Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

kamm

Guest
hat ha megnezed mennyi hirt osztok meg a tech temakba, akor nehez lesz engem profi trolnak hivni.
Azota probalkozol, miota egyszer belinkeltem a kommentjeid, tudom.
Hireket linkelgetni nem egy etwas, attól még épkézláb hozzaszolasod nemigen van.
masreszt, az okoskodasokba meg mar reg nem szolok bele, mert semmi ertelme. minek? tok felesleges, te mar @angelsoul -t is kioktatad hogyan kell repulni :)
En ugyan nem. Latod, ez megint az a sunyi provokativ trollkodás, amit észre sem veszel. FYI ez egy karakterhiba.
utoljara a gripen topicba akor szoltam bele, amikor szepen kertem hogy vezesetek le nekem a gripen E flyaway cost-ot es mit is szamolnak abba pontosan bele, ha mar kurvara de olcso...(mikozben a finek megmondtak hogy nem volt arba nagy kulonbseg egyik ajanlat kozt sem) birjuk mar osszehasonlitani a tobbi gepel, es persze le lettem szinten trolozva meg hulyezve..
Biztosn nem altalam, mert en pont azt irtam, hogy valami nem koser a matekkal, ha az ugy igaz, ahogyan a finnekre hivatkozva irjak.

Egyébként azóta varja szerintem mindenki, hogy kiderüljön valami, elvileg a finneknel sokkal több minden lesz publikus, mint máshol, szóval tegyük ezt addig felre, amig kiszivarog valami.

Engem is nagyon érdekel, mert az eddig is világos volt, hogy az E alapára (vasarlaskor, capital expense) nem lesz lényegesen olcsóbb az F-35 alaparanal, de a bundle teljesen más és ugye csomagot veszel, nem egyeni gepeket...
amugy meg, eros kijelentes a dezinformaciokrol, egy valaki olyantol, aki altalaban nem tudja az alitasai utan egy normalis linket betenni, hogy igazolja azt amit mond, max a saab igazgatoja agymeneset teszi be.
Hát, itt kezdődnek a problemak. Amikor egy FT interjura, ahol a Saab vezere kijelentihogy igen, oket megkerestek mindoet next-gen fighter programból, de a briteket fogadtak rl, mert abban teljrs jogú tagkent, tervezesben is reszt kapnak, akkor ti razzatok a kezeteket, hogy az nem igaz. :)
Erted, Szabadka avagy Budapest, tökmindegy, mellől jobban tudod, mint a FT elofizeteses cikkei (amit jofejsegbol rendszeresen idemasolok, amugy ~$300 évente.) Erre mondom azt, hogy ezen a ponton nemigen latok epkezlab részvételt egy egészséges vitában...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 074
9 201
113
Ezt most nem ertem...?

::ásít:: Betudom annak, hogy biztosan túlhajtottad magad és elfelejtetted azóta :)

Szerintem ez nem igaz, legalabbis addig sosem, amig nem provokalna, es akkor is probalok inkabb humorosan reagalni. De gondolom, úgyis mindegy, mit irok...
Abban az esetben ha a másik fogalmatlan ostobának minősítése szerinted poénosnak minősül, akkor igen, megállja a helyét a kijelentésed. OK, van amikor tényleg poénosra veszed, azzal nincs is gond, csak sajnos erősen a degradáló megnyilvánulások felé billen a mérleg nyelve összesítésben. Észre sem veszed? Mert az akkor szomorú.
 
K

kamm

Guest
::ásít:: Betudom annak, hogy biztosan túlhajtottad magad és elfelejtetted azóta :)
A novemberi Delta előtti dolgok kicsit ködbe vesznek, az biztos...
Abban az esetben ha a másik fogalmatlan ostobának minősítése szerinted poénosnak minősül, akkor igen, megállja a helyét a kijelentésed.
Sosem kezdek igy, ext azért tegyük hozzá.

