Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 352
113
A dolgozók szerint ugyan ezért dőlt a be a Szarvasi is. Okos volt a vezetés. Majd nagyobb darabszámot fosatnunk a sorral. Aztán jött a selejt, az IKEA meg nem vette át. Ja és szinte csak oda gyártottak.

Lámpákat akartak gyártani az IKEA-nak, azok meg szarok lettek. A kv főzőkkel nem volt gond, egyébként tudtommal azokat ma is gyártják, legalábbis továbbra is kaphatók. 2 db-ot is vettünk mostanában.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 997
32 352
113
Közben az örökölt lakást nem lehetett eladni, az örökölt 20+ éves Suzuki is ott rothadt egy kertben, mert a annak pont tavaly februárban járt le a forgalmija, nem tudtuk megoldani, hogy legyen neki friss. Mikor eladtuk az autót hatvanezer forintért, még az aksit sem kellett feltölteni, némi köszörülés után indult, pedig másfél év alatt összesen kétszer harminc méter ment. Végül rendeződött minden, de vagy öt hagyatéki tárgyalást tartottak, gecisok idő, és energia ment rá. Semmit nem lehetett intézni a faszkalap miatt.

Uhh, 60-ért elvittem volna én is azt a Suzukit, annyit megért látatlanban. :D
(enyém még nincs 20 éves, csak jövőre lesz, de szinte biztos vagyok benne, hogy jobb állapotú volt a papáé, bár az enyémnek van érvényes forgalmija)
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Mi van? Máris leültetik, mielőtt másodfokon ítélkeznének? Jó, nem értek a joghoz...
Volt feleség Svájcban lakik stb. a férfinak új neje van, de az ex bejárogat a lakásába, kulcsa van hozzá? Vagy félreértem a sztorit...

Én csak a történet elejét, meg végét ismerem, mi miért történt a köztes időben azt már nem.
Azért volt kulcsa, mert akkor még a gyerekek látogathatták a volt nevelőapjukat, nő a válás után visszaköltözött ide.

Lámpákat akartak gyártani az IKEA-nak, azok meg szarok lettek. A kv főzőkkel nem volt gond, egyébként tudtommal azokat ma is gyártják, legalábbis továbbra is kaphatók. 2 db-ot is vettünk mostanában.

Megvette a kicsi olcsó a csődbement céget.
 
M

molnibalage

Guest
Na, halhassátok a kabaré végét, mert ez az...
  • Szóval Miklóson közölték, hogy odafent Bp-n hülyék, ők baszták el...
  • ...de mivel csak az első látogatást látni a rendszerben, mert csak az volt időpont foglalva, csak azt látják, a többit nem.
Teccik érteni?
Csak akkor marad nyoma annak, hogy ügyet próbálok intézni, ha időpontra megyek, ahol eleve olyan határidő ad MAGA A RENDSZER, amivel kicsúszol az ügyintézési határidőből. De mivel eleve elbaszták volna - ugyanaz a két ügyintéző pingpongozott velem Bp-n - ha eljutok időben végigülve a X órát és akkor is elbasszák, annak sem marad nyoma. Ergo nincs mire hivatkozni. Ugyanott lettem volna.

Kérem szépen, íme, így néz ki egy következménynek nélküli rendszer.
Mármint a szerv oldaláról.


Ahol, az, hogy a rendszer elbassza akkor a user szív nyoma, na az meg nincs. Ha meg nem tetszik én fellebbezek meg bíróság meg 30k HUF, hogy ne kelljen tizenx ezer HUF-ért visszahelyezni a forgalomba, ami amúgy is ki lesz vonva és mire lemenne ez az egész, addig sem döntene a bíróság, csak az én időmet és pénzemet basznám el.

Köszönöm, köszönöm, hogy mindez értem van.
Két kibaszott szabad nap és utazással és mindennel nekem került 20k HUF-ba, hogy 4 hónapra ki legyen vonva a jármű és NEGYEDJÉRE sikerült átírni a kocsit...

