Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 539
113
Másnál is így van, hogy telefonon, világos módban csak alul vannak lapozó fülek, sötét nézetben viszont van alul felül, az sokkal kényelmesebb :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Pl az adminnak kéne jóváhagyni a regisztrációt, a " gyanús zemélyeket" nem engedélyezni.
Mitől lesz valaki gyanús? Komolyan érdekel, hogy képzeled ezt, alacsony fals-pozitív rátával, alacsony admin plusz terheléssel, alacsony felhasználói elégedetlenséggel, ami a regisztrációs kedvet nagyon letörné (amúgy sem pörög szeirintem annyira az "organikus" regisztráció, legalábbis kevés új arcot látni a fórumokon.).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Mitől lesz valaki gyanús? Komolyan érdekel, hogy képzeled ezt, alacsony fals-pozitív rátával, alacsony admin plusz terheléssel, alacsony felhasználói elégedetlenséggel, ami a regisztrációs kedvet nagyon letörné (amúgy sem pörög szeirintem annyira az "organikus" regisztráció, legalábbis kevés új arcot látni a fórumokon.).
Már az előbbi -a topikokat tele spammoló név is gyanús volt.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Amúgy sztem egy captha bőven elég lenne a spambotok kiszűrésére

Attól is függ milyen captcha.

Igazából most is a regisztrációs űrlap része a Google recaptcha v2, csak azon azért át tudnak mászni a komolyabb botok - akár önerőből, akár emberi segítséggel. Utóbbihoz: létezik a "captcha farms" nevű jelenség, miszerint is egy tál rizsért ki van szervezve hús-vér embereknek a captcha megoldása. A spambot szembesül a captcha-val, küld egy kérést a catcha farmnak, onnan visszakapja a megoldást, és azzal átmegy a "nem vagyok robot" captcha-n.

Persze ekkor itt még nem tud kommentelni, hiszen...

A BMS4 fórumon egy admin küld levelet és arra válaszolni kell.

... hiszen a regisztráció után bár egyből aktív a fiókja, de "email alapú megerősítésre vár" státuszban van. Egészen addig, amíg a regisztrációkor automatikusan kiküldött emailben lévő linkre nem kattint a user. Amíg ez nem történik meg, addig nem tud hozzászólást írni, max. a saját profil oldalára.

Ilyenből azért akad, olyan botból mint a mai azért kevés van, úgy érzésre évente 2-3 ha betalálja az oldalt.

-----

A xenforo spam védelmi rendszere amúgy tud szöveges kérdés-válasz alapú captcha-t is. Ha az magyarul van, lényegében 100%-os hatékonysággal megakasztja a spam botokat :)

Gondolok itt arra, hogy a google racpatcha doboz helyett X db kérdés-válaszból jelenít meg random. Pl.:

"A fürge róka átugrotta a lusta kutyát." - Milyen a róka?
amire azt a választ fogadja el, hogy: fürge (meg ékezet nélkül is)

Anno egy messzi, messzi galaxisban 10+ éve használtunk ilyet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 725
76 747
113
Valami hiba van a rendszerben ! DanielBoymn néven valaki/mi teleszemeteli a fórumot !
Pedig már kezdtem örülni, mikor megláttam a htka.hu nyitóoldalán hogy mennyi érdekes topikban van ma új hozzászólás...
De amikor megláttam a fórumban az "Új hozzászólások"-ra kattintva, hogy mindet ugyanaz írta, már sejtetem hogy mind spam lesz. o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Attól is függ milyen captcha.

Igazából most is a regisztrációs űrlap része a Google recaptcha v2, csak azon azért át tudnak mászni a komolyabb botok - akár önerőből, akár emberi segítséggel. Utóbbihoz: létezik a "captcha farms" nevű jelenség, miszerint is egy tál rizsért ki van szervezve hús-vér embereknek a captcha megoldása. A spambot szembesül a captcha-val, küld egy kérést a catcha farmnak, onnan visszakapja a megoldást, és azzal átmegy a "nem vagyok robot" captcha-n.

Persze ekkor itt még nem tud kommentelni, hiszen...



... hiszen a regisztráció után bár egyből aktív a fiókja, de "email alapú megerősítésre vár" státuszban van. Egészen addig, amíg a regisztrációkor automatikusan kiküldött emailben lévő linkre nem kattint a user. Amíg ez nem történik meg, addig nem tud hozzászólást írni, max. a saját profil oldalára.

Ilyenből azért akad, olyan botból mint a mai azért kevés van, úgy érzésre évente 2-3 ha betalálja az oldalt.

-----

A xenforo spam védelmi rendszere amúgy tud szöveges kérdés-válasz alapú captcha-t is. Ha az magyarul van, lényegében 100%-os hatékonysággal megakasztja a spam botokat :)

Gondolok itt arra, hogy a google racpatcha doboz helyett X db kérdés-válaszból jelenít meg random. Pl.:

"A fürge róka átugrotta a lusta kutyát." - Milyen a róka?
amire azt a választ fogadja el, hogy: fürge (meg ékezet nélkül is)

Anno egy messzi, messzi galaxisban 10+ éve használtunk ilyet.
Lejetne mondjuk kultúrális captcha:
Mennyi?
30?
Mi 30?
.....?
:D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and Wilson