OK, van amikor tényleg poénosra veszed, azzal nincs is gond, csak sajnos erősen a degradáló megnyilvánulások felé billen a mérleg nyelve összesítésben. Észre sem veszed? Mert az akkor szomorú.
Nem, de el tudom fogadni hogy kívülről biztosan másképp látszik. Majd este vegigmegyek az előző ket hónapon, most már kíváncsi vagyok, hogyan néz ki retrospektív módban...
 
M

molnibalage

Guest
What?

Játszhatod az értetlent, de te is tudod, hogy pár hónapja kaptál egy ultimátumot. És még jó fej is voltam akkor, nem is kicsit. 1-2 hétig betartottad, azóta telibesz@rod, egyre erősebben. De mondom, a te dolgod. Csak akkor ne próbáld előadni, hogy rád fenem a késem, mert ez így "picit" gáz...

De ha esetleg nem tűnt volna fel a többiek reakcióiból: az a probléma hogy csípőből, ótvar módon személyeskedsz.
Kamm accountjanak a folyamatos figyelmeztetések miatt kb a felnegyelve kéne lennie és a fórum négy sarkában örök mementokent ott kéne lognia...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 041
54 151
113
Ez azért bátor... FYI én még sosem anyaztam, sem hasonlo ordenáré szöveget nem eregetek, nem bohocozok, nem tragarkodok, nalad ezek egyenkent kb évi 2-3x előfordulnak.




Sajnos trágárkodsz,reflexből leugatsz mindenkit,rendkívül arrogáns,kötekedő,bicskanyitogató stílusban nyomod,túl sokszor,álltalában,amikor nem tudod valakire rátaposni a véleményed,nézeteidet.
Ezek fényében döngeted a mellkast,hogy elitgimi,és akadémiai szintű írások,ami nem elképzelhetetlen,csak nem látszik.
Félre ne értsd,én nem haragszom rád,és nem az én dolgom itt semmilyen döntés hozatal,fogadd ezt jó szándékú tükörként,sanszosan neked ezek fel sem tűnnek,lehet vezető beosztásban vagy,vagy vállalkozó,és ott ez kell/elmegy,de itt senki sem függ a másik fórumtag jóindulatától,viszont elvárható egy tól-ig udvariassági mérce,amit maroknyian azért sem tartanak be,köztük te sem.
Szóval finomabban,kellemesebben,udvariasabban,nem kell mindenre válaszolni,minden vitát megnyerni,mindig a keményebbnek lenni.
Lehet,hogy már nekünk,Magyaroknak már "túl amerikai" vagy.
Peace
;):)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 016
7 233
113
Ez már igazán érdekel...mindig megy a cica harc Kamm stílusáról, s én meg sose találom azt a szaftos offenzív komment háborút. Nem hagy nyugodni a kérdés, mindig megelőz a moderáció vagy csak az én tökeim szálltak le...?
Rakjátok egymást ignorra. Trust me, jobb az aszpirinnál..
 
M

molnibalage

Guest
Ez már igazán érdekel...mindig megy a cica harc Kamm stílusáról, s én meg sose találom azt a szaftos offenzív komment háborút. Nem hagy nyugodni a kérdés, mindig megelőz a moderáció vagy csak az én tökeim szálltak le...?
Rakjátok egymást ignorra. Trust me, jobb az aszpirinnál..
Technikai topikokat is látogatni kéne néha...
 
K

kamm

Guest
"Vezető pozicióban vagy, vagy vàllalkozó"...
Az én élettapasztalatom szerint akkor nem lenne ideje ennyi időt itt tölteni és ismeretleneket gyòzködni arról, hogy milyen okos. :)
Sosem gyozkodtem senkit semmiről, ez megint a szokasos kamu csusztatasok egyike, bar ez itt mindennapos, szoval különösebben nem lep meg. Olvasni kellene, nem "elettapasztalatbol" (wtf? :D) költeni sztorit másnak...
 
Status
Not open for further replies.