Ahol közölték, hogy eleve hülyeség volt, hogy nem ugrott volna a forgalmi átíráskor ez is hülyeség. Ebből indult az egész halasztósdi.
Aztán közölték, hogy elektronikusan le tudták volna kérni a műszaki adatlapot, meg nekem nem is kell, bár ehhez képest ők is elkérték tőlem.

Magyar közigazgatás...

Middle-Finger-Cars-Stickers-3d-Vinyl-Car-Wrap-for-Auto-Products-Decals-Cute-Accessories-Truck-Products.jpg_Q90.jpg_.webp
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Na, halhassátok a kabaré végét, mert ez az...
  • Szóval Miklóson közölték, hogy odafent Bp-n hülyék, ők baszták el...
  • ...de mivel csak az első látogatást látni a rendszerben, mert csak az volt időpont foglalva, csak azt látják, a többit nem.
Teccik érteni?
Csak akkor marad nyoma annak, hogy ügyet próbálok intézni, ha időpontra megyek, ahol eleve olyan határidő ad MAGA A RENDSZER, amivel kicsúszol az ügyintézési határidőből. De mivel eleve elbaszták volna - ugyanaz a két ügyintéző pingpongozott velem Bp-n - ha eljutok időben végigülve a X órát és akkor is elbasszák, annak sem marad nyoma. Ergo nincs mire hivatkozni. Ugyanott lettem volna.

Kérem szépen, íme, így néz ki egy következménynek nélküli rendszer.
Mármint a szerv oldaláról.


Ahol, az, hogy a rendszer elbassza akkor a user szív nyoma, na az meg nincs. Ha meg nem tetszik én fellebbezek meg bíróság meg 30k HUF, hogy ne kelljen tizenx ezer HUF-ért visszahelyezni a forgalomba, ami amúgy is ki lesz vonva és mire lemenne ez az egész, addig sem döntene a bíróság, csak az én időmet és pénzemet basznám el.

Köszönöm, köszönöm, hogy mindez értem van.
Két kibaszott szabad nap és utazással és mindennel nekem került 20k HUF-ba, hogy 4 hónapra ki legyen vonva a jármű és NEGYEDJÉRE sikerült átírni a kocsit...

Ahol közölték, hogy eleve hülyeség volt, hogy nem ugrott volna a forgalmi átíráskor ez is hülyeség. Ebből indult az egész halasztósdi.
Aztán közölték, hogy elektronikusan le tudták volna kérni a műszaki adatlapot, meg nekem nem is kell, bár ehhez képest ők is elkérték tőlem.

Magyar közigazgatás...

Legalább megtanultad hova kell menni legközelebb :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Lámpákat akartak gyártani az IKEA-nak, azok meg szarok lettek. A kv főzőkkel nem volt gond, egyébként tudtommal azokat ma is gyártják, legalábbis továbbra is kaphatók. 2 db-ot is vettünk mostanában.
Nem akartak, gyártottak is. A bevételük nagy része lámpagyártásból volt. Aztán nagyon hozzákötötték magukat az IKEA-hoz, és főleg egy termékhez ("halálcsillag lámpa"). [Megint óriási vastaps a vezetésnek.] A kávéfőző szegmens a kisebb részt tette ki, amit aztán a bukás után kiszerveztek egy másik cégbe; és így tudtál venni.
 

Beni

Well-Known Member
2019. október 18.
77
261
53
Legalább megtanultad hova kell menni legközelebb :D
Szerintem ez semmit nem ér, minden simereted elévül/elfelejtödik pár év alatt.

