónájukból az ügyintézők, akkor mindegy, hogy hol vannak, lefagynak és nem tudnak a helyzettel mit kezdeni. Pl. nálam a legszórakoztatóbb, hogy mennyire nem tudják bevenni a kanyart, hogy a telefont telefonálásra használom és arra is keveset. Ezen már egész jól elszórakoztatom magam.

Egyébként a banki ügyintézőkkel általában sokkal több a probléma, mint az államiakkal; legalábbis ez a tapasztalatunk.

basszus hogy felhuztak a bankban amikor utoljara hoszabbitottam a lejart kartyamat..
csak egyszeru debit kartyam van/volt, felveszem a fizut es annyi, esetleg a boltba veszek vmit ha nincs keszpenz nallam.

akarsz kredit katyat is? csinalunk olyat is 2 perc az egesz... nem akarok
2 perc mulva megint... akarsz kredit kartyat? nem!
potyogtet a szamitogepen par percig, megint felnez, akarsz kreditkartyat is?
NEM !!!
jolvan...

1 perc mulva:

akarsz ilyen meg ilyan termeket? nem
majdnem mar kesz az egesz..akarsz ilyen meg olyan termeket, van occo kreditunk is...

NEM! hogy bassza mar meg, nem akarok semmit csak a kartyamat..

jol van no..nem kell haragudni.


baszuss...mint a rossz ocskavas bizniszelo ciganyok. minden aron rad akarnak sozni vmi szart.
Ki van adva, bizonyos mennyiséget el kell adni nekik.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
basszus hogy felhuztak a bankban amikor utoljara hoszabbitottam a lejart kartyamat..
csak egyszeru debit kartyam van/volt, felveszem a fizut es annyi, esetleg a boltba veszek vmit ha nincs keszpenz nallam.

akarsz kredit katyat is? csinalunk olyat is 2 perc az egesz... nem akarok
2 perc mulva megint... akarsz kredit kartyat? nem!
potyogtet a szamitogepen par percig, megint felnez, akarsz kreditkartyat is?
NEM !!!
jolvan...

1 perc mulva:

akarsz ilyen meg ilyan termeket? nem
majdnem mar kesz az egesz..akarsz ilyen meg olyan termeket, van occo kreditunk is...

NEM! hogy bassza mar meg, nem akarok semmit csak a kartyamat..

jol van no..nem kell haragudni.

Ha jól emlékszem bruttó 6000ft-ot kap ha elsóz egy kártyát, sőt folyamatosan ott virít neki a monitoron az arra a hónapra meghatározott kvótája amitől az év végi prémiumja függ.

Mondjuk nekem fullextrás van így ilyenekkel már nem baxogatnak :D
Meg mellé Prémium számlacsomag, 1047ft havonta oszt csók, semmiért sem kell fizetnem amíg a fizetésem meghaladja 350k-t havonta, meg hónap végén egy halom üzletből visszatérítést is adnak, mondjuk abból egyedül a MOL-os -2%-ot szoktam kihasználni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361