Öt éve voltam kormányablaknál (okmányiroda, vagy minek hívják), tegnap kellett menjek.
Cég székhely változás okán a céges autók forgalmiján át kell vezetni az új címet. A cégben két autó van, nyilván mindkettőt egyszerre szeretném ügyintézni. Budapest környéki falu, időpont foglalás nélkül estem be. 45 perc várakozás (ami alatt kétszer láttam a gépjármű ügyintézőt cigi szünetet tartani) után kerültem sorra, nyilván megfelelő idegállapotban. Az ügyintéző azzal nyitott, hogy ha két forgalmit akarok intézni, akkor két sorszámot kell szakítanom, és húzzak vissza a sor végére. Mondtam, hogy jó néhány éve nem voltam, nem tudom, hogy mi a szabály. Ezt tudni kell, jött a replika. Erre elég csípősen megjegyeztem, hogy "maga itt van egész nap, ehhez ért, de ha bejön hozzám a munkahelyemre akkor én is minden segítséget meg fogok adni önnek mivel ahhoz meg én értek". Ezzel meg is húztuk a demarkációs vonalakat és további 40 perc után majdnem barátságban váltunk el.
Molninak abban igaza van, hogy bármennyire próbálsz, nem tudsz felkészülni mindenre, ha nem csinálod heti rendszerességgel.
Abban viszont nincsen igaza, hogy máshol jobban mennének. Konkrétan tudom, hogy pl. a német gépezet is csak addíg működik jól, míg ki nem lógsz az előre meghatározott folyamatból, mertha igen, hónapokig megáll az élet.
 
M

molnibalage

Guest
Magyar állammal viszonyom újabb csodás fejezete.

Jogkövető állampolgár leadózza, amit kell, de hát kell valami szutyok ÁFA bevallást csinálni. Hurrá.
A Google Adsense-hez közösségi adószámot kellett kérni, kifejezetten erre hívja fel a figyelmet mindenki. Hogy kell.

Fogod az ÁNYK-t és ezt vágja képedbe.

OPcc2z0.png

Ezt a négy választási lehetőséget adja ÁFA bevallásnak.
Minden egyes témát érintő anyag közli, hogy a Google-s adózáshoz közösségi adószám kell.
Ergo az első sor első fele igaz, hiszen okkal van közösségi adószámom, rendelkezem vele, de jogi személy meg nem vagyok.

Erre mi a válasza a rendszernek?
Ja, hogy hogy azt nem választhatom.

8d4HO3K.png

És innentől fogva az állampolgár mit csináljon...?
Ha valaki ezek után azt mondja, hogy akkor a 3-as kell meg természetes személy, akkor OK, de közösségi adószámom meg van.

Sakk-matt.
Na, mi legyen? De tényleg....
Kérdezzem meg a NAV-ot? Eddig sem válaszoltak semmire sem...

Komolyan mondom, mi az, ami ebben a sz*rfészekben működik?
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7
T

Törölt tag 2361

Guest
Magyar állammal viszonyom újabb csodás fejezete.

Jogkövető állampolgár leadózza, amit kell, de hát kell valami szutyok ÁFA bevallást csinálni. Hurrá.
A Google Adsense-hez közösségi adószámot kellett kérni, kifejezetten erre hívja fel a figyelmet mindenki. Hogy kell.

Fogod az ÁNYK-t és ezt vágja képedbe.

OPcc2z0.png

Ezt a négy választási lehetőséget adja ÁFA bevallásnak.
Minden egyes témát érintő anyag közli, hogy a Google-s adózáshoz közösségi adószám kell.
Ergo az első sor első fele igaz, hiszen okkal van közösségi adószámom, rendelkezem vele, de jogi személy meg nem vagyok.

Erre mi a válasza a rendszernek?
Ja, hogy hogy azt nem választhatom.

8d4HO3K.png

És innentől fogva az állampolgár mit csináljon...?
Ha valaki ezek után azt mondja, hogy akkor a 3-as kell meg természetes személy, akkor OK, de közösségi adószámom meg van.

Sakk-matt.
Na, mi legyen? De tényleg....
Kérdezzem meg a NAV-ot? Eddig sem válaszoltak semmire sem...

Komolyan mondom, mi az, ami ebben a sz*rfészekben működik?
oszinte valaszt akarsz?

ha ennyire idegesitenek, mivel eleg sok panaszt olvasok itt toled, elhuzol egy olyan orszagba ahol a burokracia kicsit rendezetebb.

ittvan en szerbiai vagyok, nem lenne a beteg anyam meg stb, mar reg elhuztam volna innan a budos picsaba, nem szerbiabol, hanem az egesz balkant es kornyeket elhagynam, pedig nektek ott meg menyorszag milyen kretenseg van itt.
 
M

molnibalage

Guest
oszinte valaszt akarsz?

ha ennyire idegesitenek, mivel eleg sok panaszt olvasok itt toled, elhuzol egy olyan orszagba ahol a burokracia kicsit rendezetebb.

ittvan en szerbiai vagyok, nem lenne a beteg anyam meg stb, mar reg elhuztam volna innan a budos picsaba, nem szerbiabol, hanem az egesz balkant es kornyeket elhagynam, pedig nektek ott meg menyorszag milyen kretenseg van itt.
Nevetni fogsz, kb. elgondolkoztam hogy hány ember futott messzire innen ezek miatt...
Jelenleg a magyar állam (szigorúan kisbetűvel) úgy működik, hogy az a tájékoztatás, hogy copy+pase a jogszabály és oldjad meg.

De mi lenne, ha állampolgárként lehetne egy olyan elvárásom, hogy az adóból és minden faszból, amit levonnak tőlem esetleg működjön is a rendszer?
Lehet, hogy felvilágosult XXI. századunkban ez megugorhatatlan kérés...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Magyar állammal viszonyom újabb csodás fejezete.

Jogkövető állampolgár leadózza, amit kell, de hát kell valami szutyok ÁFA bevallást csinálni. Hurrá.
A Google Adsense-hez közösségi adószámot kellett kérni, kifejezetten erre hívja fel a figyelmet mindenki. Hogy kell.

Fogod az ÁNYK-t és ezt vágja képedbe.

OPcc2z0.png

Ezt a négy választási lehetőséget adja ÁFA bevallásnak.
Minden egyes témát érintő anyag közli, hogy a Google-s adózáshoz közösségi adószám kell.
Ergo az első sor első fele igaz, hiszen okkal van közösségi adószámom, rendelkezem vele, de jogi személy meg nem vagyok.

Erre mi a válasza a rendszernek?
Ja, hogy hogy azt nem választhatom.

8d4HO3K.png

És innentől fogva az állampolgár mit csináljon...?
Ha valaki ezek után azt mondja, hogy akkor a 3-as kell meg természetes személy, akkor OK, de közösségi adószámom meg van.

Sakk-matt.
Na, mi legyen? De tényleg....
Kérdezzem meg a NAV-ot? Eddig sem válaszoltak semmire sem...

Komolyan mondom, mi az, ami ebben a sz*rfészekben működik?
Próbálj tényleg szerencsét külföldön, ha ennyire rosszul vagy az itthoni viszonyoktól. Lehet tényleg bejön. De előfordulhat majd pár hazai dolgot jobban megbecsülsz. Sztem kint is hőbörögni fogsz, mert ilyen az alap attitűdöd. Kint is ugyanaz a xar van sokszor mint itthon kis különbségekkel. Nekem a német NAV tavaly végzett a 2016os adóbevallásommal. Előtte össze - vissza számoltak több ezer euronyi tartozást. Pedig adótanácsadó cég készítette a bevallásom. Ha nem ők csinálják, leszedtek volna utólag egy csomó euroval...

És félre ne érts, nem azt mondom ez itthon faszán működik, nem!! Csak ezeket a meccseket le kell bokszolni, utánajárni stb... Sajnos, ez van!!
 
M

molnibalage

Guest
Sztem kint is hőbörögni fogsz, mert ilyen az alap attitűdöd.
Eddig a magyar állammal való viszonyom az éves adóbevallás volt és csá. Nincs se kocsim, se lakásom. De ezek után már rettegek attól mi vár rám, ha lakást kell vennem. Egy kocsi átírást nem tudtak ezek a faszok megcsinálni és a szerv két irodája egymásnak ellent mondott. Csudajó.

A privát szférában meg érdkes módon fizetek és szolgálatnak. Ott én vagyok az ügyfél és a pénzemmel szavazok, ha nem tetszik.

Jelenleg ott tart a viszonyom az állammal, hogy én fizetek azért, amit ők basztak el.
He ez neked "hőbörgés", akkor lelked rajta...

De ha ki akarod próbálni és van kocsid, akkor holnapra állítsd le négy hónapra és fizess nekik 20k összeget és vegyél ki két szabadnapot, hogy majd visszakapd 4 hónap múlva. Akkor térjünk vissza erre a "hőbörgés" részre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 2361

Guest
Nevetni fogsz, kb. elgondolkoztam hogy hány ember futott messzire innen ezek miatt...
Jelenleg a magyar állam (szigorúan kisbetűvel) úgy működik, hogy az a tájékoztatás, hogy copy+pase a jogszabály és oldjad meg.

De mi lenne, ha állampolgárként lehetne egy olyan elvárásom, hogy az adóból és minden faszból, amit levonnak tőlem esetleg működjön is a rendszer?
Lehet, hogy felvilágosult XXI. századunkban ez megugorhatatlan kérés...
hat innen sem az emberek csak a haboruk miatt huztak el.
meg a kis fizu sem sokszor a donto dolog.

inkabb a politika, birokracia es a nyugalom, kiszamithatosag hianya bassza ki az embereknek a biztositekot.

innen mar annyian elhuztak, hogy lemesz a varos kozpontjaba, vagy nagyon fiatalokat latsz, vagy a 50+ korosztalyt,legnagyobb szamba nyugerreket.

az ami ez kozte van, az total hianyzik. elmek nyugatra, csak csodalkozom honan az a sok fiatal, total szokatlan latni oket nagy szamokban.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Egy kis szomorú magyar valóság, avagy miért kellene kivágni a komplett bírói testületet ha összejönne még egy kétharmad:

Kolléganő 5 éve házasodott össze férjével.
A férfinek az előző házasságában volt 3 nevelt gyereke, akiket a nevére vett, majd váláskor leadott.
Az előző feleség évek óta kint élt Svájcban, gyerekeket gyakorlatilag a férfi nevelte, szülinapokon, karácsonykor stb. látogatott haza.
Válás után 3 évvel a nő rádöbbent, hogy a férfi a fiát megerőszakolta.
Aztán hirtelen már rajta is kapta őket válásuk előtt 1 évvel, de attól függetlenül megint ott hagyta vele őket.
A férfi éjszakára bement dolgozni, aztán hajnalban rendőrök vitték el, mert a nő beengedte őket a lakásába ahol a számítógépén pedofil képeket találtak.
Amikről szakértő megállapította, hogy akkor kerültek aznap éjjel a gépre amikor már dolgozott...
Első fokon azonnal megvonták a gyerekek láthatását, szakértő megállapította, hogy a férfi szexuális ragadozó stb.
Megkezdte a börtönbüntetését, felleblezés stb.

Másodfokra 2 évet kellett várni.
Időközben volt feleség már módosított, hogy mégse látott semmit a gyerekein, sem testileg, sem lelkileg.
Független pszichológiai szakvélemény, nincsenek sem pedofil, sem homoszexuális hajlamai.
Tárgyalás 5 perc, nem hajlandóak foglalkozni a rendőrség által leadott módosított vallomással, sem a pszichológiai szakvéleménnyel, mert az "szóról szóra megegyezik az előzővel".
Olyan szinten nem tudták miről van szó, hogy mikor a kolléganő bemutatkozott azt hitték ő a volt feleség...

15 év, felleblezésnek helye nincs.
Meg ismét megvonták a gyerekek láthatási jogát, kivéve a legfiatalabb lányét, mert csak.
Egy ember élete tönkrement.

Ez "jelen"(/jövő ??? :eek: ) valójában nem a fennen hangoztatott bírói függetlenség joga, hanem --a mindennapi--bírói felelőtlenség joga! Gyakorlatilag --a hétköznapi ember számára, annak erőforrásaival, idejével-- érinthetetlenek, a döntések megváltoztathatalanok! : ((((((

A (férfi)hajléktalanok 2/3-a nekik köszönhető, az "elfogulatlan", "családcentrikus",... döntések ezreivel. Társadalmi szempontból kevesebb rossz volt összességében előtte, mint jelenleg. Szerintem. De erről sem P-C beszélni!

Ez is egy "túllendített" dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fip7
Status
Not open for further replies.